PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Satın Alma paranoyası, yardım lütfen

Ateskilici
13 Kasım 2012, 12:15
Herkese merhaba, iki aydır ir cbr 125 almak istiyorum ancak ne zaman bişeye karar versem ya satılmış oluyo yada paranoyaklaşıp vazgeçiyorum.
Lütfen şu motorsiklet piyasası hakkında biraz bana yardımcı olun.
Şuan 2005 model 11 bin km de bi cbr var ama modeli düşük.
2008 cbr var ama onunda muaynesi yok ben masrafsız direk almak istiyorum
2007 var bi tane onunda fiytı 4000 9000 km de
bu modeller ve daha sonra elimde patlama ihtimalleri hakkında biraz bilgilendirirmisiniz beni lütfen ?

eren özer
13 Kasım 2012, 12:29
Herkese merhaba, iki aydır ir cbr 125 almak istiyorum ancak ne zaman bişeye karar versem ya satılmış oluyo yada paranoyaklaşıp vazgeçiyorum.
Lütfen şu motorsiklet piyasası hakkında biraz bana yardımcı olun.
Şuan 2005 model 11 bin km de bi cbr var ama modeli düşük.
2008 cbr var ama onunda muaynesi yok ben masrafsız direk almak istiyorum
2007 var bi tane onunda fiytı 4000 9000 km de
bu modeller ve daha sonra elimde patlama ihtimalleri hakkında biraz bilgilendirirmisiniz beni lütfen ?
Saydığın modellerden uzak dur alma tanıdığın değilse
2012 Model cbr ler 10,15 binde hatta 20 bini aşan var iken Nasıl olurda 2005 ,2007 modleller 8,9 bin km de olur Uzak dur o Motorlardan
Hatta şöyle bişey var Forumda bi ark başınada gelmişti
Adam 2012 model cbr 125 i 14 bin km de sattı 3,5 ay sonra sattığı adam artık kaç Bin yaptıysa km sini 6 bine düşürüp satıyodu Anlata bldimmi
Bi yakının,tanıdığın,akraban felan değilse uzak dur gerekirse alma Eski kasalar çok Da SS ye benzemiyor Commuterin Grenajlısı gibi duruyor zaten

erro
13 Kasım 2012, 12:44
muayenesiz diye motordan vazgeçilir mi ya, nası bi mantığın var anlamadım...

Ateskilici
13 Kasım 2012, 15:21
Şöyleki aslında en uygun olanı o 15 bin km de 2 senedir arada sırada garajdan çıkartıyo adam.
Gidip muayne yaptırmaya erinmiş.
Muayneyi bana kitliyo ama fiyata çok yansıtmayacağını söylüyo.
250 lira 2 senelik muayne geçikme cezasıyla birlikte bana geleceği hocam.
Motorun fiyatını 4250 den açmış
yani fiyat kurnazlığı yaptığından sinirlendim biraz.
Yani masrafsız alıp bineyim diyorum en azından bir iki hafta masraf çıkarmasın ondan sonrası zaten bana ait seve seve masrafını öderim.

lycantrophic
13 Kasım 2012, 15:49
Motor az kilometre yapmış diye kanma; muayeneye götürmeyen adam 15 bin kilometreye kadar olan bakımları hayli hayli yaptırmamıştır; garajda duruyor dediği motor karda kışta yağmurda üstü açık dışarda duruyordur; daha sonra da gideceğin tamirci kilitler, satıcı fiyata yansıtmasa bile. O tarz motorlardan ve satıcılarından uzak durmakta fayda var. 1000-2000 fazla ver, en sorunsuz görüneni al. Aslında paran varsa ve "bir iki sene sonra satarım" demiyorsan hiç ikinci el motora bulaşma bile, al sıfırı rahat rahat kullan.

brooklynnn
13 Kasım 2012, 15:51
bir yıllık cbr ile öğrencı halımle 15bin km yaptım
para olsa daha yapardım
1 yıllık motor en kotu 8bin yapar benım gorusume gore
1 yıllık motora 2-3 bin diyenlere pek ınanasım gelmıyor

xxhdaxx
13 Kasım 2012, 20:44
bir yıllık cbr ile öğrencı halımle 15bin km yaptım
para olsa daha yapardım
1 yıllık motor en kotu 8bin yapar benım gorusume gore
1 yıllık motora 2-3 bin diyenlere pek ınanasım gelmıyor Volkan Bey aynen Dediğiniz gibi motorum 5 aylık şu an 3300 kmde sıfır almıştım.. çok gezmiyorum bile.. 5 veya 6 yıllık motosiklet 2 bin km de enterasan durumlar ..

Nejat 78
13 Kasım 2012, 22:12
Yani dediğin doğru olabilirde olmayabilirde km bakımından ben tanıdığım sıfır alan abiden aldım motorumu 2007 model 7bindeydi ve bir sene olmadı daha aldığım adamın kıllığınıda biliyorum km si gelmeden yağını değiştirirdi gaz yağıyla silerdi boya kouma cila pasta vs sürekli yapardı haftada bir turlardı olduğu yerde sesini dinlerdi yani o derece bildiğim bi motoru 7binde aldım şu an 46binde bir sene olmadı alalı yani anlıyacagın binenden binene değişir içine siniyosa al fazlada debetleyip canını sıkma süpriz işi tanımadığın birisinden alıp durumu

c90
13 Kasım 2012, 22:23
muayenesiz diye motordan vazgeçilir mi ya, nası bi mantığın var anlamadım...
ee adam başta demiş paranoyak