PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motoru calinmalara karsi nasil koruyabilirim ?

pckopat001
06 Ekim 2012, 00:22
Arkadaslar 2 gun once yeni motor andim ancak sokakta ev disinda biraktigimda hep tedirginim .s gidon kilidini kitliyorum birakiyorum bir akil verin icimin rahat olmasi icin neler yapabilirim ?

Simdiden tesekkurler...

adem80
06 Ekim 2012, 00:23
motoruna elektrik ver.

pckopat001
06 Ekim 2012, 00:29
Hahah mantikli nasil yapariz ki :-P

adem80
06 Ekim 2012, 00:34
hat çek odandan. Aslında güzel fikir ama çoluk çocukta elleyebilir. Düğme yapacaksın yanı başına yatarken çıt acacaksın, kalkınca çıt kapatacan. Şaka bi yana disk kilidi, kalın zincirle demır vs sağlam bı yere kilitleme, çelik kalın halatlar var kilit için. Onlardan kullanabilirsin.

pckopat001
06 Ekim 2012, 00:41
:-) disk kilidi olabilir aslinda hani komik.olacak ama motorcu kardeslerim ne gibi onlem aliyor pek cahilim bu konuda alarm filan dedi bir arkadas onlar calisiyorki motorlarda kapi yok bise yok .d.d

puser
06 Ekim 2012, 00:42
U tipi disk kilit (disk için kırılması en zor kilit tipi) + kalın zincirli, iyi bir markanın kilidi ile sağlam bir yere bağla + alarm (en azından çoluğu çocuğu, arabasını park etmek için motorun yerini değiştirmek isteyenleri uzak tutar).

rs_guven
06 Ekim 2012, 00:59
Kardeşim burası Adana, motosikleti kilitsiz bırakmaya gelmez. Kamyonete yükler götürürler Vallahi.. Yarın Camgöz'e git. Çok güzel kilitler var. Al kafan rahat olsun..

---------- Post added at 23:59 ---------- Previous post was at 23:54 ----------

Yeri gelmişten. Bir tur verirsin değil mi kardeşine :joker:

ygk
06 Ekim 2012, 01:08
adana nın neresindesin ? mümkünse işlek cadde üzerine bırak ara sokak yerine, karanlık yerlere gizlemeyi deneme hırsızlara yardım etmiş olursun. motorun görülürlüğü çok fazla mümkünse direk ışık altında bir yerde olsun.

-kaliteli alarmlı bir disk kilidi alabilirsin ( alarm çaldığında yanına inmek zorunda kalıyorsun susturmak için )
-kalın ve kaliteli bir zincirle lastikten değil motorun şasesinden sağlam kırılamayacak bir yere bağla.
-aveanın sunduğu kim nerede tarifesi var aylık 5 tlye arama yaparsan güzel şeyler bulursun. çok korkuyorsan sistemi uygulamaya koy.

alarm da motorlar darbe aldığı zaman hareket ettirildiği zaman kontak açıldığı zaman çalıyor. araba gibi tıpkı yalnızca kapı açma derdi yok. direk harekete duyarlı.

pckopat001
06 Ekim 2012, 01:11
Ayipsin kardesim turlatiz tabi .d
valla bnde ondan korkuyorum acikcasi kardes mahhaleden az goturmediler motor alarm+kilit sart gibi gozukuyor .s her yerede kitlenmezki bu koca motor bisiklet degil ki .d.d

Tsubasa
06 Ekim 2012, 01:15
xena marka disk kilidi
masterlock marka çelik alaşımlı zincir kilit sistemi
bu iki sistemi egale edip çalacak hırsızla tanışmak istiyorum =)

pckopat001
06 Ekim 2012, 01:16
Saydam akkapi tarafinda oturuyorum bilirseniz tskler bilgilendirmeler icin alarm ve kilit benim.icimi rahatlatacaktir heralde .d birde bana kaca mal olur kilit+alarm.. ?

MotorHstası
06 Ekim 2012, 01:25
1-çelik kilit
2-Disk kilidi
3-Branda
4-Alarm taktırmak
5-Kalın kırılamıyacak sökülemeyecek bir yere kilitlemek
6-Baktığında senin çok kolay görebileceğin ama hırsızların gözüne çarpmıyacak olan bir yerde durması
Daha aklıma gelmeyen 1-2 yolu daha var benden bu kadar onlarıda diğer arkadaşlar söyler zaten sana...
Alarm konusuna geldiğinde ise bildiğim kadarıyla alarm şu şekilde çalışır bir su vardır ve titreşim ile çalışır alrm etkinleştirdiğinde o su titrediğinde alrm çalar.
Bknz:4. katta aşağı sepet saldılar ve sepetin içine anahtarı attım ve ses çıktı sepetin yakında olan motorda sesten etkilenip alarmı çaldı :mrgreen: yada abartı egzozlu bir araç geçse dahi motorun alrmı çalar o şekilde yani.

pckopat001
06 Ekim 2012, 01:30
Alarm isi yatti kafama .d net uzerende baktin 45 50 tl alarmlar onerebileceginiz bu iyidir kalitelidir dediginiz bir marka varmi ?

Tsubasa
06 Ekim 2012, 01:32
Alarm isi yatti kafama .d net uzerende baktin 45 50 tl alarmlar onerebileceginiz bu iyidir kalitelidir dediginiz bir marka varmi ?
eger gerçekten saglam bişi olsun diyorsan xena al
mts filanda var ama o işini görür mü bilemem

skyytr
06 Ekim 2012, 01:34
Yakında taksidurağı varsa oraya parket , durağa bir ufak hediye al :) Bir arkadaşım su damacana makinası almıştı. Motoru senelerdir orda duruyor :)

rs_guven
06 Ekim 2012, 01:35
Bende Daglioğlu'nda, C.Recai Gizer ilk ögretim okulunun oralarda oturuyorum.
Kilit Camgöz'de kalitesine göre, (ucuzları hariç) 25-50 arası idi. Belki birkaç lira zam gelmiş olabilir. Disk kilidi ile ilgili bir bilgim yok. Alarm için de, 70 tl civarı bir masraf olur diye biliyorum..

ömer12
06 Ekim 2012, 20:56
Sizi bilmem ama ben motoru aldigimda kapali,cok.katli bi otoparka koymayi dusunuyorum ama oda otoparkta bi patlama olsa motorda patlar

energy9991
06 Ekim 2012, 21:43
Sizi bilmem ama ben motoru aldigimda kapali,cok.katli bi otoparka koymayi dusunuyorum ama oda otoparkta bi patlama olsa motorda patlar

yarıldım yaaaa :) :) :) arkadasım senin motorun yerine tekrar koyması zor olan suzuki hayabusa mı? sen en iyisi her akşam üşenme televizyonun yanındaki vitrine koy.....hep göz önünde olur...

ErknOzyurt
06 Ekim 2012, 23:57
yarıldım yaaaa :) :) :) arkadasım senin motorun yerine tekrar koyması zor olan suzuki hayabusa mı? sen en iyisi her akşam üşenme televizyonun yanındaki vitrine koy.....hep göz önünde olur...

öyle yapcağına 3.000 e garaj al motor garajı :)

ERROR88
07 Ekim 2012, 00:33
masalı kılıt sırkecıde var markasını bılmıyorum ama 2006 senesınde 40 tl ıdı hala kullanıyorum rengı benzı attı ama sıkır sıkır dısk kılıdı kesınlıkle alarm en son olarak etkısı cok alarmın bide branda ıyı olur

Tsubasa
07 Ekim 2012, 00:36
masalı kılıt sırkecıde var markasını bılmıyorum ama 2006 senesınde 40 tl ıdı hala kullanıyorum rengı benzı attı ama sıkır sıkır dısk kılıdı kesınlıkle alarm en son olarak etkısı cok alarmın bide branda ıyı olur
masalı kilit derken ?
neymiş o ?
bi link mink var mı ?

ERROR88
07 Ekim 2012, 00:47
http://kaplankilit.com/en/motorsiklet-ve-bisiklet-kilitleri/222-masterlock-u-bar-yuksek-guvenlik-motor-kilidi.html

marka bu degıl ama benzerı bır urun acması zıncıre gore daha zor bu arada masterlock a hıc guvenmıyoorum uzerlerınde guvenlık numaraları var 1 den 10 kadar dı sanırım aldıgımız urunlerın kalıtesı hep 2 ve 3 kalıte 6 7 8 felan turkıyeye gelmıyormus ve cok kolay acılıyor emın olun beraber actık satıcı ıle

modelı u bar mıs bu arada maşa dan kastım oydu

Tsubasa
07 Ekim 2012, 00:53
http://kaplankilit.com/en/motorsiklet-ve-bisiklet-kilitleri/222-masterlock-u-bar-yuksek-guvenlik-motor-kilidi.html

marka bu degıl ama benzerı bır urun acması zıncıre gore daha zor bu arada masterlock a hıc guvenmıyoorum uzerlerınde guvenlık numaraları var 1 den 10 kadar dı sanırım aldıgımız urunlerın kalıtesı hep 2 ve 3 kalıte 6 7 8 felan turkıyeye gelmıyormus ve cok kolay acılıyor emın olun beraber actık satıcı ıle

modelı u bar mıs bu arada maşa dan kastım oydu
bunun bende dandiği var ondan sordum
kipadan 10 liraya almıştım pek güvenli değildi ama yazın motosikleti calmaya calışan arkadaş calamadı bunun sayesinde
seninkinin markası neydi? ve nereden aldın?

ERROR88
07 Ekim 2012, 00:58
valla markasını okuyamam nedenı dısarda kaldıgı ıcın sılınmıs hıc bısı yazmıyor uzerınde ama cınmalı degıl su an 70 den asaaa vermez kımse ıkı yedek anahtarı ıle bırlıkte sırkecıdekı yamaha dan almıstım 40 tl ye 2006 da

yasin.33
07 Ekim 2012, 15:12
ben merdivenin altına koydum oradan tekerle koltuğun üstünden boşluk kalmayacak şekilde koydum ondan sonra o kilitlediğim yeri de evin temel direğine kilitledim üstünü de örttüm sıkıyorsa çalsınlar :D