PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yeni alınan motosiklet ve mtv ile ilgili soru ?

tahsins
15 Kasım 2012, 21:07
arkadaşlar motorumu geçen hafta satın aldım. evrakları faturasını falan teslim aldım.
plaka çıkartma işini ocak ayında yapsam bu yılki vergiyi vermekten yırtabilir miyim ?
zaten ocak ayına kadar motoru kullanmayacağım.

rapsy_09
15 Kasım 2012, 21:27
Bildiğim kadarı ile fatura kesildi ise mtv ödersin.Devlet alcağını alır her halükarda.Ayrıca o zaman kadar bekletirsen ceza yersin haberin olsun.Ruhsat çıkarmak içinde bir süre vardı bildiğim kadarıyla

Mengu16
15 Kasım 2012, 21:33
Ocak'a kadar bekletirsen ruhsat çıkartırken ceza yersin, o dediğini haziranda motor alıp temmuzda plakasını çıkartıp yada aralıkta alıp ocakta plaka alıp yapıyorlar 1 ayı geçirirsen cezası var hem de trafiğe çıkmasan bile. Ayrıca sigortacılar sorun çıkarıyo aralıkta motor alsan bile ocak olmadan sigortasını yaptır 3-5 gün boşa gitsin poliçeden önemli değil, sigorta yaptırırken daha az uğraşmış olursun.

tahsins
15 Kasım 2012, 21:43
teşekkürler arkadaşlar
iyisimi yavaştan plaka çıkarma işlemlerine başlıyayım. :)

abana1903
16 Kasım 2012, 13:08
:) kanunlar boşluk bırakmamış, bende mayısta motor alıp ocak vergisinide ödeyince araştırdım ama yok :)

hocaseko
16 Kasım 2012, 13:28
30 aralıkta bile fatura kesilse mtv 2.taksiti ödersiniz

emresilin
16 Kasım 2012, 13:29
firmanın bu seneki vergilerini ödemiş olması gerekiyor. en azından honda da işler böyle :)