PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2004 Model 50.000 km makina alınır mı- Suzuki GSX-R600

alpkar77
17 Kasım 2012, 03:44
evet arkadaşlar 2004 MODEL 50.000 KM MAKİNA ALINIR MI- SUZUKİ GSX-R600 12.500 tl

ve ya bunu gibi bir çok motor.... 2005 40000km 14.000 tl gibi mesela

birçok sitede bu sınıfta motor var bakıyorsunuz 2003 modellerin bile 30 35 bin kmde olduğuna
pek inandırıcı gelmiyor açıkçası...

o yüzden 40 50 km olanların en azından kmsi ile oynanmamıştır diye düşünüyoruz..

var sayalım ki aldık suzuki gibi bir makina ne kadar zaman sonra motor ister ne kadara çıkar...?

Tolme
17 Kasım 2012, 03:55
ilk sahibinin nasıl bindiğine göre değişir bakımlarını zamanında yapmışsa ,titiz binmişse bir ellibin km de sen kullanırsın ama bakımlarını yapmadıysa eşşeğe biner gibi bindiyse bir daha motor almaya tövbe edebilirsin,sonuçta 4 silindir makine eğer motor yapman gerekirse aldığın paranın en az yarısı kadar masraf çıkarır

alpkar77
17 Kasım 2012, 15:15
malesef işte onu bilmek mümkün olmuyor bu tip motorlar al sat diye diye kaç kişinin elinden geçiyor...

en sağlamı biraz daha paraya kıyıp daha yeni makina almak lazım...ben en az 3 yıl kullanırım aldığım motoru,
mesela 14 bin liraya 2006 model 29 bin km'de yamaha rzf r6 var ..
kimi vatandaşlar paraya sıkışıyor takip etmek lazım..

fiyatlar çok dengesiz herkes kafaya göre fiyat çekmiş :))

dweios
17 Kasım 2012, 15:59
ben de arkadaslara katılıyorum. 2004 model degil istersen 98 model 150000 olsun duzgun kullanıldıysa binersin mis gibi. Bu tip araçlar 50000 binilip atılsın motorları degil zaten

psyche
17 Kasım 2012, 16:33
Türkiye şartlarında 2004 model ss,50.000 km de tabi km doğruysa.
Öyle bir yerde yaşıyoruz ki ybr 125 gibi güncel sağlam commutterlerin bile patatesini çıkartabilen insanlar var kaldı ki bu tür ss makinanın kaç kere canı alınmış,ırzına geçilmiş,sıkıştırılmış,örselenmiştir.
Türkiyede 2.el ss almak hemde düşük modelli biraz yürek ister,avrupada bu model ss ler çil çil bilinçli kullanıcılar sayesinde.
Bana sorarsan uzak dur,bilinçsiz kullanıcıları geçtim tamircilerin de alayı çakal bir yerdeyiz ellerine düşmeye gör.

abana1903
17 Kasım 2012, 17:19
tamamen şans işi. paran ucu ucuna yetiyorsa bence alma; arıza yapma ihtimali, aşınan ve değişmesi gereken parçalari, yaşı gereği düzgün kullanılmadıysa seni üzmesi muhtemel.

alpkar77
17 Kasım 2012, 18:11
tüm yorumlar için tşkr ederim arkadaşlar...
şimdiden soğudum motordan :)) haklısınız en iyisi biraz daha yüklenip 2006 cıvarı kawasaki ninja 600 lük almak iyi olur

fakat suzukilerde bir başka insanı kendine çekiyor biraz daha yenileride 18binden aşağı değil 600lük racelerin en iyisi acele etmeden beklemek lazım...

kimi zaman baya fiyat kıranlar oluyor..

Sel0
17 Kasım 2012, 18:16
Suzuki başkadır ama 2004 hangi marka olursa olsun güzel bir bakım isteyecektir. İyi bir bakımdan sonrada suzukinin ölüsü bile canavar olur ;) o yüzden almaya karar verdiğinde bakım masraflarınıda göz önünde bulundurmalısın bence.

alpkar77
17 Kasım 2012, 18:53
kafadan 2 3 bin lira gibi bir masra düşünürsek mantıklı olan daha yeni bir makinaya bakmak..
dolu ilan var bir iki ay sonra fiyarlar iyice geriler...

Sel0
17 Kasım 2012, 19:01
kesinlikle 600cc SS demiyorsanız 14.000 tl ye yeni çok güzel motorlar var bence onlara da bakabilirsiniz. hem yeni model veya sıfır makinaları uzun sürede gönül rahatlığıyla kullanırsınız..

mete_han
17 Kasım 2012, 19:06
konunun dışına çıkıp bireysel cevap yerine genel düşüncemi yazmak istiyorum...Ülkemizdeki motosiklet kültürü malum...20 bine gelen motoru satan bir zihniyet var...üst segmentte 50 bin üstü çok temiz makinalar...ama insanımız 30 bindeki kmsi süşürülmüş fazeri almayaı tercih ediyor...60 bindeki fazeri görmezden geliyor...düşük kilometre demek sorunsuz makina demek değildir ki...en azından Japon teknolojisi üretimi makinalar için kalite algısı malum...aktarma organları hariç üst segmen motorların ciğerlerinin uzun ömürlü olduğunu düşünmekteyim...

birazda şans işi diyelim...kullanıcı doğru kullanım bakım vs bunlar hep kısmet işi...ama aynı fiyata alınabilecek aynı ccde farklı alternatifler varken 5 yaş ve üstü motosiklet almakda mantıklı değil galiba...gönlünde yatan bir aslan var tabiki al diyorum...vfr800 hayali kurmuş birine o paraya fazer al demek bana saçma geliyor...

Tolme
17 Kasım 2012, 19:20
26 yaşında ama zıpkın gibi
OpiUX2hilcc#!

mete_han
17 Kasım 2012, 19:25
Örnek vericem..mesela Altın Elbiseli Adam Barkın ustanın kendi makinası eski kasa bir fazerdir...adam bulmuş temiz makina kafası rahat...

gs500 ler...er5 ler...

parçası yok dersin çok yakıyor dersin ki dedim bende zamanında...ama sağlam makinalar gerçek olan budur...

benim kanaatimce motosikletler 2004-2005 e kadar sağlam üretiliyordu sonra üretim bantları farklı ülkeler kayınca kalite zihniyeti yerini maliyete bıraktı...başka bir örnek daha örnek yeni kasa 1000RR...yağ eksiltiyor mühendisler bir çözüm bulamıyor buna...yağ yakması normal diye müşteriyi kandırıyorlar...olacak işmi yani bu...yağ yakma yoktu 10 yıl önce...

alpkar77
17 Kasım 2012, 23:37
kısaca biraz şans işi diyebiliriz..

elbette az km li motor sorunsuzdur demekte yanlış...
fakat verdiğim örnekteki suzuki gsx r 600 en ucuzu nerede ise o medeldeki çoğu motor 14bin tlden aşağı yok..
motor konusuna çok hakim biri değilim açıkçası o yüzden sizlerinde fikrini almak istedim..çok teşekkür ederim..

acele etmeden bakmak en güzeli...