PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : En güvenli ve en ekonomik kask nereden alınabilir?

zeonx
15 Kasım 2012, 00:36
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi;

Ben 3 şeyi bir arada istiyorum:cherry: 1)Güvenlik 2)Ekonomik olması 3)Satılan mağaza veya internet sitesinin adı
Kask önerilerinde kim, neye göre tavsiyede bulunuyor bilmiyorum.
Ancak KASK önerisinde benim sizden ricam öncelikle güvenlik özelliğini ön planda bulundurmanız.
Bu konuda Sharp testini baz alıyorum ancak bildiğiniz daha farklı güvenlik sistemlerine uygun modelleri de tavsiye edebilirsiniz.
Sharp testine göre 5 yıldız almış olan markaların fiyatları 70 dolar ile 500 dolar arasında değişiyor.
Bu da demek oluyor ki, Aslında GÜVENLİ bir kask almak için farklı fiyat aralıkları bulunabiliyor. Yani Güvenlik=Pahalılık demek değil.

Dolayısıyla;
Sorum şu:Sharp testinden 5 yıldız almış,EN EKONOMİK kaskı yerli veya yabancı hangi internet sitesinden alabilirim?

ogzcngdk
15 Kasım 2012, 00:45
sharp testinden 4 yıldız almış ls2 kaskları var 120 tl ye onlara bakabilirsin

iptaluyelik02
15 Kasım 2012, 11:20
Nitro Aikido,5 yıldız 200 Tl.
fiyatına göre gayet iyi bir işçiliği var.5 Tl.ya da bir kulak tıkacı (3M) alınırsa 1000 Tl..lık kaskın konforuna yaklaşır.

otopsici
15 Kasım 2012, 12:08
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi;

Ben 3 şeyi bir arada istiyorum:cherry: 1)Güvenlik 2)Ekonomik olması 3)Satılan mağaza veya internet sitesinin adı
Kask önerilerinde kim, neye göre tavsiyede bulunuyor bilmiyorum.
Ancak KASK önerisinde benim sizden ricam öncelikle güvenlik özelliğini ön planda bulundurmanız.
Bu konuda Sharp testini baz alıyorum ancak bildiğiniz daha farklı güvenlik sistemlerine uygun modelleri de tavsiye edebilirsiniz.
Sharp testine göre 5 yıldız almış olan markaların fiyatları 70 dolar ile 500 dolar arasında değişiyor.
Bu da demek oluyor ki, Aslında GÜVENLİ bir kask almak için farklı fiyat aralıkları bulunabiliyor. Yani Güvenlik=Pahalılık demek değil.

Dolayısıyla;
Sorum şu:Sharp testinden 5 yıldız almış,EN EKONOMİK kaskı yerli veya yabancı hangi internet sitesinden alabilirim?
seni yanlış bilgilendirmişler yıldızı modele veriyorlar markaya değil
örneğin:
shoei xr1000 3 yıldız alırken shoei xr 1100 4 yıldız aldı
şimdi mevzu bizim çakal satıcılar olunca direk bu marka almış gibi gösteriyorlar ki her modeli satabilsin
bu arada ben sharp testine de pek güvenmiyorum arai kendi testlerini kendi yapıyor mesela

seigen
15 Kasım 2012, 12:30
Kaskımı alırken Shoei'nin puanlarına baktığımda Qwest hariç 5 yıldız alana kaskı yoktu. XR-1100, 4 yıldız, X-Spirit 2, 3 yıldız diye hatırlıyorum. Şimdiyse XR-1100 ve X-Spirit 2'ye de 5 yıldız vermişler :P. Puanlar değişiyor, nasıl oluyorsa.

puser
15 Kasım 2012, 14:14
Uygun fiyatlı ve güvenlikli bir kask için BELL M1 serisini öneririm. fiyatı 450 TL civarı. (sharp güvenlik derecesi 5 yıldız, yan bölgeler sarı, diğer bölgeler yeşil güvenlik derecesinde). Yüksek reklam harcamaları olmadığı için bu markanın fiyatları kalitesine göre gayet makul.

cbr1100 xx
15 Kasım 2012, 15:06
Bell kasklar iyidir motoplus ta var...