PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : trafik tescil subesi

ualevent
17 Kasım 2012, 12:57
Ruhsati 1 aydan gectikten sonra kargoyla gonderilmesi lazim ama 2 ay oldu ne gelen var ne giden trafik tescil subeleri kaca kadar aciktir ve ruhsat benim uzerime degil ama 1 ay ruhsat yerine gecen satis belgesi elimde onunla gitsem alabilirmiyim?

blt_59
17 Kasım 2012, 13:03
15 gün için de trafik şubeden kendin almassan kargoya verilir,1 ayı geçmesi normal deil,şubeye sor,gönderdilerse peşine düşsen iyi olur..

astorojna
17 Kasım 2012, 13:24
bu arada sigorta yaptırırsan 15 gün içinde ptt ile yolluyolar sigorta yaptırdınmı???

ualevent
17 Kasım 2012, 13:27
En guzelide 1 saat boyunca araliksiz aradim cevap yok en son zannedersem telefonu acik biraktilar surekli mesgul caliyordu adamlari biktirdim ama banamisin demiyorlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:24 ----------

bu arada sigorta yaptırırsan 15 gün içinde ptt ile yolluyolar sigorta yaptırdınmı???
Motoru aldigim ilk ay yaptirdim 167 lira bayildim
Cok fais fiyatlar var

htmetin
17 Kasım 2012, 13:47
şubeden şubeye değişiyor. İst bayrampaşadan araba almıştım 2 ay bekledim ruhsatı ne gelen var ne giden. Gittim şubeye 2 dk çıktı birde pişkin pişkin demezlermi "yaa kaç kere gönderdik bu belgeyi nasıl olurda hala postalanmaz" diye.. Polis işte, daktilo varkende polis, bilgisayar varkende..

ualevent
17 Kasım 2012, 13:53
şubeden şubeye değişiyor. İst bayrampaşadan araba almıştım 2 ay bekledim ruhsatı ne gelen var ne giden. Gittim şubeye 2 dk çıktı birde pişkin pişkin demezlermi "yaa kaç kere gönderdik bu belgeyi nasıl olurda hala postalanmaz" diye.. Polis işte, daktilo varkende polis, bilgisayar varkende..

Ruhsat benim uzerime degilken gidip cikartabilirmiyim ?

fairblack
17 Kasım 2012, 13:59
Benımde istanbuldan ankaraya ptt üzerinden gelmesi gerekiyordu ama 1 aya yakın gelmemişti sorduğumda adres bulunamadığından istanbula geri gönderilmiştir fln dendi öyle olunca trafikten kayıp diyerekden yeni çıkartmıştım.İstanbuldan almam gerekiyordu otobüs bilet parası fln hiç uğraşmadım ve daha ucuz maliyete getirdim.

Uğur
17 Kasım 2012, 14:23
Satışı aldığınız an gidin,eğer küçük bir şehirdeyseniz veya o an trafik tescil şubesi çok kalabalık değilse 10 dakika yeni ruhsatınızı alabilirsiniz.

rs_guven
17 Kasım 2012, 14:26
Ruhsat benim uzerime degilken gidip cikartabilirmiyim ?

Senin üzerine değil ne demek?
Yani araç senin ama sen aracı başkasının adına mı aldın?
Eğer bunu kastediyorsan, alamazsın. Aracın resmi sahibi kimse o alacak.

ualevent
17 Kasım 2012, 14:47
Senin üzerine değil ne demek?
Yani araç senin ama sen aracı başkasının adına mı aldın?
Eğer bunu kastediyorsan, alamazsın. Aracın resmi sahibi kimse o alacak.
Motoru ben kullaniyorum fakat ruhsat kuzenimin ustune belgeler filan hepsi bende

rs_guven
17 Kasım 2012, 14:55
Motoru ben kullaniyorum fakat ruhsat kuzenimin ustune belgeler filan hepsi bende

Bildiğim kadarı ile kimlik ibrazı şart.
Çünkü biri belgeleri çalabilir. Ve çalıntı belgeye ruhsat verilebilir.
O yüzden senin alabileceğini sanmıyorum.

ualevent
17 Kasım 2012, 17:38
Bildiğim kadarı ile kimlik ibrazı şart.
Çünkü biri belgeleri çalabilir. Ve çalıntı belgeye ruhsat verilebilir.
O yüzden senin alabileceğini sanmıyorum.

Cevaplariniz icin tesekkurler