PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mondial SFC SNAPPY X ( YARDIMA İHTİYACIM VAR )

Badboy(-_-)
16 Kasım 2012, 01:32
Selam olsun konuya bakan tüm dostlara ;

2 HAFTA ÖNCE BORÇ HARÇ kendime bi motosiklet aldım,
Fakat Bunun öncesinde daha önce hiç motosiklet kullanmadığımı belirtmek istiyorum.
Bu neye benziyor biliyomusunuz platonik aşk gibi bişi . Ben seviyorum ama onun haberi yok gibi :D

Neyse Motorum Mondial SFC Snaapy X -- Yarım Debriyaj -- Cup Tarzı ( Sıfır aldım 2012 Model )

Motoru alalı 2 hafta fln oldu..
Şöyle bişi var motorun aküsünü taktılar kağıtları fln imzaladım motoru aldım nasıl sürcem bilmiom :D Servisteki elemana dedim
Kardeş sunu nasıl kullancam 2 göster sunu eve götüreyim dedim :D
Gelene kdr olayı anladım saten.
Motora 1 gün bindim 2. gün Motora bindirmememi yapmısım ne dişlisi kırlmıs motorun ..
Neyse Servisine verdim 13 GÜN OLDU HALA PARÇA BEKLİYORLARMIŞ. TABİ HALİYLE HER GÜN GİDİYORUM SERVİSE
Nasıl gitmeyim okdr özlem duy , borç harç bi motor al , 1 gün sonra elinde kalsın
OF OF
Napcam Ben bi Yardımcı olun bana
ADAM GARANTİ KAPSAMINDA PARÇA GELSN TAKCAZ DİYOR AMA 13 gün oldu - Bunun garanti kağıdında 10 gün en geç yazıyordu
Ne yapmam gerekiyor ??

search16
16 Kasım 2012, 01:36
Allah kolaylık versin. Benim bildiğim 30 iş günü servisin motorunu tutma hakkı var. Olmadı birebir değişim. Gerçi olmaması gibi bir durumda yok.

Badboy(-_-)
16 Kasım 2012, 02:36
Allah kolaylık versin. Benim bildiğim 30 iş günü servisin motorunu tutma hakkı var. Olmadı birebir değişim. Gerçi olmaması gibi bir durumda yok.

Allah razı olsun. DEME YA :( Desene daha cok beklicem.
Peki 30 gün içinde teslim etmezlerse napmam lazım ?

search16
16 Kasım 2012, 04:49
Allah razı olsun. DEME YA :( Desene daha cok beklicem.
Peki 30 gün içinde teslim etmezlerse napmam lazım ?
Servis kaydı motoru bıraktığın gün açtıysa şayet üzerindende 30 İŞ GÜNÜ geçtiyse ve halen motorun sana teslim edilmediyse, soluğu tüketici mahkemesinde alıp yasal süreci başlat. Üzerine mahkemeyi kazanman garanti olduğu gibi tazminat almanda söz konusu. Hem tazminat + aldığın malın para iadesi = Daha kaliteli motor demek.

Serdarom
16 Kasım 2012, 05:46
Yalnız 30 gün denilen süreye bildiğim kadarı ile hafta sonları dahil değil.30 iş günü olarak geçer o yüzden hafta sonları sayılmaz. Kısaca 6x5=30 gün. Yani 6 hafta=42 gün. Cep telefonu ve laptop'tan gelen tecrübe ile konuşuyorum. Motor konusundada aynı midir bilemem. Bende şu an mondial bayii ile sorun yaşıyorum. Mondial xtreme max cross motosiklet aldım ve 40 gündür fatura alamıyorum. Vergilerimi yatırmıyor bayii.

Badboy(-_-)
16 Kasım 2012, 06:33
Servis kaydı motoru bıraktığın gün açtıysa şayet üzerindende 30 İŞ GÜNÜ geçtiyse ve halen motorun sana teslim edilmediyse, soluğu tüketici mahkemesinde alıp yasal süreci başlat. Üzerine mahkemeyi kazanman garanti olduğu gibi tazminat almanda söz konusu. Hem tazminat + aldığın malın para iadesi = Daha kaliteli motor demek.

ağzın bal yesin :D

ALLAH KİMSEYİ MAHKEMELERE DÜŞÜRMESİN BANANA MOTORUMU VERSİN BİŞİ İSTEMEM :D

GorkeM
16 Kasım 2012, 07:01
1.2.29. Mesaj/Konu başlık ve içeriginde BiR BüYüK bİr kÜçÜk, tamamı kalın (bold), tamami eğik (italik), TAMAMI BÜYÜK, Tamamı renkli, yer değiştirilmiş, karıştırılmış alfanümerik (alf4Nüm3r1k) karakterler olacak şekilde yazılar kullanılması, noktalama ve yazım kurallarına aykırı mesajlar yazılması yasaktır.

Badboy(-_-)
16 Kasım 2012, 09:34
1.2.29. Mesaj/Konu başlık ve içeriginde BiR BüYüK bİr kÜçÜk, tamamı kalın (bold), tamami eğik (italik), TAMAMI BÜYÜK, Tamamı renkli, yer değiştirilmiş, karıştırılmış alfanümerik (alf4Nüm3r1k) karakterler olacak şekilde yazılar kullanılması, noktalama ve yazım kurallarına aykırı mesajlar yazılması yasaktır.

Bunu yazmak için cidden uğraştığına inanamıyorum. Okurken ben yoruldum ;)

aligül
16 Kasım 2012, 11:55
Kardeş motor yarın birgün çıkar sen onu düşünme..Kullanmayı öğrenirken başka zarar vermemeye çalış sonra motor 2 yılda dökülür bu mondialler dökülüyo dersin..ben motor kullanmaya 250 cc debriyajlı kara jawalarla öğrendim neden çünkü sağlam motor istediğin gibi sür gene yolda bırakmaz seni ilk motor sürmeyi iyice öğrenmen lazım motor nasıl olsa çıkar