PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kask ve Koruma Önerileriniz.(Mümkünse Acil ! )

garabel67
07 Ekim 2012, 19:11
Öncelikle merhaba. Hafta içi inşallah ybr 125 sahibi olucam. Fakat bildiğiniz üzere motor kadar kask ve korumalar da önemli. Hatta daha fazla önem arz ediyor. Kısacası bütçemi sarsmayacak ama bir yandan da kaliteli olacak bir şeyler bakıyorum. Kask olarak LS2 FF351 serisini beğendim,yapılan yorumlarda fena değil.Tabi sizin yorumlarınıza da açığım. Alın ölçüm 58 kask bedeni olarak M yada L hangisini almalıyım karar veremedim. Ve kaskın haricinde mont ve korumada edinmek istiyorum tabi makul ve kaliteli olmak şartıyla. Konunun acil olma sebebi malum 1-2 güne motoru alıyorum ve dolayısıyla kasksız binmek istemiyorum hemen internetten sipariş vermem lazım. Şimdiden teşekkürler... :)

OGUZHANKY
07 Ekim 2012, 23:02
diğerleri için değilde kask bedeni olarak biraz dar olanını almanız daha iyi olur. Çünkü zaten zamanla gevşeyecektir ve kask ne kadar dar olursa o kadar güvenlidir (anormal bir darlık değil tabi). Bu konuyla ilgili çeşitli internet sitelerinden kafa ölçüsü-kask bedeni çizelgeleri bulabilirsiniz.

nebri_1986
08 Ekim 2012, 07:36
Deneyerek almanı tavsiye ederim bütçene göre. Çok farklı oluyor.

Ramazan Can
08 Ekim 2012, 08:10
ben kask ı kafaya takmadan almam...

garabel67
08 Ekim 2012, 18:34
Haklısınız ama bulunduğum yerde böyle bir imkanım pek yok. Geçenlerde bir abimin yine LS2 "L" beden kaskını takmıştım çok az bi boşluk vardı. Galiba "M" beden alıcam.

nebri_1986
08 Ekim 2012, 19:02
LS2 alma bütçen varsa biraz daha üzerine çık iyi bir kask al ben pişmanim.