PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bakarmısınız !!!

xmuro312
15 Kasım 2012, 15:08
Arkadaşlar bazı kişiler motorda egsoz patlatıyorlar ben kesinlikle karşıyım ama merak ettim motora ne gibi zararları var yanlış anlamayın ben yapmıyorum ama zararlarını merak ettim

cihan54
15 Kasım 2012, 15:13
Zararı yok, sürekli kompresyon yaptırdığında ve biraz da zengin karışım sebebi varsa (Karbüratör ayarsızlığı vs.) bol bol patlama yapar egsozdan.. Bu normalden fazla yaktığının ufak bir göstergesi. Ama bildiğim kadarı ile zararı yok..

acayüp
15 Kasım 2012, 15:20
Katalizörlü motorlarda eksoza zarar verir.
En büyük zararı yakın aile fertlerinde kulak çınlaması yapmasıdır. Şahsen ben çok kulaklar çınlatıyorum.

dreamkiller
15 Kasım 2012, 15:20
oo benim tokur nasıl bir görsen patır kütür!! hele gazı kapatmayayım hemen başlıyoruz pat küt çat çut!!! :) bende endişelendim ilk başlarda sordum soruşturdum araştırdım tek zararı cüzdana :) yakıyor namussuz :)

Blackeagletr
15 Kasım 2012, 16:08
Egzoz peteklerini bir süre sonra dağıtırsın sonra egzozundan zarıltılar gelir

MF-Hyo
15 Kasım 2012, 18:34
Benim de patlıyor arada yav ama istem dısı ben patlasın diye yapmıyorum zaten sevmem ne öyle cat cut. Smokehead sonucta orta kalite olmasına ragmen nadir patlıyor

Mengu16
15 Kasım 2012, 18:47
Egzoz peteklerini bir süre sonra dağıtırsın sonra egzozundan zarıltılar gelir
Biz de bunu istiyoruz zaten egzozu delmeden egzozun sesinin artmasını :P
Ben de egzoz patlatıyorum özellikle altgeçitlerden geçerken çok zevkli oluyo, geçen gün bi Burgman 400'le kafa kafaya gittim tam alt geçitten geçerken bi egzoz patlattım ortalık inledi :cherry: sonra burgman arkada kaldı. Uzun yolda giderken yol kenarındaki yayalara da patlatırım egzoz yada maliye görevlileri oluyo TIR'ları kenara çektiren onlara da egzoz patlatırım :cherry:

M.yildizli
15 Kasım 2012, 23:48
Bende zamanında çok patlatırdım.. Motor yığılmalarından dolayı Sübablara zararı vardır. Bu kaçınılmaz ama Çevreye verdiğiniz zarar paha biçilemez. Siz toplumda patlatırken orda Hamile bir bayan olsa siz fark etmeden patlatsanız ve korkudan sağlığına zarar gelse bunun hesabını kimseler ödeyemez. O yüzden Düzgünce kullanınız. Ha illede patlamak istiyorum diyorsan Şehirler arası yollarda patlat.. Kamyonculara felan...