PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Karbüratör Benzin yetiştiremiyor ne yapabilirim.

yakamoz7795
07 Ekim 2012, 20:30
Öncelikle Herkeze Merhaba,

Kuba Faswind200R (2011) Model Motosikletim var Motor soğuk iken 145Km Hıza kadar cıkıyor fakat bir süre sonra ısındığı zaman 130Km Hızda karbüratör benzin yetiştiremiyor ve daha gitmiyor motor. Redline Yok motorumda ustanın dediğine göre karbüratör benzin yetiştiremediği için 130Km hızdan yukarıya cıkamassın dedi. Memeyi Büyütsem Rölantide Motoru boğar. karbüratörü temizledik ve halen aynı olay önerileriniz nelerdir.

ferhatkars
07 Ekim 2012, 20:34
130 km ye kadar benzin yetiştirememe sorunu yok ise...
herhangi bir sorunun da yok demektir...
200 cc motordan daha ne bekliyorsunki...

yakamoz7795
07 Ekim 2012, 20:37
ama motor benzin yetiştiremediği için sürekli gazı kesip veriyor buda denge bozuyor o yüzden bi çözüm arıyorum

ferhatkars
07 Ekim 2012, 21:08
yaw kardeşim motorun zaten yapacagı son hız o...
senın dediğin olay benzin yetiştirememe değil...
belli bir devirden sonra ateşlemeyi sağlayan okuyucu statör cok hızlı döndüğü için okuyamaz ve bobine elektrik gitmez...buda motorun ileri geri kerkinmesine sebep olur... sende bunu benzin yetiştirememe diye algılarsın...
motorun zaten yapacagı son hızını yapıyor... kurcalama motorun sağını solunu...

yakamoz7795
07 Ekim 2012, 21:12
Kardeşim motoru ustaya verdim kendi kullandı ve söyledi ilk önce kullanmadan önce redline vardır dedi bana bende redline yok bu motorda dedim. bi kullan ne demek istediğimi anlıcaksın dedim. ana yolda kullandıktan sonra karbüratör benzin yetiştiremediği için öyle yapıyor dedi

Mengu16
07 Ekim 2012, 21:16
Daha kaliteli bir karbüratör tak, 40 liralık karbüratörle o kadar oluyo demekki.

yakamoz7795
07 Ekim 2012, 21:18
250cc lik motorun karbüratörünü taksam Düzelirmi acaba :)

adem80
07 Ekim 2012, 21:41
enjeksiyon taktır.neyin eksik?

Mengu16
07 Ekim 2012, 21:50
250cc lik motorun karbüratörünü taksam Düzelirmi acaba :)
250'liğe gerek yok. 80-100 lira arası kaliteli bir 200'lük karbüratör iş görür.
http://www.rialli.com/urunler/motorsiklet-yedek-parca/341_karburator-ve-filtre-grubu/3750__sheng-wey-karburator-komple-200cc-cg-modeli/

yakamoz7795
07 Ekim 2012, 21:50

Olurmu Ki ?

adem80
07 Ekim 2012, 22:02
Olurmu Ki ?

buralarda bi usta vardı.ben takıyorum diyodu. Bi araştır bakalım belki yapan bi usta bulursun.

viper17
07 Ekim 2012, 22:05
250'liğe gerek yok. 80-100 lira arası kaliteli bir 200'lük karbüratör iş görür.
http://www.rialli.com/urunler/motorsiklet-yedek-parca/341_karburator-ve-filtre-grubu/3750__sheng-wey-karburator-komple-200cc-cg-modeli/

http://www.camgoz.com.tr/asp/product/4979/MODIFIYE-200-CC-KARBURATOR-SHENG-WAY

İHTİYAR
07 Ekim 2012, 23:05
Öncelikle Herkeze Merhaba,

Kuba Faswind200R (2011) Model Motosikletim var Motor soğuk iken 145Km Hıza kadar cıkıyor ( aklında bulunsun soğuk motor çalışma sıcaklığına ulaşana kadar daha çok yakıta ihtiyaç duyar yani soğukken benzin yetişip hızlı gidebilen motorun ısınınca sorun veriyor.) fakat bir süre sonra ısındığı zaman (aksine ısındıktan sonra sorun yaşıyorsan buhar tıkacı denilen olayı yaşıyor olabilirsin) 130Km Hızda karbüratör benzin yetiştiremiyor (sen öyle zannediyorsun) ve daha gitmiyor motor. Redline Yok motorumda ustanın dediğine göre (Her ustaya delilleri görmeden inanma ustaların elindeki memleketin hali ortada) karbüratör benzin yetiştiremediği için 130Km hızdan yukarıya cıkamassın dedi. Memeyi Büyütsem Rölantide Motoru boğar (boğmaz!!! ana memenin görevi gaz pistonu kalkınca başlar, rölanti memesi ise venturi boğazına açılır ve gaz pistonu kalkınca görevi sona erer) karbüratörü temizledik ve halen aynı olay önerileriniz nelerdir.

Şamandıra seviyesini ve iğnesini kontrol ediniz. Isınınca sıkışıyor kasıyor olabilir.

Neyse ki şanslısın ustan memleketi idare etmiyor.:P

Ama ümidini kesme öğrenecek çoook şey var hayatta, yeter ki pes etme yılma!!!!!!!:cat:

yakamoz7795
07 Ekim 2012, 23:09
Şamandıra seviyesini ve iğnesini kontrol ediniz. Isınınca sıkışıyor kasıyor olabilir.

Neyse ki şanslısın ustan memleketi idare etmiyor.:P

Ama ümidini kesme öğrenecek çoook şey var hayatta, yeter ki pes etme yılma!!!!!!!:cat:

Kaptan ne demek istedin yani ne yapmamı önerirsin :)

fat280
07 Ekim 2012, 23:14
kardeş bence senin motor benzin yetiştiremediğinden değil aksine çok benzin verdiğinden hızın düşüyor sebebi nerden biliyon dersen soğuk motor asıl gaz yemezken ısınınca kendine gelir ve güzel gaz yemeye başlar ancak sende tam tersi soğukken iyi çalışıyor iyi gaz yiyor ama ısınıca devir düşüyor gaz yemiyor sebebi fazla gelen benzin bence hava ayarına bak derim fazla sıkılmış gibi geldi memesini flan büyüttünüz mü hiç motorun

yakamoz7795
07 Ekim 2012, 23:26
Hayır memesini daha önce büyütmedim ancak dediğin gibi motoru jiklede 5dk Çalıştırıyorum sabahları işe giderken motor çok güzel gaz yiyiyor 200cc olmasına rağmen 145km hıza çok rahat ulaşıyor ancak motor ısındığı zaman 125-130km hıza geriliyor ve ileri geri kerkiniyor motor.

ferhatkars
08 Ekim 2012, 00:50
Hayır memesini daha önce büyütmedim ancak dediğin gibi motoru jiklede 5dk Çalıştırıyorum sabahları işe giderken motor çok güzel gaz yiyiyor 200cc olmasına rağmen 145km hıza çok rahat ulaşıyor ancak motor ısındığı zaman 125-130km hıza geriliyor ve ileri geri kerkiniyor motor.
benim de 200 cc motorum vardı...kanuni racer200...
sana nedenini yazdım işte...daha ne irdeliyorsun anlamadım...
kısaca senin motorunda herhangi bir sorun yok...
olması gerektiği gibi çalışıyor...
sadece soguk iken 145 gördüğü biraz garibime gitti o kadar...
benim racer200 de motor belli bir sıcaklıga gelmeden düzgün gaz yemezdi...
2-3 dakika motoru ısıtıpda yola koyulurdum...zaten soguk motora basarsan yazık edersin...

search16
08 Ekim 2012, 01:11
...... Neden sen motoru kullanana başvurmuyorsun. Çözümün bende. Üzerindeki karbüratör orjinalmi. Eğer orjinalse kronik sorun bu. ben sorunu kendim çözdüm. Yalova Bursa arası uzak değil. Gel buraya hallederim. Kullanıcı sitesine bak. Kadranda gördüğüm son hızın fotosu var. Videosuda varda koyamıyorun. Şimdi buna kimse inanmıyor da sen str et onları. Hem sorunlarını kullanıcı sayfasına yaz. İsmim coşkun. Özelden tel numaramı yazarım bi ara. Net 163 otobanda.
http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/83740-kuba-fastwind-200r-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-9.html#post2827146
Gel buraya. Yeni KEIHIN karbüratör takıcaz.

---------- Post added at 00:11 ---------- Previous post was at 00:03 ----------

Yavrum, seni bu siteye parayla tuttular milletle taş.. geç diye.:jocolor: Ayar oluyorum böyle japon hastalığı olupta başka motor kullananlarla dalga geçenlere.

adem80
08 Ekim 2012, 01:33
bana ustanın biri ben takıyorum demişti. Niye dalga geçeyim yahu? Sen takamıyosan ayrı mesele :)

ozgurakman
08 Ekim 2012, 01:50
Yavrum, seni bu siteye parayla tuttular milletle taş.. geç diye.:jocolor: Ayar oluyorum böyle japon hastalığı olupta başka motor kullananlarla dalga geçenlere.

http://www.ecotrons.com/Small_Engine_EFI_PNP_kit.html

adem80
08 Ekim 2012, 01:58
http://www.ecotrons.com/Small_Engine_EFI_PNP_kit.html

teşekür ederim. :) dalgamı geçmişim bakıp görsünler :)

yakamoz7795
08 Ekim 2012, 10:10
benim de 200 cc motorum vardı...kanuni racer200...
sana nedenini yazdım işte...daha ne irdeliyorsun anlamadım...
kısaca senin motorunda herhangi bir sorun yok...
olması gerektiği gibi çalışıyor...
sadece soguk iken 145 gördüğü biraz garibime gitti o kadar...
benim racer200 de motor belli bir sıcaklıga gelmeden düzgün gaz yemezdi...
2-3 dakika motoru ısıtıpda yola koyulurdum...zaten soguk motora basarsan yazık edersin...

kardeşim motoru 2-3dk değil 5 dakika jickle açık iken çalıştırıyorum ve ondan sonra gaza basıyorum direk çalıştırır çalıştırmaz değil. kanuni racer zaten hiç sorma o motoru faswind200R ın yanında bi hiç kıyaslama bile olmaz. basit örnek search16 arkadaşımızın dediği gibi ortalama 155-160 basan bir motor bu ve daha önce bana olanın aynısı bi arkadaşıma olmuş karbüratör değiştirdim düzeldi dedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:07 ----------

pek ümidim yok ama bu dediğini bugün araştırıcam

tr100a
08 Ekim 2012, 12:19
burda konu açılmıştı enjeksiyon için bilgisayara program yükleyip bluetooth ile ekonomik-normal- güçlü ayar yapıyorsun ama 300 dolarcıkhttp://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/97423-125cc-150cc-200cc-efi-kit-ve-performans-arttirma-arastirmalari.html?highlight=

yakamoz7795
08 Ekim 2012, 14:10
kardeş bence senin motor benzin yetiştiremediğinden değil aksine çok benzin verdiğinden hızın düşüyor sebebi nerden biliyon dersen soğuk motor asıl gaz yemezken ısınınca kendine gelir ve güzel gaz yemeye başlar ancak sende tam tersi soğukken iyi çalışıyor iyi gaz yiyor ama ısınıca devir düşüyor gaz yemiyor sebebi fazla gelen benzin bence hava ayarına bak derim fazla sıkılmış gibi geldi memesini flan büyüttünüz mü hiç motorun dediğine baktıracağım bugün ( hava ayarlarına)

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:25 ----------

hava ayarlarına baktırdım her hangi bi sorun yok denildi. enjeksiyonu sordum bu motora takılmaz denildi saat 5 tekrar dan gidicem.

yakamoz7795
09 Ekim 2012, 15:01
GÜNCELLLLLLLLL