PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : trafik cezasına itiraz

cgrdgryl
12 Kasım 2012, 23:08
Merhaba arkadaşlar;
Bugün işten eve geldiğimde bana bir trafik cezası geldiğini gördüm.Neyse kesin biyerde yemişizdir dedim ve adrese baktım Şehit Cengiz Topel caddesi akınsel önü yazıyor adreste adresi internette arattım Gürsu /bursa da çıkıyor.vezayı yediğim tarih ve saattede ben işyerinde çalışmaktaydım. Sonra cezanın postalandığı adrese baktım gürsu/bursa yazıyor.Ne yapmam gerekiyor nasıl itiraz edebilirim.Tecrübeli arkadaşlardan bilgi rica ediyorum.

teşekkürler.

speed_dream
13 Kasım 2012, 13:37
zaman geçirmeden o tarihte istanbulda olduğunu kanıtlayan bir belge al iş yerinden ve ceza makbuzu ile birlikte mahkemeye başvur

Slayerrr
13 Kasım 2012, 15:11
Sulh ceza mahkemesine bir dilekçe verip itiraz edeceksin. Ceza sana ulaştıktan sonra itiraz için 15 gün süren var. Cezanın kesildiği yerde olmadığını kanıtlamana gerek yok, onlar senin orada olduğunu kanıtlamak zorunda. Eğer cezada ihlali yaptığın fotoğrafın yoksa zaten kanıtlamayazlar ve iptal olur. Zor bir şey değil şurada anlatılmış ne yapılacağı. http://forum.donanimhaber.com/m_58487323/tm.htm

laboranttefe
13 Kasım 2012, 16:47
iş yerinden aldığın belge ile sulh ceza mahkemesine dilekçe yazıp ek ile birlikte vericeksin ha bu arada cezayı 15 gün içinde yatır iptal etmeme olasılığı var eğer iptal olursa geri ödeme yapılıyor zaten....

Mengu16
13 Kasım 2012, 16:48
iş yerinden aldığın belge ile sulh ceza mahkemesine dilekçe yazıp ek ile birlikte vericeksin ha bu arada cezayı 15 gün içinde yatır iptal etmeme olasılığı var eğer iptal olursa geri ödeme yapılıyor zaten....
Ödemeye gerek yok mahkeme sonucundan sonra 15 gün içinde de indirimli ödeme yapılabiliyor.

tombo
13 Kasım 2012, 17:51
İyide trafik cezasını sanamı kesmişler,aracın plakasınamı?
Yani sen işyerinde veya nerde olduğunu ispatlasan ispatlamasan ne olurki,motosikletinin de seninle birlikte kadrolu çalıştığını yanında olduğunu nasıl ispatlayacaksın.
Plaka kime kayıtlıysa cezası onun adresine gönderirler ama ceza keserken kişi değil araca kesiliyor sonuçta.
Ha itiraz edince onların ispatlaması gerekiyor ise arkadaşların dediği gibi,o zaman hakkını ara tabiki.Neden olmadığın bir yerde kesilen cezayı ödeyesin.