PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : (kerkinme) :) silindir değiştirmek istiyorum.

saklama421
16 Kasım 2012, 00:41
hero 125 . ruhsatda 140 cc yazıyor silindiri 150 cc bi silindir ile deiştirip karbürötrü 150 taktırsam kerkinme düzelir mi acaba :)

Mengu16
16 Kasım 2012, 00:42
10 cc için motorun orjinalliğini bozmaya değer mi sence ?

seigen
16 Kasım 2012, 00:45
kerkinmek
(nsz) Taşıtlarda kalabalıktan yararlanarak başkalarına sürtünmek, sarkıntılık etmek.

Güncel Türkçe Sözlük
kerkinmek
1. Sapık amaçla birisinin arkasına değmek, sürtünmek. 2. Erkek hayvan dişisine karşı çiftleşme istediğini belirten hareketler yapmak. 3. Sarmak, sarılmak. 4. Çocuklar oyuncağa ya da sevdiklerine atılmak.

Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü
kerkinmek
Sapık amaçla birinin arkasına değmek, sürtünmek

Motorun sapık amaçla değdirmiyorsa, sözcüğü yanlış kullanıyorsun kardeş :queen:.

saklama421
16 Kasım 2012, 00:50
sabah karbüratör ü temizledim gene aynı dip gaz yaptıgımda (kerkiniyor) :) komple daban indiresim geliyor sinir oldum artık

Mengu16
16 Kasım 2012, 00:56
sabah karbüratör ü temizledim gene aynı dip gaz yaptıgımda (kerkiniyor) :) komple daban indiresim geliyor sinir oldum artık
Şu kerkinme dediğin rölantide birden tam gaz verince motorun stop etmesi olmasın ? motora biraz zaman ver gazı sona dayama bir anda o zaman böyle bişey olmaz.

saklama421
16 Kasım 2012, 00:58
yok kardeşim bak anlatamıyorum stop felan etmiyor sidmi 60 ile giderken yarı gazda , birden tam gaz verdiginde motor sanki debriyaj a basıp basıp ceker gibi oluyor sünmüyor yani. ama tam gazdan 1 cm düşürdügünde normal bi şekilde sünüyor ben anlayamadım o yüzden yanii kerkiniyor diyorum :)

inzell
16 Kasım 2012, 01:20
Bu kerkinme hard core gibi birşey mi?

MotorKafa
16 Kasım 2012, 02:15
Taşıtlarda kalabalıktan yararlanarak başkalarına sürtünmek, sarkıntılık etmek.

Yukarıdaki tanımdan yola çıkarsak sanırım biraz daha soft bir durum.
Hatta örnek olarak spy cam in bus verilebilir.

Blackeagletr
16 Kasım 2012, 02:18
Karbüratörün yakıt/hava karışımını bi göster derim, sorun bununla düzelmezse ve motorun üzerindeki 125cc karbüratörüyse 150 cc karbüratörü takman sorunu çözer diye düşünüyorum