PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hırsızlar için caydırıcı alarm ve kilit önerileri

nebri_1986
08 Ekim 2012, 07:19
Iyi geceler arkadaşlar. Motosikletimi alalı 2 hafta oldu modial mh 125 drift apartmanın yangın merdivenine kilitliyordum sabah akşam. Yalnız dün kilitle bayağı uğraşılmis ve bu gece gözüme uyku girmedi. Sizin yardımınıza ve önerilerinize ihtiyacım. Var alarm ve artı bir kilit daha düşünüyorum. Alarmlar hakkında pek bilgim yok uzaktan çalıştırma özelliği olmayan sadece alarm işini adam akıllı yerine getirecek önerilere ihtiyacım var. Teşekkür ederim şimdiden.

RunemagicK
08 Ekim 2012, 09:44
disk kilidi+branda+zincir kilit
hatta aküden, ateşleme bobininden vs yakın biryerden ateşlemeyi kesecek bir kabloyu çıkarırsan en azından çalıştırarak kaçamazlar.

makseli
08 Ekim 2012, 10:19
alarmlı disk kilidi + en kalın zincirli kilit + sağlam bir bağlama yeri + branda

kemboo
08 Ekim 2012, 10:36
paran varsa motorsiklet garajı al :D. ama cidden işiniz zor ya ben olsam hayatta uyuyamam. bazen küçük yerde oturduğuma şükrediyorum

yakamoz7795
08 Ekim 2012, 10:39
Motosikleti Grade 80 Zincir Bulabilirsen onun ile kitle Buji kablosunu Çıkart. Motosikleti Şaseden Kilitle Disk Kilidi Tak Direksiyonu Kesinlikle Kilitlemeyi Unutma. kitledikten sonra kontrol et dalgınlığına gelipte kilitledim sanırsın. En Son olarakta Branda ile üstünü Ört

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:37 ----------

ama Bunların en iyisi Var Kasko :) motosiklete Yalova'da 1250Tl İstiyolar Kasko yapmak için.

okican
08 Ekim 2012, 11:22
ben de apartman bahçesinde tutuyorum motosikletimi.
yere çakılı çelik dübellerle sabitlenmiş kancalar var.
1,5 metre grade 80 normunda zincirle masterlook 9.seviye kilit kullanıyorum.
jant ve şaseyi birlikte alacak şekilde zincirleyerek kilitliyorum.
ayrıca brandayla örtüyorum.
apartmanın gece sürekli yanan ışığı altında duruyor.
iyi bir hırsız bunları aşarak çalma işini yine de yapar.
asıl amaç hırsıza zaman kaybettirmek ve gürültü yapmadan çalmasını engellemek.
canavar kullanmadan demir makasıyla bu zincir ve kilidi kesmesi teknik olarak mümkün değil.

gorkem0707
08 Ekim 2012, 11:53
Benimde zemin kattaki komşu söledi 2 eleman geldi motoruna baktı vs dedi. Tırstım tabi doğal olarak disk kilit ztn var birde zincir aldım kalınından fakat sorun sabit bir yere kitleyememiş olmam alarmdamı taktırsam acap ? Fakat dünya malınada ne kadar önem verirsen o kadar çabuk ucup gidiyor :–) o yüzden pozitif düşünmek en güzeli kötüyü çekmiyorsun bölelik ile :–))

nebri_1986
08 Ekim 2012, 15:14
Sağolun arkadaşlar o zaman alarm ve kasko yaptırmayı düşünsem iyi olacak olmadı alarm ve zincir. Normal kilit var şu an onu kullanıyorum. Yangın merdiveninin bacağına sonra ön tekerden şasinin arkasından dolayıp kapatıyorum.

otopsici
08 Ekim 2012, 18:02
aga kendini yırtsanda motoru çalmaya niyetlenen biri çok rahat çalar hiç ruhun duymaz
adamlar bmw nin immobilizerini 15 saniye gibi bir sürede çözüp üzerine atlayıp gidiyorlar

Egemen06
08 Ekim 2012, 18:06
Arkadaşlar bütün bunların yerine ARAÇ TAKİP SİSTEMİ tavsiye ediyorum.
Maliyeti ortalama 500 TL civarıdır.Taktırın kurtulun-an ve an haritadan motorunuzun yerini takip edebilirsiniz.

nebri_1986
08 Ekim 2012, 19:04
Arkadaşlar bütün bunların yerine ARAÇ TAKİP SİSTEMİ tavsiye ediyorum.
Maliyeti ortalama 500 TL civarıdır.Taktırın kurtulun-an ve an haritadan motorunuzun yerini takip edebilirsiniz.

Peki bu araç takip sistemini çözebiliyorlarmi bu adamlar anlarlarmi böyle birşeyin varolduğunu.

cgrdgryl
08 Ekim 2012, 19:07
ben otoparka bırakıyorum ayda 40 lira kafam rahat oluyor hiçdeğilse.

nebri_1986
08 Ekim 2012, 20:02
Lenoiyi aradım şimdi motosiklet takip sistemi için 2 yıllık herşey dahil fiyatı 395 ve 2 yıl sonunda tekrar yenileme fiyatı 95 lira gibi bir rakam oluyor. Kişisel olarakda yapılabiliyormus ruhsat üzerimize olacak yalnız. Son olarakda bir telefon operatöründen data hattı temin ediliyor ve onunda ücreti 6 lira ile 10 lira arası oluyormus aylık. Bilginize arkadaşlar. Teşekkürler yardımlar için.

Pain
08 Ekim 2012, 20:04
ABUS..........

viper17
08 Ekim 2012, 20:42
http://www.motomaxonlineshop.com/Urun/ARMOR-ALARMLI-FREN-DISK-KILIDI-LED-ISIKLI-pmu2017.html

http://www.motomaxonlineshop.com/Urun/ARMOR-ALARMLI-KABLO-KILIT-180-MTX22-MM-LED-ISIKLI-pmu2019.html

Egemen06
09 Ekim 2012, 00:49
Peki bu araç takip sistemini çözebiliyorlarmi bu adamlar anlarlarmi böyle birşeyin varolduğunu.

Hayır öle kolay kolay hiç bir hırsızın aklına gelmez tabi bu sitelerde takılmıyor bu yazıları okumuyorsa :)

Android işlemcili bir telefonun olduğu zamanda 24 saat motorun yerini internet üzerinden telefondan bilgisayardan takip edebilirsin.
Örneğin kimsenin başına gelmesin ama motorunuz çalındı diyelim;eğer bunu kısa süre içinde farkederseniz bulunma olasığı %99 olacaktır.
Farketme zamanınız max. 1gündür geçmez bile,yine %80lerde takip sisteminden yararlanarak bulabilirsiniz.
Tabiki yinede bu takip sisteminin olması motorunuzu kitlemeyin ya da diğer önlemleri almanıza gerek yok anlamına gelmiyor.
Fakat kilitler kırılıp motor çalındıktan sonra bulmanıza en yardımcı olacak sistemdir araç takip sistemi.

Bilmiyorum daha önce kullanan ya da gören oldu mu ? Ama şunu diyebilirim google map i biliyorsunuz orda aracınızın an ve an hareket halinde yada durgun
şekildeki durumunu inceleyebiliyorsunuz.Şiddetle tavsiye ederim.