PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : LS2 Ne Kadar Kaliteli Buyrun

Sayfa : [1] 2

ferad
20 Kasım 2012, 00:09
Evet arkadaşlar 207 tl ye aldığım ls2 marka kaskın halini görün sadece 1 defa resim çekmek için aynaya astığım kask düşmesi sonucu vizörü kırıldı tamam çok pahalı değil bu fiyata bu kalite ama işyerinde kullandığım leğen plastiğinden yapılmış markası ne idi belirsiz olan kask bile defalarca seleden düştü hatta bir keresinde alt burguyu takmadığım için kafamdan bile uçtu ama ne vizörü kırıldı ne başka yeri. http://s4d4.turboimagehost.com/t1/14032454_2261.jpg (http://www.turboimagehost.com/p/14032454/2261.jpg.html)

adem80
20 Kasım 2012, 00:11
ülen şimdi ne yazsam? Benimkide ls2 :santa:

rs_guven
20 Kasım 2012, 00:15
Tam camının üstüne düştü herhalde. Yinede bu kadar kolay kırılmaması lazım tabi. Zaten kasklar genelde çarpmaya değilde, sürtünmeye dayanıklı.

astorojna
20 Kasım 2012, 00:18
bendede ls2 var :sunny:

rapsy_09
20 Kasım 2012, 00:19
Vizör kırılmış ters düşürmüşsün sanırım.bende ls2 kullanıyorum.60km/h ile duran araca vurdum aracın bagajda kask boyutunca bir hasar vardı ancak kaskta çizik dışında bir hasar olmadı.Full takımlı olduğumdan bendede hasar yoktu.

cx571
20 Kasım 2012, 00:20
vay anasını satayım bendede LS2 var yldız almıs kask bide püff. ne ... yicez şimdi önerınız nedir beyler

sakinseytan
20 Kasım 2012, 00:22
yanlış anlama ama ls2 gibi bi model kaska 90 tl den fazla vermem cünkü parama yazık gider sahibinden den 2.el bi marka alırım daha ii kaliteli bi kaskı istedigin yerden camın üstüne düşür öle cıt kırıldım olmaz heryerde ls2 satıyolar nerde cokluk orda....

skyytr
20 Kasım 2012, 00:26
Yildiz alirken vizorun saglamligi kontrol ediliyor mu ? Sadece dis kabugun testi yapiliyor olabilirmi ? :)
Bendede bir adet LS2 marka kask var , bu fiyata tabiki cok sesli bir kask vede cok konforlu degil ama guvenlik acisindan gerekli sertifikalara sahip oldugu icin belki cok pahali kasklardan 1 tik asagidadir ama 40 - 50 tl kasklarla karsilastirmamak lazim hence.

ygk
20 Kasım 2012, 00:26
kaskı bir daha kullanmaman gerekiyor bu durumda, darbe emici özellikleri bir defa kullanılabiliyor. forumda ayrıntılı anlatılmıştı.
Yan sanayi vizör kullanmış olabilir satan yer, ben kaldırıma çarptığımda kafamı omuzum çıkmıştı ama başım hiçbir hasar almamıştı. Fiyatına göre gayet kalitelidir ve çok hayat kurtarmıştır kullananların endişeleneceği bir durum yok bence

aytacaksel
20 Kasım 2012, 00:33
Vizör kırılmış ters düşürmüşsün sanırım.bende ls2 kullanıyorum.60km/h ile duran araca vurdum aracın bagajda kask boyutunca bir hasar vardı ancak kaskta çizik dışında bir hasar olmadı.Full takımlı olduğumdan bendede hasar yoktu.

bu carpismadan cizik almadan kurtulan LS2 kaski herkese oneriyorum.

wCUH8yy2m-8

acayüp
20 Kasım 2012, 00:42
Ls 2 fena kask değildir. ( fiyatına göre)
100 adet aynı model kaskı aynı şekilde yere düşürün belki sadece birisi o şekilde kırılır. Belki bir kaçı yada 30 tl lik kaskı aynı şekilde düşürün hiçbirşey olmayabilirde.
En ucuz ls2 kaskın kazadan çıkmış halini gödrüm , işini gayet iyi şekilde yapmış kendiside makul seviyede hasar almıştı.
Bir örnekle koca bir marka hakkında hüküm verilmez. Başka bir arkadaşta aynı üslupla schubert kask için konu açmıştı yanlış hatırlamıyorsam.

speed_dream
20 Kasım 2012, 00:43
beş para etmediğini beş saniyede anlamıştım :farao:

sakinseytan
20 Kasım 2012, 00:54
http://image5.sahibinden.com/photos/70/43/98/62704398pka.jpg

bak bu kaskta 220 tl hemde sıfır 5-10 dk nette araştırdım buldum
birkere ls2 düzgün bi kask olsa heryerde satılmaz ordan pay biç
başlangıc için ls2 iş görür sonra deiştirmek şartıyla

ferad
20 Kasım 2012, 00:57
100 adet aynı model kaskı aynı şekilde yere düşürün belki sadece birisi o şekilde kırılır. Belki bir kaçı yada 30 tl lik kaskı aynı şekilde düşürün hiçbirşey olmayabilirde.
En ucuz ls2 kaskın kazadan çıkmış halini gödrüm , işini gayet iyi şekilde yapmış kendiside makul seviyede hasar almıştı.
Bir örnekle koca bir marka hakkında hüküm verilmez. Başka bir arkadaşta aynı üslupla schubert kask için konu açmıştı yanlış hatırlamıyorsam.
O konuyu gormustum kaskta kan izleri vardi ve cbr 1000 surucusune aitti mevzu baska yani.Hayir en cok zoruma giden bana 270 tl ye malolan kaskin sadece 1 dusmede bu hale gelmesi

---------- Post added at 00:57 ---------- Previous post was at 00:54 ----------

http://image5.sahibinden.com/photos/70/43/98/62704398pka.jpg

bak bu kaskta 220 tl hemde sıfır 5-10 dk nette araştırdım buldum
birkere ls2 düzgün bi kask olsa heryerde satılmaz ordan pay biç
başlangıc için ls2 iş görür sonra deiştirmek şartıyla
Valla hocam bende almisken agv falan alayim diye dusunmustum ama hem uygun fiyata bulamadim hemde yasadigim yere kargo olayi mumkun degildi

yamyamaha
20 Kasım 2012, 01:07
aynı kaskı ben çok daha ucuza almıştım. fazladan verdiğiniz para kaskınızı daha sağlam yapmaz, sadece satanı zengin eder.
benim kaskım da defalarca yeri öptü. ama küçük mahsum bir öpüçükten öteye gidemedi. :) fotodan anladığım kadarı ile tamamen aynı ls2 magnum. ve bana sorarsalar ben şiddetle tavsiye ederim. en kaliteli ve ya en iyi kask değil ama 175 liraya alınan bilecek kaskların en iyisi.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motor-sporlari-kask-vizorlu-enduro-motocross-kask-ls2-magnum-kirmizi-tum-bedenler-95928689/detay/

canerol
20 Kasım 2012, 01:09
bazen herşey markadan ibarettir...

acayüp
20 Kasım 2012, 01:14
O konuyu gormustum kaskta kan izleri vardi ve cbr 1000 surucusune aitti mevzu baska yani.Hayir en cok zoruma giden bana 270 tl ye malolan kaskin sadece 1 dusmede bu hale gelmesi

---------- Post added at 00:57 ---------- Previous post was at 00:54 ----------

Bizdeki kaskı , kaza yapan arkadaşı kaza yapılan şartları görseniz bilseniz ls2 kaska karşı bakışınız olumlu yönde değişicek emin olun.Bu olay senin şanssızlığın da olabilir , bizim kaza yapan arkadaşın şansıda olabilir. Fakat yinede böyle kesin hüküm için yeteerli değil.

Bak 3 gün önce sony vaio aldık şuanda serviste. Bu sony i kötü marka yapmaya yetermi ?

alp_tunay
20 Kasım 2012, 01:24
Aynı model kaskı bende kullanıyorum...
Aynadan düşürdüğünü söylemişsin...
Vizörün üzerine düşmüş demekki..
Bu kadar aşağılaman yanlış...

Kırılan yere baktığımda sert olan vidalarının yakınlarına düşmüş...
Zaten aldığın kaskın vizörü 20 lira...
Ne bekliyordun ki.. :silent:

Sen at kırılmasın, kaza yap hasar almasın, tepe üstü çakılayım çizilmesin istiyorsan maalesef...
Öyle bir kask icat edilmedi....

Birde şu var tabi...
En kullanılabilir kasklardan başlarsak,
LS2 100 liradan başlar... ((camlı kross 170 lira) 2500 liraya kadar schubert- Arai var...

E şimdi bir motor parası vermektense ls2 almak mantıklı...
Ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı....
Allahtan vizörün kırılmış..
Siperliğin kırılsaydı yedek parça olarak satılmıyordu...
Şimdi 20 liraya kurtarmışsın...

Koy arkasına rahvan gitsin....
Senden kıymetlimi...
Ya içinde kafanda olsaydı ?... :P

semihg
20 Kasım 2012, 01:26
Birde yeni modelleri kırılmaz vizör diye yazıyolar..

Lucas
20 Kasım 2012, 01:27
Kaskların vizörleri ufak darbelerde kırılmaya karşı esnektir aslında. Fakat sizinki biraz talihsizlik olmuş, direk vizör darbe almış. Zaten çabuk çizilen, kırılmaya, çatlamaya meğilli olduğundan değiştirilebilir bir materyeldir kendileri.
O çarpışma testlerinde verilen yıldızları Hollywood yıldızları vermiyor, belirlenmiş kriterlere göre veriliyor.
En azından vizörü de diğer kasklara göre ucuz. Geçmiş olsun

acayüp
20 Kasım 2012, 01:33
Cam darbeyi dikine ( kenarından ) almış olabilir. Bende ff370 var. Pinlock takarken tersine doğru eğdim hatta neredeyse tersten iki ucu bir olucaktı fakat en ufak sıkıntı olmadı.

Hakiki camda eskentir mesela ama kenarından bozuk para ile vursanız kırılır hemen.

Hatta şunuda söylim ls2 ye bende soğuktum. Arkadaşın kazasından sonra ls2 bakmaya başladım.
Bu kaska kadar para verip aldığım en kötü kask grex ti , oda nolan ın markasıdır , heryerinde nolan mührü vardır.
Bir ara GDR marka kask kullandım kısa zamanda rezalet bir hal alınca acil durumlarda kullanma maksadı ile üzerini kaplama yapmak için söktüm ve söktüğümde kalite rezaletini görünce direk çöpe atmıştım. Kaplamaya felan uğraşmadım :)

gv650i
20 Kasım 2012, 02:08
vizörün kırılması kötü ama kaskın geneline bakmak gerekir ben ls2 çene açılır la kaza yaptım kaskla başım yere çarpıp sürüklendi sag tarafı vizörle asfaltın sürtünmesinden çizildi o kadar.daha sonra shoi aldım ls2 ye göre sesiz ama elimden 90 cm den yere düştü vizörü tutan vida yuvasından fırladı karadeniz gezisini zehir etti rüzgar sesini yedim 3000 km yani biraz sans işi gibi

Mikuni
20 Kasım 2012, 02:14
bende nolan n101 kask vardı. Alalı 1 yıl olduktan sonra kaza yaptım. Ford minibüse yandan çarptım, kaza anında da minibüsün yan kapısına kafam çarptı, vizöre denk geldi bişey olmadı. Sonra adam arabadan indi oturduk kaldırıma, kask çene açılır modeldi. Kask açık vaziyette adam kolunu kaska dayadı çat kırılmıştı. Sözüm o ki, çok sağlam bir vizör de o kadar şeffaf olmaz, görüş kalitesi düşer.

seigen
20 Kasım 2012, 02:26
Kafanı korumasını istediğin nesneyi başta sen koruyacaksın. Kaskı aynaya asmalar, selenin üzerine koyup yere düşürmeler, her türlü özensizlik var. Kaskların standart testleri zaten 2-2.5 metreden iki kere yere düştükten sonra koruma özelliğini yitirdiğini gösteriyor. Aynadan ve seleden düşse 1 metreden düşüyor diyelim, o haliyle de (tahmini) 3-4 kere düştükten sonra kask zaten çöp. Ayrıca her düşmeden sonra önceki haline göre daha fazla enerjiyi kafatasına iletiyor, yani görevini daha kötü yapıyor.

maxi97
20 Kasım 2012, 02:32
geçen sene adamın yumruk attığı vizör kırılmadı, cam açık halde adamın kafasına kafasına vurdum vizör adamın kafasına geliyordu, vizör gene kırılmadı. adamla boğuşurken kask elimden düştü, göz hizası komple kumdan dolayı çizildi, bembeyaz oldu ama gene kırılmadı.

ters bi hareket olmuştur, o yüzden kırılmıştır.

istersen denemek için çizilen vizörü kırmaya çalışayım.

pckopat001
20 Kasım 2012, 02:33
kesinlikle yannış düşünüllüyor bende ls2 kullanıyorum bir camı kırıldı diye yabana atılacak bir kask degil ses izalasyonu çok iyi konforlu vizor nedirki 15 20 lira ince şeşfaf plastik souçta etbet kırılaiblir .s , asıl önemli olan kaza anında kafanda paramparça olmaması o kaskın.. o konudada gerekli kurullarca test edip onaylanmış bir marka...

Mengu16
20 Kasım 2012, 02:40
Benim de LS2 FF351 kaskım var LS2'yi bi GDR yada Free-m kaskla yanyana koyup kıyaslayınca gayet de kaliteli içi iğrenç plastik kokmuyor ayrıca işçiliği üzerindeki kilitler mekanizmalar gayet sağlam ve düzgün çalışıyor. Nolan N61 kaskımla yanyana koyunca hiç de fena değil hatta Nolan'ım artık kullanmaktan yıprandı vizörü berraklığını kaybetti pek çizik olmamasına rağmen sonra geçen gün uzun zaman sonra yine LS2'yi kullanmaya başladım hiç de yabancılık çekmedim kalitesiz falan değil kesinlikle, 110 liraya alınabilecek en kaliteli kask. Ayrıca cross kaskını gidip pahalı bi markadan alsanız 500-600 lira verecektiniz 200 liraya mis gibi kask almışsınız.

ErknOzyurt
20 Kasım 2012, 02:47
1.200 alıyorum ama 1.300.00 tl üzeri kask takıyorum.Önemli olan para değil , hayatımıza verdiğimiz değer.Öldükten sonra 10.000 20.000 150.000.00 ne önemi var ? ölü ölüdür.Sonraki yaşam masaldır. ( bu yüzden , ölmekten çok korkarım öldün bitti.Var mı ötesi ! )

Enduro / kros kullanmıyoruz ki Racing :) Genelde apaçi gurubuna gireriz.Kasksız yarş motoru kullananlar yüzünden

Zippo's
20 Kasım 2012, 02:58
1.200 alıyorum ama 1.300.00 tl üzeri kask takıyorum.Önemli olan para değil , hayatımıza verdiğimiz değer.Öldükten sonra 10.000 20.000 150.000.00 ne önemi var ? ölü ölüdür.Sonraki yaşam masaldır. ( bu yüzden , ölmekten çok korkarım öldün bitti.Var mı ötesi ! )

Enduro / kros kullanmıyoruz ki Racing :) Genelde apaçi gurubuna gireriz.Kasksız yarş motoru kullananlar yüzünden

Apaçisin tabi.Yazın kask takmıyorum,biz endurocumuyuz kendimizi rüzgardan koruyacaz diyip cahil cahil konuşan sen değil miydin ?

http://www.motosiklet.net/forum/geri-donusum-kutusu/108336-zevkler-tartisilmaz-ama-enduro-7.html#post2834369

ÖZALTIN
20 Kasım 2012, 03:08
120 tl lik ls2 kullanıyorum.ortalama 50 km/h gibi bi hızla ön tekerin kilitlemesi sonucunda motordan uçarak kafamın üstüne düştüm.Kaskım olmasa belki yüzüm şu anda farklı bi şekilde olacaktı.Burun veya çene yere gelip kırılma ve derisinin yüzülme ihtimaline karşı kaskım görevini yerine getirdi.Kaskta sadece ufak çizikler ve darbeden dolayı zedelenme oldu.

alp_tunay
20 Kasım 2012, 03:55

Önce kendine bir motor al ;)
Hala hayal aleminde yaşıyorsun...
Zippos un dediği gibi sendin yazın kask takmam diyen...
Sen apaçi değil komançi sin... :queen:

Zippo's
20 Kasım 2012, 04:04
Önce kendine bir motor al ;)
Hala hayal aleminde yaşıyorsun...
Zippos un dediği gibi sendin yazın kask takmam diyen...
Sen apaçi değil komançi sin... :queen:

Haydaa,r6 r1 filan yok muydu bu arkadaşta ? :silent:

pompei
20 Kasım 2012, 04:42
Bu kasklar ilk piyasamıza girdiğinde ben de çok incelemiştim ispanya satış fiyatı 20 euroydu bundan 4 sene önce filan herhalde yani buranın safebeti wiki gözüyle bakılan bir kasktı.Pek içime sinmediği için almamıştım.Türkiye piyasasına 80 lira civarına girdi acayip kar vardı çünkü işin ucunda eli yüzü düzgün kaskta çinli kadar kötüde durmuyordu.Biraz reklam biraz pohpohlamayla LS2 marka oldu motorcular arasında ama gel görkü 20 euroluk bir kaskın malzeme kalitesi ne kadar olurki.Ls2 50-60 lira arasına satılsa gam yemiycem ama bu fiyata bu kalite gerçekten çok abest.Bu lafları o dönemde söylemiştim ancak tepkiyle karşılanmış bakalım bu dönemde ne olucak :)

Mengu16
20 Kasım 2012, 04:48
Bu kasklar ilk piyasamıza girdiğinde ben de çok incelemiştim ispanya satış fiyatı 20 euroydu bundan 4 sene önce filan herhalde yani buranın safebeti wiki gözüyle bakılan bir kasktı.Pek içime sinmediği için almamıştım.Türkiye piyasasına 80 lira civarına girdi acayip kar vardı çünkü işin ucunda eli yüzü düzgün kaskta çinli kadar kötüde durmuyordu.Biraz reklam biraz pohpohlamayla LS2 marka oldu motorcular arasında ama gel görkü 20 euroluk bir kaskın malzeme kalitesi ne kadar olurki.Ls2 50-60 lira arasına satılsa gam yemiycem ama bu fiyata bu kalite gerçekten çok abest.Bu lafları o dönemde söylemiştim ancak tepkiyle karşılanmış bakalım bu dönemde ne olucak :)
İsterse 10 liralık maliyeti olsun işini yaptıktan kafanı koruduktan sonra fiyatın ne önemi var. 1000 liralık shark kaskla da heralde 100 km hızla duvara vursan yaşama şansın yoktur.

pompei
20 Kasım 2012, 05:10
Aynen öyle kafanı koruduktan sonra fiyatın ne önemi var ama bur da fiyat/kalite oranı çıkıyor buda pek ls2 lerle olcak iş gibi görünmüyor.Yaşama şansımız 100 km hızla duvara çarparak olacaksa zaten kask kullanmayalım sadece bu gözle bakmak yanlış bence.Birde şu videoya göz atın ;)

http://www.youtube.com/watch?v=xJxmGvh_bPE

Serk21
20 Kasım 2012, 05:26

Abi virago 250 li onur varya, onun babası şaranpole uçtu kafasında LS2 vardı 90 liralıklardan adama hiçbirşey olmadı.bencede LS2 şahin parasına bmw ye binmek gibi =)

SaLTaNaT07
20 Kasım 2012, 07:11
http://www.youtube.com/watch?v=eJE9Ejr68zI&NR=1&feature=endscreen böyle yaparsın bazı kasklarada :D

ferdinandd
20 Kasım 2012, 07:36
http://www.youtube.com/watch?v=eJE9Ejr68zI&NR=1&feature=endscreen böyle yaparsın bazı kasklarada :D

http://c1211.hizliresim.com/13/n/g36f0.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Bu nedir abi, savaşa mı gidiyoruz, nasıl bir testtir bu :queen:

Ramazan Can
20 Kasım 2012, 08:57
o kaadar darbeden bişeycik olmaması lağzımdı...

ortadadogulu
20 Kasım 2012, 11:28
ben ls2 ff 370 ve delta 369 kullanıyorum.
ff369 2008 den beri kullanıyorum. çok kere yeri öptü. merdivenlerden aşağı 2 kat indi. her bir basamağa dokunarak. cizikler harici hiçbirşeyi yoktu.

bir arkadaşımı almaya giderken arka demire bağladığım kılıfı içindeki ff370 bağından kurtulup beni geçti. yuvarlana yuvarlana gidiyor. logar kapağına çarpıp havalandı aşağı yukarı 1 metre havaya zıpladı ve yeniden yere düştü. sürüklenmeye devam etti. süratim de tahminen 40 50 km idi. allahtan gelen geçen yoktu. gitti güzelim sıfır kask diye düşünüyordum. kılıfından çırdım sadece çene açma plastiği hafif zedelenmişti. kılıf çizilmeye karşı korumuştu. ne camda nede kaskın gövdesinde kırık yoktu.

vesselam sizin kask çok ters bir düşüş yaşamış yada evveliyatında bir çatlak varmış son düşüş sonu olmuş. yada cam üretiminde hata olabilir. kısaca birkaç seçenek sunulabilir lakin aha cam kırıldı kask dandik demek doğru değil gibi .

greyhorse
20 Kasım 2012, 11:41
biri kuyuya taşı attı 40 kişi ugrasır artık cıkarmak için.Başlığı görünce bende kaskın karpuz gibi yarıldı diye düşündüm.Bende suomy spectre var benzer bır olay benım başıma geldi. 3.kattan aşağıya atsam belki birşey olmayacak kaskın siperliği çatladı e ne olacak şimdi o kask dandik'mi?

kanmix_x
20 Kasım 2012, 11:52
beş para etmediğini beş saniyede anlamıştım :farao:
Bu paraya bu var :cherry:

dreamkiller
20 Kasım 2012, 11:57
LS2 nin ses haricinde bir sorununu görmedim.. Bu şanssız bir durum olmuş..

!Lk£®
20 Kasım 2012, 12:02
bende 250 liraya almıştım bir ls2 kask.çook defa düştü 10 u geçmiştir.sağ sol vizör bağlantılarının sağında hafif bir açılma var, onun dişında bol çizikten başka birşey yok.düz asfalt a düştü genelde yüksekten.düşüş açısı ile ilgili olabilir..

emresilin
20 Kasım 2012, 12:05
ls2 kullanıyorum kaza olmadı ama sayısız kere motor üstünden veya elimden düşürdüm bişey olmadı tek şikayetim 90km/h üzerinde kafam dans ediyor rüzgarı iyi kanalize edemiyor bunu bendeki modelin çene açılır model olmasına bağlamıştım. ama bence ls2 zaten profesyonel bi kask değil 600cc altı motorlarda kullanılabilir 100-120 km gibi hızlarda sorun çıkartmaz gibi geliyor bana.

ama insan gidip 10-20 bin gibi bi paraya gidip motor alabiliyor ama 1-2 bin verip adam akıllı kask alamıyor.

Khutuck
20 Kasım 2012, 12:18
Arkadaşlar langır lungur düşürdüğünüz kaskları kullanmayın. Gözle tespit edemeyeceğiniz incecik çatlaklar, kaza anında kaskın parçalanmasına sebep olur. Sonra "1000 lira verdim Shoei aldım ama 50'yle düşünce karpuz gibi yarıldı" dersiniz, ama o kask 50 defa düştüğü için kabuğunda görmediğiniz bir sürü ince çatlak vardır.

Kask tek kullanımlıktır, bir defa kaza yapınca işi biter. On defa yere düşürdüyseniz o kaska çok güvenmeyin. Kafanızı koruyan kaska da biraz özen gösterin.

Mytap
20 Kasım 2012, 12:42
Kaskım motorumun üstünden düşmüştü vizör ikiye ayrılmıştı. Bakın arkadaşlar. Kesinlikle kolay kolay kırılmamalı lazım diyoruz fakat fizik kurallarını unutmayın. Eğer darbe sonucu kask kırılmazsa (vizör vs. ) etki tepki kuralından dolayı siz zarar görürsünüz. Bu klasik bir fizik olayı. Allah korusun kafanızı çarptığınızda kasktan bir parçanın kopması / kırılması lazım ki enerjiyi o absorbe etmiş olsun. Canınızı sıkmayın yani. Diyelim bu dediğimin aksine kaskınız kırılmadı. Bunu da "G" kuvvetinin vücudunuz ve motor tarafından absorbe edildiği şeklinde öne sürebiliriz. (Vemar testlerinde okumuştum)

seigen
20 Kasım 2012, 12:58
Kırılıp kırılmaması kaskın dışında kullanılan malzemeye bağlı. Mesela Nolan kaskları ekstra teste tabii tutuyorlar. 330 gr metal mermiyi 180 km/h hızla kaska vuruyorlar, dış yüzey sadece deforme oluyor, çatlama veya kırılma yok. Yine de kafatasına etkiyen kuvvet sınırlar içinde.

1:58'den sonrası:

http://www.youtube.com/watch?v=VA63gMKU6PM

aranel
20 Kasım 2012, 12:58
Benimki yaklaşık 2.5 metreden düştü ordan sekti bi 2.50 daha uçtu yerde yuvarlandı çizik hariç hiçbişey olmadı senin vizör açıkken falan düştü sanırım dediğin kadarda dandik bi kask değil.

blt_59
20 Kasım 2012, 13:05
sen bide sefabet kullan ondan sonra ls2 ye taş at :cherry: ilk kaskım oydu ,diz hizasında elimden düştü,anaaaa iki kaskım oldu anında :cherry: