PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet Tavsiye..

ugrgnr
15 Kasım 2012, 16:54
Merhaba arkadaşlar 16 yaşndayım ve bırkac ay sonra motosiklet almayı dusunuyorum fakat honda cbr125 ve hondacbf150 gibi pahalı motorlar degıl :) bunu soyluyorum cunku ılk tavsıylerın bunlar olcagını bılıyorum :) butcem 0-3000TL arası. fakat 2500'den yukarı cıkmayı dusunmuyorum cok. su an altımda ramzey 125lik var motor 80i rahat goruyor. cekısı de baya ıyı kuvvetle kalkıyor motor yanı memnunum ama plaka ruhsat olmayınca yenı motor alıcam daha ıyı ve bıraz uzun yol yaptırabılıcek ve daglarda üff demıcek bı motor. arkadas Asya Legendwind 150 tavsiye etti 170cc gercekten cok hosuma gıttı 2 yıl 150 lıra ayda ıyı de fakat yıne de bıkac tavsıye almak ıstıyorum. debrajlı motor hıc kullanmadım ama cabuk ogrenırım sıkıntım yok. 2500'e kadar en ıyı motosiklet tavsıyelerınızı beklıyorum sımdıden tesekkurler

Safahat
15 Kasım 2012, 17:29
http://www.mondialmotor.com.tr/?p=model&i=1268 en çok tutulanı ve 80 kmler yazmıssın 110 120 hatta 140 yapanlar var bi bak.

Salcano Wolf de iyi diyorlar onada bak.

MhmtcnKoral
15 Kasım 2012, 18:02
Kaptan 16 yaşındayım diyosun motor diyosun uzun yol diyosun. Diyosunda diyosun, hiç mi polis korkusu yok. Varsa bi yolu söyle bizde öyle yapalım yahu ehliyeti beklerken ölücez.

Egemen06
15 Kasım 2012, 18:57
Bana sorarsan 1 yıl daha bekle
Al ehliyetini bu sürede parana 1.500 tl daha eklemeye çalış
Al bi Ybr honda cbf yada apache yada o zaman ne uygun japon varsa
Sonrası Allah Kerim :) Şimdi otur masanın maşına sınavlara çalış.

saklama421
16 Kasım 2012, 01:07
sen şimdilik bir cup al onda hevesini al daha sonra sürüş kontrolü kazandıkdan sonra cbr 125 felan düşün.. tavsiyem

Mytap
16 Kasım 2012, 01:11
Kardeşim ehliyet al. En güzel tavsiye bence bu olacak benden sana. Allah korusun bu alet inanılmaz zevkli olduğu kadar da inanılmaz riskli unutma.

ugrgnr
17 Kasım 2012, 12:53
valla sagolun yorumlarınız ıcın ama polısten korkum yok :) nasıl olur falan demeyın yok valla umrumda degıller. zaten motoru surerken hayatın sansına baglı degıl mı ? bırazcık da kendı yetenegın var ısın ıcınde o kadar yoksa hayatın sansa baglı. o yuzden arkadasın dedıgı gıbı bi tane CUP almayı dusnuyorum hem heyecanı cok on arka kaldırabılıyo ve 120ye cıkabılen cuplar var gucluler yanı. tekrar sagolun yorumlar ıcın. he bu arada bundan sonrakı yorumlarda Cup tavsıye edebılır mısınız ? butce 2.300TL 100den yukarı cıkabılen bısey ıstıyorum. sagolun sımdıden

Legend33~
17 Kasım 2012, 12:58
valla sagolun yorumlarınız ıcın ama polısten korkum yok :) nasıl olur falan demeyın yok valla umrumda degıller. zaten motoru surerken hayatın sansına baglı degıl mı ? bırazcık da kendı yetenegın var ısın ıcınde o kadar yoksa hayatın sansa baglı. o yuzden arkadasın dedıgı gıbı bi tane CUP almayı dusnuyorum hem heyecanı cok on arka kaldırabılıyo ve 120ye cıkabılen cuplar var gucluler yanı. tekrar sagolun yorumlar ıcın. he bu arada bundan sonrakı yorumlarda Cup tavsıye edebılır mısınız ? butce 2.300TL 100den yukarı cıkabılen bısey ıstıyorum. sagolun sımdıden
Bu düşünceyle boşuna başlama hem kendini hem aileni üzersin.

pckopat001
17 Kasım 2012, 14:59
al bir mr 150 bak keyfine kardesim ;)

serdar1547
17 Kasım 2012, 15:17
senin gibiler motora başlıyor bir yıl sonra feci bir sonla motoru bırakıyor...eğer motoru kullanırken şans kader dersen zaten uzun süre binemezsin...

aonal
17 Kasım 2012, 16:06
16 yaşındaki ehliyetsiz genç feci şekilde can verdi kaskıda olmayan gencin çok hızlı olduğu yolda zikzaklar çizdiği artistiklik hareketler yaptğı kazayı gören vatandŞlarca dile getirildi.... Böyle olmasın...

beyazit60
17 Kasım 2012, 16:36
benim motoru vereyim sana 2500 tl ye mondial 150mcx 8bin de çantaları korumaları full

ugrgnr
17 Kasım 2012, 20:55
al bir mr 150 bak keyfine kardesim ;)

valla doğru dıyosun da para yok paarraa :) cupla ıdare edıcem

cyclette
18 Kasım 2012, 02:20
hem heyecanı cok on arka kaldırabılıyo ve 120ye cıkabılen cuplar var gucluler yanı.

ölmeyi bayılmak mı zannediyorsun sevgili kardeşim. bu zihniyetle her tarafın yetenek olsa ne olur ki. allah seni korusun.

ugrgnr
19 Kasım 2012, 23:48
ölmeyi bayılmak mı zannediyorsun sevgili kardeşim. bu zihniyetle her tarafın yetenek olsa ne olur ki. allah seni korusun.

yanlıs anlamıssın abicim. su ana kadar 120 yapan cup'u kıme soyledıysem vay dıyo cok tehlıkelı o bu su bu o. ne alakası var arkadasım ya. 120 maksımum surat. zaten 1 saat boyunca 120'yle gıdersen bi cup'la bi daha gidemezsin o motorla. 120 yapabılıyosa rahat 90-100 yapabılıyo demektır rahat motordur yanı. bu yonunden bakın olaya. hem on arka kaldırmaktan kastım motoru 90 derece arka veya on kaldırmak seklınde de anlamayın. motorla ilk kalkısta hafıf on kaldırmak heyecan yapar. 100le on kaldıra kaldıra gıdenlere ben de karsıyım. bu yuzden bu kadar uyarıya hıc gerek yoktu ama sagolun :)

Mytap
20 Kasım 2012, 12:52
yanlıs anlamıssın abicim. su ana kadar 120 yapan cup'u kıme soyledıysem vay dıyo cok tehlıkelı o bu su bu o. ne alakası var arkadasım ya. 120 maksımum surat. zaten 1 saat boyunca 120'yle gıdersen bi cup'la bi daha gidemezsin o motorla. 120 yapabılıyosa rahat 90-100 yapabılıyo demektır rahat motordur yanı. bu yonunden bakın olaya. hem on arka kaldırmaktan kastım motoru 90 derece arka veya on kaldırmak seklınde de anlamayın. motorla ilk kalkısta hafıf on kaldırmak heyecan yapar. 100le on kaldıra kaldıra gıdenlere ben de karsıyım. bu yuzden bu kadar uyarıya hıc gerek yoktu ama sagolun :) güzel kardeşim farkındaysan herkes senin iyiliğini düşünüyor. Sakın binme motosiklete diyen bir motosiklet forumu gördün mü zaten sen ? :) sen normal olarak gençliğin verdiği o ateşle stoppie falan düşünüyorsun. He ben de gencim o ayrı. Ama tehlikenin farkındayım.Düşünmem öyle şeyler. Küçükken bisikletten defalarca düşmüşsündür. İki dakika ağlarsın kalkar evine gidersin olayları yani. Ama bu meret ile aynı şeyi yaşayınca Allah korusun başkalarını ağlatırsın. Ehliyetini al daha da rahat ol. Mis gibi bin. Ondan sonra istiyorsan motoru amuda kalkarak kullan ona karışamam haddime değil. Kendine iyi bak.

ugrgnr
20 Kasım 2012, 15:33
ben diyorum motosiklet alıcam ne alıyım tavsıye verın, sız dıyosunuz ehlıyetını al on kaldırma arka kaldırma falan fıstık. neyse kapatıyorum konuyu zaten kımsenın motosıklet tavsıye edıcegı yok bu yorumlardan sonra ki kararımı verdim Mondial MG 100 Prince alıyorum. he bu arada yarıs motoru almıyorum kı amuda kalkarak surıyım on kaldırıyım tek elle devam edıyım motora yatıyım falan. altı ustu en fazla 125lık motor alıcam be kardeslerım. neyse verılen ve verılmeyen tavsıyeler bos ve dolu konular ıcın sagolun tesekkur ederım.

motodreams
20 Kasım 2012, 16:23
suç işlediğinin farkındamısın sen ? bir kaza olduğunda farzetki bir kişiyi öldürdün hem vicdanen sorumlu hemde hukuken bütün suç sende olucak KARŞI TARAF SUÇLU OLSA BİLE ÇÜNKİ EHLİYETİN yok ve uzun yol filan demişsin hikaye senin gibileri bilirim ben bir apaçi daha geliyor...ÖNCEKİ MESAJINDA ÖN ARKA KALDIRIYOR CUPLAR 120 YAPIYOR DEMİŞSİN NE OLDU 80 KMLER NE OLDU UZUN YOLLAR senin gibiler yüzünden kazalar oluyor ve bu sayede otobil vs 4 tekerli araç sürücüleri motosikletli kişileri sevmiyor önüne kırıyor söylediklerim ağır gelebilir ama gerçekler acıdır malesefki sana motosiklet alma şansını veren anne-babana yazık buradaki insanların tavsiyesine uy seneye ehliyetini al güvenli sürüş eğitimi al sonra motosiklet ve koruma ekipmanlarını al öyle sür hem kendin,hem dışardaki insanları,hemde ananı babanı üzme....

Tolga Can
20 Kasım 2012, 17:27
Bizim arkadaşın arabasına senden yakışıklı olmasın 2 apachi kardeş lodoslama girdi. Bir tanesi yoğun bakımda.
Kask, kılık kıyafet, sigorta, ehliyet ve ruhsat hiç biri yok. Çocukların babası adam edemiyoruz dedi. Bizim arkadaşda veririz mahkemeye içerde adam ederler dedi.
Sonuç mahkemeye verdi. Ödeyecek parası olmayınca da içerde paşa paşa yatarlar. Artık haciz mi gelir ne olur bilmem. Çocukta yoksa ailesinden alırlar bu işler böyle.
Kendinden çok aileni ve çevreni düşüneceksin. Yoksa kimse seni düşünmez. Şahsen benim önümde bu kazayı yapsınlar bakar geçerim 112'yi bile aramam.

ugrgnr
21 Kasım 2012, 14:53
suç işlediğinin farkındamısın sen ? bir kaza olduğunda farzetki bir kişiyi öldürdün hem vicdanen sorumlu hemde hukuken bütün suç sende olucak KARŞI TARAF SUÇLU OLSA BİLE ÇÜNKİ EHLİYETİN yok ve uzun yol filan demişsin hikaye senin gibileri bilirim ben bir apaçi daha geliyor...ÖNCEKİ MESAJINDA ÖN ARKA KALDIRIYOR CUPLAR 120 YAPIYOR DEMİŞSİN NE OLDU 80 KMLER NE OLDU UZUN YOLLAR senin gibiler yüzünden kazalar oluyor ve bu sayede otobil vs 4 tekerli araç sürücüleri motosikletli kişileri sevmiyor önüne kırıyor söylediklerim ağır gelebilir ama gerçekler acıdır malesefki sana motosiklet alma şansını veren anne-babana yazık buradaki insanların tavsiyesine uy seneye ehliyetini al güvenli sürüş eğitimi al sonra motosiklet ve koruma ekipmanlarını al öyle sür hem kendin,hem dışardaki insanları,hemde ananı babanı üzme....

arkadaşım sinirliydin galiba bu yazıyı yazarken o yuzden bısey yazmıyorum. sozlerını gerı aldıgını dusunerek konuyu kapatıyorum. aptalca bi zekayla gırmıssın konuya. bı motor 120 basıyorsa rahat rahat 90 gidebilir demek ıstedım. belkı 80. uzun yoldan kastım, sakaryada oturuyorum antalyaya gıtmek falan degıl. izmit - bursa eskişehir bu cıvarlar. kı zaten bunlar 1 sene sonra olcak sımdılık 50km capında gezebılırım ehlıyetım yok bunun farkındayım. hem ehlıyetım olmadıgı ıcın her kontrolden kacarım sıkıntı degıl kacmak. mal gıbı ehlıyetsız kontrole gırıp motorumu kaptırcak degılım ve motoru 4 aydır suruyorum 2 sene surenden daha ıyı oldugumu herseyıme guvenerek soylerım. bırseyı bılıp bılmeden konusmayın lutfen. bu kacıncı sacma yorumdur. tavsıye edıceksenız edın etmıceksenız kapatın cenenızı susun kardesım. ne gerek var canınız mı sıkılıyo da yazıyosunuz ? anladık ehlıyetsız sıkıntı anladık 5 6 7 oldu.