PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : IRC lastikleri hakkinda

I.Love.Drift
06 Ekim 2012, 10:40
İrc lastigi kullanan ve bilgisi olanlar benle paylasabilirmi?

aytacaksel
06 Ekim 2012, 11:16
20000 kmdir sapasaglam, demirden yapmislar sanki okadar sert. kaymaya cok megilli bir lastiktir, kici basi durmaz motorun. virajda cok yatmaya gelmez. kismetse bugun degistiriyorum :D

sedat_57
06 Ekim 2012, 11:27
20000 kmdir sapasaglam, demirden yapmislar sanki okadar sert. kaymaya cok megilli bir lastiktir, kici basi durmaz motorun. virajda cok yatmaya gelmez. kismetse bugun degistiriyorum :D
neyle değiştireceksiniz yeni model irc ile mi:P

aytacaksel
06 Ekim 2012, 12:11
neyle değiştireceksiniz yeni model irc ile mi:P

diablo rosso 2 istemiştim ama olmadı. bridgeston bt45 inşallah.

ÖZALTIN
06 Ekim 2012, 13:38
duro dan sonra irc taktım 90 la girdiğim virajda 60 la kayıp sürüklendim , en ufak yatmada kayıyo. hiç bulaşma bence

ferad
06 Ekim 2012, 23:40
Calistigim isyerindeki motorlarin birinde arkada duro digerinde irc var duro da ani frenlemede motorun kici adeta dans ediyor fakat irc de daha kontrollu kayiyor en azindan savurmuyor yani

adem80
06 Ekim 2012, 23:43
önde iş görüyor ama arkada çok kayıyor. Yaşta sabun gibi vesselam.

MotorKafa
06 Ekim 2012, 23:56
Sıfır irc ön lastik aldım, 2012 model.
Hamuru silgi gibiydi, o nedenle bayağı bir güveniyordum lastiğe
Yaklaşık 2000 km dir kullanıyorum.
500 km önce 70-80 km/h ile viraja girdim.
Bayağı bir yatırdım motoru.
Virajın çıkışı ıslaktı, bulut geçmiş...
Lastiklerin ıslak zemine tepkisini bilmiyordum.
Hiç beklemediğim bir şekilde ön kaydı ve yerde buldum kendimi.
Kuru zeminde güzel lastikler ama, ıslak zemin için oldukça sakat.
Kışa girdiğimizi de göz önünde bulundurursak, ben pek önermiyorum...

Soykan67
06 Ekim 2012, 23:56
İRC alacaksan kış lastiklerini al, yoksa onun dışında pek işe yaramaz lastik.Fakat kış lastikleri iyidir.

Thracian
07 Ekim 2012, 00:28
NR-30 ve NR-21 modellerini önceki motorsikletim Caracal da kullanmıştım.Kuru zeminde yol tutuşundan gayet memnundum.En azından motorsikletin üzerinde fabrika çıkışı gelen lastiklere göre çok çok iyidi.Islak zeminde fazla deneme şansım olmadı ama ıslak zeminde yol tutuşunun kötü olduğunu çok yerden duydum.Özetle fiyatına göre kuru zeminde güzel bir performans sunan ama ıslak zeminde fazla zorlanmaması gereken lastik diyebiliriz.

ERROR88
07 Ekim 2012, 00:29
son derce memnunum dıyebılrım ıkıncı defa aldım on arka takım her turlu de yatarım sıkıntı yasamadım daha uretım yılı onemlı bıde surucu tabıkı

Tsubasa
07 Ekim 2012, 00:33
metzeller pirelli varken
arada fiyat var tabi ki irc göre
ama lastiğin şakası olmaz 50 lira fazla verip adam gibi lastik alabilirsin

Thracian
07 Ekim 2012, 00:38
Arkadaş iyi hatırlattı ne marka alırsan al lastiğin üretim tarihine çok dikkat et.Çin malı adi lastiklerin ömrü 3 yıl iyi hamur lastiklerin ömrü en fazla hiç kullanılmasa bile 5 yıl civarıydı yanlış hatırlamıyorsam.Lastiğin üzerinde 4 haneli bir rakam var.İlk iki hane kaçıncı hafta olduğunu gösterir son iki hane hangi yıl olduğunu gösterir mesela fotodaki lastik 33. hafta,10 yani 2010 üretimi.33. hafta yaklaşık temmuz ayına denk geliyor.Temmuz 2010 üretimi.Özetle mümkün olduğunca yeni lastik al hatta tercihen en fazla 2-3 aylık.
http://img291.imageshack.us/img291/7404/gt3tarih.jpg

kartalizma07
07 Ekim 2012, 01:52
bende lastik almayı düşünüyorum, apachelere kolay kolay orj ebat bulunmuyor markalı ekonomik olarak, ırc belki diyordum artık almam :)

hunter84
07 Ekim 2012, 01:59
ben 1000 km olmadan lastik arastırmasına baslamıstım Irc yş baya arastırdım arkadasların dedıgı gıbı kıs lastıgının ıyı oldugunu bılıyorum Irc sert lastık ama turkıye yolları buna uygun degıl ne yazıkkı paraya kıydım Michelin aldım nedenıde yumusak olmasıydı ve kullanlar memlundu motorum 6000km gecti ıslak kuru her yerde denedım cok memlunum bana gore motorsiklette lastik en onemlı konu cunku yere temas eden sadece lastik ve sadece 2 adet

KeaSH-07
07 Ekim 2012, 02:28
hep irc kullanırım bi sorun yaşamadım daha 3 tanede irc arka lastik 2 tane ön lastik eskitim.tamam frenleyince kayıyor ama bence kontrollu kayıyor.ıslak zeminde elimden geldikce cok cok yavas giderim.motor suyu sevmez :)

dftuzlu
07 Ekim 2012, 15:05
Eski ybrmin arka lastiği IRC idi. Vırajda kayardı toprakta kayardı yattıgında kayardı. Kör olasıca hep kayardı. Motor bu haldeyken pek guven vermıyordu.

baysamin
07 Ekim 2012, 15:56
Irc lastikler yumuşaktır o yüzden yoldaki nesneleri toplama özelliği vardır asfalt bazlı kullanıcam diyorsan iyidir ama asfalt dışşı dersen pek tavisye etmem şahsi fikrimdir buda benim. Chooperımda ırc kullanıyordum bende ama enduroda pek memnun kalmadım dura aldım.

gezer28
14 Ağustos 2013, 19:19
yahu şuraya adma gibi gi yaoru yapın ırc hakkında bilende konuşuyor bilmeyende. arkadaş demişki orda kayar burda kayar asfatta kayar. ya arkadaş irc boşamı yatırım yapmış o zaman. her şetin artısıdA VARDIR EKSİSİDE. İRC ALMAK İSTEYEN ARKADAŞLAR. ALIN GİTSİN. ADAM GİBİ MOTOR KULLANDINMI HİC BİR ŞEY OLMUYOR.

KaPTaNHaSaN
14 Ağustos 2013, 19:54
İRC alacaksan kış lastiklerini al, yoksa onun dışında pek işe yaramaz lastik.Fakat kış lastikleri iyidir.

asfaltaa o dişli lastikler ile yağmurda ne yapacaksın merak ediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:51 ----------

yahu şuraya adma gibi gi yaoru yapın ırc hakkında bilende konuşuyor bilmeyende. arkadaş demişki orda kayar burda kayar asfatta kayar. ya arkadaş irc boşamı yatırım yapmış o zaman. her şetin artısıdA VARDIR EKSİSİDE. İRC ALMAK İSTEYEN ARKADAŞLAR. ALIN GİTSİN. ADAM GİBİ MOTOR KULLANDINMI HİC BİR ŞEY OLMUYOR.

winter girp var ikinci el aldım motoru üzerinde geldi. bu hafta mişlen yada pirelli alacam . lastikler yep yeni adam yeni takmış. çok beğeniyorsan lazımsa satayım sana ? yaz günü işgüzar bi esnaf yolları yıkarsa bilemem sonunu :)

Pangea
14 Ağustos 2013, 19:56

50 lira pahalı yapsın kaymayan yumuşak hamurlu lastik yapsın o zaman IRC sen bas içine nylonu sonra kayıyor ,IRC dediğin lastik 3.4. sınıf lastik

flame
14 Ağustos 2013, 21:20
Pirelli ile arasında 2 kat fiyat farkı var ve ayak altı baba oğul kullandığımız innova'ya bile irc takmadım.Gidip t2 hamur dunlopları çöpe atıp pirelli taktım.Çook mutluyum hatta arada 70 80 ile virajlara giriyorum hiç kayma olmuyor...

dj_karizma
14 Ağustos 2013, 21:22
Bridgestone HOOP Veya Mişlen Viraj Lastiği Öneririm Olmadı Pirelli :cat: