PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbula kış gelmiyor!

emresilin
15 Kasım 2012, 15:56
Arkadaşlar istanbula bi türlü kış gelmiyor gelmemesi daha iyi hep hava böyle kuru olsun. motorumu satalı 1- 1,5 ay oldu. Sattığım zaman fuarı beklerim demiştim ama Mesai çıkışı servise binip e-5de giderken motosiklet kullanan kardeşlerimi gördükce daha da alma isteğim artıyor. şuan 15-20 bin tl arası bi fiyat aralığım var.

şimdi esas sıkıntı benim için model belirleyemiyor olmam. enduro istiyorum boyum 1.90 ve 95 kiloyum. şimdi herzamanki geyiği yapacam ama hergün işe gidip gelecem takribi git gel 50-60 km yol. bi de gezmeyi çok seviyorum şehiriçi şehirlerarası. bu şartlarda az yakan bir makina istiyorum ve rüzgarı sevmiyorum pek. ama benim boyumda biri için rüzgar kaçınılmaz oluyor.

aklımda XL 1000V Varadero ve XL 700V Transalp var. ama bu motosikletlerin sıfırı üretiliyor mu yoksa kalktı mı bilmiyorum. Birde yakıt sorunu var şimdi bu sınıfta en uygun yakıtlı olan tavsiye edebileceğiniz bir model var mıdır?

motodreams
15 Kasım 2012, 16:00
O paraya bence sağlam bir SUZUKİ DL650 (V-Storm) bulabilirsin...

dreamkiller
15 Kasım 2012, 16:00
hayırlara vesile olsun o zaman ne diyelim :) Ama bence fuarı bekle biraz daha.. Sonra bir Versy 650 yada 1000 patlatırsın ohh mis :):cat:

emresilin
15 Kasım 2012, 16:12
O paraya bence sağlam bir SUZUKİ DL650 (V-Storm) bulabilirsin...

aslında bu yola dl 650 diye çıktım ama 2 tane adamla görüştüm ikisinde de km oynanmış çıktı biri hele tekrar yapmış motoru adama göre orjinal km. 2 sinde de ustaya haybeye para verdim. yeni kasaları ise bütcemi sarsıyor :/

hayırlara vesile olsun o zaman ne diyelim :) Ama bence fuarı bekle biraz daha.. Sonra bir Versy 650 yada 1000 patlatırsın ohh mis :):cat:

versy 650 benimde çok hoşuma gidiyor aslında kawanın her modeli hoşuma gidiyor ama türkiyede sıkıntıya düşerim diye çekiniyorum. sonuçta türküz bir aracı 2-3 yıldan fazla kullanmayı sevmiyoruz. illaki değiştirmek isteyeceğim ilerde 2. el sıkıntı olabilir diye düşünüyorum. tabi hiç kawasakim olmadı ama öle olduğunu düşünüyorum. honda tercih etmemin en büyük sebebi ise bu :)

erro
15 Kasım 2012, 16:14
NC700X açık ve net....

emresilin
15 Kasım 2012, 16:17
NC700X açık ve net....

aslında honda mototal a 2. el bakmaya gitmiştim adam tuttu kolumdan nc700x e oturttu zorla beni :) hoşuma gitmedi desem yalan söylemiş olurum gerek depo kısmındaki bagajı gerek yakıtı. bir de iyi bir satıcıydı neredeyse ikna ediyordu beni. o anda alabilirdim ama bi fren yaptım sonuçta yeni makina ve nedir nasıldır bilmiyorum. birde rüzgar olayı tabi ama o da alternatiflerim içinde hatta kafama göre motor bulamazsam magazaya gidip onu alacam sanırım :)

mücahit_89
15 Kasım 2012, 16:23
aslında honda mototal a 2. el bakmaya gitmiştim adam tuttu kolumdan nc700x e oturttu zorla beni :) hoşuma gitmedi desem yalan söylemiş olurum gerek depo kısmındaki bagajı gerek yakıtı. bir de iyi bir satıcıydı neredeyse ikna ediyordu beni. o anda alabilirdim ama bi fren yaptım sonuçta yeni makina ve nedir nasıldır bilmiyorum. birde rüzgar olayı tabi ama o da alternatiflerim içinde hatta kafama göre motor bulamazsam magazaya gidip onu alacam sanırım :)

aradığınız özellikler ve yakıt bence nc700xte ama o motora 240 tl vergi vermeye deymez:)ben arbamı sattım vergisi sigortası çok diye,vergiside 240 tl idi 6 aylık tabi....ben derimki fuarı bekleyin cb500x gelirse test edin ve onu alın:)

tabi motorsuz olup motorculara bakmak ta çok kötü bi duygu....bu arada inş böle devam eder havalar ama daha kış gelmedi zaten bi aralık olsun sonra görürüz:)

phradrel
15 Kasım 2012, 16:32
v-strom tabiki.

Reşit
15 Kasım 2012, 16:48
aradığınız özellikler ve yakıt bence nc700xte ama o motora 240 tl vergi vermeye deymez:)ben arbamı sattım vergisi sigortası çok diye,vergiside 240 tl idi 6 aylık tabi....ben derimki fuarı bekleyin cb500x gelirse test edin ve onu alın:)

tabi motorsuz olup motorculara bakmak ta çok kötü bi duygu....bu arada inş böle devam eder havalar ama daha kış gelmedi zaten bi aralık olsun sonra görürüz:)

Neden 240 lira vermeye deYmez bro:silent:

inzell
15 Kasım 2012, 16:57
Kış gelsin yahu, gazcısı apaçisi trafikten bi çekilsin. :)

Serdarrr
15 Kasım 2012, 17:44
Bence de 700x lakin niye o kadar güçsüz o makina(48 HP) beni o motorda düşündüren tek konu..

emresilin
15 Kasım 2012, 17:55
Bence de 700x lakin niye o kadar güçsüz o makina(48 HP) beni o motorda düşündüren tek konu..

satıcının bana anlattığı honda jazz ın 1.4 lük motorununu yarıya bölüp buna koymuşlar arabalar arasında da honda jazz en az yakıtlı araçlar arasındaymış. babamın bi partneri vardı 1.9 motor 58 beygir gibi inanılmaz az yakıyordu ama gitmiyordu araba sistem bunda da benzer olabilir. nc700 s sahibi birisinin yorumunda da 700lük olduğuna bakmayın 600 cc ss veya nakedlarla kapışmayın her türlü geçer sizi diye yazmış.

Serdarrr
15 Kasım 2012, 19:56
Tamam biraz hileli bir cruiser ama bir gv650 ile de kapışmasın hatta.. (72 HP)
Hondanın 800lük makinalarına bakıyoruz 6 litreyi buluyor tüketim.
hem şoför mahalli hem 25 kuruş olmuyor demek ki..

Reşit
15 Kasım 2012, 20:09
Ne beygir takıntılı bizim millet yahu. ZX-10 alın. 210 BEYGİR

http://f1211.hizliresim.com/13/h/fydd2.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

energy9991
15 Kasım 2012, 21:52
emre bence hemen bişeyler al motorsikletsiz kalmak abazalık gibi bişey.....

Khutuck
16 Kasım 2012, 01:21
Tamam biraz hileli bir cruiser ama bir gv650 ile de kapışmasın hatta.. (72 HP)
Hondanın 800lük makinalarına bakıyoruz 6 litreyi buluyor tüketim.
hem şoför mahalli hem 25 kuruş olmuyor demek ki..

NC700 48HP, amacı hız olan bir motor değil, yakıt tüketimi 3.5lt civarında. 48HP gayet yeterli bir güç, motoru rahatlıkla 160+ km/sa hızlara çıkartabiliyor. 2 yıl CBF150, 2 yıl da Fazer kullandım, bundan sonra alacağım kotor ikisinin tam ortasında güçte olacak, NC700 uygun mesela :) 100HP güç çoğu zaman gereksiz, hele şehir içinde çok fazla. Fazer ile 3 ay yol bulamadığım için 10 saniyeden fazla tam gaz açamadığımı bilirim, gaza basamayacaksam neden boşa benzin yakayım?

mücahit_89
16 Kasım 2012, 01:37
Neden 240 lira vermeye deYmez bro:silent:

gözünü seveyim motor biniyoruz uçak değil ve 50 cc den üst vergi dilimine geçmesi sinir bozucu şahsen sırf bu sebepten ne kadar aşık olsamda almam motoru...

audioslave
16 Kasım 2012, 01:54
Geçen sene Aralık ayında çok güzel havalar olmuştu,tam anlamıyla kış Ocak-Şubat gibi kendini göstermişti.Bu sene de muhtemelen aynısı olabilir.Velhasıl durmak yok motora devam:)

skyytr
16 Kasım 2012, 02:07
valla izmirde de durum ayni motorumun hava sicakliginda gosterge 18 in altina dusmedi daha :) Serin ama soguk degil .
Galiba kis aylarinda korumali motor kullanmak insanin bunyesini olumlu sekilde etkiliyor . Arabada sicak sicak dolasip soguga cikan butun arkadaslarim ya grip oldu yada nezle :P
Hanimla biz turp gibiyiz .
Kim demis motorcu hasta olur diye :)
Bizim bagisiklik sistemimizi guclendiriyor motor ve dis kosullar ! :)

35emre35
16 Kasım 2012, 02:08
NC700X açık ve net....
tam da sizin gibi NC diyecektim ama benden çok yaşayacaksınz.
bir endurokolik olarak 2.motor olarak ne istersin diye sorsalar %99 NC derim. kullanım rahatlığı, performans ve yakıt tüketiminde şu anda sınıfının en cimrisi olması en seçilesi sebepler bana göre

emresilin
16 Kasım 2012, 11:57
emre bence hemen bişeyler al motorsikletsiz kalmak abazalık gibi bişey.....

hocam abazalığı geçtim evden dışarı çıkamıyorum akşam. tam niyetleniyorum şimdi kim binecek metrobüse dolmuşa otur ya da gelecek olan gelsin eve diyorsun. basıyor beni o toplu taşıma araçları arkadaşlar biliyor benim hastalığımı dün e-5 de taksim dolmuşunda yoldaki motorları gösteriyorlar bana bunun modeli ne? kaç basar? nasıl gider? diye yolu bitirdik :)

tam da sizin gibi NC diyecektim ama benden çok yaşayacaksınz.
bir endurokolik olarak 2.motor olarak ne istersin diye sorsalar %99 NC derim. kullanım rahatlığı, performans ve yakıt tüketiminde şu anda sınıfının en cimrisi olması en seçilesi sebepler bana göre

zaten albenisi olmasının sebebi o sanırım 250lik motor gibi yakıtı :)

trgy
16 Kasım 2012, 12:40
NC kullanmadım ama kullanan bir abimizle uzun yol yaptık 1-2 sefer performansı iyiydi bastımı giden konforlu bir motor gibi göründü bana yakıt sarfiyatı da düşünüldüğünde uzun yol sevenleri tatmin edecektir , yakıt performansı zaten vergi fazlasını amorti eder kısa bir sürede . Bu arada İstanbul'un kışını yumuşak havasını özledim , Ankara'nın ayaz insanı bıktırıyor..

emresilin
16 Kasım 2012, 13:00
NC kullanmadım ama kullanan bir abimizle uzun yol yaptık 1-2 sefer performansı iyiydi bastımı giden konforlu bir motor gibi göründü bana yakıt sarfiyatı da düşünüldüğünde uzun yol sevenleri tatmin edecektir , yakıt performansı zaten vergi fazlasını amorti eder kısa bir sürede . Bu arada İstanbul'un kışını yumuşak havasını özledim , Ankara'nın ayaz insanı bıktırıyor..

3 ayda 10 bin yapmıştım önceki motorumla o da az yakıyordu. çok gezerim zaten istanbulda kısa mesafe yok pek :) bu arada ben antalyadan istanbula yerleştim bana soğuk geliyor ister istemez ama ankarada da bulunmuşluğum var soğuk çok fena orda :) ama yazın rahat oluyordur size