PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sizce motorda en önemli aksesuar

patos64
14 Kasım 2012, 15:06
kasktan sonra sizce olmazsa olmaz dediğiniz aksesuar, kıyafet vs nedir? mesela eldiven mi, dizlik mi vs vs vs...

bir tane belirtin sadece :)

F54
14 Kasım 2012, 15:07
komple takım almakta fayda var çünkü kaza yaptığında nereden darbe alacağın belli değil:bestmt:

Mengu16
14 Kasım 2012, 15:07
Mont ve dizlik.

tigermbz
14 Kasım 2012, 15:09
motosikleti kullanırken olmazsa olmaz 4 element vardır
hava toprak su tahta
yok onlar değildi
önem sırasına göre
kask, dizlik, mont, eldiven

Ahmanamra
14 Kasım 2012, 15:14
hiç biri yoksa kask muhakkak olmalı ama hakikat hepsinin olması :)

turkish39
14 Kasım 2012, 15:35
Aksesuar deyince aklıma süsten başka bişey gelmedi:silent:Ama koruma olarak bunu 1 adetle sınırlandıramayız.Sonuçta can taşıyoruz.

Lucas
14 Kasım 2012, 16:15
motosikleti kullanırken olmazsa olmaz 4 element vardır
hava toprak su tahta
yok onlar değildi
önem sırasına göre
kask, dizlik, mont, eldiven

Önem sırasının bilimsel verilerini akşam mesai bitimine kadar masamda istiyorum :p

Aksesuar değil de ekipman desek biz onlara. Belirli yüzdeleri vardır elbet ama kaza anında alacağımız darbeyi önceden bilemeyeceğimizden önem sırasına bakmadan hepsini edinmek ve kullanmak lazım. Kullanmak lazım diyorum çünki ben dahil kaskı kafamıza geçirip çıkıyoruz genelde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:13 ----------

Ha bu arada olmazsa olmaz tek aksesuar benzindir. Artık depoda aksesuar olarak zaman zaman durmakta kendisi zira.

tigermbz
15 Kasım 2012, 13:13
Önem sırasının bilimsel verilerini akşam mesai bitimine kadar masamda istiyorum :p
Ha bu arada olmazsa olmaz tek aksesuar benzindir. Artık depoda aksesuar olarak zaman zaman durmakta kendisi zira.

öz kaynaklarla bu iş halledilemez

sedici
15 Kasım 2012, 13:25
onlar aksesuar mı yahu? korumalar ise kasıt, hepsi olmazsa olmaz "bir tane yazın" diye sınırlayamayız

Phoenixs
15 Kasım 2012, 13:27
En önce kask hocam :) ama arkadaşım kaza yaptı :) bi kafasını vurmadı onun dışında her yeri vurdu :) şans ama

otopsici
15 Kasım 2012, 13:31
bana göre kasktan sonra en önemli ekipman dizliktir
bütün kemiklerin kırılır yaparsın ama diz kapağın kırıldımı sakat kalıyorsun

buberk
15 Kasım 2012, 13:41
Kasktan sonra dizlik diyorum ve dizlik almadan önce nasıl dizlik kullanmamışım kendime hayret ediyorum. Şimdi diz kapağı çok önemli birşey tam olarak iyileşmeyebiliyor. :)

tr100a
15 Kasım 2012, 22:03
motor olduğuna göre kask kesin ama mont ta olmalı eh dizlik olsa fena olmaz bunlar motoru aldıktan kısa bir zaman sonra kesin sahip olunması gerekenler ve bundan sonra en büyük ihtiyaç kaliteli bir topcase gezi ve yolculuklarda bagaj olmadığından topcase en büyük ihtiyaç

audioslave
15 Kasım 2012, 22:24
Valla benim için kasktan sonra ön cam geliyor...

Benli
15 Kasım 2012, 22:43
Ayna , tampon

saklama421
16 Kasım 2012, 00:54
bence sen kaskın üstüne led döşet :)

Mytap
16 Kasım 2012, 01:01
Anneni mi daha çok seviyorsun babanı mı sorulur ya çocuklara aynen onun gibi olmuş bu :) . Eğer bu meretin üstüne biniyorsan herşeyinin olması lazım hocam. Hepsi önemli.

skyytr
16 Kasım 2012, 01:48
Korumalari aksesuar olarak nitelendirmiyorum arkadaslarimin dedigi olmaz sa olmaz :)
Aksesuara gelince

TOPCASE Tabikide :P

ersin90
18 Kasım 2012, 02:35
kask'tan sonra topcase gelir :) topcase olmazsa insanın kaskı yanında taşıyası fln gelmiyo ;)

yamyamaha
18 Kasım 2012, 04:25
Anneni mi daha çok seviyorsun babanı mı sorulur ya çocuklara aynen onun gibi olmuş bu :) .
art den aybars hocada aynısını söylemişti salihlideki güvenli sürüş eğitiminde http://www.motosiklet.net/forum/images/smilies/eskiler/glasses10.gif

kasktan sonra sizce olmazsa olmaz dediğiniz aksesuar, kıyafet vs nedir? mesela eldiven mi, dizlik mi vs vs vs...

bir tane belirtin sadece :)
sana ve motora yakışan bir artçı.

özcan1980
18 Kasım 2012, 04:47
Kış geldiği için elcik ısıtma diyorum :D

patos64
18 Kasım 2012, 17:36
tabi soru biraz cins oldu :D biraz daha açıklıyım:D

böyle tam motorcu takılmayanlar için, ya da tüm ekipmanı giymek istemeyenler ya da giyemeyenler için vs hani kask en başta gelir ya, birde günlük böyle kullanırken kaskın yanında birde olmazsa olmaz ne vardır diye sormak istedim. :) sanki dizlik öne çıkıyor gibi :)

energy9991
18 Kasım 2012, 18:06
Robocop kıyafetim olmazsa olmaz.....yoksa sahneye hayatta çıkmam....pardon yollara diyecektim.

Zippo's
18 Kasım 2012, 19:48
Ben yaptığım kazadan sonra hepsinin kullanılması gerektiğini anladım.Kaza yaptığımda üstümde tshir,altımda şort kafamda sadece kask vardı.Evde eldiven ve mont olmasına rağmen giymemiştim o gün.Baya bi sürüklendim kalktım kaska baktım sürüklenmeden dolayı çizilmiş.Dizlerim kan revan içindeydi.Dizlik gerçekten olmazsa olmazmış.Omzumda hasar vardı biraz,elimin içinde.1 ay yürüyememiştim.Kazanın nasıl geleceği nerden geleceği belli olmuyo hepsini her şartta kullanmak lazım.İsterse 2 km lik yol olsun farketmez