PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gözlükle Motosiklet Kullananlar

teodor
13 Kasım 2012, 03:30
Arkadaşlar ben de astigmat olduğu için mutlaka gözlük takmam gerekiyor,kaskın içinde gözlük bazen kayıyor ve yüksek hızlarda sorun yaşıyorum.Bugün gözlükçüye gidip iyice bir sıktırdım vidalarını.

Sizin kullandığınız özel bir çerçeve ya da yöntem var mıdır merak ettim.Hesapta benim kaska gözlük takma girintileri yapmışlar ama ne fayda.

Mengu16
13 Kasım 2012, 03:40
Özel bi çerçevem yok hatta şu çerçevesiz cam üzerine incecik sap vidalanan tipten gözlüklerim. Kaskı kafama geçirirken kulaklarımın biraz aşağı katlanmasını sağlıyorum sonra gözlüğü kaskın kenarlarından içeri ittirip kulağımın üzerine geçiriyorum sonra kaskı sağa sola çevirip kulaklarımı kurtarıyorum. 30 saniyeden fazla zamanımı almıyor. 50 km hız üzerinde vizörü kapamadan rahat edemiyorum o yüzden gözlüğüm hiç kaymadı.

Reşit
13 Kasım 2012, 03:44
Ben yarım çerçeve kullanıyorum. Herhangi bir sorun yaşamadım bu güne kadar. Shoei kaskların gözlük takanlar için çok kullanışlı olduğunu duydum. Ne kadar doğru bilemiyorum.

Mengu16
13 Kasım 2012, 03:48
Aslında en doğrusu lens'le motora binmek çünkü gözlük bir kaza durumunda yüzünüzü kesebilir gözünüze batabilir ama o zaman da vizör sürekli kapalı gezmek gerekiyor yoksa rüzgar, toz, kir, duman vs. lensleri kirletiyor gözü de rahatsız ediyor.

teodor
13 Kasım 2012, 04:07
Valla ne güzel,benden başka sorun yaşayan yok sanırım :) Galiba sorun benim gözlüklerde,shark marka karbon kask takıyorum pro stinger olan.İki oyuk ve tutturma bandı yapmışlar.Sağa sola bakarken gözlük burnumun üstünden aşağı doğru kayıyor kafamı geri dikiyorum böyle durumlarda eski yerine getiriyorum.Korkum Allah korusun bir gün kayıvericek görüş açımı da kapatacak olmadık bir yerde.

Gözlük değiştirsem iyi olacak sanırım,sorun bende.

iguven
13 Kasım 2012, 10:34
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/33022-numarali-gozluk-kullanan-arkadaslar.html
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/11325-kask-ve-gozluk.html
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/74143-kask-icinde-gunes-gozlugu-kullanimi.html

karapara
13 Kasım 2012, 11:04
Ben motosiklet için 69 tl ye cam çerçeve satılan dandik plastik gözlük aldım, kullanıyorum. Kayma,oynama, sarkma,akma kokma olmuyor. :)

makseli
13 Kasım 2012, 11:08
Ben motosiklet için 69 tl ye cam çerçeve satılan dandik plastik gözlük aldım, kullanıyorum. Kayma,oynama, sarkma,akma kokma olmuyor. :)

numaralı mı abi ?

nasıl birşey bi link felan var mı ?

ARCHANGEL
13 Kasım 2012, 11:58
Bende gözlükle kullanıyorum hatta şu çerçevesiz tel gibi sapları olanlardan ,bazen sorun yaratıyor ama çok nadir.Sanırım senin gözlüğün yüzüne tam oturmuyor o nedenle başını hareket ettirdiğinde kayma yapıyor.Bence gözlüğünü değiştir :)

zenon
13 Kasım 2012, 12:11
Bende iki gözlük var biri ile kullanamıyorum en önemli karkın bu gözlük kullanımına izin vermesidir. Gözlük secerken yüzünden büyük gözlük secme ve ya ince saplı titanyum tarzi gözlük sec yada kemik cerceve esnek plastik gözlük sec sorun kalmıyor ;)

speed_dream
13 Kasım 2012, 13:57
lens kullanmayı denedin mi hiç :silent:

aquarist4
13 Kasım 2012, 14:56
Aslında en doğrusu lens'le motora binmek çünkü gözlük bir kaza durumunda yüzünüzü kesebilir gözünüze batabilir ama o zaman da vizör sürekli kapalı gezmek gerekiyor yoksa rüzgar, toz, kir, duman vs. lensleri kirletiyor gözü de rahatsız ediyor.

Gözlerim 6.5 derece miyop, kaskım schubert pro S1. Kaskı alırken her iki gözlüğümle de deneyerek aldım fakat lens ile kullanmak daha rahat oluyor. 60-70 km.ye kadar vizörü kapatmadan kullanabiliyorum.

emresilin
13 Kasım 2012, 15:11
ben tag heuer in esnek çerçevesinden kullanıyorum çerçeve kafayı sardığı için sorunda çıkartmıyor fazla.. ama gözlüklü olup motor kullanmak gerçekten sıkıntı kaskı çıkartmadan önce gözlüğü çıkart filan çene açılır kask almıştım bende o biraz daha kolay önce çeneyi açıyorsun gözlüğe dokunmadan kaskı çıkartabiliyorsun ama fullface her zaman daha korumalı bi yerden fedakarlık yapacaksın..

http://b1211.hizliresim.com/13/f/fw9kp.jpg