PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu Ybr lerin fiyatlarını daha ne kadar yükselticekler ya :(

MotoBolu14
06 Ekim 2012, 18:55
arkadaşlar aklımda ybr 125 esd alma planı vardı gerçi hala var ama bu ybrnin fiyatını sürekli artırıyorlar :pale: şimdide 4.350 olmuş fiyatı.daha ne kadar artar en fazla sizce ? çünkü bizde öğrenci adamız yani fiyatlar böyle giderse ağlayarak çinliye yönelmek zorunda kalırım ki bunu hiç istemiyorum 2.el almakta istemiyorum.Honda cbfnin fiyatıda 4.800 olmuş :sunny: onuda alamam ne yapılır böyle bir durumda ? Fiyatlar dahadamı artar yoksa azalırmı ?

adem80
06 Ekim 2012, 18:58
ne yapılır? Gidilir salcano wolf alınır. 2600- 2800 arası sıfır fiyatı. Plaka ruhsatla 3000 ne falan gelir. Biri vestel, birı regal. Ne fark var?

[Turan]
06 Ekim 2012, 19:00
Artıcağından eminim azalırmı bilmem :)

MotoBolu14
06 Ekim 2012, 19:01
abicim gidip yamaha ve honda dışında bir marka almak istemiyorumki ben :pale: suzuki ve kawasakinin fiyatları uygun olsa onlarda olur ama onların fiyat biraz yüksek. sence bu fiyatlar nasıl olur artarmı azalırmı ?

ogzcngdk
06 Ekim 2012, 19:01
salcano wolf gerçekten o kadar kalitelimi ?

MotoBolu14
06 Ekim 2012, 19:06
salcano wolf kalitelimi bilmem ama tipini felan hiç beğenmedim ve almayıda düşünmem o motoru. Benim düşüncem sadece ybr 125 ve cbf 150 olur tabi cbfnin fiyatının düşmesi lazım biraz 4.800 olmuş 200 daha olsa 5000 olacak biraz insaf :pr:

TATLIHIZ
06 Ekim 2012, 19:11
para var care var hacı :)

Ramazan Can
06 Ekim 2012, 19:17
ybr bu altın gibi tabi artacak...

MotoBolu14
06 Ekim 2012, 19:21
evet söylemeyi unutmuşum biz izzetle uzun zamandır motor hakkında konuşuyoz facebooktan oda benim gibi düşünüyordu en son değilmi İzzet ? :cherry: ama sen bir ara cbr ye sarmıştın ne oldu o iş :mrgreen:

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:19 ----------

ybr bu altın gibi tabi artacak... iyide abi nereye kadar ? bizde insan evladıyız bizde istiyoz japon almayı ama bunlar japon almıyalım diye zorluyorlar sanki :pr:

TATLIHIZ
06 Ekim 2012, 19:24
biz ybr den vazgecemeyiz haci :) alıonmu len yoksam :)

MotoBolu14
06 Ekim 2012, 19:27
biz ybr den vazgecemeyiz haci :) alıonmu len yoksam :) kardeşim alıcam tabiki ama fiyatlar arttıkça dahada zorluyor beni :pale: keşke şöyle 550-600 kadar düşürseler

adem80
06 Ekim 2012, 19:32
çinde üretilen bi motor için kendinizi japon alacam, japon alıyom diye kandırın. Aynı fabrikadan aynı işçinin elinden, ayni kalıptan çıkan motorları beğenmeyin. Daha ne diyebilirimki? Ybr 10 bin olsa benim için farketmez. Almam çünkü. Gider salcano wolf alırım. 3 bin liraya.kendiniz bilirsiniz.

MotoBolu14
06 Ekim 2012, 19:35
çinde üretilen bi motor için kendinizi japon alacam, japon alıyom diye kandırın. Aynı fabrikadan aynı işçinin elinden, ayni kalıptan çıkan motorları beğenmeyin. Daha ne diyebilirimki? Ybr 10 bin olsa benim için farketmez. Almam çünkü. Gider salcano wolf alırım. 3 bin liraya.kendiniz bilirsiniz.
iyide abicim hadi ybr çinli olsun ben onun tipini çok beğeniyorum şekli yeter yani adamı cezbetmek için .ki ybrlerde titreşim felan hiç yok kolay kolay sorun çıkartmamasıda cabası bence en azından ben öyle düşünüyorum

serkanunal
06 Ekim 2012, 19:36
Alican 2 el rahat binicen yamaha olsunda

MotoBolu14
06 Ekim 2012, 19:39
Alican 2 el rahat binicen yamaha olsunda
kesinlikle haklısın ben bayağı bir zaman 2006 model ybr kullandım (dayımın) motor çok çok iyi gidiyor titreşim olmadığı için rahatsız olmadım ve çok çok az yakıyor. ondan sonra arkadaşın çinlisine binmiştim biran önce yol bitsinde iniyim şundan diye dua ettim o derece yani

adem80
06 Ekim 2012, 19:40
tamam arkadaşım. Bunu marka takıntısı olarak görüyorum. Titreşim vs salcanoda falanda yok. Motorları aynı zaten. Birebir motorları aynı. kendimi paralamama gerek yok. Plaka ruhsat dahil verin 5 bin lira alın ybr.

MotoBolu14
06 Ekim 2012, 19:42
hayır marka takınıtısından felan değil sadece çinli almak istemiyorum sadece yamaha alırım desem neysede yamaha honda farketmez yani

adem80
06 Ekim 2012, 19:47
japon takıntısı. Sattikları ybr cbf cb üstünde ne güzelde yazmışlar. Made in channa :sunny: tamam hayırlısı olsun diyelım.

fat280
06 Ekim 2012, 19:51
iyide abicim hadi ybr çinli olsun ben onun tipini çok beğeniyorum şekli yeter yani adamı cezbetmek için .ki ybrlerde titreşim felan hiç yok kolay kolay sorun çıkartmamasıda cabası bence en azından ben öyle düşünüyorum

kardeş derdin ybr tipiyse al sana çinli ybr hemde tıpa tıp aynı hemde 900 tl daha ucuz hem vites göstergesi var hemde sellektör birde elektrik kesici devre artısı daha çok anlayacağın :)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-arora-arora-ybr-125-sasiracaksiniz-cok-begeneceksiniz-yamaha-kalitesi-99381436/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-arora-ar-125-48-yebere-93396986/detay

kingcüneyt
06 Ekim 2012, 19:55
benım 2012 esd yi aldığım fiyatı soylersem gider çoğu bayıyle kavga edersiniz :)
kasasından ben çıkardım

http://e1210.hizliresim.com/12/6/dqb73.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

TATLIHIZ
06 Ekim 2012, 20:10
Ybr al bosver.. Fazla verion fazla satıon. Tek bizde yok takıntı.. Herkezde varki ybr nin 2. Eli cok iyi ybr mi cinlimi diyince herkez ybr diyor..

Çağrı-91
06 Ekim 2012, 20:34
Avatarıma bak sonra,yorumların üstündeki reklamda çıkan sarı motora bak.Hala anlamadıysan söylüyeyim adı yamaha diye,bisiklet görünümlü japon da olsa o parayı vermem.Apachi Rtr 150 tercihim olurdu ki commuter sınıfında alırsam tercihim TVS olacak.

ozgurakman
06 Ekim 2012, 21:39
ikinci el cbf almanı önermem. ama hiç korkmadan ybr alabilirsin.

turkish39
06 Ekim 2012, 23:15
Fiyatlar artar.Azalması 1000000000000 da 1 belki:) Daha önce motosiklet kullandınızmı yada ne kadar bilgi sahibisiniz bilmiyorum.Eğer motosiklete yağ konulduğunu bilmiyorsanız,rolentiden haberiniz yoksa,motosiklette benzin kapalıyken gitmeye çalışıyorsanız,aaa bunun yedek deposu varmış,soğuk havalarda çalıştırır çalıştırmaz gitmeye kalkıyorsanız çin malı almayın,alacaklarıda şaşırtmayın.Bende mondial drift var gayette memnunum.
Senin gibi yamaha alacaktım ama 125 ccyede o parayı vermem.Mecburen gene çinlileri araştırdık.Forumda Araştırma yaparken yukarda saydığım bazı şeyleri yapanlarıda yakalayınca,hiç düşünmeden Mondial Drift aldım.Olayı çözdük yani.Çoğunda kullanıcı hatası var aga.Ucuz diye herkes motosiklet alınca olacağı tabiki bu.ve bu adam japon alsa onada aynısı olacak.Çünkü japonlarada yağ konuluyor,onlarada bakım yapılıyor.Kendi kendine bakamıyor yani motor.Ne zaman öyle bişey olur ha o zaman japoncular haklı ve sonuna kadar 2000 TL fazla vermeye razıyım.Ama şu anda o fazlalığı verecek bi lüx göremiyorum.Bence kullanıcıları japon - çin diye ayırmak lazım.

Tsubasa
06 Ekim 2012, 23:24
salcano wolf gerçekten o kadar kalitelimi ?
acıklamaktan ben yoruldum
salcano wolf s
kanuni bora
kadırga
motosikletleri
ybr nin üretildiği jianshe motosiklet tarafından ybr patentli şase ve motor aksamıyla üretilir
hiç bir kalite farkı yoktur
biraz araştırın sorun soruşturun...
ybr alın
alamazsanız ybr fabrikasından cıkan motosikletlere yönelin..
cbf 150 kullanıyorum bu aralar iş gereği benim gözümde salcano wolf ve boradan farkı yok
ama cbf 150 konforlu motosiklet..
secim sizin
aynı fabrikadan cıkan motosikletler..
birisi yamaha
biri salcano yada bora

sedat_57
06 Ekim 2012, 23:29
olaya at gözlüğü ile bakan arkadaşlara diyecek söz bulamıyorum herkes kendi çapında haklı..Amma bana kalırsa ybr nin bu denli fiyatının yükselmesi KÜRESELISINMA dan başka birşey değil..:P:P:P
Gönül isterki herkes sıfır motora binsin amma kimi biner kimi binemez..Her bütçeye uygun ybr bulunur piyasada..Artık içine sinen bi ybr mutlaka olur üç aşaği beş yukarı 3 bin gayme ile 3800 arası benim gözümde yeni kasaların ederi var..

_pLay_06
06 Ekim 2012, 23:57
dostum ybr uzun yılların sıkıntıyı en az veren motoru. bırde son zamanlarda yedek parcaları bakkallarda bıkle satılmaya basladı. malum hem cok az yakıyor hem cok saglam. o yuzden fıyatların daha da cıkacagını dusunmuyor degılım dogrusu .

ERROR88
07 Ekim 2012, 00:38
yok ole bişi salcano felan alıyosan tvs ybr cbf cb baska comuter motor yok pıyasada ufak cc

MotoBolu14
07 Ekim 2012, 22:05
Fiyatlar artar.Azalması 1000000000000 da 1 belki:) Daha önce motosiklet kullandınızmı yada ne kadar bilgi sahibisiniz bilmiyorum.Eğer motosiklete yağ konulduğunu bilmiyorsanız,rolentiden haberiniz yoksa,motosiklette benzin kapalıyken gitmeye çalışıyorsanız,aaa bunun yedek deposu varmış,soğuk havalarda çalıştırır çalıştırmaz gitmeye kalkıyorsanız çin malı almayın,alacaklarıda şaşırtmayın.Bende mondial drift var gayette memnunum.
Senin gibi yamaha alacaktım ama 125 ccyede o parayı vermem.Mecburen gene çinlileri araştırdık.Forumda Araştırma yaparken yukarda saydığım bazı şeyleri yapanlarıda yakalayınca,hiç düşünmeden Mondial Drift aldım.Olayı çözdük yani.Çoğunda kullanıcı hatası var aga.Ucuz diye herkes motosiklet alınca olacağı tabiki bu.ve bu adam japon alsa onada aynısı olacak.Çünkü japonlarada yağ konuluyor,onlarada bakım yapılıyor.Kendi kendine bakamıyor yani motor.Ne zaman öyle bişey olur ha o zaman japoncular haklı ve sonuna kadar 2000 TL fazla vermeye razıyım.Ama şu anda o fazlalığı verecek bi lüx göremiyorum.Bence kullanıcıları japon - çin diye ayırmak lazım.

evet doğru söylüyorsun ama şöylede bir şey var şimdi ben motorun yağ değişimi gerektirdiğini benziniydi cartıydı curtuydu hepsini yeterli düzeyde biliyorum ama 30 yıllık motorcu kadar değil elbette.Benim demek istediğim şey ben çinli alıpta çok çok iyi baksamda sorun çıkartıcakmış gibime geliyor gider ybr alırım çinli diyorlar ne kadar doğru bilemem ama sonuçta yamaha üretiyor yani başında japonlar duruyor diye biliyorum.Aldığım ybr nin bütün bakımını en üst düzeyde yaparım adamlar rodajı 1000 kmde bitiriyorsa ben 2000 km rodaj yaparım yağını felan hep en iyisinden koyarımki rodaj felan bittiğinde süper canlı bir motora sahip oluyım en azından ben böyle düşünüyorum

sedat_57
07 Ekim 2012, 22:15
evet doğru söylüyorsun ama şöylede bir şey var şimdi ben motorun yağ değişimi gerektirdiğini benziniydi cartıydı curtuydu hepsini yeterli düzeyde biliyorum ama 30 yıllık motorcu kadar değil elbette.Benim demek istediğim şey ben çinli alıpta çok çok iyi baksamda sorun çıkartıcakmış gibime geliyor gider ybr alırım çinli diyorlar ne kadar doğru bilemem ama sonuçta yamaha üretiyor yani başında japonlar duruyor diye biliyorum.Aldığım ybr nin bütün bakımını en üst düzeyde yaparım adamlar rodajı 1000 kmde bitiriyorsa ben 2000 km rodaj yaparım yağını felan hep en iyisinden koyarımki rodaj felan bittiğinde süper canlı bir motora sahip oluyım en azından ben böyle düşünüyorum
Bazı şeyler vardır ne kadar dikkatlide kullansan 10 bin kmde rodaj yapsan malzeme kalitesi bellidir..koyverir gider önüne geçemezsen..

MotoBolu14
07 Ekim 2012, 22:34
Bazı şeyler vardır ne kadar dikkatlide kullansan 10 bin kmde rodaj yapsan malzeme kalitesi bellidir..koyverir gider önüne geçemezsen..

ybrde bu sınıfa girmiyor değilmi ?

sedat_57
07 Ekim 2012, 22:36
ybrde bu sınıfa girmiyor değilmi ?
duymamiş olayım :queen: motor bloğundan buram buram kalite akıyor aga..:P:P ağzı var dili yok yeminle.. ne diyafram yırtar ne yağ yakar nede servislere muhtaç bırakır..gurbetçi gelin gibi ne dersen he diyo ..:)

TATLIHIZ
07 Ekim 2012, 22:45
len murat yzf alsne len :) ben ybr alcem :)

ReiZzZ
07 Ekim 2012, 22:47
bende cin mali kullandim 1500 km de buji istiyordu ne marka yag koysam 1500 km sonra zift oluyordu ybr me koydugum yag 3000 km doldurdu yag tam anlamiyla kararmadi bir tanidigim ybr sinde 30000 km dir ayni buji var gecenlerde patlamis oyle degistirdi oda kotu benzin kullandigi ici

adem80
07 Ekim 2012, 22:49
bende cin mali kullandim 1500 km de buji istiyordu ne marka yag koysam 1500 km sonra zift oluyordu ybr me koydugum yag 3000 km doldurdu yag tam anlamiyla kararmadi bir tanidigim ybr sinde 30000 km dir ayni buji var gecenlerde patlamis oyle degistirdi oda kotu benzin kullandigi ici

ben bikeresinde ngk orjinal bujiyi 35000 km kullanmıştım. Doğrudur. Kalite motor kolay kolay buji eskitmez.

sezer aykaç
07 Ekim 2012, 22:50
fazladan para vermenize gerek yok. yukarıda arkadaş vermiş linkleri. herşeyiyle aynısını getirmişler. birinin üzerinde yamaha digerinin üzerinde yamaha yazıyor. başka hiçbir farkı yok.

yamaha büyük firmadır bu nedenle aynı fiyata tr ye gelen motosikleti size daha yüksek karla satıyor.

başka marka ve model çinliler için aynı şeyi söyleyemem. fakat bu model için yamahaya fazladan 1000 lira vermeye gerek yoktur.

ReiZzZ
07 Ekim 2012, 22:52
abi daha kullanirdi ama suriye benzini kullaniyor yapis yapis bir benzin ben motorumun yanina bile yaklastirmam

adem80
07 Ekim 2012, 22:54
abi daha kullanirdi ama suriye benzini kullaniyor yapis yapis bir benzin ben motorumun yanina bile yaklastirmam

aslında 10,15 binde değişmesi gerekir. Ama 30-35 bin gidermi? Gider.

psyche
07 Ekim 2012, 23:31
Ybr sıfır kilometre satış fiyatı normal avrupadada aşağı yukarı 2500 euro civarında anormal alan 2.el fiyatı.
Adam alıyor ekmeğini yiyor bir de jant şeriti tankpad koruma demiri takıp ekstralı dolu diye sıfırında 150-200 lira aşağı satıyor ilginç alan da var hani.
Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir 2.el piyasası yoktur 5 bin tl alınan bir motor sıfırı kadar temiz olsa dahi ederi 3 bilemediniz 3,5 dir burada 4,800 satıyor adam bence anormal olan bu durum.E onu gören adam o bu fiyata satıyor benimkinin neyi eksik diye aynı sürüyü takip ediyor olan dar gelirliye oluyor.
Cidden bu işten rant sağlayan ticari amaç güdenlerden tiksiniyorum,bari gidin galeri açın kardeşim yeni başlayanlara da yazık bunların eline düşüyorlar.

Sepetçioğlu
07 Ekim 2012, 23:39
fazladan para vermenize gerek yok. yukarıda arkadaş vermiş linkleri. herşeyiyle aynısını getirmişler. birinin üzerinde yamaha digerinin üzerinde yamaha yazıyor. başka hiçbir farkı yok.

yamaha büyük firmadır bu nedenle aynı fiyata tr ye gelen motosikleti size daha yüksek karla satıyor.

başka marka ve model çinliler için aynı şeyi söyleyemem. fakat bu model için yamahaya fazladan 1000 lira vermeye gerek yoktur.

Görünüşünün benzemesi aynı kalitede ve konforda olduğu anlamına mı geliyor :silent: Böyle bir mantık görmedim :cyclopsan

---------- Post added at 22:39 ---------- Previous post was at 22:36 ----------

Ybr sıfır kilometre satış fiyatı normal avrupadada aşağı yukarı 2500 euro civarında anormal alan 2.el fiyatı.
Adam alıyor ekmeğini yiyor bir de jant şeriti tankpad koruma demiri takıp ekstralı dolu diye sıfırında 150-200 lira aşağı satıyor ilginç alan da var hani.
Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir 2.el piyasası yoktur 5 bin tl alınan bir motor sıfırı kadar temiz olsa dahi ederi 3 bilemediniz 3,5 dir burada 4,800 satıyor adam bence anormal olan bu durum.E onu gören adam o bu fiyata satıyor benimkinin neyi eksik diye aynı sürüyü takip ediyor olan dar gelirliye oluyor.
Cidden bu işten rant sağlayan ticari amaç güdenlerden tiksiniyorum,bari gidin galeri açın kardeşim yeni başlayanlara da yazık bunların eline düşüyorlar.

Nette fiyatlar gerçekten uçuk ama fazla takmamak lazım çoğu ilanı iş olsun diye koyuyor, o yüzden bol kesede sallıyorlar.

serdar1547
08 Ekim 2012, 00:17
arz talep meselesi

MotoBolu14
08 Ekim 2012, 12:58
len murat yzf alsne len :) ben ybr alcem :)

kardeşim yzf 9000 olmuş insaf yani sabancının torunu değilizki :cherry:

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:53 ----------

duymamiş olayım :queen: motor bloğundan buram buram kalite akıyor aga..:P:P ağzı var dili yok yeminle.. ne diyafram yırtar ne yağ yakar nede servislere muhtaç bırakır..gurbetçi gelin gibi ne dersen he diyo ..:)

bende saçmaladım galiba :mrgreen: benim dayımın 2006 model ybrsi var motor hala takır takır çalışıyor ,hala titreşim diye birşey yok ,sadece geçen ay yağını değiştirdi yağ içindeki pislikler silindire girmiş silindirden az bi şakırtı geliyor o kadar :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:56 ----------

ya aslında babam rusyada söylesem yzf r125 almak istiyom diye destek çıkar ama onunda malum oturuş pozisyonu felan artçı almaya müsait değil ben kız arkadaşımla rahat bir şekilde gezemezsem ne anlamı kalırki ? genelde artçılı kullanıcam çünkü. ama yzf almam için biraz daha kasmam lazım :)

sedat_57
08 Ekim 2012, 13:16
2006 dan beri ilk kezmi yağ değişiyor yoksa dayın yağın içinde pislik olmaz öyle kolay kolay..:P

MotoBolu14
08 Ekim 2012, 13:29
2006 dan beri ilk kezmi yağ değişiyor yoksa dayın yağın içinde pislik olmaz öyle kolay kolay..:P

hayır 2006 dan beri bu 2. değişimi... :D

D-Rat
08 Ekim 2012, 13:41
Arkadas bunlar ktm duke un segmentinde degil mi? Duke neden cok kaliteli!