PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motor almak için sigarayı bıraktım

emrb
12 Kasım 2012, 14:28
Yaza motor almak için para biriktiriyorum.asgari ücretle çalıştığım için para çıkışmadı yani öteki yaza kalır bırakmazsam.bende günde 1 paket sigara içiyorum ve sigarayı bırakma kararı aldım.Ybr 125 alacam inş.şimdilik öğrenmek için beni getirir götürür heralde.boy 1.72 kilo 75 motor önerilerine açığım.1500 tllik koruma mazemesi alcam 600-700 tllik kask,mont eldiven vs. kaza yapınca öldürmeyecek kask mont tavsiyelerinizi bekliyorum :)

ybr'de motosiklet sürmeyi öğrendikten sonra 2. motorum cbr 250 olcak inş

motor plaka vs:4500
ehliyet:250 diye hesapladım b ehliyetim var
koruma mazemesi:1500
güvenli sürüş eğitimi:350
yeni lastik:250
benzinle beraber :7.000

NoMotorNoCry
12 Kasım 2012, 14:34
Helal olsun.Motosiklet aşkı bu işte.Ama başlarda sabırlı ol.Sonradan da bi tek sigara bile içsen tekrar başlarsın.Kesinlikle bi daha eline almamaya dikkat et.

seigen
12 Kasım 2012, 14:36
Bravo hocam, bütçeyi de güzel ayarlamışsın. Güle güle kullan.

Yalnız motoru alınca sigaraya yeniden başlama, kalıcı olsun :).

lacivert
12 Kasım 2012, 15:07
bende aynı şeyi yapmıştım, 2 sene oldu neredeyse içmiyorum, inş kararında sürekli olursun.

Burak Daylan
12 Kasım 2012, 15:14
Sigara bırakma, motosiklet alma ve güvenliğe verdiğin önem, her anlamda taktir ettim, bravo. Kask ve montta çok çeşit var ve sürekli değişiyor, o bütçeyle kötü bir şey almanda pek mümkün değil, mağazaları gezip deneyip almanı tavsiye ederim veya fuarı bekle.

emresilin
12 Kasım 2012, 15:19
Yaza motor almak için para biriktiriyorum.asgari ücretle çalıştığım için para çıkışmadı yani öteki yaza kalır bırakmazsam.bende günde 1 paket sigara içiyorum ve sigarayı bırakma kararı aldım.Ybr 125 alacam inş.şimdilik öğrenmek için beni getirir götürür heralde.boy 1.72 kilo 75 motor önerilerine açığım.1500 tllik koruma mazemesi alcam 600-700 tllik kask,mont eldiven vs. kaza yapınca öldürmeyecek kask mont tavsiyelerinizi bekliyorum :)

ybr'de motosiklet sürmeyi öğrendikten sonra 2. motorum cbr 250 olcak inş

motor plaka vs:4500
ehliyet:250 diye hesapladım b ehliyetim var
koruma mazemesi:1500
güvenli sürüş eğitimi:350
yeni lastik:250
benzinle beraber :7.000

inş. başarılı olursun bende ilk motorumu alırken bi kısmını taksitle almıştım aylık 200 lira gibi bi rakam ödüyordum sigara içmem motoru alırım demiştim ama bu hiç gerçekleşmedi sigara içmeyede devam ettim motorun taksidini ödemeyede. bu arada 20 000 lira civarı yeni motor alacam yine aynı kelamı ağzımda sakız ettim sigarayı bırakacam zaten alkol alamıyorum doğru düzgün motor kullandığım için ama hikaye benim sevgilim gibi sigara :) inşallah sen başarırsın

turkish39
12 Kasım 2012, 15:27
Tebrik ederim adaşım.

F54
12 Kasım 2012, 15:32
Güzel karar almışsın tebrikler

tigermbz
12 Kasım 2012, 15:34
korumaya 1500 tl ayırmışsın ama gereği yok
işini görecek koruma malzemelerini 500-600 tl civarına denkleştirebilirsin
bunun yanında madem yükseltmeyi düşünüyorsun temiz bir ikinci el alarak ta motora ayırdığın bütçeyi düşürebilirsin
bu dediklerimden sonra en az 2000 tl cebinde kaldı
tabi paran cebinde kaldı diye sigarayı bırakmamazlık etme!

erro
12 Kasım 2012, 15:44
ben de kendime bırakırsam ödül olarak alıcam demiştim...bu biraz da hatunu ikna etmek içindi...bırakamasaydım yine allem eder kallem eder motoru alırdım sanırım ama bana güzel bi motivasyon oldu...

astorojna
12 Kasım 2012, 16:06
bunun yanında madem yükseltmeyi düşünüyorsun temiz bir ikinci el alarak ta motora ayırdığın bütçeyi düşürebilirsin
bencede korumalara ayırdığın bütce fazla olmuş bence arkadaşın dediği gibi 500-600 ede işi bitirebilirsin

emrb
12 Kasım 2012, 16:36

Motor konusunda haklısın aslında sıfır almaya gerek yok ama korumayı full donanmam lazım sizde bilirsiniz en ufak kazası kırık çıkık Allah korusun hem cbr 250ye hazırlık olur

NoMotorNoCry
12 Kasım 2012, 17:07
Motor konusunda haklısın aslında sıfır almaya gerek yok ama korumayı full donanmam lazım sizde bilirsiniz en ufak kazası kırık çıkık Allah korusun hem cbr 250ye hazırlık olur

Bence cbr250 için bu kadar acele etme.En az bi sene ikinci el bi 150'likle tecrübe kazan.Geçiş motoru olacağı için sakın sıfır alma.

tigermbz
12 Kasım 2012, 17:37

adamakıllı bir kaskı 250 tlye
iyi bir montu 200 tl ye
dizliği 50 tl ye
eldiveni 50 tl ye bulabilirsin

bunlara ekleyeceğin pantolon, sırt koruması ve bot kalıyor, 500 tl civarına da onları alabilirsin
pantolonu kullananlar azımsanmasa da bir çoğumuz diğerlerini kullanmıyoruz
tabi bu gerekmedikleri anlamına gelmiyor, alabiliyorsan al ve kullan
lakin bütçeni de düşün

umurcan
12 Kasım 2012, 17:49
Hayırlı olsun. Gerçekten tebrik etmemek elde değil. Motorun parası birikene kadar temiz hava alırsın hem :wiinkk:

immortalboss
12 Kasım 2012, 18:04
Gerçekten takdir ettim.Ben de motosiklet almak için yemek yemezdim okulda...Üniversiteyi kazandım.Arkadaşlar ortamlarda gezerken ben yurtta oturdum hep.Şimdi profesyonel fotoğraf makinem oldu.:)
Sigarayı bırak gitsin.Günde 7-8 lirayı motosikletine ayırsan harika bir YBR olur.

erro
12 Kasım 2012, 18:08
kaç gün oldu da bıraktım diyebliyosun sen ondan haber ver...sigaraya para vermeyecem diye başlayıp otlakçı olma sonra:)

Johnizm
12 Kasım 2012, 18:10
gece hayatım bittiiiii, o defteri kapattımmmm, beni kutlamalısınnnnn, cugarayı bıraktımmmm))) aha buraya yazıyorum motoru alana kadar dayansan bile motoru aldığın ay başlarsın sigaraya.

bide aklıma geldi bi afiş görmüştüm... sigarayı 1 sene bırak şunu alırsın 10 sene bırak yok araba alırsın falan o geldi aklıma... o listeyi tamamlayacak azim gördüm sende))

canerol
12 Kasım 2012, 23:19
ehliyete biraz az ayırmışsın bendede b vardı a2 için 500 tl gitti 1.5 sene önce şimdi zamlı fiyatlarda ne olur bilemem

kanmix_x
12 Kasım 2012, 23:23
Ehliyete o bütçe yetmez ben geçen aldım ondan biliyorum en az 600 liracık :)

Raphae1
12 Kasım 2012, 23:24
tebrik ederim. Ayrıca sigarayı bırakman sana benzin, yedek parça ve aksesuar olarak geri dönecektir. :) kazasız sürüşler dilerim.

Garip
12 Kasım 2012, 23:28
%100 destek..

bende aynı şekilde bırakmıştım..şimdi 1.5 senedir içmiyorum.. ( ramazan dan önce 1 ay bi süre içtim tekrar bıraktım )

5 parasız geziyorum şimdi :) hiç para bile taşımıyorum :)

sysroot
12 Kasım 2012, 23:37
Konunun tamamını okumadım ne konuştunuz bilmiyorum ama başlığı görür görmez ;
HELAL OLSUN diyorum başka da birşey demiyorum.

imer
12 Kasım 2012, 23:43
Helal olsun çok güzel hesap yapmışssın. Darısı benim başıma.

CBR konusunda da çok çabuk heveslenme ufak motorunla en az 15.000 km yap bence.

dftuzlu
12 Kasım 2012, 23:49
herkese örnek olacak nıtelıkte bı davranış. tebrikler, saygı duyarım ben buna.

M.balibey
12 Kasım 2012, 23:54
helal olsun bende alkolü bırakmıştım motor için kafanızda bitirdikten sonra insan herşeyi başarır

Yolcu0
17 Temmuz 2016, 06:26
Abiler kardeşler içimdeki motor aşkı git gide büyüyor. Kafaya koydum artık alacağım. Ailemin yanında çalışıyorum. Kasadan her gün (göstere göstere) 10 lira sigara parası alıyorum. Para lazım oldu mu ayrıca söylüyorum veriyorlar sağolsunlar. Bugün karşıma babamı alıp söyleyeceğim. "Bana motoru al sigarayı bırakıcam. Hatta deneme süresi ver 3 hafta veya 1 ay içmezsem al. Sigaraya vereceğim parayı toplu halde motora vermiş ol. Motora her binişimde hatta her bakışımda sana verdiğim söz aklıma gelsin" dicem. Bilmiyorum kabul eder mi ama kabul etmese bile kumbara yapıp her gün içine 10 lira atıcam genede alıcam. Kafaya koydum bir kere olmazsa olmaz o motor alınacak arkadaş :-)
Dipnot: şuan ybr kullanıyorum. Yazlık çizmem hariç full ekipmanım. 0 Cbr250r alacağım. Cbr ile yeni kask almam gerekecek :-)

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:17 ----------

Not:arkadaş bıraktı mı acaba veya tekrar başladı mı? konu farkında olmadan hort olmuş :)

iskender123
17 Temmuz 2016, 08:42
Aynen naptin abi aldinmi motoru