PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Top Case Neler Var ? Neler Yok?

skyytr
14 Kasım 2012, 19:38
Sevgili Arkadaşlar Top Case Doldu taştı ya ben yanlış kullanıyorum yada 39 LT bizim için yeterli değil. Diğer arkadaşlar nasıl kullanıyor öğrenmek istedim.

İlk ben yazayım. :)
Yamaha 39 LT Top Case
1 saklama kutusunda kulaklık
2 adet Open Face Kask
2 Eldiven
1 Bellik
1 Rüzgarlık ( Sadece Suratım İçin)
1 Kedi Kovucu Sprey
1 şifreli Kilit

Saygılar,

Ahmanamra
14 Kasım 2012, 19:40
Bi çantam bile yok :) am aolsaydı içinde yağmurluk, haydar, takım taklavat, artçı için kask mont olurdu sanırım .

Syanur
14 Kasım 2012, 19:45
Ben 32 litreye daha fazlasını sığdırıyorum...:silent:

Khutuck
14 Kasım 2012, 19:47
Topcase yok, önde depo üstü çantam var. İçinde sadece KGS, saat ve İstanbul'a 250 km mesafedeki bölgelerin 1/250.000 haritaları var :) Alet çantam selenin altında. 4,5 senedir başka bir şeye ihtiyaç duymadım, uzun yola çıkacaksam lastik tamir köpüğü alıyorum yanıma..

Mengu16
14 Kasım 2012, 19:49
Ben 35 litre çantaya motosiklet motorunu söküp silindir değişimi yapabilecek kadar çok alet takımı. Yedek lastik, pompa, ve zincir yağı sığdırıyorum daha da bi sürü yer kalıyo zorlasam yarım kask sığdırırım oraya.

seigen
14 Kasım 2012, 19:54
Top case kullanmıyorum ben, böyle sorunlarım hiç yok :P. Eldiven ve balaklava kaskın içinde, kask kolumda geziyorum :P. Kapalı ve güvenli bir yere park ettiysem eldiven, balaklava kaskın içinde, kaskı da örtüsünün içine koyup, motora kilitleme aparatıyla motora sabitliyorum. (Motorla geldi, ben almadım.)

Giydiğim pantolon monta bağlanıyor, belliğe gerek yok böylece, sırtlık zaten montun içinde. Motosiklet pantolonu yerine kot giyersem, dizlik zaten içte oluyor, yine kemerim var, standart kemerin üzerine kemerimi takıp monta bağlıyorum, belliğe yine gerek yok.

İkinci bir kask taşımam gerekirse, sele üstüne motoplus'tan aldığım kancalı bağlama nesnesiyle seleye bağlıyorum. (Adı aklıma gelmedi :P) Onun dışında eşya taşımam gerekirse, 19 lt sırt çantamı alıyorum, hava yağmurlu olursa da yağmur geçirmez sele üstü 20 lt kumaş çantam var :P.

maxi97
14 Kasım 2012, 20:53
3 çantama korumaların yağmurluk takımım ve tamir takımım var. Toplam 100 litreden fazladır. Bir yere gidince elimde korumalarimi tasiyamam.

Bagajsiz olmaz. Herşeye hazırlıklı olmak lazım.

Motoru ilana koymuştum. Biri 3 çantayı bagaj demirleriyle beraber satar misin diyor. Ybrnin orijinal demirini de beraber vermem lazım, yan çanta demirleri bu demirel bağlı...

En güzeli alüminyum plakadan yan çanta yapmak. Yeni motoruma katlanabileninden yapacağım.

F54
14 Kasım 2012, 20:55
lastik tamir kiti ve birkaç anahtar gerçi anahtarlar hiç lazım olmuyor onları da garaj a bırakacağım galiba

banalazim
15 Kasım 2012, 04:11
Kask, yağmurluk, eldiven, dizlik ve çanta.

adem80
15 Kasım 2012, 04:15
boş. Hiç bişey yok.arada kaskımı içine kilitliyorum.

ortadadogulu
15 Kasım 2012, 10:22
yeni uygulama sebebi ile topkaseyi söktüm. sökmeden önce 42 lt topcase de
-yangın tüpü
-ilkyardım seti
-lastik tamir seti
-bir alt üst takım ve bir üst yapmurluk
-kışlık eldiven
-tişört
-seccade
-koli bandı
-10 metre çekme ipi
-elektrik bandı tornavida buji anahtarı ve pense
-bir ajanda
-reflektörlü ışıklı yelek.
düşün şimdi topkase neler neler taşıyormuş. bir uygulama ile tüm bunları evde bırakmak zorunda kalıyorum. işin gücün yoksa git emniyete topkaseyi ruhsata işlet. bir de 2000 liralık motora 500 liralık ruhsat masrafı yap mantık dahilinde değil. seneye yeni bir motor alırsam sıfrdan işleteceğim ama.