PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mondial MG 100 Superboy

ugrgnr
19 Kasım 2012, 23:55
merhaba arkadaslar.. konumun yerı burası mı emın degılım ama mantıklı olarak buraya yazmaya karar verdım eger yerı burası degılse kusuruma bakmayın.

Yeni bi motor almayı dusunuyorum ve ılk aklımdakı motor Mondial MG 100 Superboy. bu motoru begenmemın sebebı, hanı bılırsınız su klasik 100lük 5 vıtes debrajlı motorları cırkın gorunumlerı vardır bazılarına gore guzeldır ama tamamen esneklıkten ve cızgılerden kacık bı motordur bu klasıkler. bu klasıkler bı ara aklımda vardı ama tıplerı baya cırkın gelmeye basladı oyle olunca cup almaya karar verdım fakat 100lük ve tasarımı yeterınce ıyı olan bu Superboy'u gorunce cok begendım :) yanı gıdıp sımdı alasım var 10 ay 200 200 :)

esas konuya geleyım.. Mondial MG 100 Superboy kullanan arkadaslarımız varsa eger, hızlanma, donus ve max suratla ilgili bi video cekebılır ve buraya koyabılırse cok ıyı olur benım ıcın. donusler cok onemlı degıl cok performans bekleyemem donuslerde bu motordan ama hızlanma ve surat kesınlıkle gormek ıstıyorum bu motoru videoda :) video olmasa da kullananlar yararlı yorumlar yazabılırse cok sevınırım. Şimdiden teşekkürler cok sagolun

Mengu16
20 Kasım 2012, 00:30
Bu motorun henüz üretimi yokmuş forumda bi arkadaş almak istedi çok beklettiler sonunda iptal etti siparişini.
http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/108782-mondial-100-mg-superboy-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-2.html
Hızlanma gidiş max sürat konularında diğer cg 100'lerden bir farkı yoktur. Viraj alma konusu bence motora değil sürücüye bakar sürücü iyiyse gücüne göre her motor çok iyi viraj alır.
Bu arada Mondial bu Cg modellerini o kadar çok türetti ki heralde yakında Mondial MG Ladyboy falan da çıkartır :mrgreen:

ugrgnr
20 Kasım 2012, 00:48
Bu motorun henüz üretimi yokmuş forumda bi arkadaş almak istedi çok beklettiler sonunda iptal etti siparişini.
http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/108782-mondial-100-mg-superboy-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-2.html
Hızlanma gidiş max sürat konularında diğer cg 100'lerden bir farkı yoktur. Viraj alma konusu bence motora değil sürücüye bakar sürücü iyiyse gücüne göre her motor çok iyi viraj alır.
Bu arada Mondial bu Cg modellerini o kadar çok türetti ki heralde yakında Mondial MG Ladyboy falan da çıkartır :mrgreen:

aynen ben de yenı gordum o konuyu. alanların hepsı bekletılıyomus ama 19 kasımdayız belkı hızlanmıstır o zamana gore sıparısler. bılmıyorum ama zaten sorarak alırım alırsam da. 125mh drift acayıp hosuma gıdıyor ama su anlık butcemı baya asıyor ve bana bıraz buyuk kalıyo motor 16 yasındayım cunku oyle cok ıyı de bı fızıgım yok 65 kılo 175 boy. o yuzden Superboy cok uygun geldı bana :) dedıgın gıbı bekletırlerse bılmıyorum ne kadar bekleyebılırım. sagol yorumun ıcın guzel bı yorum yapmıssın boyle yorumlara hasret kaldım bu aralar :D

davutmusa
12 Haziran 2013, 17:16
bak kardeşm bende mondial superboy mg100 var (mavi ) öncelikle üretim yokmus yada bekletme olayları biraz hikaye bn aldığımm gün motoru elime verdiler yani bir gün sonra gel dediler bnm ilk motorum olduğu için biraz üsteledm adam 1 yada en fazla 1.5 saat sonra hazırladı bindim gittim bak uğurcum motor 100mg burası doğru fakat bnce hızlanış olsun gidişi olsn gerçekten bir 100 lük motora göre gayet iyi arkadaşmda cup modellerinden var her yarış yaptığımızda alıyorm ve açık ara farkla motor dediğim gibi serilik var tabi 125 lik motorla bir olmaz buda 100 lük yani ama bni 2 kişi götürmez diye bakma prince modelinden bir video paylaşmak istiyorm arkadaş 4 vitesde 110 demiş ve 2 kişi olmasına rağmen bnde bu motor 2 kişi 103 dedim 4 vitesde ama az daha bassaydım rahattlıkla bu motor 110 der yani inanıyorm buyrun videoyu izleyn :)

http://www.youtube.com/watch?v=WJ4pzoFlRDk YORUMLARINIZI BEKLİYORUM EN KISA ZMAANDA KENDİ VİDEOMUDA KOYUCAM İNŞALLAH