PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor nasıl çalınır arkadaşlar

emrb
05 Ekim 2012, 15:45
mesela ben motorumu gece yarısı dışarıya bıraktım park halinde araba gibi düz kontak mı yapıyorlar yoksa 2 3 kişi yüklenip kamyona mı atıyolar aklıma hep takılmıştır :sunny:

Ezer
05 Ekim 2012, 15:46
Seninki henüz almadığım motoru nasıl çaldırırım? sorusu olmuş gülceğim yoktu hiç :D

makseli
05 Ekim 2012, 15:54
sıkıntılı durum.

daha yeni üyelik alınmış ve çok az aktivite

yanlış anlama ama yanlış anladım ben.

ne demek nasıl motor çalınır ?

şuna motor güvenliği diye başlık atsan belki yazardım ama soruş şeklin de yanlış.

çok ön yargılı biriyim. kusura bakmayın !...

Ezer daha iyi niyetli çıktı !

---------- Post added at 14:54 ---------- Previous post was at 14:52 ----------

Bilen varsa da böyle konuların yazılmaması lazım.

Yönetim bu konuda birşeyler yapmalı !

emrb
05 Ekim 2012, 16:03
sıkıntılı durum.

daha yeni üyelik alınmış ve çok az aktivite

yanlış anlama ama yanlış anladım ben.

ne demek nasıl motor çalınır ?

şuna motor güvenliği diye başlık atsan belki yazardım ama soruş şeklin de yanlış.

çok ön yargılı biriyim. kusura bakmayın !...

Ezer daha iyi niyetli çıktı !

---------- Post added at 14:54 ---------- Previous post was at 14:52 ----------

Bilen varsa da böyle konuların yazılmaması lazım.

Yönetim bu konuda birşeyler yapmalı !

hırsız olsam sence buraya mı yazarım arkadaşım giderim çinçine bir tane bakkalla kaynatırım agzından laf alırım,ordan motor hırsızı bulurum onuda kafaya alırım detaylı bir şekilde öğrenirim.kötü niyetli biri için kolay bir yol.ben iyi niyetimden size sordum ilerde böyle birşeyin başıma gelmemesi için nasıl tedbir almam gerektiğini öğrenmem için.

nabukat
05 Ekim 2012, 16:09
o zaman dostum dogru soruyu sorman lazim.
Mesela motorumu nasıl daha güvenlik ekimlanlarıyla donatırım gibi veya hırsızları caydırıcı veya güvenlik önemleri nelerdir. Lütfen dogru soru soralım

makseli
05 Ekim 2012, 16:10
hırsız olsam sence buraya mı yazarım arkadaşım giderim çinçine bir tane bakkalla kaynatırım agzından laf alırım,ordan motor hırsızı bulurum onuda kafaya alırım detaylı bir şekilde öğrenirim.kötü niyetli biri için kolay bir yol.ben iyi niyetimden size sordum ilerde böyle birşeyin başıma gelmemesi için nasıl tedbir almam gerektiğini öğrenmem için.

hırsız olduğunu düşünsem direk bu hırsız derim, senden mi çekincem.

tanımam etmem seni.

soruş şeklin yanlış.

sence çalınma şekillerinin bir forumda yayınlanması doğru mu ?

bence değil. bunu da belirttim zaten.

en fazla güvenlik tedbirlerini sorarsın ve yazılır.

alınma

Mengu16
05 Ekim 2012, 16:12
hırsız olduğunu düşünsem direk bu hırsız derim, senden mi çekincem.

tanımam etmem seni.

soruş şeklin yanlış.

sence çalınma şekillerinin bir forumda yayınlanması doğru mu ?

bence değil. bunu da belirttim zaten.

en fazla güvenlik tedbirlerini sorarsın ve yazılır.

alınma
Sen herşeyi hep direk yazarsın zaten, nede olsa tanımazsın kimseyi internet değil mi burası. Ben de senden çekinmem, kaba herif !!

makseli
05 Ekim 2012, 16:15
Sen herşeyi hep direk yazarsın zaten, nede olsa tanımazsın kimseyi internet değil mi burası. Ben de senden çekinmem, kaba herif !!

mengu de ilk defa böyle bi çıkış yaptı :D

içinden geldiği gibi.

ha şöyle. rahat ol :)

emrb
05 Ekim 2012, 16:15

Mengu deme öyle sanalda herkes kral herkes polat adamada hak ver,istediğini söyler çekinmez nasıl olsa sanal alem artislik yaptığıyla kalır..

makseli
05 Ekim 2012, 16:18
Özür dilerim Emre.

ama niyetim karalama yapmak değildi.

şimdi yazdıklarımı senin gözünle okudum. haklısın.

soru tarzın çok yanlış.

iyi niyetli olabilirsin. Ama çalınma şekillerinin anlatılması - yazılması doğru değil...

beyazit60
05 Ekim 2012, 16:19
Artiz ne arar la motosiklet.net'te :D

AKUSTİK
05 Ekim 2012, 23:13
konuyu nerelere taşımışsınız...

Mengu16
05 Ekim 2012, 23:15
konuyu nerelere taşımışsınız...
Biz insan taşıyoruz.

tr100a
05 Ekim 2012, 23:21
bu yaşa geldim büyük konuşmayım ama en ama en güvenli ekipman motorunu gözünün önünden ayırmayacan nereyi gidersen ne yaparsan hep görebileceğin yere koyacan
mecbur kalınca bir esnafın görebileceği yere koyup benden başkası binmesin hırsızlık çok oluyor deyip izah edecen bakkalsa sigara veya gofret-kola alıp kafaya alıcan lokantaysa çorba içip kafaya alıcan geldiğinde teşekkür edecen

iki dünya bir araya gelse dışarda motor bırakmam bırakanda ya para çok ya akıl yok demekki

adem80
05 Ekim 2012, 23:32
kilit bile vurmam. Kontak anahtarınıda bırakıverem üstüne. Tıpası yiyen gelsin çalsın :pl:

Mengu16
05 Ekim 2012, 23:34
Küçük motorların çoğunun kontak kablolarını komple kesince ayaktan çalışıyor :mrgreen:

astorojna
05 Ekim 2012, 23:43
scooter larda kontağın arkasında u şeklinde kablo var kontağa giren o kabloyu çıkarınca ayaktan tek marşla alıyor :) kontak kırılınca tecrübe sahibi oluyosun malesef çalınması çok kolay ben 2 metre zincirle bağlıyorum direksiyonunu kitliyorum yukarda arkadaşın dediği gibi gözümün önünden ayırmıyorum çözümmü değil ama caydırıcı

alikan
06 Ekim 2012, 01:00
motor nasıl çalınır; - kafadar bi motor kestirir gözüne gece dodge kamyonla gelinir muhtemelen tl lik bisiklet kilidi ile bi direye bağlamıştır kilit imha edilir motor kamyona yüklenir...
...kamyon sabah 06:00 da belgırat ormanına çekilir lastikte kilit fln varsa onlar sökülür en kısa sürede nasıl elden çıkartırız onu konuşulur şaka bi yana nasıl çalınıyo bilmem ama çalıntı motor nasıl alınır bilirim yazın başıma geldi öğrendim

Tsubasa
06 Ekim 2012, 01:08
düz kontak yapılıyor
direksiyon mili zaten cabuk kırılıyor

MotorHstası
06 Ekim 2012, 01:10
makseli ye katılıyorum ve soruş tarzın insanın ön yargılı davranmasına neden oluyor neyse konuyu dağıtmayayım kontak meselesini bilmem ama arabaya atıp götürenler çok var çeşidi çok yani çalınmaması için yapman gerekenler ise:
1-çelik kilit
2-Disk kilidi
3-Branda
4-Alarm taktırmak
5-Kalın kırılamıyacak sökülemeyecek bir yere kilitlemek
6-Baktığında senin çok kolay görebileceğin ama hırsızların gözüne çarpmıyacak olan bir yerde durması
Daha aklıma gelmeyen 1-2 yolu daha var benden bu kadar onlarıda diğer arkadaşlar söyler zaten sana...

Thunderwolt
06 Ekim 2012, 01:43
cglerde farın altında kare delik var kabloların toplandıgı oraya el atılır tüm kablolar cıkartılır kontak açtı soketi cıkartılır (4lü soket) direksiyonu acmak icinse direksiyon kilitinin icine düz tornavida sokulur üzerindeki metal koruyucu cıkartılır düz tornavidayı anahtar pimlerine 2,3 çekic vurulur ve direksiyon sallanır hop direksiyonda iptal :) hırsız degilim cok anahtar kaybettigim icin cocuk oyuncagı geliyor bana. hatta bigün şehir merkezinin ortasında anahtarı kaybettim ayni işlemi uyguladım motorun direksiyon kilitine çat çat vuruyorum kontakla oynuyorum bi allahın kulu gelip demedide sen napıyosun kardeşim veya polisi aramadı. cok gamsiz bi ülkeyiz millet bana dokanmayan yılan bin yıl yaşasın modunda. ancak başımıza gelince anlıyoruz kötü bi durum oldugunu.

Arjantinli69
06 Ekim 2012, 01:50
bencede konunun başlıgı yalnış,hatta hırsızlara veya düşünenlere tüyo vermektesiniz.
bu tarz konuların açılması aslında yalnış benim görüşüm.
motosikletimi hırsız'dan nasıl korurum olsa hadi neyse bşlgi verilir,ama motosiklet nasıl çalınır diyince durum farklı.
konuyu açan arkadaş alınmasın ama sakıncalı yorumlar var bizlerin açısından.

blooower
06 Ekim 2012, 10:49
1000rr cbr
r1
ducati
hayabusa
çalma dersi alınırrrrr ???? şaka şaka :queen:

motorcrus
06 Ekim 2012, 12:42
ayak üstü keriz mi sandın kardeş ?