PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : E5den izmit donusu olasi kaza anim

iguven
07 Ekim 2012, 16:42
Merhaba arkadaslar,
Cumartesi gunu izmitten gebzeye donerken neredeyse olumle burun buruna geldim.

E5i bilenler bilir bayagi virajli yollar var izmit - gebze arasinda ve kamyonlar adeta istila etmis gibiydi yollari dun.
Ben bazen sag seritte bazen sol seritte ortalama 90-100 arasi seyir halindeydim. Onumdeki kamyonu sollamak icin sinyalimi verdim sol serite gectim (yol 2 seritli ve hizim 90 civari gibi)
Kamyonu sollarken sola dogru hafif bir viraj vardi ve viraji alirken yol 3 serite cikti. Ve bende sag sinyali verip kendimi orta seride atayim dedim. Yavas yavas sag seride gecerken aniden yanimda beyaz bir sirocco bitiverdi nasil geldi hic farketmedim. Ve ben sag serite gecerken o da bana silme bir sekilde (1-2 cm farkla) dibimden sol serite onume gecti. Arabayi gececegim seriti kontrol etmek icin kafami cevirince farkettim ve agirligimi sola vererek motoru sola dogru yatirdim bu hareketi yapmasaydim sanirim bacagim bile sikisabilirdi araba ile motor arasinda.

Benim siroccoyu gorememe sebebim sanirim virajdan dolayi. Tahminim yol 3 serite cikinca bu serefsiz benim solladigim kamyonu sagladi ve virajda 2 serit birden capraz sekilde en sol serite gecmeye basladi. Adam icin benim degerimin olmadigini gordum dikiz aynasindan yanimdan cm ile gectikten sonra korna caldim selektor yaptim adam istifini bile bozmadi rahat rahat koltukta oturuken. Zaten 2-3 saniye sonra bayagi uzaklasti yakalayayim dedim coktan gozden kayboldu. Plakayi falan da okuyamadim ama beyaz sirocco olduguna eminim.

Genellikle araba kullananlar virajlari daha hizli alabilmek icin eger yol bos ise 2-3 serit kullanarak aliyorlar. Tehlikeli degil mi bu? Ben yol bombos olsa bile her zaman virajlarda kendi seridimin icinde donuyorum motor olmama ragmen.

Verilmis sadakamiz varmis. Ama bir daha izmitten e5 ten donmeyecegim TEM daha mantikli. Izmit gebze arasi TEM kullanmanizi tavsiye ederim.
Herkese iyi forumlar.
(Not: Kusura bakmayin ingilizce klavyeden yaziyorum ondan turkce karakterler yok.)

viper17
07 Ekim 2012, 16:48
Geçmiş olsun

BuRoCk4141
07 Ekim 2012, 16:50
Geçmiş olsun vallahi ucuz atlatmışsın. Allah hiç kimseye kaza bela vermesin!! Hele ki böyle manyak sürücülerden KORUSUN!! Tekerimiz düz bassın arkadaşlar herkez dikkat etsin tekrar kazasız belasız..

RunemagicK
07 Ekim 2012, 16:51
bunlar pkkdan daha beter. heryerdeler çünkü.

BuRoCk4141
07 Ekim 2012, 16:54
bunlar pkkdan daha beter. heryerdeler çünkü.

Tabi ki ya.. Ben neredeyse HER BİNİŞİMDE karşılaşıyorum bunlarla :jocolor:

iguven
07 Ekim 2012, 16:58
Geçmiş olsun vallahi ucuz atlatmışsın. Allah hiç kimseye kaza bela vermesin!! Hele ki böyle manyak sürücülerden KORUSUN!! Tekerimiz düz bassın arkadaşlar herkez dikkat etsin tekrar kazasız belasız..

Sagolun Allah kimseye kaza bela vermesin. Su serit degistirirken kafa cevirme olayini hic bir zaman ihmal etmemek lazim ne kadar trafik akisindan emin olsanizda birileri boyle hayvanlik yapabiliyor. Siz siz olun aynalara guvenmeyin mutlaka serit degistirirken kafayi cevirin bakin o seride.

Ramazan Can
07 Ekim 2012, 16:58
geçmiş olsun .. dikkat etmek lazım.

energy9991
07 Ekim 2012, 17:06
Her zaman kafayı çeviremiyorum önümde araç vardır ve her an durabilir ihtimaliyle.....bugünde avcılar e-5 te giderken yerde ufak bişey vardı poşet sandım meğerse kedi yavrusuymuş....yolun ortasında sağa sola kaçışıyordu.....ben yavaşlayıp kediyi geçtim....ama arkadan otobüs geliyordu ne oldu tam olarak göremedim.....görmek te istemezdim...

BuRoCk4141
07 Ekim 2012, 17:08
Her zaman kafayı çeviremiyorum önümde araç vardır ve her an durabilir ihtimaliyle.....bugünde avcılar e-5 te giderken yerde ufak bişey vardı poşet sandım meğerse kedi yavrusuymuş....yolun ortasında sağa sola kaçışıyordu.....ben yavaşlayıp kediyi geçtim....ama arkadan otobüs geliyordu ne oldu tam olarak göremedim.....görmek te istemezdim...

Motoru kenara çekip hemen yoldan alsaydınız keşke :pale:

energy9991
07 Ekim 2012, 17:15
onu düşündüm de öyle bi pozisyonda yoktu....sağ tarafımda da e-5 e bağlantı yolu vardı....yani ben tam kafamı çevirip arkaya baktım otobüs hemen arkamda bitivermişti......

satoyama
07 Ekim 2012, 17:20
1. senin onu değil onun seni görmesi gerekli, yani senin onu göremeyeceğini hesaplaması lazım. çünkü sen motosikletsin.

2. ben buna klasik 100hp altı racing sendromu diyorum, o karenajlarla adam seni haliyle yüksek beygirli bir makina sanıp dalaşıyor, kendi ve senin limitlerini merake diyor kıro haliyle

astral33
07 Ekim 2012, 18:09
GEÇMİŞ OLSUN

Thracian
07 Ekim 2012, 18:28
Çok geçmiş olsun.Şu beyaz Scirocco'yu kullanan zihniyetteki arkadaşlar için söylenecek içinde "çocuk" ve "hayat kadını" kelimesinin eş anlamlısını barıdıran çok güzel bir isim tamlaması var ama burada söylersem ceza alabilirim.

magu76
07 Ekim 2012, 18:43
Anlaşıldı tamaamm :)

BuRoCk4141
08 Ekim 2012, 00:28
1. senin onu değil onun seni görmesi gerekli, yani senin onu göremeyeceğini hesaplaması lazım. çünkü sen motosikletsin.

2. ben buna klasik 100hp altı racing sendromu diyorum, o karenajlarla adam seni haliyle yüksek beygirli bir makina sanıp dalaşıyor, kendi ve senin limitlerini merake diyor kıro haliyle

Maalesef bunu motosiklet sürücüsü olmayan anlayamaz. Bunu bilmedikleri için anlayamazlar ..

serdar1547
08 Ekim 2012, 00:31
geçmiş olsun...f klavye kullan hem türkçe karakterlere daha uyumlu hem de bu kadar uzun yazman fazla vaktini almaz

YÖRÜK
08 Ekim 2012, 01:18
geçmiş olsun..memlekette kendini varlıklı sanan o kadar çok öküz var ki..

nebri_1986
08 Ekim 2012, 01:25
Merhaba arkadaslar,

E5i bilenler bilir bayagi virajli yollar var izmit - gebze arasinda ve kamyonlar adeta istila etmis gibiydi yollari dun.
Ben bazen sag seritte bazen sol seritte ortalama 90-100 arasi seyir halindeydim. Onumdeki kamyonu sollamak icin sinyalimi verdim sol serite gectim (yol 2 seritli ve hizim 90 civari gibi)
Kamyonu sollarken sola dogru hafif bir viraj vardi ve viraji alirken yol 3 serite cikti. Ve bende sag sinyali verip kendimi orta seride atayim dedim. Yavas yavas sag seride gecerken aniden yanimda beyaz bir sirocco bitiverdi nasil geldi hic farketmedim. Ve ben sag serite gecerken o da bana silme bir sekilde (1-2 cm farkla) dibimden sol serite onume gecti. Arabayi gececegim seriti kontrol etmek icin kafami cevirince farkettim ve agirligimi sola vererek motoru sola dogru yatirdim bu hareketi yapmasaydim sanirim bacagim bile sikisabilirdi araba ile motor arasinda.

Benim siroccoyu gorememe sebebim sanirim virajdan dolayi. Tahminim yol 3 serite cikinca bu serefsiz benim solladigim kamyonu sagladi ve virajda 2 serit birden capraz sekilde en sol serite gecmeye basladi. Adam icin benim degerimin olmadigini gordum dikiz aynasindan yanimdan cm ile gectikten sonra korna caldim selektor yaptim adam istifini bile bozmadi rahat rahat koltukta oturuken. Zaten 2-3 saniye sonra bayagi uzaklasti yakalayayim dedim coktan gozden kayboldu. Plakayi falan da okuyamadim ama beyaz sirocco olduguna eminim.

Genellikle araba kullananlar virajlari daha hizli alabilmek icin eger yol bos ise 2-3 serit kullanarak aliyorlar. Tehlikeli degil mi bu? Ben yol bombos olsa bile her zaman virajlarda kendi seridimin icinde donuyorum motor olmama ragmen.

Verilmis sadakamiz varmis. Ama bir daha izmitten e5 ten donmeyecegim TEM daha mantikli. Izmit gebze arasi TEM kullanmanizi tavsiye ederim.
Herkese iyi forumlar.
(Not: Kusura bakmayin ingilizce klavyeden yaziyorum ondan turkce karakterler yok.)

geçmiş olsun arkadaşım. Gebzede bende yaşadım hemen hemen aynı durumu. Otomobiller helede gençler kullanıyorsa çok kuralsız geçişler yapıyor bizi yok sayarak.

yakamoz7795
08 Ekim 2012, 12:39
Merhaba arkadaslar,

Herkese iyi forumlar.

Kardeşim Beyaz Sirocconun Plakası 34 BRK 76 Olabilirmi.

erro
08 Ekim 2012, 12:51

araç sürücüsü geldi...

ARBETUS
08 Ekim 2012, 12:51
Geçmiş olsun.

ben en kötü anım otobandan Sakarya'ya giderken Hereke tünelinden sonraki çizilmiş asfalt 3 sene önce okula giderken ozamanlar Bisan Roadstar kullanıyordum. bilenler bilir ön teker ince. Kamyon trafiği fazla olduğu için ve zaman zaman da kamyonlar birbirlerini sollamaya kalktığı için bazen orta şerit yavaşlayabiliyor. En sol şeride geçip o karmaşayı geçeyim derken hafif viraj ve o yarıklara ön tekeri kaptırınca bir sağdaki kamyonlara gidiyorum bir soldaki bariyere arkamdan da araba geliyor. Hayatım film şeridi gibi geçti önümden. Sonra nasıl yaptıysam yavaşladım arkamdaki araba da durumu anladı ve yavaşladı en soldaki dar alanda durmayı başarıp yol boşalınca en sağa geçip şoku atlatana kadar durup beklemiştim. O günden sonra mecbur kalmadıkça o tarafı hiç kullanmadım. ve kullandığımda da o yolu en sağ şeritten 30 40 kmile geçmişimdir. Zaten Bisan ince tekerli son motorum oldu. Artık ön tekeri kalın olan modelleri kullanıyorum. bir nebze de olsa daha güvenli. araç ve yol faktörleri gerçekten insanı motosikletten soğutuyor. Kurban Bayramında Sinop'a gideceğim bütün yol gözümde büyümüyor da şu İzmit yolu (Otoban - E5) korkutuyor.

Sağlıcakla.

yasdal
08 Ekim 2012, 12:56
Hafta Sonu TEM de çalışma vardı zaten. İstesen de giremeyecektin. İzmit Gebze Arasını 3-4 saatte aldım dün otomobille zorunlu olarak E-5 den.

Scirocco için ise yorumum, trafikde daima paranoyak seyretmenizi tavsiye etmek olacak. Ben genelde trafikde arkamda ve önümdeki araçları tahlil ederek sürerim. Sağ şeritteki içinde gençler olan bir beyaz şahin, 4-5 araba arkamdan sağa sola girerek gelen bir yere yakın honda civic, ceple konuşan yüksek jeep deki hatun, bunları derecelendirerek sürerim genelde. Buna göre temkin sıramı sürekli değiştiririm. Genelde trafik de çok fazla sürpriz olay olmuyor eğer dikkatli tahlil ederseniz. Aslında eski şöförlerin ve taksicilerin vs. daha az kaza yapmasının sebebi yılların vermiş olduğu alışkanlıkla bu tahlil işini otomatik olarak istemsiz yapmalarıdır bence. Yine de tabi dalgınlık veya bir anlık dikkatsizlik hepimizi bu tip sürprizler ile karşılaştırıyor. Önemli olan bu durumlarda şans torbamızın dolu olmasını ummak. Tabi bu torba kolay dolmuyor :) Tecrübe, kıyafet, donanım, alınan eğitimler ve konsantre bir sürüş ile dolu kalıyor.

Geçmiş olsun. Unutmayalım trafikte Scirocco bitmez. Biz kendimize bakalım.

yakamoz7795
08 Ekim 2012, 14:15
araç sürücüsü geldi...

araç sürücüsü ben değilim Yalova-İzmit Karayolu üzerinde kamyonu sollarken bana çarpıyordu plakasını almıştım

skyytr
08 Ekim 2012, 14:35
Ya bu sirocco lardan zaten araba kullanırken bile gina geldi torku yuksek bir araba ya hepsi peter solberg zannediyor kendisini . Nefret nefret.
Dün güzelyali sahilde izmir plakalı M3 . Tamam araban güzelde o kadar trafikte düz insan gibi gitsen Araba takip ettiğim sürece düz gitmedi devamlı yan :)
Bu biraz görgüsüzlük oluyor ve para bende diğer insanların canı cehenneme demek oluyor :)

cenkşenver
08 Ekim 2012, 15:05
çok gecmiş olsun bi insan o s b cocuguysa bırak öyle kalsın sana bişey olmasın

iguven
08 Ekim 2012, 15:57

Okuyamadım abi o elim ayağıma dolaştı korkudan. Ama 06 ekim cumartesi ve saat öğlen 02 civarı gelişti olay. Gebzeye 15-20 km falan kalmıştı sanırım.

Ezer
09 Ekim 2012, 01:46

Ehliyeti aldın heralde E5 falan geziyorsun :cherry:

iguven sana büyük geçmiş olsun. İzmitte mal bi sürücü de ben anlatıyım sana. Benim fukarayla tın tın arkadaşa gidiyorum gece 11 i geçmiş falan otogarın ordaki ışıklarda durdum bekliyorum arabalar yandan yola bağlanıyor en son çöp kamyonu bağlandı yola. Yeşil yandı yardırdım direk şu kamyonu geçiyim diye arabaları falan geçtim kalkışta. sol şeritte gidiyorum tam kamyonu sollayacağım. Aynayı kontrol ediyorum birazdan dibimde bitivercekler benim fukara 80 i geçtimi hızlanmıyor. Bi baktım arkadan jilet gibi biri geliyor aynalara baktım ışık huzumesi büyük bir hızla yaklaşıyor tamam kamyonu solladım kurtuldum dedim tam sağ şeride geçiyorum bu aygır o hızla aramızdan makas atacakmış. Bende şerit değiştirince adam frene bi asıldı kaya kaya geliyor ben sağa yatırdım motoru emniyet şeride kaçayım diye adam son anda sola kırdı direksiyonu en son gördüğüm dibimden kıl payı kayarak geçen kitlenmiş ön tekerdi. ilerde durdu bende durdum adam bağrıyor ne biçim gidiyorsun diye dedim sen ne biçim gidiyorsun adam bana diyo insan ya sağdan gider ya sol dan yolu ortalamış bide yavaş gidiyosun. Adama dedimki sen dalgamı geçiyosun benle ben sana yol vermek için sağ şeride geçerken sen sağımdan geçmeye kalktın az kalsın öldürüyordun beni dedim. Adamı karısı sakinleştirdi gittiler. Sonra çok sinir oldum adam canıma kastetti bide üstüne bağırdı. E5 te giderken makas atan arabalar yüzünden defalarca aha bu sefer arkadan koycaklar dedim. Adamlar makasa giriyor en sağ şerit boş zannediyor en sol şeritten bi atlıyolar ben orda fıtı fıtı 70 le giderken. a scooter varmış tüh! orta şeritteki minibüsün çaprazına gelmiş göremedim hakim bey.

F54
09 Ekim 2012, 01:49
geçmiş olsun.
bende arada izmit e gidiyorum ve nalet şehirde sağ dan sollayan çok dangalak var:pr:

yavuztopkara
10 Ekim 2012, 14:54
ezer kardeş geçmiş olsun. kafandaki kaskla adama bir kafa atsaydın ya sevabına agzı burnu dağılsaydı. memlekette altına altına araba alan sebastian loeb oluyor. ondan sonra haberlerde izliyoruz 3 ölü 10 yaralı; geçen benim başıma geldi bir megane da makas ata ata geliyor orta şeritteyim .benim arkama geldi yanımdada kamyon o aradan geçecek aynadan yüzünü gördüm ama öyle bir ifade yok gözü karatmış ya girecem ya kaza yapıcam yüzüne vurmuş şerefsizin gazladım allahtan yaladı geçti şerefsiz ama ileride yakalasaydım kaskımı alnının orta yerine yerleştirecektim