PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2. El Satışta Randevu Nasıl Alacağım?

RunemagicK
06 Ekim 2012, 16:18
Kısmetse p.tesi yeni motorumu alıyorum, trafiktende şimdiden randevu alayım dedim ama anlamadım neyi seçeceğimi. Daha önce alan varsa yardım ederse sevinirim.

http://img155.imageshack.us/img155/4858/tescil.jpg

Olcay Avşar
06 Ekim 2012, 16:31
Plaka değişikliği yapacaksan randevu alıp emniyete gitmen lazım, plaka değişmeyecekse zaten posta ile adresine geliyor ruhsat.

RunemagicK
06 Ekim 2012, 16:39
Plaka değişikliği yapacaksan randevu alıp emniyete gitmen lazım, plaka değişmeyecekse zaten posta ile adresine geliyor ruhsat.

anlamadım. plaka değişmeyecek ise trafiğe gitmeye gerek yokmu. noterden sonra işim bitiyor ve ruhsatım evime yollanmasınımı bekliyorum.

Soykan67
06 Ekim 2012, 16:56
Bende geçen gün aldım 2. el motosiklet.Noter bana istersen 1 ay bekle postayla gelir ya da git kendin al dedi.Bu arada 1 aylık geçici ruhsat yerine sayılan kağıt verdiler.Sigortasını felan yap bekle derim ben.Nasıl olsa verdikleri kağıtta ruhsat yerine iş görüyor.

Olcay Avşar
06 Ekim 2012, 17:10
Bende geçen gün aldım 2. el motosiklet.Noter bana istersen 1 ay bekle postayla gelir ya da git kendin al dedi.Bu arada 1 aylık geçici ruhsat yerine sayılan kağıt verdiler.Sigortasını felan yap bekle derim ben.Nasıl olsa verdikleri kağıtta ruhsat yerine iş görüyor.

Satış esnasında noterde plaka değişecek misin diye sorarlar, değişmeyecim dersen sana geçici bir belge verir ruhsatı alana kadar aracı kullanabilmen için.

Noter satışından hemen sonra sigorta poliçeni kestirirsen emniyet ruhsatını hazırlar ve postalar.

RunemagicK
06 Ekim 2012, 17:21
anladım. plakayı değiştirmeyeceğime göre trafiğe gitmeme gerek yok ama zamanım olursa gidip hemen almak istiyorum. sigorta yaptırdıktan sonra randevu almadan gidip hemen alabilirim yani. (orada koltuk sayısını kontrol edeyim, 2 yerine 1 yazmasınlar yine)
birde aslında plaka başka ilin plakası olsun istiyorum ama onun için ikametimizin o ilde olması gerekiyor dimi? (fahiş sigorta fiyatları)

Ramazan Can
06 Ekim 2012, 17:26
satışını al evine git.. bu kadar...

ferdinandd
06 Ekim 2012, 18:08
Fahiş sigorta fiyatları

RunemagicK, birçok sigorta şirketi ile çalışan, tavsiye edebileceğim bi acente. En azından teklif alabilirsin. Hizmet kalitesi 10/10, büyük ihtimalle en uygun fiyatı alabileceğini düşünüyorum :cat:

http://www.dinkalsigorta.com.tr/bize_ulasin.asp

RunemagicK
06 Ekim 2012, 19:18
RunemagicK, birçok sigorta şirketi ile çalışan, tavsiye edebileceğim bi acente. En azından teklif alabilirsin. Hizmet kalitesi 10/10, büyük ihtimalle en uygun fiyatı alabileceğini düşünüyorum :cat:

http://www.dinkalsigorta.com.tr/bize_ulasin.asp

tek aradığım en ucuz fiyat. aynı hizmet için fazla para vermek istemiyorum. p.tesi arar sorarım ama yeri de uzak bana. karşıdayım ben.

Uğur
06 Ekim 2012, 19:31
Benim motosikletimi sattığım arkadaş noterden çıktıktan sonra trafik şubeye gidip,5 dakika içinde ruhsatını almıştı.
Aynı gün içinde alabilirsiniz yoğunluk söz konusu değilse..

ferdinandd
06 Ekim 2012, 19:40
Muhtemelen mail ile bilgilerini yollayabilirsin, belgeleride adresine gönderirler. Bi sormak lazım detaylıca :/

En azından bi fiyat teklifi al bence, sigorta fiyatları borsa gibi inişli çıkışlı olduğundan, anlık birsürü firmayı kıyaslayabiliyorlar, o an en uygunu ne ise onu gönderiyorlar.

Kar yüzdelerini mi düşük tutuyorlar ne yapıyolarsa, ben en az 10 acente gezdim en uygun fiyatıları ordan almıştım.

bugay
06 Ekim 2012, 20:01
Ruhsata 2 koltuk yerine 1 yazmasinlar diye ne zaman dikkat edecegiz? Satisi yaparken mi emniyette ruhsati alirken mi?

Halil Karamanoğlu
06 Ekim 2012, 20:32
ben de alım satım yaparken noterden şu bilgiyi aldım. Plaka hangi ilin olursa olsun eğer istemezsen değişmeyebiliyorsun. Değişirsen noter masrafı ve emniyette yapılan harcama daha fazla oluyormuş. Aldığın motor bursa plaka mesela senin ikamet ıstanbul ama bursa plaka ile gezebiliyorsun. Fakat sigorta işlemlerin yine senin ikamet ettiğin şehire göre fiyatlandırılıyor.

RunemagicK
06 Ekim 2012, 22:09
onun plakası vs yine sigorta fiyatını bulacak yani. neyse, paşa paşa gidip bayılacak parayı.