PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ucuz kask takan ve savunanlar içeri girsin...

Sayfa : [1] 2

motodreams
08 Ekim 2012, 23:40
Hey siz ucuz kask takanlar evet size diyorum ::pokey:: altında 600cc 1000cc hatta 250cc motoru olup kafasına 30-40 tl'lik kask takanlar izlemediyseniz bi zahmet izleyin...http://www.youtube.com/watch?v=ToOua7slCVQ

adem80
08 Ekim 2012, 23:41
fakirliğin gözü kör olsun. :pr:

motodreams
08 Ekim 2012, 23:44
fakirliğin gözü kör olsun. :pr: ah işte hata canım ülkemde bu gibi kaskları satışa sunan bir ülkeden motorsiklet,güvenlik adına ne bekleyebilirsinki :pr: :bestmt:

D-Rat
08 Ekim 2012, 23:50
Motosiklet almadan once korumanizi tamamlasaniz boyle pekmeziniz akmaz... Benim motor almama 4 ay var ben motordan fazla koruma bakiyorum e be insaf !

skyytr
08 Ekim 2012, 23:51
guzel video olmus . Ucuz kategorisinin bir limiti varmidir ?
Mesela LS2 marka kasklarda ucuz ama sertifikasi olan bir kask ?
Yani herkesin butcesi bir arai almaya yetmiyebilir . O yuzden bu tip kasklari guvenli diye satanlar suclu bence .

Slayerrr
08 Ekim 2012, 23:54
fakirliğin gözü kör olsun. :pr:

Bu fakirlik değil, cahillik.

adem80
08 Ekim 2012, 23:57
ls2 kullanıyorum arkadaşlar. Sözüm alamayanlar içindi :cat:

motodreams
08 Ekim 2012, 23:58
guzel video olmus . Ucuz kategorisinin bir limiti varmidir ?
Mesela LS2 marka kasklarda ucuz ama sertifikasi olan bir kask ?
Yani herkesin butcesi bir arai almaya yetmiyebilir . O yuzden bu tip kasklari guvenli diye satanlar suclu bence .
Bencede bunları güvenli diye satanlarda ve bunları ülkeye sokanlarda suç asıl :D Ls2 ise bence bir motorcunun alacığı min. kask olmalıdır sonuçta 100cc cub'lar bile (küçümsemek amaçlı değildir kesinlikle) 90'ı görüyor ve 90km/s hızla kafanızı çarptığınız aynı videodaki gibi olacaktır zaten benim bahsettiğim şahıslar altında en az 250cc motoru olan insanlar kask'ları satması zor oluyor diye bu tip kask alanlar dolu etrafta...kafanıza biçtiğiniz değer kask'ınıza biçdiğiniz kadardır :thumleft: :bestmt:

Acil112
09 Ekim 2012, 00:01
Benim gibi yapacaksın, 4500 TL YBR'ye vermeyeceksin, 2500 TL Windy S ve 2000 TL korumalar.

motodreams
09 Ekim 2012, 00:03
ls2 kullanıyorum arkadaşlar. Sözüm alamayanlar içindi :cat:

Benim gibi yapacaksın, 4500 TL YBR'ye vermeyeceksin, 2500 TL Windy S ve 2000 TL korumalar.
benimde 4500 tl gibi bütçem olacak sanırım yazın şimdiden korumaları toparlamaya başlıyorum 500 tl A2+1000 TL korumalar+3.000 tl mr150 + plaka filan..

D-Rat
09 Ekim 2012, 00:03

Dusundugum gibi, Duke 200 veya 125 alacagim, korumalarima daha fazla vakit ayirdim. Uvex'ten Enduro bulmaya calisiyorum renk tutmuyor... Dizlik, eldiven, ceket hepsi 2000 TL'yi gecicek gibi... =)

motodreams
09 Ekim 2012, 00:07
Dusundugum gibi, Duke 200 veya 125 alacagim, korumalarima daha fazla vakit ayirdim. Uvex'ten Enduro bulmaya calisiyorum renk tutmuyor... Dizlik, eldiven, ceket hepsi 2000 TL'yi gecicek gibi... =)

Ah gönül isterdi bir duke 125'imiz olsun ama bütçe meselesi (öğrenci adamız sonuçta :D ) :cherry: yaşasın çinliler :flower:

TATLIHIZ
09 Ekim 2012, 00:12
4500 tl param var 3000 limitli +3 ay ertelemeli kartım var ögrenciyim a2 ehliyetim var.. En az ls2 sonra agv,nolan falan..bende baslıcam bu ay ceketten.

skyytr
09 Ekim 2012, 00:17
Ah gönül isterdi bir duke 125'imiz olsun ama bütçe meselesi (öğrenci adamız sonuçta :D ) :cherry: yaşasın çinliler :flower:

Cok yakin bir arkadasim Ktm Duke 200 aldi gecenlerde daha 1000 km de kesinlikle cok guzel bir motor ama boyun 1.75 den uzunsa biraz ufak kalabilir.
Rengi , kalitesi cok guzel gercekten .
Bir tek sesini begenmedi kendileri ama bence gayet guzel . Zevkler ve renkler tartisilmaz :)

motodreams
09 Ekim 2012, 00:26
4500 tl param var 3000 limitli +3 ay ertelemeli kartım var ögrenciyim a2 ehliyetim var.. En az ls2 sonra agv,nolan falan..bende baslıcam bu ay ceketten.
dostum ls2 kullananların çoğu buğudan ve hava kanallarının yetersiz olmasından şikayetçi şahsen bende ls2 alacaktım ama tanıdıklardanda alma denilince bütçeyi(koruma ekipmanları için olan bütçe)750'den 1000 tl civarına yükseltebildim sanırım nolan n63 alıcam zaten en fazla elime 4500 tl gibi rakam geçicek -500 ehliyet-1000 tl koruma-3000 Tl'de mondial 150 mr vulture alıcam :D

TATLIHIZ
09 Ekim 2012, 00:34
agv alıcam ben mont da prohel.. Tabi manisada zor izmirden alcem :)

skyytr
09 Ekim 2012, 00:36
Izmirde Ergul Motor var orda agv kasklari deniyebilirsin bende esime ordan Agv aldim , cok memnun. Ergul motor motomax in bayisi oldugu icin indirimde montlarda bulabilirsin , benim favorim dainese ama biraz tuzlu .

Arda_Karaca
09 Ekim 2012, 00:36
LS2 buğu yapıyor ama pinlock takarak buğu olayını çözersiniz. Maddi durumunuz daha pahalısına el vermiyorsa sırf buğu yüzünden bütçeyi zorlamanın manası yok.

motodreams
09 Ekim 2012, 00:40
LS2 buğu yapıyor ama pinlock takarak buğu olayını çözersiniz. Maddi durumunuz daha pahalısına el vermiyorsa sırf buğu yüzünden bütçeyi zorlamanın manası yok.
Zaten imkanı olanlar için konuşuyorum,imkanı olmayan için ideal bir kask ama imkanı varsa kişinin gidip'de agv,nolan veya shoei yerine ls2 almaması lazım bence (imkanı olanlar için bahsediyorum)

Levsy
09 Ekim 2012, 00:44
100 TL fiyatın altında satılan kaskların tamamı Çin malı olmalı. Düşünülmeyen başka önemli bir konu var ki o da kanserojen madde tehlikesi.

Çin malı oyuncaktan kırtasiye malzemesine, porselene kadar bir çok üründe kanserojen etki tesbit edilmişken, kasklardan da şüphe duymalı. Sürekli kafaya, yanaklara temas eden bir malzeme, dikkatli olmak lazım.

Adamların otomobilleri bile kanser yapıyor :)

Bi dakka yahu, ben de 5 yıldır Çinli motosiklet kullanıyorum :silent: Ulaaaaan :cyclopsan

motodreams
09 Ekim 2012, 00:49
100 TL fiyatın altında satılan kaskların tamamı Çin malı olmalı. Düşünülmeyen başka önemli bir konu var ki o da kanserojen madde tehlikesi.

Çin malı oyuncaktan kırtasiye malzemesine, porselene kadar bir çok üründe kanserojen etki tesbit edilmişken, kasklardan da şüphe duymalı. Sürekli kafaya, yanaklara temas eden bir malzeme, dikkatli olmak lazım.

Adamların otomobilleri bile kanser yapıyor :)

Bi dakka yahu, ben de 5 yıldır Çinli motosiklet kullanıyorum :silent: Ulaaaaan :cyclopsan
Abi yazıyı yazana kadar bi doktora gitmeliydin bence :mrgreen: şaka bir yanı maddi açısı olmayanlar için çinli Motolara (KASKLARA DEĞİL) sıcak bakıyorum bütçesi çok olan var az olan var çinliler bütçesi azlarında motor tutkularını gerçekleştirebiliyorlar (yaşasın çinliler diyelim :flower: ) kaldıkı 250cc ve altı çoğu japon motorları tayland,çin gibi yerlerde üretiliyor diye biliyordum :bestmt:

xanka
09 Ekim 2012, 01:03
Bencede bunları güvenli diye satanlarda ve bunları ülkeye sokanlarda suç asıl
satanlar ve ülkeye sokanlarda suc yok satıcıların hiçbir güvenli diye satmıyor.
bu beni neyden koruyacak diye sordugumda satıcı güneş ve polisten dedi, gülerek
bunu tür kaskların bu ülkede satılmasına musade edenlerde asıl suc

motodreams
09 Ekim 2012, 01:12
satanlar ve ülkeye sokanlarda suc yok satıcıların hiçbir güvenli diye satmıyor.
bu beni neyden koruyacak diye sordugumda satıcı güneş ve polisten dedi, gülerek
bunu tür kaskların bu ülkede satılmasına musade edenlerde asıl suc
ne beklersin ülkemizde malesef insanlar motora özendirilmiyor en bilinçsiz araç sürücüleri türkiyede toplanmış gibi motorlaa ve motorculara değer vermiyorlarki kasklara değer versinler ülkede malesef motorda %45 den fazla vergi veren bir ülkeyiz malesef...

ozrace
09 Ekim 2012, 01:13
şimdi çok şanslıyız,çünkü markalar çoğaldı ve uygun fiyata kask alabiliyoruz.eski'den çeşit yok ve olanlarda çok pahalıydı...bence ls2 ye verilen paranın üstüne az bişey daha koyarak daha iyi markalar alınabilir...

motodreams
09 Ekim 2012, 01:17
şimdi çok şanslıyız,çünkü markalar çoğaldı ve uygun fiyata kask alabiliyoruz.eski'den çeşit yok ve olanlarda çok pahalıydı...bence ls2 ye verilen paranın üstüne az bişey daha koyarak daha iyi markalar alınabilir...
bencede zaten ls2 'yi alanlardan bir sürü sonra aerodinamik,hava kanalları ve buğu yapmasından memnun olmayıp daha iyi bir kaska geçiyorlar GENELLİKLE(HERKESİ KASTEDMİYORUM) en baştan iyi bir kask almak en mantıklısı...(tabi birazda bütçe meselesi)

ero__
09 Ekim 2012, 01:48
Bütçe meselesi değil de takip meselesi birazda. Motomax güzel indirimler yapıyor. Uvex Boss 525'i 140 TL gibi bir fiyata almıştım. İyiki de almışım. Buğu ? O da ne olaki ? :) Gürültü??? Hani nerde denecek kadar. Eh hafif. E1 standartı daha ne olsun ki?

http://www.youtube.com/watch?v=h9NJO0GUFLo

http://www.youtube.com/watch?v=0Cu3UyrDcsc

(içim gitti :P )

MotorHstası
09 Ekim 2012, 02:28
Arkadaşlar bende koruma bakıyorum ve 150-200 tl ye iyi olupta ucuz olan kask ls2 buldum varsa daha iyisi tavsiyelerinizi almak ve bu doğrultuda kask almak isterim.Birde 150-200 tl ye alınan kasklar 120-140 ile giderken bir kaza anında bu şekilde patlamaz dimi?

TATLIHIZ
09 Ekim 2012, 07:44
skkytr cok sagol izmirde tam olarak nerede bu yer..kredi kartı gecerlimi ve montuda ordan almamı tavsiye edermisiniz..

harun27
09 Ekim 2012, 08:23
bisiklet kulanırken bile kaliteli kask takılmalı bana kalırsa

D-Rat
09 Ekim 2012, 10:03
bisiklet kulanırken bile kaliteli kask takılmalı bana kalırsa

Ben ek olarak mtb kullanicisiyim, ve haftada en az 3 kere cikar wheelie, endo, bunny hop u denerim... VE eldivenim kaskim her zaman takilidir... Varin siz dusunun motora kasksiz binenleri!

!Lk£®
09 Ekim 2012, 10:51
veren oldu mu bilmiyorum ama bu da faydalı olabilir ;)

http://www.youtube.com/watch?v=9LfEFhBelTY

phradrel
09 Ekim 2012, 11:39
gençler bizim devlet motosikletleri görmezden gelirken jiple bilmemneyle aynı paraları gasp ederken elin devleti böyle bir site hazırlamış alın kullanın. ne varsa avrupada var.

http://sharp.direct.gov.uk

kanmix_x
09 Ekim 2012, 11:41
Mexem marka kask bu kimi kandırıyon 10 liralık kasktan ne bekliyon bide alay geçiyon Ls2 nin gözünü severim ben :)

drtayfun
09 Ekim 2012, 12:15
Arkadaşlar bende koruma bakıyorum ve 150-200 tl ye iyi olupta ucuz olan kask ls2 buldum varsa daha iyisi tavsiyelerinizi almak ve bu doğrultuda kask almak isterim.Birde 150-200 tl ye alınan kasklar 120-140 ile giderken bir kaza anında bu şekilde patlamaz dimi?Ne diyorsun arkadaşım? 50km ile bir yere vurdun mu, üstünde çelik zırh olsa faydası olmaz, direk öbür taraftasın. Dikkatli kullanın şu meretleri....

kanmix_x
09 Ekim 2012, 12:20
Arkadaşlar bende koruma bakıyorum ve 150-200 tl ye iyi olupta ucuz olan kask ls2 buldum varsa daha iyisi tavsiyelerinizi almak ve bu doğrultuda kask almak isterim.Birde 150-200 tl ye alınan kasklar 120-140 ile giderken bir kaza anında bu şekilde patlamaz dimi?

Paradan haber ver sen :) paran kadar konuşursun CcC.:) Her şey paraya bütçeye bakar paran yoksa ne yapacaksın düşünüp taşınıp alsammı almasammı diye düşüneceksin alacam diyorsan alacan :) yoksa bütçeni biraz daha artırıp daha iyilerinden alıcaksın

Para I love you Para para para :)

mehmetmumtaz
09 Ekim 2012, 12:46
uygun fiyatla NZI (ispanya) kasklar var nasıldır ?

mbuyuk
09 Ekim 2012, 12:46
en kötü kask bile hiç takmamaktan iyidir bence :)

TATLIHIZ
09 Ekim 2012, 12:53
kaan a bakmayın kova takıo o :) ipide var .. Agv al ..

emrb
09 Ekim 2012, 13:05
Bi tane adam ''ucuz mal alacak kadar zengin değilim'' demiş güzel demiş

kanmix_x
09 Ekim 2012, 13:08
Bastır parayı al ozaman panpa :)

tkalfaoglu
09 Ekim 2012, 13:15
Asıl iş kaskın fiyatında değil - sertifikasyonunda..Kaskın arkasında, vizöründeki stickerda veya içinde sertifikasyonları olması lazım.
DOT, Snell veya ECE gibi şeyler varsa böyle parçalanmaması lazım.. -turgut

tr100a
09 Ekim 2012, 13:35
yazmayacaktım dayanamadım ucuz kask kalitesiz kask değil kullanıma bağlı kriterler önemli hızı 200 km nin üstünde olan motora aerodinamik olmayan plastik kaskla binersen olmaz ama 80 km yi geçmeyen mahalle arası ve tenha yolda sürat yapmadan gezen motora plastik kask olur ama sağlam olacak
bu demek değil ki 300 tl verince çok kaliteli olacak ben 12 sene plastik enjeksiyon işi yaptım plastiği olması gereken ısıdan yüksek ısıda çalışırsan yanık olur çabuk kırılır mühim olan üretim aşamasıdır 160-180c arası çalışılması gereken plastiği 240c ve üzeri çalışırsan yere düşünce kırılma ihtimali artar
ben 2010 yılında fuardan 10 tl ye kask aldım çinli -yere vurup kırana bir kask hediye benden dedi tercuman aracılıhıyla birsürü insan kaskı yere vurarak kırmaya çalıştı kırılmadı kaskım olduğu halde yinede aldım eve gelen çocuklara oyuncak oldu iki senedir hala sağlam duruyor

motodreams
09 Ekim 2012, 13:36
evet bu NZI kasklarını kullanan veya bilgisi olan varmı :silent: bide kask için nolan n63 mü almalıyım yoksa agv k3 mü :bounce:? :bestmt:

TATLIHIZ
09 Ekim 2012, 13:39
panpa 5 kiloluk yogurt kovası ile gezion ..burda o kaska laf edion :) ayıp yaa..naptın aldınmı wındy iii...

kanmix_x
09 Ekim 2012, 13:47
Yok la herşey hazırdı :) ehliyet girdi araya :) bayram sonuna kaldı nasip istediğin zaman olmuyor her şey :)

TATLIHIZ
09 Ekim 2012, 13:49
ehliyetim de var paramda ama dedigin gibi olmayınca olmuor :) ybr alcez sanada :)

skyytr
09 Ekim 2012, 16:55
skkytr cok sagol izmirde tam olarak nerede bu yer..kredi kartı gecerlimi ve montuda ordan almamı tavsiye edermisiniz..
Rica ederim izmirde kahramanlar fuar kapisindan basmane kapisina doğru giderken solda bir mekan. Kocaman Motomax tabelası var görürsün.
Kendi deneyimlerimle her türlü eksiğini alabileceğin dürüst bir işletme. İyiki şans eseri girmişim ve tanışmışım diyorum şimdi.
Çünkü ismi bende kalsın bazı firmalar kafama 2 beden büyük kaskı çok güzel olmuş diye satıyoralrdı az kalsın.

sercan2667
09 Ekim 2012, 18:18
Ekipman konusu iyi veya kötü takılmaması şakaya gelmeyecek bir konu.
En basitinden düşük kalitede bir mont bile olsa kaza yaptığın zaman o seni koruyorsa ne ona verdiğin para aklına geliyor ne kalitesi kaza anında.
Revit Mont,X-lite Kask Alpinestars GP-1 eldiven,Hein Gericke bot ve pantolonum var.Cbf 150 için ideal insan kendini güvende hissediyor.
(Dipnot:''Güvende Hissediyor'' lafım marka ayırt etmeksizin hepsi bir arada giyildiğinde anlamında söyledim).

hocaseko
09 Ekim 2012, 18:26
shark speed r aldım...birkaç güne elimde olacak...bakalım nasıl birşey...

dweios
09 Ekim 2012, 20:10
agv öneririm ben herkese ben memnunum