PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : teker nasıl değiştirilir

thelast555
14 Kasım 2012, 23:22
arkadaslar elimde mondial 125 mh war netten sparis edıp kendım monta etmeyı dusunuorm mıchelin pılot sporty alp aranzda daha once teker deıstıren nası yapıldıgını bılen war mi ?

maminjora
15 Kasım 2012, 10:59
Valla o kadar aleti devat lazim.Ugrasmak lazim.elindeyse lastikciye gotur dostum..

lycantrophic
15 Kasım 2012, 11:04
Motoru sehpaya alıp tekeri sökmen gerek önce, oldukça zahmetli. Teker de böyle değişiyor, ama yanında bilen biri yoksa uğraşmanı tavsiye etmem hadi sökersin bir şekilde de takarken sakatlık çıkabilir, motorcuda değiştirtmen daha hayırlı olur.

L6FD_lXPYbM

thelast555
15 Kasım 2012, 14:45
guzel video :)
http://www.youtube.com/watch?v=T2AuivYzaBs bundada mesela balance ayarından bahsedıo ama servıse gotrsem bu seklde test etcegnı veya ypcagnı sanmıorm sadece takacak al hayrını gor dıcek... alet edevat lazm gercekden...

Mengu16
15 Kasım 2012, 14:52
Bir tane 30-40 cm uzunluğunda levye lastik değiştirmek için çok gerekli gerçekten, tornavidayla falan çok zarar görüyo jant. Balansa falan da gerek yok bence zaten lastikte üretim hatası olmadığı sürece yüksek hızlarda motorun titreşiminden lastiğin balansını hissedemezsin bile. Lastikte hata varsa zaten balans işlemi yaptırılıp kullanılması bile hata.

zongoku
15 Kasım 2012, 14:52
arkadaslar elimde mondial 125 mh war netten sparis edıp kendım monta etmeyı dusunuorm mıchelin pılot sporty alp aranzda daha once teker deıstıren nası yapıldıgını bılen war mi ?

Aynen kardeşim gerekli alet edevat lazım yanakların oturması için sürekli hava basıp indirmen lazım. Daha bir sürü şey 10-15 tl ver taktır benim gibi uğraştırır adamı. Hatta olmaz elinde sonunda lstikçiye gidersin :cherry: Ama motorun o lastiklerle inan çok güzel olucak. Kazasız belasız sürüşler.

thelast555
15 Kasım 2012, 14:58
Aynen kardeşim gerekli alet edevat lazım yanakların oturması için sürekli hava basıp indirmen lazım. Daha bir sürü şey 10-15 tl ver taktır benim gibi uğraştırır adamı. Hatta olmaz elinde sonunda lstikçiye gidersin :cherry: Ama motorun o lastiklerle inan çok güzel olucak. Kazasız belasız sürüşler.
:) saolasın servis cok uzak ya cok eriniom 13 k felm dar dar sokaklar enteresan bı yerde ztn her seferndede karstırıom :D evn hemn altnda oto lastıkcı var o deıstırr herlde bugun sorcam p.tesi salıda gelr lastık deıstrrm olmadı bu seferlk elk elden seyreder olayı kavrarım ııce sonra kendım yaparm :D

zongoku
15 Kasım 2012, 15:06
:) saolasın servis cok uzak ya cok eriniom 13 k felm dar dar sokaklar enteresan bı yerde ztn her seferndede karstırıom :D evn hemn altnda oto lastıkcı var o deıstırr herlde bugun sorcam p.tesi salıda gelr lastık deıstrrm olmadı bu seferlk elk elden seyreder olayı kavrarım ııce sonra kendım yaparm :D

Motolasın sitesinden baktım şimdi İzmirdeki bayilere. Profilinde izmir yazıyor ondan İzmire baktım. Kendin de getirtebilirsin tabi ama bu bayilerden birine de getirttirebilirsin. Ben Denizlide bayisinden getirttim. Ertesi gün geldi lastik ve taktırdım. Sıkıntısız bi şekilde. Sende böyle yapabilirsin. 15 tl de takma parası verdim. Şimdilik hava kaçırma gibi bir sorun yaşamadım. Artık bir dahaki lastiğimde michelin olcak :cherry:

http://www.motolas.com.tr/izmir.html

canerol
15 Kasım 2012, 15:08
en iyisi bi lastikçiye gidip gözetlemek neleri kullanıyor ondan sonra evdeki aletlerle karşılaştır adamın kullandıklarına yakın olanlarla değiştirebilirsin :)
ben öle öğrendim

thelast555
15 Kasım 2012, 15:24
Motolasın sitesinden baktım şimdi İzmirdeki bayilere. Profilinde izmir yazıyor ondan İzmire baktım. Kendin de getirtebilirsin tabi ama bu bayilerden birine de getirttirebilirsin. Ben Denizlide bayisinden getirttim. Ertesi gün geldi lastik ve taktırdım. Sıkıntısız bi şekilde. Sende böyle yapabilirsin. 15 tl de takma parası verdim. Şimdilik hava kaçırma gibi bir sorun yaşamadım. Artık bir dahaki lastiğimde michelin olcak :cherry:

http://www.motolas.com.tr/izmir.html
mantıklı aga kahramanlar zatn motorcu dolu orda olmasına sasırmadm :D

lycantrophic
15 Kasım 2012, 15:47
Otolastikçiye götürsen senin tekeri sökemez muhtemelen, söker belki de uğraşsa ama çoğu uğraşmak istemiyor. Öyle bir duruma da hazırlıklı olmanda fayda var.

thelast555
15 Kasım 2012, 17:29
Otolastikçiye götürsen senin tekeri sökemez muhtemelen, söker belki de uğraşsa ama çoğu uğraşmak istemiyor. Öyle bir duruma da hazırlıklı olmanda fayda var. negibi hazrlıklı maddi olarak mı ?

bu arada arkadaslar sparısı verdım zongoku kardesm kahramanlar bayısını aradm dedn gıbı yarn elnde olr ama bgn gelmn ve odemeyı burda yapmn gerekıo dedı bende http://www.motosuperstore.net/ den aldm kargo ucretsz ztn netten odeme yaptım yarn veya cumartesı gelcekmıs hadi hayrlısı taktırmayıda yapcaz bıseklde bn hala yapabılrm dıom ama smdı bkdr konusulnca cesaret edemedm :) babam otocuydu pek bsy gostermedı ama elm yatkndr :)

lycantrophic
15 Kasım 2012, 17:38
Yok hazırlıklı olman gerek derken motorcuya gider tekeri söktürüp tekeri lastikçiye götürebilirsin dedim. Tekeri söküp takmak lastik söküp takmaya göre nispeten daha basit, yapabilirim dersen kendin de yapabilirsin onu, canın yapmak istiyor madem bişeyler. :)

Mengu16
15 Kasım 2012, 21:28
Lastiği kendin söküp taksan bile sonrasında benzincide jant sibobunun içini söküp lastiğe hava vurman gerekicek lastik yanaklarının oturması için, çünkü lastiklerin tubeless. Sibob içini sökmek için de sibob kapağına benzer çentikli küçücük bi aparat var bulursan alırsın para eden bişey değil en fazla 1 TL.

thelast555
15 Kasım 2012, 23:39
Lastiği kendin söküp taksan bile sonrasında benzincide jant sibobunun içini söküp lastiğe hava vurman gerekicek lastik yanaklarının oturması için, çünkü lastiklerin tubeless. Sibob içini sökmek için de sibob kapağına benzer çentikli küçücük bi aparat var bulursan alırsın para eden bişey değil en fazla 1 TL.
hmm dedıgını tam anlamadm ama en iisi ben bu seferlk yaptrym snra kendm yaparm karsk veya detayları olablr dedigin sey gibi

zongoku
16 Kasım 2012, 01:35
negibi hazrlıklı maddi olarak mı ?

bu arada arkadaslar sparısı verdım zongoku kardesm kahramanlar bayısını aradm dedn gıbı yarn elnde olr ama bgn gelmn ve odemeyı burda yapmn gerekıo dedı bende http://www.motosuperstore.net/ den aldm kargo ucretsz ztn netten odeme yaptım yarn veya cumartesı gelcekmıs hadi hayrlısı taktırmayıda yapcaz bıseklde bn hala yapabılrm dıom ama smdı bkdr konusulnca cesaret edemedm :) babam otocuydu pek bsy gostermedı ama elm yatkndr :)

Hayırlı olsun kardeşim bence güzel bir tercih yaptın Allah kaza bela vermesin. Sana en basitinden söyliyim mesela yanakların tam oturması için ani basınçlı hava basman gerekiyo ve bunu defalarca yapman gerekiyor. Bunun için kompresör lazım. Bu gibi şeyler var. Yani sadece sök tak meselesi değil. Artık 10-15 tl çıkar o kadar da olur :)

35emre35
16 Kasım 2012, 02:01
tekeri söküp lastikçiye götürürsen hepsi değişimi yapacaktır. işin ucunda 10-15tl kazanmak var, hazır sökülüp getirilmiş tekeri kimse geri çevirmez.

ARBETUS
16 Kasım 2012, 11:58
ben en son oto lastikçiye motorumun lastiğini götürdüğümde 1 michellin 1 de metzeller iç lastikten olmuştum. En son michellin i yamayıp kullanmak zorunda kaldım. İç lastikli (tube type) lastiklerde pek başarılı olamıyorlar. O kadar dikkat etmeme rağmen deldirdik iç lastikleri :). Son montajı da eski usul levye ile bitirdik. Şu an garajımda kompresör dahil lastik sökebilecek tüm malzemeler mevcut.

Sağlıcakla.

thelast555
16 Kasım 2012, 14:57
hoh naptn be aga.. :( motorcu sart smdı gıdıorm bakalm normal fıatı nedır deıstrmesının takım on arkanın..?

thelast555
16 Kasım 2012, 19:06
25 lıra verdm yaptırdım ama keske kendım yapsaydm kendımde yapabılrmsm hem daha dıkatlı yapardm adam takır tukur yapıo ıcı gıdıo ınsann :) bidahakine islh.. michelin ii gelr ıslh motora :)

zongoku
17 Kasım 2012, 02:09
25 lıra verdm yaptırdım ama keske kendım yapsaydm kendımde yapabılrmsm hem daha dıkatlı yapardm adam takır tukur yapıo ıcı gıdıo ınsann :) bidahakine islh.. michelin ii gelr ıslh motora :)

Hayırlı olsun kardeşim 25 tl çokmuş yaw :cherry: Neyse sorunsuz bir şekilde olduysa sıkıntı yok. Zaten araba lastikçisine götürmicen motorcuya götürcen arabayla uğraşan anlamaz alışmıştır araba jantına pat küt çıkarır. Michel yarar kardeşim emin ol benim motora yaradıysa senin motor çok güzel olur :cherry: Hayırlı olsun