PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motor aşkı, ne yapıcam ben ?

kladzo1
13 Kasım 2012, 21:35
Herkeze selamlar..

Hiç uzatmadan konuya giriyorum... Bir motosiklet görüyorum veya sesini duyuyorum hani şu ss olanlardan, abi aşığım resmen motosiklete.. Tecrübemde yok değil yani 125cc'lik motosiklet kullanmışlığım var. Yaş oldu 18, hayalimde cbr250r var ama cebimde para yok. Babam çok inatçı almıyor bana bu motosikleti.. Şimdi ben nasıl para kazanabilirim bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum..
Unutmadan aynı zamanda üniversiteye gidicem ona hazırlanıyorum

Teşekkürler yardım eden herkeze...

erro
13 Kasım 2012, 21:40
abi seviyosan konuş bence...

serdar1547
13 Kasım 2012, 21:43
seviyorsan...motora olan aşkını itiraf et babana,onsuz yaşamanın hiçbir anlamı olmayacağını anlat,damardan gir işte.motorları gördüğünde ne hissettiğini felan duygusal bir dille anlat kabul ederse alırsınız yoksa elin para tutana kadar beklemen lazım

kladzo1
13 Kasım 2012, 21:49
seviyorsan...motora olan aşkını itiraf et babana,onsuz yaşamanın hiçbir anlamı olmayacağını anlat,damardan gir işte.motorları gördüğünde ne hissettiğini felan duygusal bir dille anlat kabul ederse alırsınız yoksa elin para tutana kadar beklemen lazım

Çok konuştum çok, Ne diller döktüm... Nuh diyor peygamber demiyor abi..

eren özer
13 Kasım 2012, 21:51
Ufakdan Para biriktir Kask ,ceket,dzlik ekipman al senin bu çabanı görsünler belki alırlar
Belki diyorum almazlaral elinde patlar onlar :)

kladzo1
13 Kasım 2012, 21:53
Ufakdan Para biriktir Kask ,ceket,dzlik ekipman al senin bu çabanı görsünler belki alırlar
Belki diyorum almazlaral elinde patlar onlar :)

Sonda iyi demişsin, ya elimde patlarsa ? :)
Ya diyorum, yarışmaya falan mı katılsam "Kim Milyoner Olmak ister ?" gibi.. Bakarsınız kazanırım bişeyler :)

kanmix_x
13 Kasım 2012, 21:55
Bnde 1 senedir alamadım alayım sabahlara kadar yiyişecez :)

kladzo1
13 Kasım 2012, 21:57
Bnde 1 senedir alamadım alayım sabahlara kadar yiyişecez :)

Hele bir alabilsem, hayatta bırakmam onu, inmem tepesinden :D

rs_guven
13 Kasım 2012, 22:11
Baban motosiklete mi karşı yoksa cbr 250'ye mi karşı.
Eğer mesele cbr 250 ise, sende daha basit ve ucuz birşeyle başla. Sonuçta önemli olan motosiklet olması...
Para kazanmaya başladığın zaman, istediğini alırsın...

srhtsglm
13 Kasım 2012, 22:28
baba parasıyla motora binilmez işin doğasına aykırı!:cherry:

Evranos
13 Kasım 2012, 22:31

abi iyi demişsin de öğrenciyiz yani okulu mu bırakalım

srhtsglm
13 Kasım 2012, 22:35

olurmu güzel kardeşim tabiki bırakmayacaksın, aşkını içinde büyüteceksin sabredecek bir gün kavuşacaksın...

kladzo1
13 Kasım 2012, 22:45
Baban motosiklete mi karşı yoksa cbr 250'ye mi karşı.
Eğer mesele cbr 250 ise, sende daha basit ve ucuz birşeyle başla. Sonuçta önemli olan motosiklet olması...
Para kazanmaya başladığın zaman, istediğini alırsın...

cbr250ye karşı, çok pahalı muhabbetlerinde. bende çok kullandım diğerlerini yani.. alsamda pek zevk alarak kullanamayacağımı biliyorum

skyytr
13 Kasım 2012, 22:47
Ehliyetime başvurduğum gün her gece her akşam açtım gözümün çeşmelerini saatlerce ağladım :) Artık inattan sinirden ağlıyordum. Baktılar çoçuk kafayı yiyecek ehliyeti aldığım haftasonu kapının önüne annem çağırdı beni motorun üstünde kız kardeşim gülümsüyor.
İlahi adalet bu seferde sevinçten ağladım . :)
O günü işte unutmam , gece kullanmam yasaktı ilk sene ama buna değer.

makseli
13 Kasım 2012, 22:49
Herkeze selamlar..

Hiç uzatmadan konuya giriyorum... Bir motosiklet görüyorum veya sesini duyuyorum hani şu ss olanlardan, abi aşığım resmen motosiklete.. Tecrübemde yok değil yani 125cc'lik motosiklet kullanmışlığım var. Yaş oldu 18, hayalimde cbr250r var ama cebimde para yok. Babam çok inatçı almıyor bana bu motosikleti.. Şimdi ben nasıl para kazanabilirim bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum..
Unutmadan aynı zamanda üniversiteye gidicem ona hazırlanıyorum

Teşekkürler yardım eden herkeze...

SS ten başlama. Mondial in 2011 150 liklerinin ikinci elinden başla.

kışın neredeyse 1500 TL ye bile bulabilirsin.

babanın karşısına çık.

veya çıkma, seni bi şekilde göreceklerdir.

kendi para biriktirmiş almış derler. kabullenirler sonra.

illa olmaz sat derlerse hevesini almış olursun ve zarar etmeden satabilirsin.

benim de gönlümde ne aslanlar gaplanlar yapıyo ama napacan işte.

küçükten başla, alışsınlar en azından.

direk SS ile gidersen bence çok daha fazla tepki alırsın.

bu küçük bi motor de, hız yapmaz de o kadar. bir iki de yağ çektin mi çay götürdün mü tamamdr :) öp ellerini teşekkür et. güzellikle emri vak-i yap :) ;)

kladzo1
13 Kasım 2012, 22:54
SS ten başlama. Mondial in 2011 150 liklerinin ikinci elinden başla.

kışın neredeyse 1500 TL ye bile bulabilirsin.

babanın karşısına çık.

veya çıkma, seni bi şekilde göreceklerdir.

kendi para biriktirmiş almış derler. kabullenirler sonra.

illa olmaz sat derlerse hevesini almış olursun ve zarar etmeden satabilirsin.

benim de gönlümde ne aslanlar gaplanlar yapıyo ama napacan işte.

küçükten başla, alışsınlar en azından.

direk SS ile gidersen bence çok daha fazla tepki alırsın.

bu küçük bi motor de, hız yapmaz de o kadar. bir iki de yağ çektin mi çay götürdün mü tamamdr :) öp ellerini teşekkür et. güzellikle emri vak-i yap :) ;)

Hocam çok güzel anlatmışsın sağol, fakat dediğim gibi 125lik 150lik neredeyse aynı yani bunu kullanmayı falan biliyorum...

Benim bir amacımda cbr250r alarak ss tecrübemi yükseltmek, daha doğrusu ssye geçiş yapmak diyelim..

Mondiali babama söylesem alır zaten az öncede yazdım babam spor motosiklete karşı...

makseli
13 Kasım 2012, 22:55

öğrenci olduğunu atlamışım.

Öğrenci iken de para kazanmanın yolları vardır.

İnternet ten içerik üreterek - toplayarak, anlamlı ve kolay kullanılır hale getirerek ( ki ben böyle yaptım ) blog açıp ( hazır bedava blog sitelerinden ) para kazanmaya çalışabilirsin ;)

kendi kazanıp aldığın motor daha kıymetli olur.

kladzo1
13 Kasım 2012, 22:57
öğrenci olduğunu atlamışım.

Öğrenci iken de para kazanmanın yolları vardır.

İnternet ten içerik üreterek - toplayarak, anlamlı ve kolay kullanılır hale getirerek ( ki ben böyle yaptım ) blog açıp ( hazır bedava blog sitelerinden ) para kazanmaya çalışabilirsin ;)

kendi kazanıp aldığın motor daha kıymetli olur.

Hocam bende öğrenciyim, şu blog işinden nasıl para kazanılıyor :)

makseli
13 Kasım 2012, 22:57
[QUOTE=kladzo1;2859936]Hocam çok güzel anlatmışsın sağol, fakat dediğim gibi 125lik 150lik neredeyse aynı yani bunu kullanmayı falan biliyorum...

Benim bir amacımda cbr250r alarak ss tecrübemi yükseltmek, daha doğrusu ssye geçiş yapmak diyelim..

Mondiali babama söylesem alır zaten az öncede yazdım babam spor motosiklete karşı...[/QUOTE

CBR tam bir SS değil o zaman söyleyeyim.

Hız yapacağın için kaşıdır.

kuş tutsan yinede kabul ettiremezsin.

SS e benzer birşey bul, kendin kazanana kadar onla idare et o zaman.

yapacak başka birşey yok.

energy9991
13 Kasım 2012, 22:59
pizzacıda işe başla hem motor süreresin hem para biriktirir alırsın bişeyler be yaaaaaaaa

makseli
13 Kasım 2012, 23:01
Hocam bende öğrenciyim, şu blog işinden nasıl para kazanılıyor :)

arkadaşlar herkes blog işinden para kazanamaz. ancak ilgilenerek ve gerçekten emek vererek kazanılır. yoksa kaybedenlerden olur sunuz :)

şaka bir yana, "blog tutarak - içerik üretek" kazanç elde etme diye aratın ;)

tavsiyem ilgi alanınız dışında birşey yapmayın.

kolay içerik üretebileceğiniz bir şey olsun.

bir sektör ya da belli bir ürün grubu olabilir farketmez. ama ilgi alanınızda olan bir konu bulun.

ve gerçekten ona zaman ayırın. Hile hurda ya gitmeyin google anlar :)

seo denen birşey var bu arada onu öğrenirsiniz. katbetmezsiniz merak etmeyin. Hiç olmadı tecrübe etmiş olursunuz...

kladzo1
13 Kasım 2012, 23:01
Hocam çok güzel anlatmışsın sağol, fakat dediğim gibi 125lik 150lik neredeyse aynı yani bunu kullanmayı falan biliyorum...

Mondiali babama söylesem alır zaten az öncede yazdım babam spor motosiklete karşı...

CBR tam bir SS değil o zaman söyleyeyim.

Hız yapacağın için kaşıdır.

kuş tutsan yinede kabul ettiremezsin.

SS e benzer birşey bul, kendin kazanana kadar onla idare et o zaman.

yapacak başka birşey yok.

yardımınız için teşekkürler :)

yesewi
13 Kasım 2012, 23:03
Biri para kazanmaktan mı söz etti ??? :) Hayalindeki motoru almak isteyen herkes benimle irtibata geçsin o motorlar bizim olucak benim çok az kaldı almama :)

kladzo1
13 Kasım 2012, 23:04
Biri para kazanmaktan mı söz etti ??? :) Hayalindeki motoru almak isteyen herkes benimle irtibata geçsin o motorlar bizim olucak benim çok az kaldı almama :)

Evet hocam öneriniz nedir ? :)

yesewi
13 Kasım 2012, 23:06
Evet hocam öneriniz nedir ? :)

Özelden sana mesaj yazdım oraya gel :)

Halil Karamanoğlu
13 Kasım 2012, 23:12
ben babanın tarafındayım :) oğlum olsa 25den önce motor kullanmasına izin vermezdim. o yaştaki gençlerin yaşları gereği motosikleti düzgün kullanmaları mümkün değil. istisnalar hariç tabi.

kladzo1
13 Kasım 2012, 23:14
ben bananın tarafındayım :) oğlum olsa 25den önce motor kullanmasına izin vermezdim. o yaştaki gençlerin yaşları gereği motosikleti düzgün kullanmaları mümkün değil. istisnalar hariç tabi.

Vallahi şimdi burdan nedesem kimseyi inandıramam, ama genede deyim, ben istisnayım :)

yesewi
13 Kasım 2012, 23:26
kladzo1 :) profilinde bu hep yazacak istiyorum sadece istemekle kalacaksın :)

Egemen06
13 Kasım 2012, 23:57
En güzel aşk kavuşulamayan aşktır ;)

dftuzlu
14 Kasım 2012, 00:03
http://www.youtube.com/watch?v=2Gj4JlxuP4M şunu bi dinle. çalış biriktir, dişinden arttır.sigara içiyosan bırak. ben hep bunu dinlerdim.

TAYFUNBORA
14 Kasım 2012, 00:05
Motor düşünmeyi bırak öncelikle.Uzaktan sev sadece.Düzgünce dersini çalış üniversitede bir bölüm kazan,aile gururlandır hayatın için de bir basamak çık.Sonra ortalamanın üstünde bir iş bul cebinde kazandığın para ile makul bir motor al aşkını kanıtla!

Şu an en çok düşünmen gereken şey okul olmalı.Baban inatçı değil,akıllı ve sorumluluk sahibi bir ebeveyn.

kladzo1
14 Kasım 2012, 00:26
Motor düşünmeyi bırak öncelikle.Uzaktan sev sadece.Düzgünce dersini çalış üniversitede bir bölüm kazan,aile gururlandır hayatın için de bir basamak çık.Sonra ortalamanın üstünde bir iş bul cebinde kazandığın para ile makul bir motor al aşkını kanıtla!

Şu an en çok düşünmen gereken şey okul olmalı.Baban inatçı değil,akıllı ve sorumluluk sahibi bir ebeveyn.

Üniversiteyide çok istiyorum kesin kazanıcam, ama üniversitedeyken altımda istediğim motosiklet olsaydı hiç fena olmazdı, hatta süper olurdu.

TAYFUNBORA
14 Kasım 2012, 01:09
:) Umarım istediğin olur.

Üniversiteyide çok istiyorum kesin kazanıcam, ama üniversitedeyken altımda istediğim motosiklet olsaydı hiç fena olmazdı, hatta süper olurdu.

phradrel
14 Kasım 2012, 12:04
ben babanın tarafındayım :) oğlum olsa 25den önce motor kullanmasına izin vermezdim. o yaştaki gençlerin yaşları gereği motosikleti düzgün kullanmaları mümkün değil. istisnalar hariç tabi.

ben de buna karşıyım. ufak 50-60cc motorları trafiğe çıkamdan vereceksin çocukların altına sürecekler senelerce eğitimini bizzat vereceksin bak 18ine geldiklerinde böyle bizim gibi trafikte mallıklar yapıyorlar mı?

dreamkiller
14 Kasım 2012, 12:29
Ne olursa olsun BABANA sakın kızma!! O sadece çevresinden görüp duyduğu belkide tecrübe ettiği hayat dersleri sonucunda senin SS e binmeni istemiyor çünkü seni çok seviyor.. Bence onun bu sevgisini çok iyi bir okul kazanarak mükafatlandır. Benim babam bugün istesem ( 33 yasındayım) gene almaz bana motosiklet lakin aldığım içinde kızgın ama içten içe benim oğlum diye böbürlenir. Sakın ola ki bu yüzden babana kızma. Kendi motorunu kendin almalısın.. Üniversiteyi kazan, derslerini aksatmayacak şekilde part time bir iş bul, bu sürede ekipmanını...vb gereçleri edinip motor için para biriktirmeye başla. Emin ol o makinayı kendi paranla aldığın zaman AŞK çok daha kıymetli oluyor..

kladzo1
14 Kasım 2012, 15:28
Herkeze öneri ve fikirleri için teşekkür ederim...

ankebut-57
15 Kasım 2012, 02:14
Ben 25 yaşında kavuştum. O yaşlar kanın deli olduğu zamanlar. Akıl ikinci planda kalırsa baban üzülür. Herkesin kendince haklı sebepleri var tabi.

maminjora
15 Kasım 2012, 12:26
Ozaman sende Honda CBX 250 al.ikinci el ama guclu makinadir.Cbr250 ile arasinda 1 beygir fark var.cbr daha seri elbette.ama cbx de guclu ve hizli.Dene derim

aonal
20 Kasım 2012, 13:37
Seninki yine 125 lik 150 lik almış ben çocukluğumdan beri motor isterim almadılar üni bitirdim işe girdim gittim kendim aldım ama yine kızdılar nede olsa anne baba korkuyorlar tabi haklılar

kanmix_x
20 Kasım 2012, 13:51
Banka kredisi :)

motodreams
20 Kasım 2012, 16:46
biraz daha ucuzu olan cbr 125 al zaten cbr250 alırsan koruma ekipmanlarını +full olması gerekecek cbr125'likde yeter bence...

kladzo1
20 Kasım 2012, 16:57
biraz daha ucuzu olan cbr 125 al zaten cbr250 alırsan koruma ekipmanlarını +full olması gerekecek cbr125'likde yeter bence...

Ben 250cc alıp bi 30.000 km yapmak istiyorum iyice tecrübe kazanmak için, ayrıca ara sıra uzun yolda yapmak istediğimden 250cc uygun görüyorum...

Carl Gustav
20 Kasım 2012, 21:55

Hem okuyup, hem çalışmak deniyor ona. Deneyiniz.

Kendi paranızla alacağınız gariban bir skuter (Çin malı 1.000 TL'den ucuz) babanızın alacağı cbr'dan daha tatlı olur.

Slmlr
Brkn

Zippo's
20 Kasım 2012, 23:11
Edit,aynı yorum yapılmış.

Baba parası konusuna katılmıyorum.Ben kendi motorumu aldığımda elimden geldiği kadar biriktirdim,kalını babam tamamladı.Almasa mıydım yani ?

arca94
21 Kasım 2012, 00:34
abi seviyosan konuş bence...

Hayır derse?