PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Honda 500 serisi ve Türkiye

Mytap
15 Kasım 2012, 19:03
Biliyorsunuz cbr500r,cb500x ve cb500f modellerinin lansmanı yapıldı ki gerçekten muazzamlar. Fakat sorun şu ki 2013 de Türkiye de olmayacaklarmış :(. Konu hakkında bizzat Honda Türkiye den yetkili bir beyefendiyle görüştüm. Kendisi de bireysel olarak çok beğendiğini hatta çalışmaların sürdüğünü faka ne yazık ki 2013 de göremeyeceğimizi söyledi. Fuarda görüp göremeyeceğimiz sorusuna da , Honda eğer fuara bir model getirmişse bilin ki onu o sene içinde piyasaya sürer dedi. Fuara da gelemeyeceği kesin gibi dedi. Üzüldüm açıkçası.

Egemen06
15 Kasım 2012, 19:07
Resmen üvey evlat muamelesi !

Deryali
15 Kasım 2012, 19:11
Zaten Türkiye Pazarının o kadar modeli kaldırabileceğini sanmıyordum.
Henüz Bu sene gelen yeni modeller bile tam oturmadı. Bence uygun.

seigen
15 Kasım 2012, 19:17
Ara model satmaz diye getirmiyorlar kısacası :P. Adamlar da haklı, vergilendirme sistemi saçma olunca fiyat açısından da bu modellerin bir avantajı kalmıyor.

Egemen06
15 Kasım 2012, 19:24
Ya öyle diyoruz da ninja 300 de satılmaz dendi ama bir bayiyle görüştüm 300 ün satışı oldukça iyiymiş.

Mytap
15 Kasım 2012, 19:34
Ya öyle diyoruz da ninja 300 de satılmaz dendi ama bir bayiyle görüştüm 300 ün satışı oldukça iyiymiş. ama 300 ün geleceğini bayii den öğrenmiştim. Bunların gelmeyeceği Honda Türkiye tarafından söyleniyor. Ama inşallah bir karışıklık olur da tüm siparişler Türkiye ye gelir :)

sercan2667
15 Kasım 2012, 19:48
Kawasaki Ninja 300 o kadar hızlı piyasaya girdi ki..İnternette okudum.Gidip sorayım dedim bayiye gelmişmi gelmemiş mi diye.Hemde Mersinde.2 tane getirmişler 1 tanesi 2.el olmuş bile 600 km de 14.900 istiyor.

GP500-1st
15 Kasım 2012, 19:51
bu 500 serisinin ilk sene getirilmemesi efedersiniz tam o.c lik olur...

tabi honda da tum kozlarini ard arda oynamak istemiyor 2011 de cbr250 2012 de nc700... 2013 de hemen bunlara ara model istemiyorlar. cbr 250 cok satiyor ve bozmak istemiyorlar. nc700x un ekmegini yemediler daha...

dusunceleri bu. ben bu kafadaki Honda dan umidi kestim gelmeyecegine eminim. Ama bastada dedigim gibi Turk tuketicisini salak yerine koymak bu

srhtsglm
15 Kasım 2012, 20:31
tamamen strateji ama yavşakça bir strateji! tabi bunda yurdum kullanıcısının 500cc ara modeldir işe yaramaz onu alana kadar 600cc alırım mentalitesi ( ki bence hiç öyle değil 500 cc motor candır ) ve dangalak bir vergi sistemininde büyük payı var.Avrupa'da Amerika'da çıkarsınlar piyasaya anca bizde avucumuzu yalayalım!:pr:

Syanur
15 Kasım 2012, 20:36
bu 500 serisinin ilk sene getirilmemesi efedersiniz tam o.c lik olur...

tabi honda da tum kozlarini ard arda oynamak istemiyor 2011 de cbr250 2012 de nc700... 2013 de hemen bunlara ara model istemiyorlar. cbr 250 cok satiyor ve bozmak istemiyorlar. nc700x un ekmegini yemediler daha...

dusunceleri bu. ben bu kafadaki Honda dan umidi kestim gelmeyecegine eminim. Ama bastada dedigim gibi Turk tuketicisini salak yerine koymak bu

Yine benden önce davranmışsın evlat...:bounce: Demek yaşlanıyorsak eğer :P

Ben de tam o konuya değinecektim... NC700 konusu... Zamanında CBR125 in kasası değişmesine rağmen bir kaç yıl daha satılması aslında bu durumu güzelce açıklıyor. Çinliler şimdi uyguluyor bu taktiği, Kuba ve asya 2010 öncecesi cross modellerini kakaladılar önce, ucuza getirttiler... Altımdaki motoru bu yaz aldım, 2009 üretimi lastikler var üzerinde...Motor da 2009 büyük ihtimal, Mondial sağolsun.

Şimdi bu 500 lükleri getirseler NC700 serisinden okadar çok müşteri kaybedecekler ki... Şimdi bunlar benim şüphelerim. Ama bu şüphelerin oluşmasına sebep olan ise Honda-TR dir... Bir bahane olmadan "Kendisi de bireysel olarak çok beğendiğini hatta çalışmaların sürdüğünü faka ne yazık ki 2013 de göremeyeceğimizi..." bir açıklama yapılıyor. Allah aşkına ne saçma bir olaydır bu yav, efendim çok çalışıyolarmış ama bu sene TR ye gelemiyecekmiş motorlar...Motorların işi çıkmış sanki ! Külahımı göndereyim de ona anlatsınlar. Yada adam gibi bir sebep ortaya koyup cevaplarını ona göre versinler...

F54
15 Kasım 2012, 20:40
honda nın şakşakçıları na haktır:mrgreen:

vakvak
15 Kasım 2012, 23:17
türkiye büyük cc motosiklet pazarı mı? böyle bir pazarmı var kızıltopraktaki 4 tane magazadan ibaret bir pazar bu.Alın size satışlar 4 tane goldwing satıldı 140 a yakın bmw yamaha 2 tane tenere sattı r1 lerden 14 tane harley davidson 200 motor sattı yarısı sportster.En fazla gene honda sattı oda 2000 i geçmiyor.Türkiye pazarı bu pazarsa tabi.Adam 3000 kişi için mal mı yolluyacak?Zaten motorsikelt kullanıcıların yüzde 90 motosiklet kültüründen uzak insanlar.Elinizin altındakileri almasınlar diye dua edinbence.

Terapist
16 Kasım 2012, 00:45
Kiminle görüştüğünüzü söyleyebilirmisiniz acaba?

Mytap
16 Kasım 2012, 00:55
Kiminle görüştüğünüzü söyleyebilirmisiniz acaba? Honda Türkiye yi aradım. 0262 li numarayı yani. Çıkan operatör yetkili bir beye bağladı ki ismini almayı unuttum. Onu 30 dakika icinde 8 kişi aramış hatta benden önce. Normalde bu tarz konularda sizi müşteri ilişkilerine yöneldiriyorlarmış. Şansıma o bey çıktı. Operatör e bir arkadaşım aramıştı hatta cb500x i sormuş falan derseniz hatırlayacaktır umarım.

Shrieker
16 Kasım 2012, 00:59
3. Dünya ülkesi, yeni bir şey yok.

Terapist
16 Kasım 2012, 01:22
Honda Türkiye yi aradım. 0262 li numarayı yani. Çıkan operatör yetkili bir beye bağladı ki ismini almayı unuttum. Onu 30 dakika icinde 8 kişi aramış hatta benden önce. Normalde bu tarz konularda sizi müşteri ilişkilerine yöneldiriyorlarmış. Şansıma o bey çıktı. Operatör e bir arkadaşım aramıştı hatta cb500x i sormuş falan derseniz hatırlayacaktır umarım.

yok sadece merak ettim :)

iguven
16 Kasım 2012, 12:22
Arkadaşlar aşağıdaki yazıyı
www.facebook.com/HondaJP
www.facebook.com/hondabike
sayfalarında paylasabiliriz. Hondanın mail adresini bilen var mı oraya da atabiliriz bu yazıyı. Sesimizi duyurmamız lazım bence.
Ben aşağıda ingilizce derdimi anlatmaya çalıştım. Herkesin yardımına ihtiyacımız var.

Respected sir/madam,

I am a Honda fan from Turkey, i have a Honda motorcycle also a Honda car. In the recent days, Honda announced new 500 series motorcycles and this new makes me very excited. When i reach the authorities in Turkey to ask when will the new 500 series come to Turkey, they told me that they can not come until 2014. I can't believe this nonsense, "Turkey Honda" is the first seller in motorcycle market but they are not acting like a global corporate.

Because of this sale strategies of the "Turkey Honda", i do not want to buy any other Honda product (motorcycle, car, etc...) anymore. Let me explain why they do not want to import new 500 series because they are selling NC700 series with excessive prices in my country. Their profit is more important than anything, they do not care customers a little bit.

Please her my voice and thousands of other Honda fans in Turkey and force "Turkey Honda" to show some dignity to the fans in Turkey.

Best Regards,
A Honda Fan

aytacaksel
16 Kasım 2012, 12:56
geitmezse getirmesin, ne yapayım okadar pahalı gucsuz motoru.

Ufuk İnkaya
17 Kasım 2012, 02:12
Şu Honda'nın her yeni model çıkardığın da Türkiye'de bir motosiklet krizine sebeb olmasına ayar oluyorum. Resmen mikser yapıyorlar bize :@

c90
27 Mart 2013, 23:31
Yeni CB serisini getirmemek tam bir delilik
bir gemi dolusu değil bir düzüne getirseler de bi görselerdi SİYAH CB 500 X aşık oldum
18 yaşında bir esmer bile olsa CB500x e değişmem
Yakışıklılık hat safhada
NE OLUR GETİR HONDA TÜRKİYE CB500X i:salut::salut::salut:

swath
03 Nisan 2013, 02:32
cb 250- 300 falan olsa keşke