PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tamamen Psikolojik

serdar1547
10 Kasım 2012, 22:09
Evet arkadaşlar ben motosikletle 17 yaşında tanışmıştım ilk motosikletim 1996 model bir hero pufdu o zamanlar motosiklete binmemi kimse istememişti ama ben çok sevdiğimden bırakamamıştım motoru ve ben buna tam olarak 7 yıl bindim sonra bunu sattım ve sıfır kral 100 lük aldım ve çevremden aşırı baskı aldım sat bunu bırak motoru vs. vs.buna uzun binemedim 1 yıldan kısa süre içerisinde bunu da sattım ve arora tiger 200 aldım. şimdi bırakın çevremi beni bu motorla görenler,bırak motoru sende öleceksin bu motor senin sonunu hazırlayacak,genç yaşta motor yüzünden toprağa gireceksin gibi saçma sapan laf edip psikolojimi bozuyorlar daha bugün üç kişiden bu şekilde laflar duydum ve sanırım psikolojim iyice bozuldu motora binince elim ayağım titriyor artık konsantre olamıyorum motora…benimle bu şekilde konuşanları mümkün olduğunca duymamaya çalışıyorum ama yinede sonuç aynı…sizce ne yapmalıyım

Bu ilk motorumdu;hero turbo sport…yedi yıl boyunca beni hiç üzmedi,bunu kullanmama sadece ailem karşıydı

http://b1211.hizliresim.com/13/b/ftl00.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Bu ikincisi hero puufdan sonra çok konforlu geldi açıkçası,buna da aynı şekilde yalnızca ailem ve beni tanıyanlar karşıydı

http://g1211.hizliresim.com/13/b/ftm2d.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
Ve buda üçüncüsü diğerlerine göre çok çok daha iyi.bu motora beni tanıyan tanımayan herkes karşı...

http://g1211.hizliresim.com/13/b/ftm44.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

bu son motora bu kadar tepki alıyorsam ve beni bu şekilde etkiliyorsa seneye bu moto 250 rr calibre düşünüyorum ve ne olacağını tahmin bile edemiyorum

Ramazan Can
10 Kasım 2012, 22:14
banada çok tepki vardı ama artık herkes alıştı.. ailede 2 teker benden sorulur artık...

inglor
10 Kasım 2012, 22:16
Ya anlatmaya çalışıcaksın cevrendekilere,yada duymamaya çalışıcaksın..Ama bu kafayla bence binmesen daha iyi olur,en azından kafa karışıklığın geçene kadar..

Mengu16
10 Kasım 2012, 22:16
Boşverin siz insanları genelde boş konuşurlar, hele böyle bi konuda öleceksin bilmemne çok saçma. Ne güzel bi sürü koruma almışsınız hepsini takıyorsunuz eminim bilinçli bir sürücüsünüzdür de. Dikkatli sürmeye devam edin uykusuz yorgun motora binmeyin, motorunuzun bakımlarını da ihmal etmeyin gerisi allaha emanet.

maxi97
10 Kasım 2012, 22:18
Milletin lafına bakma. Bu benzin fiyatıyla ve vergiyle otomobil hayal. 16 bin mondial 150zc ile, 9bin de ybr ile yaptım. Dikkatli olursan kaza yapmazsin. Karda bile kaza yapmadım.

Millet ne der diye yaşayan insanlar ot gibi yaşamaya mecburdur.

Kişiliğini koru bence. On numara korumasin. Önlemini de almışsın gerisi kaza kaderdir.

frt_scgn
10 Kasım 2012, 22:20
Sengili dostum 1. motorunda ailen, 2. motorunda ailen ve tanıyanlar , 3. motorunda da tanıyan tanımayan herkes karşı ise bu orantıya göre 4. motorun da da ailen,tanıyanlar,tanımayanlar,herkez ve ÇARŞI bu işe karşı olacaktır :) Bu çok tehlikelidir.
İşin şakası, bir yana sen yorumlara rağmen kendine 2 teker üstünde güveniyorsan gidişatını emniyetli sürüşünü etkilemiyorlarsa 4. bir motora sahip olabilirsin demektir.Hakkında hayırlısı ne diyeliö.

serdar1547
10 Kasım 2012, 22:20
Ya anlatmaya çalışıcaksın cevrendekilere,yada duymamaya çalışıcaksın..Ama bu kafayla bence binmesen daha iyi olur,en azından kafa karışıklığın geçene kadar..
iki gün binmedim zaten çünkü motora binince elim ayağım titriyordu geri indim ama bugün yine bindim hava soğuk ve yağışlı olmasına rağmen,sonra bilindik hikayeler yapma serdar binme serdar etme serdar vs..geçenlerde bizim burda ölümlü motosiklet kazası oldu ondan baskı arttı birazda

çelikatlı
10 Kasım 2012, 22:24
hepimizin ailesinde karşı olan mutlaka vardır.mesela benim eşim destekçimdir abimde motorcudur ama babam beni nezaman motorla görse direk söver.. annem kızmaz vs. vs. fazla kafaya takmamak lazım. mesela ben babam sövmeye başladığında bak önünü kaldırırım diyorum daha çok sinir oluyo sövemiyo bile:):queen:

serdar1547
10 Kasım 2012, 22:29
Boşverin siz insanları genelde boş konuşurlar, hele böyle bi konuda öleceksin bilmemne çok saçma. Ne güzel bi sürü koruma almışsınız hepsini takıyorsunuz eminim bilinçli bir sürücüsünüzdür de. Dikkatli sürmeye devam edin uykusuz yorgun motora binmeyin, motorunuzun bakımlarını da ihmal etmeyin gerisi allaha emanet.
bende genelde boş veriyorum insanları ama son zamanlarda baskı arttı ama sizlerin desteğiyle bunuda aşarım ben....dediklerinizin hepsinide yapıyorum....teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:25 ----------

Sengili dostum 1. motorunda ailen, 2. motorunda ailen ve tanıyanlar , 3. motorunda da tanıyan tanımayan herkes karşı ise bu orantıya göre 4. motorun da da ailen,tanıyanlar,tanımayanlar,herkez ve ÇARŞI bu işe karşı olacaktır :) Bu çok tehlikelidir.
İşin şakası, bir yana sen yorumlara rağmen kendine 2 teker üstünde güveniyorsan gidişatını emniyetli sürüşünü etkilemiyorlarsa 4. bir motora sahip olabilirsin demektir.Hakkında hayırlısı ne diyeliö.
ben kendime güveniyorum sonuna kadar uzun yol tecrübelerimde var zaten 10 yıldır motorla yatıp kalkıyorum desem yeri ama son zamanlarda psikolojim bozuldu biraz...mümkün olduğunca takmamaya çalışıyorum...kendime güveniyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:27 ----------

hepimizin ailesinde karşı olan mutlaka vardır.mesela benim eşim destekçimdir abimde motorcudur ama babam beni nezaman motorla görse direk söver.. annem kızmaz vs. vs. fazla kafaya takmamak lazım. mesela ben babam sövmeye başladığında bak önünü kaldırırım diyorum daha çok sinir oluyo sövemiyo bile:):queen:
benim babamda aynı şekilde direk sövüyor

c90
10 Kasım 2012, 22:34
tepki vermelerinin sebebi nedir acaba kontrolsüz kullanış mı? sergiliyorsunuz yada daha önce kötü bir kazaya mı? karıştınız
fakat şu bir aşikar Canım Türkiyem de hala motorsiklet ve motorsiklet tutkunları birer öcü
bunun kırılması pekte kolay görünmüyor
bu tamamen biz motorsiklet sevdalılarına kalıyor
öncelikle motoru ve motor tutkusunu bıkmadan usanmadan anlatmak ve ön yargıları kırıcı olmadan kırmaya çaba göstermek gerekiyor
birde şu apaçi diye adladilen arkadaşların acil eğitilmesi gerekli bunlarda motorsiklete olan tepkilerin artmasına sebep oluyorlar
fikrimdir

serdar1547
Milletin lafına bakma. Bu benzin fiyatıyla ve vergiyle otomobil hayal. 16 bin mondial 150zc ile, 9bin de ybr ile yaptım. Dikkatli olursan kaza yapmazsin. Karda bile kaza yapmadım.

Millet ne der diye yaşayan insanlar ot gibi yaşamaya mecburdur.

Kişiliğini koru bence. On numara korumasin. Önlemini de almışsın gerisi kaza kaderdir.
teşekkürler...motosiklet üzerinde sürekli dikkatli olmaya çalışırım dikkatimi toplayamazsam binmem o gün arabaya mahkum olurum...BAZEN MOTOSİKLETLE YAŞADIĞIM BEŞ DAKİKA BAZI İNSANLARIN HAYATI BOYUNCA YAŞADIKLARINA DEĞER..(Burt Munro)tamamen aynı düşüncedeyiz

Soykan67
Hı hı de geç, sana bu tarz uyarıda bulunanlar çevrede iyi niyetlidir fakat kusura bakma cahilin önde gidenidir.Kaza vb. riskler her zaman var ve biz bunu bilerek biniyoruz.Motosikleti üstündeki sürücü tehlikeli yapar.Sen kendine güven ve motosikletin keyfine bak.

serdar1547
10 Kasım 2012, 22:42
tepki vermelerinin sebebi nedir acaba kontrolsüz kullanış mı? sergiliyorsunuz yada daha önce kötü bir kazaya mı? karıştınız
fakat şu bir aşikar Canım Türkiyem de hala motorsiklet ve motorsiklet tutkunları birer öcü
bunun kırılması pekte kolay görünmüyor
bu tamamen biz motorsiklet sevdalılarına kalıyor
öncelikle motoru ve motor tutkusunu bıkmadan usanmadan anlatmak ve ön yargıları kırıcı olmadan kırmaya çaba göstermek gerekiyor
birde şu apaçi diye adladilen arkadaşların acil eğitilmesi gerekli bunlarda motorsiklete olan tepkilerin artmasına sebep oluyorlar
fikrimdir
daha önce kontrolsüz kullanmadım herhangi bir kazaya karışmadım hatta bizim burdaki trafik polisleri tarafından tebrik bile edildim,hava ne kadar sıcak olursa olsun motora hep full koruma binerim mont,kask olur eldiven olmuyor bazen o normal...çevremdekilere daima motosikletin özgürlük olduğunu anlatmaya çalışıyorum bunu hayatımdan çıkarırsam geriye birşey kalmaz diyorum..bizim burda toplasan 10 motor çıkmaz ama kaskla binen de tek ben varım.geçen aylarda ölümlü bir motor kazası oldu ondan sonra zaten baskı acayip arttı...ben takmamaya çalışıyorum...teşekkürler fikirleriniz güzel

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:39 ----------

Hı hı de geç, sana bu tarz uyarıda bulunanlar çevrede iyi niyetlidir fakat kusura bakma cahilin önde gidenidir.Kaza vb. riskler her zaman var ve biz bunu bilerek biniyoruz.Motosikleti üstündeki sürücü tehlikeli yapar.Sen kendine güven ve motosikletin keyfine bak.
dediklerinizi bizzat uyguluyorum ama bazen sinir bozucu oluyorlar.motosikleti üstündeki sürücü tehlikeli yapar bu çok doğru birde motosikleti araç yerine koymayanlar var bunları da biz farketmek zorundayız bunu da biliyorum...vallaha bu forum olmasa psikiyatriye bile giderdim ama gerek kalmadı

bardaktan
10 Kasım 2012, 22:43
Sen rahat ol, herkes aynı konuşmaları duyuyor. :D

inglor
10 Kasım 2012, 22:47
iki gün binmedim zaten çünkü motora binince elim ayağım titriyordu geri indim ama bugün yine bindim hava soğuk ve yağışlı olmasına rağmen,sonra bilindik hikayeler yapma serdar binme serdar etme serdar vs..geçenlerde bizim burda ölümlü motosiklet kazası oldu ondan baskı arttı birazda
Elim ayağım titriyor dediğin için bi süre binme dedim.Yoksa elbette bin,hava soğukmuş yağmurluymuş önemli değil.Bu gün karabük ten zonguldak a ailemin yanına geldim ziyarete.Hava soğuk,yağmur var..Ekipmanlar yeterli olduğu sürece bence sorun yok..Tadını çıkar ;)

[Turan]
10 Kasım 2012, 22:48
Salla geç her denileni kafaya takarsak ohoo :)

Legend33~
10 Kasım 2012, 22:49
İnsanlar kıskandıkları şeylere hep çamur atarlar.Size o lafları söyleyen insanlar motosiklete binmekten korkanlardır.Kulaklarınızı tıkayın ve gülüp geçin

serdar1547
10 Kasım 2012, 22:54
İnsanlar kıskandıkları şeylere hep çamur atarlar.Size o lafları söyleyen insanlar motosiklete binmekten korkanlardır.Kulaklarınızı tıkayın ve gülüp geçin
teşekkürler,hiç bu yönünü düşünmemiştim ama bana o lafları söyleyenlerin hepsi motosiklete binmekten korkan insanlardır bu çok doğru...çoğu kez gülüp geçiyorum ama bazen yinede etkiliyordu ama artık etkilenmem...herkese tek tek teşekkür ediyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:52 ----------

Sen rahat ol, herkes aynı konuşmaları duyuyor. :D
herkes duyuyorsa sorun yapmamak lazım...zaten siz dahil bu sayfada herkes desteğini esirgemedi rahatladım yani ben bu destekle şimdi karadeniz turuna bile çıkarım ama patron izin vermez

ogzcngdk
10 Kasım 2012, 23:31
bence senin işin zor çünkü etrafında cahil insan çok sen en iyisi hiç sallama kimseyi bunun sonu gelmez

cahile laf anlatılmaz sonuçta..

serdar1547
10 Kasım 2012, 23:45
bence senin işin zor çünkü etrafında cahil insan çok sen en iyisi hiç sallama kimseyi bunun sonu gelmez

cahile laf anlatılmaz sonuçta..
evet çok haklısın etrafımda cahil insan çok bilmedikleri konu hakkında konuşmayı sevende çok...memur olsam sırf bu yüzden tayin isterdim yeter artık diye ama ne yazık ki özel sektördeyim.mümkün olduğunca sallamamaya çalışıyorum

beko12345
10 Kasım 2012, 23:57
Hepimiz biliyoruz SONUÇTA motor araba kadar güvenli değil ... Evet değil ama biz gerekli önlemleri alarak en güvenli hale getirmeye çalışıyoruz olay burda bitiyor bence.. Gerisi ALLAH ın takdiri
eğer ölüm yazılmışsa bir kere yolda ayağımız kayıp yere düşüpte başımızı vurarakta ölebiliriz ...

rahmi34
11 Kasım 2012, 00:59
motoru satıp başka bir motor almaya niyetlendim, annem hemen satmışken araba al demeye başladı :). ama ben ısrarcıyım tabi ki, yine benim dediğim olucak.
herkes duyuyor aynı şekilde azarlamaları, tavsiyeleri. ama önemli olan senin ne yapmak istediğin. kararlarından vazgeçme :)

serdar1547
11 Kasım 2012, 01:33
Hepimiz biliyoruz SONUÇTA motor araba kadar güvenli değil ... Evet değil ama biz gerekli önlemleri alarak en güvenli hale getirmeye çalışıyoruz olay burda bitiyor bence.. Gerisi ALLAH ın takdiri
eğer ölüm yazılmışsa bir kere yolda ayağımız kayıp yere düşüpte başımızı vurarakta ölebiliriz ...
işte ben insanlara ölümün sadece motosikletden gelmediğini anlatmaya çalışıyorum ama anlamıyorlar ama ben artık motosiklet konusunda olumsuz söylentileri duymamaya çalışacağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:29 ----------

motoru satıp başka bir motor almaya niyetlendim, annem hemen satmışken araba al demeye başladı :). ama ben ısrarcıyım tabi ki, yine benim dediğim olucak.
herkes duyuyor aynı şekilde azarlamaları, tavsiyeleri. ama önemli olan senin ne yapmak istediğin. kararlarından vazgeçme :)
işin birde şu yanı var bende arabada var ama arabayı yalnızca ailece kullanırım birde aşırı soğuk havalarda(yılda 3 ay araba,9 ay motosiklet...-/+ 1 ay oynayabilir) biniyorum.birde şu var araban var neden motora biniyorsun.eee araba motorun verdiği heyecanı,mutluluğu vermiyor ki bana

Tolga Can
11 Kasım 2012, 13:07
Anam son motor ne öyle, Tam bir ölüm makinası, Allahım Azrail arkanda yolculuk yapıyor haberin yok. Şeytan işi bunlar kardeşim.
Saha doğruları aktaran kişileri bul, siz haklısınız doğru yolu buldum bisan bisiklet alacağım de, amannn kardeş sat hemen kurtul. Çok geç olmadan :pl:
Sen keyif alıyor musun gerisini boş ver, herkesin dediğini aşırı dikkate almışsın. 2 teker şeytan işi geberip gideceksiniz diyen bir aileyi şahin ile ters dönmüş olarak gördüm.
4 teker çok sağlam ama aileden geriye bir kişi bile kalmadı. O yüzden anı yaşa, tad almaya bak, dikkatli sür, yolun açık olsun. :cat:

skyytr
11 Kasım 2012, 13:53
Sana bir şey olucağını söylüyenler medyum mu ? , motorsiklet te risklerin boyutunu sen secersin . O na bakılırsa yüzmek te tehlikeli , fuarda koşmak ta , spor yapmakta :) Ben bitkimiyim fanusun içinde yaşıyacağım.
Benim sahsi fikrimi sorucak olursan
bir incele bak su motor tehlikeli , oluceksin vs zırvalarini atan insanlarin hic biri hayatinda motora binmemistir :) Dogrumu ?
İste bu yuzden boyle konusmaya basladıklarında atla bir tur atalim de sen onlara !
Bir de dunyayi bizim gozumuzden gorsunler . Fazla trafik olmuyan sakin yerlerde dolastirmayi unutma :)

El titremene gelince bence sakin motor kullanmaya ara verme , Hava Kuvvetlerinde Düşen pilotu hemen tekrar uçururlar :)

KUVVETMİRA
11 Kasım 2012, 13:59
herkesin haybeye salladığının aksine tehlikeli bi iştir motosiklet.
ikna edilmeye ihtiyacın varsa belki de sana göre değildir.
heleki elin ayağın titriyor, konsantre olamıyorsan binme şu alete.
zorla mı?

serdar1547
11 Kasım 2012, 14:15
Anam son motor ne öyle, Tam bir ölüm makinası, Allahım Azrail arkanda yolculuk yapıyor haberin yok. Şeytan işi bunlar kardeşim.
Saha doğruları aktaran kişileri bul, siz haklısınız doğru yolu buldum bisan bisiklet alacağım de, amannn kardeş sat hemen kurtul. Çok geç olmadan :pl:
Sen keyif alıyor musun gerisini boş ver, herkesin dediğini aşırı dikkate almışsın. 2 teker şeytan işi geberip gideceksiniz diyen bir aileyi şahin ile ters dönmüş olarak gördüm.
4 teker çok sağlam ama aileden geriye bir kişi bile kalmadı. O yüzden anı yaşa, tad almaya bak, dikkatli sür, yolun açık olsun. :cat:
teşekkürler,hepimizin yolu açık olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:08 ----------

Sana bir şey olucağını söylüyenler medyum mu ? , motorsiklet te risklerin boyutunu sen secersin . O na bakılırsa yüzmek te tehlikeli , fuarda koşmak ta , spor yapmakta :) Ben bitkimiyim fanusun içinde yaşıyacağım.
Benim sahsi fikrimi sorucak olursan
bir incele bak su motor tehlikeli , oluceksin vs zırvalarini atan insanlarin hic biri hayatinda motora binmemistir :) Dogrumu ?
İste bu yuzden boyle konusmaya basladıklarında atla bir tur atalim de sen onlara !
Bir de dunyayi bizim gozumuzden gorsunler . Fazla trafik olmuyan sakin yerlerde dolastirmayi unutma :)

El titremene gelince bence sakin motor kullanmaya ara verme , Hava Kuvvetlerinde Düşen pilotu hemen tekrar uçururlar :)
bana geneldi motor hakkında olumsuz konuşanlar motora hayatında hiç binmemiş kişiler,binenler zaten daha olumsuz konuşmadı.dediğinizi yapacağım bundan sonra motor hakkında olumsuz konuşanları gel bir tur atalım diyeceğim bakalım ne diyecekler ondan sonra.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:10 ----------

herkesin haybeye salladığının aksine tehlikeli bi iştir motosiklet.
ikna edilmeye ihtiyacın varsa belki de sana göre değildir.
heleki elin ayağın titriyor, konsantre olamıyorsan binme şu alete.
zorla mı?
elim ayağım titriyordu konsantre olamıyordum zaten böyle olunca geri inmiştim ama en fazla iki gün sonra yine bindim direk petrole gittim depoyu fulledim o gün biraz fazla gezdim yine eki günlerdeki gibi dost olduk motorumla...motora binmek elbette zorla değil ama hayatımdan motoru çıkarırsam geriye pek birşey kalmaz ve ben bununda üstesinden gelirim sizlerin desteğiyle hatta geldim bile.

Tsubasa
11 Kasım 2012, 14:21
merak ediyorum benim kadar düşen var mı :D
ben ölmediysem allahın takdiri =)
geçenlerde altunizadeden köprüye gelirken zincir koptu lastige dolandı, takla attım resmen
arkadan gelen taksi motora vurdu.
benim sadece sol omuzda biraz agrı oldu
venom kaskım catladı..
eger kask ve üzerimdeki korumlar olmasaydı büyük ihtimal
cenazeme gelirdiniz=)

sedici
11 Kasım 2012, 14:38
Cevre onemli ya kalplerini kiracaksin yada onlar senin kalbini kiracak.. ekipmanlarini gordum fotografta uzerinden eksik etmedigini umuyorum bu skilde devam et, isanlarin istedigi hayati yasayarak gecirecek vaktimiz yok hayat cok kisa kendi istedigin gibi yasa

serdar1547
11 Kasım 2012, 15:17
merak ediyorum benim kadar düşen var mı :D
ben ölmediysem allahın takdiri =)
geçenlerde altunizadeden köprüye gelirken zincir koptu lastige dolandı, takla attım resmen
arkadan gelen taksi motora vurdu.
benim sadece sol omuzda biraz agrı oldu
venom kaskım catladı..
eger kask ve üzerimdeki korumlar olmasaydı büyük ihtimal
cenazeme gelirdiniz=)
büyük geçmiş olsun...koruma her zaman şart.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:11 ----------

Cevre onemli ya kalplerini kiracaksin yada onlar senin kalbini kiracak.. ekipmanlarini gordum fotografta uzerinden eksik etmedigini umuyorum bu skilde devam et, isanlarin istedigi hayati yasayarak gecirecek vaktimiz yok hayat cok kisa kendi istedigin gibi yasa
benim çevremde motoru seven kimse yok genelde de onlar benim kalbimi kırıyor,bakkala bile giderken motora binerim ve her zaman resimdeki gibiyim.teşekkürler

aranel
11 Kasım 2012, 16:02
Sen kendin inanmışsın motorun tehlikesine.Motor tehlikeli değildir sürücüler tehlike katar. Gerekli eğitim ve ekipmanla bu düşüncenden kurtulacağını düşünüyorum.

selloo
11 Kasım 2012, 16:51
Banda diyorlardı yapma etme tehlikeli vs. Gittim kaza yaptım ayağım kırıldı 9 tane vida birde paltin taktılar.. Sonuç yine kırık ayağımla fz6 fazer ımı kullandım.. Yani millettin söylediklerinden banane Allah ömür verdiği sürece dikkatli sürücem ve motorun üstünde ben çok mutluyum keyif alıyorum sürmekten... Ölüm kaza kader allah'ın taktiridir... Ve yaptıgım kazada suçum sadece o an orda olmaktı... Kader yani...

luciphere
12 Kasım 2012, 11:15
daha önce kontrolsüz kullanmadım herhangi bir kazaya karışmadım hatta bizim burdaki trafik polisleri tarafından tebrik bile edildim,hava ne kadar sıcak olursa olsun motora hep full koruma binerim mont,kask olur eldiven olmuyor bazen o normal...çevremdekilere daima motosikletin özgürlük olduğunu anlatmaya çalışıyorum bunu hayatımdan çıkarırsam geriye birşey kalmaz diyorum..bizim burda toplasan 10 motor çıkmaz ama kaskla binen de tek ben varım.geçen aylarda ölümlü bir motor kazası oldu ondan sonra zaten baskı acayip arttı...ben takmamaya çalışıyorum...teşekkürler fikirleriniz güzel

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:39 ----------

dediklerinizi bizzat uyguluyorum ama bazen sinir bozucu oluyorlar.motosikleti üstündeki sürücü tehlikeli yapar bu çok doğru birde motosikleti araç yerine koymayanlar var bunları da biz farketmek zorundayız bunu da biliyorum...vallaha bu forum olmasa psikiyatriye bile giderdim ama gerek kalmadı

arkadaşlar yardımcı oldu sanırım ne mutlu sana. Psikiyatri ücretinden yırttıgına göre alalım canlıyı :)

serdar1547
12 Kasım 2012, 11:57
arkadaşlar yardımcı oldu sanırım ne mutlu sana. Psikiyatri ücretinden yırttıgına göre alalım canlıyı :)
herkes hesap numarasını göndersin

luciphere
12 Kasım 2012, 20:20
bu arada arora 200 nasıl motor memnunmusun

serdar1547
12 Kasım 2012, 20:25
bu arada arora 200 nasıl motor memnunmusun
arora tiger 200 çok güzel üçüncü motorum,hiç arıza felan yapmadı hatta motosiklete bindiğimden beri elime anahtar almadım,çok atik,güçlü ve hızlı.motordan çok memnunum uzun yolda da yormuyor yakıtta da üzmüyor,aldığıma da hiç pişman olmadım ama seneye bu moto calibre rr düşünüyorum.malzeme kalitesi çok iyi,dandik malzeme kullanmamışlar.

xanka
13 Kasım 2012, 14:22
eşinin dostunun yorumlarını duymak istemiyorsan sana binme diyene birdaha motorla ilgili yorum yaparsanız kendimi duvara çakıcam de seni o kadar düşünüyorsalar tekrarlamazlar.

samet10
13 Kasım 2012, 19:04
bende hiç anlatamıyorum kimseye.

lakin titrememek ve rahat olmak lazım motor üzerinde.

motor kullanan kişiler ile takıl seni onlar anlar gerisine kulak asma :)