PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CBF150 boyun kilidi ?

hasanali48
12 Kasım 2012, 23:16
daha önce cbf150 aldığımı yazmıştım bugün plakası çıktı getirdim eve neyse motorun boynunu kilitledim sonra açamadım :cherry: komik bir durum gibi ama boyunu ne kadar çevirdiysemde açılmadı hondayı aradım :cherry: adam sallayarak açacağımı söyledi az uğraşarak nasıl oldu ise açtım birden birkaç deneme yaptım rastgele açıyorum bazen uğraştığım oluyor açmak için bu işin pratik anlaşılır bir yolu yok mu bu kadar uğraşırsam ben her seferinde kilitin kırılması uzun sürmez

Thunderwolt
12 Kasım 2012, 23:21
anahtarı bastırarak acacaksın bastır ve sert şekilde cevir

hasanali48
12 Kasım 2012, 23:46
anahtar ilk takılınca bastırılmıyor ki

Mengu16
12 Kasım 2012, 23:51
anahtar ilk takılınca bastırılmıyor ki
Direksiyonu azıcık sağa sola oynatın kilidi açmaya çalışırken.

rahmi34
12 Kasım 2012, 23:53
kilitlerken gidonu en sola alıyorsun bastırıp anahtarı sola çeviriyorsun kitleniyor, açarken de gidon en solda tut sağ a çevir anahtarı açılır kolayca. 5 aydır kullanıyorum hiç zorlanmadım :)

sereye
12 Kasım 2012, 23:53
Gidon kilitliyken sola sağa çok az hareket eder. İşte o az hareket eden noktalarda kilidi açacaksın. Muhtemelen gidon tam son uçlarda iken kilidi açmaya çalışıyorsun. Biraz serbest bırakarak anahtarı çevir.

bY_aLp
13 Kasım 2012, 00:01
boyun kilidi ne ya :mrgreen:

Garip
13 Kasım 2012, 00:03
boyun kilidi ne ya :mrgreen:

ulen alp amma adamsın yahu..yorum yazcam tam sen karşıma çıktın :) kardeş adam ne yapsın eeen uygun anlatılacak şekil 1- direksiyon kilidi.2 - boyun kilidi :) la alp özlettin kendini. :)

bastırmadan çeviriyorsun ebnim bildiğim ama denemek lazım unuttum walla şimdi motor sıgınakta indirmeyin beni gece gece aşaaa :)