PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acill yardım arkadaşlar

srcnhero125
05 Ekim 2012, 23:19
arkadaşlar ben yakın zamanda bir motosiklet aldım noter satışı yaptık. neyse ertesi gün sigorta yaptırdım. sigortacı adam benim motosikletin markasını bulamadı sistemde başka bir motosiklet markası yazdı benim motosiklet jinchenğ jc 110-9 sigortacının yazdığı jinlun jl 250-5 yanlız motor ve şase numaralarım aynı herhangi bir kaza veya konrtolde bi sorun yaşanırmı bilgili arkadaşlardan yardım istiyorum teşekkürler.

Mengu16
05 Ekim 2012, 23:22
Bişey olmaz, kimlik bilgileri, motor & şase no, plaka aynı olsun yeter.

srcnhero125
05 Ekim 2012, 23:23
allah razı olsun ya için nasıl rahatladı anlatamam plaka kimlik bilgilerim şase ve motor numaralarım aynı

serdar1547
05 Ekim 2012, 23:27
çoğu motosikletin ismi sistemde kayıtlı değil,ondan dolayı farklı motor isimleri giriliyor. kimlik bilgileri, motor-şase no, plaka tutsun gerisi önemli değil

srcnhero125
05 Ekim 2012, 23:30
birde 110 cc nin vergisi oluyormuydu oluyorsa nereye ödüyoruz pek fazla bilgim yokda ehliyetimi yeni aldım.

COQ
06 Ekim 2012, 00:08
Ben mevzuyu anlamadim.
Sigoryaci nasil oluyorxa sistemde motosikletininarkasini bulamyor?
Hadi bulamadi neden elle giremiyor?
O da olmadi diger diye bir secenek olmasi lazim.
Ama daha onemlisi,sen motosikletinin marka ve modelini adam gibi yazamayan bir sigorta sirketine neden kayit yaptiriyorsun?
Yarin bir baska sigorta sirketinin sigortaladigi bir araca carparsan ve hakli bile olsan o sigorta
sirketi, bu motosikletin markasiyla policedeki marka birbirini tutmuyor derse ne yapacaksin?
Hemen gidip policeni iptal et.
Isini dogru duzgun yapan bir sigorta sirketi bul.

serdar1547
06 Ekim 2012, 00:19
110 cc de motorlu taşıtlar vergisi olur tabi ruhsatta 110 cc olarak geçtiği belirtilmişse.99 cc üstüne vergi var.vergiyi bankalardan veya netten kredi kartıyla yatırabilirsin ocak ve temmuz aylarında yılda iki kez olmak üzere...motorun sıfırsa üç yıl muayaneli çıkar ondan sonra her iki yılda bir muayeneye sokarsın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:09 ----------

Ben mevzuyu anlamadim.
Sigoryaci nasil oluyorxa sistemde motosikletininarkasini bulamyor?
Hadi bulamadi neden elle giremiyor?
O da olmadi diger diye bir secenek olmasi lazim.
Ama daha onemlisi,sen motosikletinin marka ve modelini adam gibi yazamayan bir sigorta sirketine neden kayit yaptiriyorsun?
Yarin bir baska sigorta sirketinin sigortaladigi bir araca carparsan ve hakli bile olsan o sigorta
sirketi, bu motosikletin markasiyla policedeki marka birbirini tutmuyor derse ne yapacaksin?
Hemen gidip policeni iptal et.
Isini dogru duzgun yapan bir sigorta sirketi bul.
benim abim sigortacı ve abim 14 ayrı firmayla çalışıyor ve çoğu motosiklet firmasının sistemde kaydı yok elle girme imkanı da vermemişler.benimde üç ayrı motorum oldu üçününde sistemde kaydı yoktu farklı bir motor adıyla girildi daha öncede dediğimiz gibi motor şase numarası vs. tutarsa sorun olmuyor

srcnhero125
06 Ekim 2012, 00:23
valla sigorta fiyatları yükselmiş kimse düşük cc motosikletleri sigorta yapmak istemiyormuş nedenide kaza olaylarının bir haylı fazla olması adam gidip bmw ye audi ye çarpıyor dedi zararı karından çok dedi. sigorta fiyatları 100 lira ile 180 lira arasında değişiyor du en uygununu yaptırdım bende sonuç bu ama illegal bişey olsa sigortacı yapmaz sanki? vardır bi bildiği diye umuyorum ben .

Mengu16
06 Ekim 2012, 00:32
valla sigorta fiyatları yükselmiş kimse düşük cc motosikletleri sigorta yapmak istemiyormuş nedenide kaza olaylarının bir haylı fazla olması adam gidip bmw ye audi ye çarpıyor dedi zararı karından çok dedi. sigorta fiyatları 100 lira ile 180 lira arasında değişiyor du en uygununu yaptırdım bende sonuç bu ama illegal bişey olsa sigortacı yapmaz sanki? vardır bi bildiği diye umuyorum ben .
Ben de gidip plakasız araçlara çarpmayı düşünüyorum, bazı uyanık araç satıcıları plakasız sıfır aracı çekicinin arka gözlüğünde taşıttırıyor halbuki plakasız aracın yola basması bile yasak, sıfır arabayı çizicem oh olsun :queen: sigorta bi işe yarasın tabi adama girecek ceza miktarı da çok hoş olur :queen:

srcnhero125
06 Ekim 2012, 00:37
Ben de gidip plakasız araçlara çarpmayı düşünüyorum, bazı uyanık araç satıcıları plakasız sıfır aracı çekicinin arka gözlüğünde taşıttırıyor halbuki plakasız aracın yola basması bile yasak, sıfır arabayı çizicem oh olsun :queen: sigorta bi işe yarasın tabi adama girecek ceza miktarı da çok hoş olur :queen:
çok kötüsün :thumleft: