PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor almak istiyorum yaş ve kredi hakkında

Kriptex
03 Ekim 2012, 21:44
S.a arkadaşlar ben 18 yaşımdayım metroda hostluk yapıyorum aylık 1.100 tl gelirim var şükür bi ihtiyacım yok eğitim hayatım pek başarılı gitmediğinden iş hayatına atıldım 2 ay sonra 19dan gün alıyorum ehliyet vs için ve bin ile bin beşyüz arası bir meblağ kredide zorluk yaşarsam gerekirse aile desteği ile daha fazlasını motora yatırabilirim.

10 bin yada daha fazla bi kredi çekerek r1 yada cbr600rr gibi sağlam bi motor almayı düşünüyorum ama 2.el bilgim yok güvenilirmi aynı performansı verirmi ve tabi motor bilgimde yok ancak haftada 1 yada 2 gün sürebileceğimden ufak ufak öğrenirim motorculardan kurslardan falan ders alırım diye düşünüyorum hyosung bayisini aradım 2.el 600 cc yerine sıfır gtr250 daha mantıklı olacağını söylediler bi pazarlamacı edasıyla :D bende sizlere bu işin hastalarına danışmak istiyorum kredi çekip öderim rahatlıkla kısa bi sürede nasıl bi yol izlemeliyim bilgilendirirseniz çok sevinirim.

eren özer
03 Ekim 2012, 21:46
Hayabusa Al
:bestmt: İyi yolculuklar diler :king::king:

beko12345
03 Ekim 2012, 21:49
arkadaşım daha önceden motor sürdünmü? Sürmediysen sen neyine güvenerek r1 istiyorsun? Ve anladığım kadarıyla güvenlik akipmanı almıyacaksın tüm paranı motora harcayacaksın doğrumu?

D-Rat
Daha dusuk CClerde baslamanda yarar var...

Kriptex
hakkında tek bildiğim epey büyük oluyolar okadar :) sanırım ilk denemede üst modellerin ölümle sonuçlanacağını kastettiniz ama ben hayatımda 2 kere araba kullanmıştım 3.ü mercedes travego oldu 55 yolculuk kocaman otobüs :D saçma bi örnek ama gerçek.

çaylak41
Hayabusa yetmez turbo hayabusa al direk performans var 400 km hız yapiyo kral caka yaparsın ;)

fireblade1
03 Ekim 2012, 21:54
Pilot mode on ! hocam dur bi yavaş ya :queen:

ygk
03 Ekim 2012, 21:55
hayatında hiç motor kullanmmış adam 600 cc ile kendini öldürür.
hayatında hiç araba kullanmamış adam e ehliyeti için başvurup ardından src isterse travego ve benzerleri ile eğitim görür.
verdiğin örnek çok saçma; zira bir otomobil kullanmakla travego kullanmak arasındaki tek fark manevra olacaktır. ancak küçük bir motor ile büyük bir motor arasında çok fark var.
ilk önce güzel bir ikinci el çinli al. ya da ybr tarzı. iyice acemiliğini at biraz tecrübe kazan sonra satıp 600 alırsın

eren1903
03 Ekim 2012, 21:56
adam araba sürdüm dedi ya la.
düşük cc al. motorlar hakkında o kadar az bilgin var ki araba örneği veriyorsun. büyük cc alma sakın. özelliklede sen.

Kriptex
03 Ekim 2012, 21:58
çok teşekkür ederim her türlü öneri için motor mobilette kullandım minskte ama racing hastasıyım işte napayım kullanmasamda arada resimlerine bakarım napayım yani :D keşke okadar cevaptan bir tanesi sorularıma cevap olsaydı yanlış sorduğumu düşünüyorsanız doğru yol gösterin. tekrar teşekkürler.

RunemagicK
03 Ekim 2012, 22:03
istersen uçak kullan. motosiklet ayrı birşey.

eren özer
03 Ekim 2012, 22:05
Arkadaşım Senin sorunda hata var sorun Şu senin
Eren bir hayabusa almak istiyor Eren kaç vakte kadar Ölür
A) Vadesi dolunca
B) Çok Hızlı kullanınca
C) Karşı tarafın hatası yüzünden
D) 3 vakte kadar
E) E tabi Hayabusayla Başlarsa e olur beyle .
ŞİMDİ SENİN SORUN BENİM YUKARDAKİ ÖRNEĞİME BENZİYOR
Ama eksik olan yönünü görmüyorsun sorumda eksik olan Erenin tecrübesi ne ve Ekipmanı tammı yaşı tutuyormu ,Boyu kaç gibi bilgiler verseydim Bir şık seçerdin dimi ama işte Bilgilendirme yapmadığım için bi yorumda yapamayacaksın
İşte senin sorunda tam olarak buna benziyor
Ki bilgilendirme bile yapmana gerek yok 18 yaşında yeni Başlıcam yazmışsın R1 diyorsun :P Diyorum bende

ygk
03 Ekim 2012, 22:06
kimisi alaylı kimisi doğru şekilde ama tüm mesajlar burada yol gösterici. kısaca site olarak performansı felan bilmeyiz (!) ama 600lük motorla başlama diyoruz. resimlerine bakman senin için daha hayırlı olacaktır...

Rocknrolla
03 Ekim 2012, 22:06
Sen onlara bakma dostum, git bi gtr 250 al çok güzel görüntüsü var senide üzmez
ses seviyorum diyosan onuda ağzınla yaparsın olur biter

Kriptex
03 Ekim 2012, 22:11
hem yarım yarım yarıldım hemde hak verdim, bu forumda hep açılır onu alıcam bunu alıcam nası alcam falan öyle değil farklı olan yönü şu boş yolda 260 yaparım falan gibi planlarım yok racing gayet karizma zaten rölantide bile :D ses hastasıyım evet ve gtr250 nin farları az daha güzel olsa şuanda onun kullanıcısıydım çoktan.

beko12345
03 Ekim 2012, 22:12
hem yarım yarım yarıldım hemde hak verdim, bu forumda hep açılır onu alıcam bunu alıcam nası alcam falan öyle değil farklı olan yönü şu boş yolda 260 yaparım falan gibi planlarım yok racing gayet karizma zaten rölantide bile :D ses hastasıyım evet ve gtr250 nin farları az daha güzel olsa şuanda onun kullanıcısıydım çoktan.

honda cbr 125 te racing ? madem racing seviyorsunuz illa 600 lükle başlamak zorunda değilsiniz.

astorojna
03 Ekim 2012, 22:17
19 yaşına giricem demişin çektiğin kredi diyelimki faizi ile 12.500 olduğunu varsay 36 ayda 350 tl ödemen düşer askere gitme gibi bi niyetin varsa kredi seni sarsar bankada çalışan biri olarak söylüyorum ha askere gitmiceksen ok :thumleft:

Kriptex
03 Ekim 2012, 22:20
cbr125 araştırıyorum şuan teşekkürler pek düşünmüyodum ama pek süremeyeceğimden aslında çok düşük bi modelle giriş yapmak mantıklı olacaktır çok teşekkürler ve benim niyetim bin tl bin tl 12 ayda ödemekti. ve iş güvenliğe gelince inanın bana gece gündür onlarca insanın güvenliğini düşünen biriyim ergen meraklı kardeşlerimizle karıştırmayın lütfen.

TATLIHIZ
03 Ekim 2012, 22:20
panpam kaan gelir simdi ... HAYABUSA AL....

Kriptex
03 Ekim 2012, 22:22
varya en son hırs yapıcam inadına hayabusaya merak salıcam dalga geçmeyin artık tamam anladık çok fazla havadan uçmuşuz.

Zippo's
03 Ekim 2012, 22:30
Cbr 125 yeni kasa alabilirsin arkadaşım,sürüş olarak çok basittir,hızı gücü yeterlidir.Yakıt olarakta çok çok iyidir.Seni üzmez,eski kasaya göre çok kalıplıdır.2012 model beyaz olandan almazsan parçası çok çok ucuz.GT250R hem başlangıç için sana biraz zorluk çıkarabilir hemde parçası aşırı pahalı.Hayırlısı olsun

Kriptex
03 Ekim 2012, 22:40
@Zippo's

soruları cevapları falan sallayın ben yolumu buldum çoook teşekkür ederim 7 bin liraya gayet değecek bir motora benziyor eğer dalga geçenler olmazsa gene bir iki haftaya cbr125 imle fotolarımızı atarız foruma :A

sezer aykaç
03 Ekim 2012, 22:43
yüksek cc bir motosikleti sürmek demek onu düz yolda hareket ettirip birkaç yüz metre gitmek degidir. trafikte kullanmak tecrübe ve bundan daha önemlisi olgunluk gerektirir.

trafikte canlı bomba gibi dolaşırsın. ne kadar şanslı olursan ol ne kadar tecrübe edinirsen edin racing motor hata affetmez. karşına çıkan bir çukur,yaya,kasis, yada başka bir tekerlekli vasıta karşısında ne yapacagını bilmezsen kaza kaçınılmazdır.

kredi ile motosiklet almak saçmalıktır.

en güzeli önce ehliyetini al ve kendine sorun çıkarmayacak yedek parçası ucuz satarkende fazla deger kaybetmeyen uygun fiyatlı birscooter al ve trafikte tecrübe kazan.

racing işini sonra düşün.

Kriptex
03 Ekim 2012, 22:46
Sezer hocam sanki cbr125 epey uygun ve güzel geldi bana ancak sanırım en iyi şekilde bu hobiyi icra edebilmek için en baştan başlamak gerekiyor değerli bilgileriniz için size ve diğer tüm diğer arkadaşlara özellikle ses meraklısıysan ağzınla yap diyen arkadaşa yol gösterdiğiniz için çok teşekkür derim şöyle ben 5 ay para biriktirip cbr125r almaktansa alıym 5 ay parasını ödiym diye düşünüyorum ve biz önlemi alırız okadar gerisi şans değil kaderdir yatağımda uyurkende ölebilirim belki ileride yada yakında çok uçuk kaçık bi motorun üstündede...

scorpions_59
04 Ekim 2012, 00:55
sen motor falan alma arkadaş...

ErknOzyurt
04 Ekim 2012, 01:20
ya dalga geçmeyın elemanla belliki hayali var herkes onlarla baslamak ister ama emeklemeden yürüyemessın git bi cbr 250 -hyo 250 diyecekelr biliyorum ama bence alma git 2.el ybr al motorun trafikte durduğu yeri öğren aralardan geçme önfren vs vs öğrendikten sonra git bir 600 lük al böyle yaparsan hayatta kalma sansın dahada fazla olur ve en önemlisi motoru araba gibi kullanmassın bende ilk 600cc kullandım inan ne virajda yatabiliyordum nede ön freni iyi kullanabiliyordum 20 sn de duruyordu motor kyacak düsücem diye :) tavsiyem ybr 125

skyytr
04 Ekim 2012, 01:20
http://www.yamaha-motor.eu/tr/products/motorcycles/supersport/yzf-r125.aspx
Al işte böyle bir motor senin yaşındayken bunlar benim hayalimdi . Büyük cc leri hiç düşünmemiştim o acemilikle ve deneyimsiz kullanan bir arkadaşım bacağından olmuştu.
Sen ufak bir arkadaşımız değilsin mantıklı kararlar verebilecek yaştasın. Şu yukarda gösterdiğim motor 9.000 tl civarı sıfırı bugun serviste gördüm gerçekten bu işi öğrenmek için uzun yıllar seni üzmiyecek bir motor.
Eskiden bu tip küçük cc racing ler bız bız sinek gibi ses çıkartıyordu bunun sesi 600 gibi olmasada kimse dönüp de bu me biçim ses demez gayet tok .
Sen sese falan aldanma önce bu işi güzel görünen ve kaliteli bir motorda öğren , geri kalan paraylada koruma ekipmanı ve ileri şürüş eğitimi al .
Yada bizi dinleme kendi bildiğini yap . Buda bir seçenek . Hayat senin hayatın bize kızıp 600 , 1100 hatta 1300 de alabilirsin ama insanlar yurtdışında senelerini harcıyor motor cc yükseltebilmek için öyle para basıp alamıyorsun. Bir bildikleri vardır değilmi ?

ErknOzyurt
04 Ekim 2012, 01:22
http://www.yamaha-motor.eu/tr/products/motorcycles/supersport/yzf-r125.aspx
Al işte böyle bir motor senin yaşındayken bunlar benim hayalimdi . Büyük cc leri hiç düşünmemiştim o acemilikle ve deneyimsiz kullanan bir arkadaşım bacağından olmuştu.
Sen ufak bir arkadaşımız değilsin mantıklı kararlar verebilecek yaştasın. Şu yukarda gösterdiğim motor 9.000 tl civarı sıfırı bugun serviste gördüm gerçekten bu işi öğrenmek için uzun yıllar seni üzmiyecek bir motor.
Eskiden bu tip küçük cc racing ler bız bız sinek gibi ses çıkartıyordu bunun sesi 600 gibi olmasada kimse dönüp de bu me biçim ses demez gayet tok .
Sen sese falan aldanma önce bu işi güzel görünen ve kaliteli bir motorda öğren , geri kalan paraylada koruma ekipmanı ve ileri şürüş eğitimi al .
Yada bizi dinleme kendi bildiğini yap . Buda bir seçenek . Hayat senin hayatın bize kızıp 600 , 1100 hatta 1300 de alabilirsin ama insanlar yurtdışında senelerini harcıyor motor cc yükseltebilmek için öyle para basıp alamıyorsun. Bir bildikleri vardır değilmi ?

hocam cocuk kredi çekicek yapmayın etmeyın ybr alsın 2000 liraya öğrensın sonra o paraya biraz daha ekleyerek 600 lük motor alır

skyytr
04 Ekim 2012, 01:32
hocam cocuk kredi çekicek yapmayın etmeyın ybr alsın 2000 liraya öğrensın sonra o paraya biraz daha ekleyerek 600 lük motor alır
Erknacım bencede ybr alsın ama ybr tipini beğenmiyecekki bu yaştaki racing tutkunu bir insan ya benim gösterdiğim gibi bir motor alıcak yada 2 el yüksek cc racing alıp hem kendine hem etrafına zarar vericek.
Ben sesli olsun diyen bir insana ybr tavsiye edersem %99 kafasına koyduğu şeyi yapıcaktır.
Bugün serviste YBR montajını izledim ilk marşta çalıştı hepsi gerçekten çok kaliteli motorlar . Bu fiyata .

ethemm76
04 Ekim 2012, 01:38
çok teşekkür ederim her türlü öneri için motor mobilette kullandım minskte ama racing hastasıyım işte napayım kullanmasamda arada resimlerine bakarım napayım yani :D keşke okadar cevaptan bir tanesi sorularıma cevap olsaydı yanlış sorduğumu düşünüyorsanız doğru yol gösterin. tekrar teşekkürler.

Race hastasıysan cbr 125 al, 250 al sıfır alırsın, 15-20 bin km kullandıktan sonra istediğin 600 lük motora geçersin. Direk 600 lüğe veya 1000 liğe geçersen ya sakat kalırsın, yada ulaşırsa öbür taraftan taziyelerimizi kabul edersen. Merak etme, konu başlığını açan bi arkadaşın mutlaka çıkacaktır.

Şaka bi yana, kısa bi süre minsk le mobiletle r1 vb sürebileceğin bi deneyim elde edemezsin. adem race sevdalısısın, bahsettiğim gibi race kategorisininde kendi içinde düşük cc modelleri mevcut. Büyük motor alırsın, geçsin, kanın kaynar, motoru tanımadan bilmeden gazı kapatırsın, başına iş alırsın. Bu forum senin gibi yanlış tercihlerle motosiklet hayatına girmek isteyen kardeşlerimizi doğru yönlendirebilmek ve deneyim paylaşımı için var. Yazılanları ve okuduklarını kaideye almazsan senin için yapabileceğimi hiç bişey yok.

kaanklky
04 Ekim 2012, 02:01
motor bilgin yok fakat 600 veya 1000 lik düşünüyorsun?

Taner YILMAZ
04 Ekim 2012, 02:27
10000 TL'ye 600 cc motor mu? Bu fiyata iyi bir şey bulamazsın. Parana yazık olur.

kanmix_x
04 Ekim 2012, 12:47
panpam kaan gelir simdi ... HAYABUSA AL....

Ne oluyor :)dağılın R1 ..)

Kriptex
05 Ekim 2012, 13:56
bi tüccar siyah gtr250ryi çekmiş geçtik konuştuk tecrübelerini motor düşüşlerini dinledik sağolsun hiç deneyimim olmamasına rağmen önce arkasında gezdirdi (utanıyorum :D ) sonra 2. viteste standart o sesi kendim almamı sağladı çok sağolsun ancak ve lakin o farlar o motordayken kullanıcamı zannetmiyorum bindiğim motor 2006 karbiratörlüymüş üstelik 6.500 e bırakıyodu adam sanmıyorum konu yada üyelik silinmez ise burda kalsın gaza gelmedim 5 yaşımdada böyleydim 15 te görürsek 25tede böyle olacak iki hafta sonra sıfır yamaha r6 ile resimlerimi bu foruma atacağım. Yok eğer almazsam o yoldan dönmemin tek sebebi abimle ortak pick up alırsak saçma sapan bi inada girdim hadi bana Allah (cc) rahmet eylesin Emre EREN yaş 18 ordu ünye konuyu ve üyeliği arkadaşa gönderdim ölürsem burdan duyuracak.

oguzhancık
05 Ekim 2012, 14:14
Bak 8000TL'ye bir CBR250 al bin Kredi çek ama 5000 liralık çek gerisinide biriktir derim cbr250'sesi yok ama...Önemli değil o da 6-7 ay kullan sat o paraylada cc yükseltirsin

dtahir
05 Ekim 2012, 15:19
hakkında tek bildiğim epey büyük oluyolar okadar :) sanırım ilk denemede üst modellerin ölümle sonuçlanacağını kastettiniz ama ben hayatımda 2 kere araba kullanmıştım 3.ü mercedes travego oldu 55 yolculuk kocaman otobüs :D saçma bi örnek ama gerçek.

E Sınıfı ehiyet yaşı düştü de haberimiz mi olmadı ??

kanmix_x
05 Ekim 2012, 15:21
E Sınıfı ehiyet yaşı düştü de haberimiz mi olmadı ??

Ehliyet neymiş :)

Kriptex
05 Ekim 2012, 15:32
çok şey derimde neyse umarım bi kaçınız asfalttada dalga geçer bu gaza gelen ergenle.

Panter38
05 Ekim 2012, 18:03
:) hayabusa al ölene kadar kullanirsin;)

D-Rat
05 Ekim 2012, 18:16
bi tüccar siyah gtr250ryi çekmiş geçtik konuştuk tecrübelerini motor düşüşlerini dinledik sağolsun hiç deneyimim olmamasına rağmen önce arkasında gezdirdi (utanıyorum :D ) sonra 2. viteste standart o sesi kendim almamı sağladı çok sağolsun ancak ve lakin o farlar o motordayken kullanıcamı zannetmiyorum bindiğim motor 2006 karbiratörlüymüş üstelik 6.500 e bırakıyodu adam sanmıyorum konu yada üyelik silinmez ise burda kalsın gaza gelmedim 5 yaşımdada böyleydim 15 te görürsek 25tede böyle olacak iki hafta sonra sıfır yamaha r6 ile resimlerimi bu foruma atacağım. Yok eğer almazsam o yoldan dönmemin tek sebebi abimle ortak pick up alırsak saçma sapan bi inada girdim hadi bana Allah (cc) rahmet eylesin Emre EREN yaş 18 ordu ünye konuyu ve üyeliği arkadaşa gönderdim ölürsem burdan duyuracak.

Resimde lazim olucak, onuda yollayiverde eksik olmasin konun...

yasin.33
05 Ekim 2012, 18:34
racing seviyorsan kalıp istiyorsan güç farketmez diyorsan yzf 125r al yok o pahalı dersen cbr 125r senin işini görür :)

dtahir
05 Ekim 2012, 18:41
Sevgili hemşehrim; burada kimse senin kötülüğünü istemez.Tecrübeler seninle paylaşılır ki bir motor sevdalısı daha aramızdan ayrılmasın.Herkes ilk motoru kocaman olsun, çok hızlı gitsin, sesi de gür çıksın ister.Ancak bir gerçek var ki motorla şaka olmaz.Hele bahsettiğin motorlarla hiiç şaka olmaz.Sana ne kadar tavsiyeler verilse de inadından vazgeçmeyeceksin ama hiç değilse forumdaki vefat haberlerini bir oku.Belki ailen,sevdiklerin aklına gelir bir kez daha düşünürsün.Bu sitede hiç bu kadar uzun yorum yazmamıştım,bak toprağımsın diye yazıyorum..Dikkat et kendine,kendini sev...İlla büyük motor alacaksan bir tane de küçük al.Önce küçükten başla.Unutma ki; en büyük aptallık başkalarının tecrübelerini tekrar tecrübe etmeye çalışmaktadır.Anlatabilimiyum hemşehrim:)

I.Love.Drift
05 Ekim 2012, 18:55
Anlasilan olmek istiyosun ama motorla olunme sansinin yaninda sakat kalma sansin var sen direk as kendini hic ole 40milyar vermeye falan gerek yok ya.anaya babaya uzuntu

Seko
05 Ekim 2012, 19:50
CBR125'ten vazgeçme, gayet güzel bir motordur. 2006 GT250'yi falan boşver. Yamaha R6'yı alırsan ilk hatanda kaza yapacaksın, benden söylemesi. Gazetelere haber olan arkadaşların çoğu malesef senin düşüncendeki arkadaşlardı. Onlar da muhtemelen kimseyi dinlememişlerdi ama sen, burada seni uyaran bu kadar kişi varken dinlememekle hata edersin. 250 cc üzerinde motoru düşünme bile. Gücünü kontrol edemezsin.

beyazit60
05 Ekim 2012, 20:04
Kardeşim intehar etmenin başka yollarıda var gel vazgeç bu sevdadan al güzel bi 250 cc naked motor fıtı fıtı rahatına bak canından olma. R1 dediğin makine her adamın bineceği birşey değil.

GorkeM
05 Ekim 2012, 21:17
Motosiklet şakaya gelecek bir alet değil.
Ülkemizde aynı ehliyetle 125likte 1300lükte sürüldüğünden ne yazıkki ciddiyetine varılabilmiş değil.
Gençken ölürüm ederim şakaymış gibi geliyor , ama ölüm bu işin en hafif kolay yolu.
Öncesinde sakat kalma ihtimali var , hayatını sakat geçirme ihtimali.
Bunun dışında kaza yaptığında kendinin dışında başkasına zarar verme , öldürme ihtimali var.
Ki kendin hatan yüzünden olan kazada başkası öldüğünde o vicdan azabı hayatını karartır.

Diyeceğim o ki , motosiklet oyuncak değildir. Hava atmak için , çok zevkli olduğundan , sokaklarda oynamak için alınmaz.
Bu işin ciddiyetine varırsan motorcu olursun. Öte yandan motorlu serseri sıfatını kazanmaktan öte gidemezsin.

Yaşın daha çok genç. Motora heves etmişsen 10larca model değiştireceksin.
Ama acele edersen motor hayatın başlamadan biter.

Hyosung'un farları hoşuma gitmiyor , karizmatik motor istiyorum diyorsun. Mantıklı tabi.
Kawasaki yeni ninja 250yi bu sene getiriyor. Madem bütçen uygun bir düşün derim.

Taner YILMAZ
05 Ekim 2012, 23:44
Yazılan mesajlara bakıyorumda, sanki intihar etmeye karar vermiş birini, kararından vazgeçirmeye çalışılıyormuş gibi geldi.
Trajikomik!

MotorHstası
06 Ekim 2012, 00:58
Hocam seninle bayağı dalga geçmiş arkadaşlar ama dalga geçilmicek gibi değilsin ama motordan anlamayışına verelim.
Motor konusuna gelince ilk bende senin gibi bilmezken ben tüm motorları sürerim ne var diyordum neyse sonra ilk olarak bir arkadaşın 150lik çin scooter e bindim ve motorun ne denli güçlü olduğunu scooter böyleyse 600cc 1000cc likler nasıldır diye aklım hayalim kesmedi.Söylediklerim belki sana boş gelecektir ama binmeden anlayamazsın he 600cc alamazmısın alırsın ama bindiğinde ya tutamaz anında düşürürsün en iyi ihtimalle gaz kolunu çevirdiğinde geriye doğru takla atarsın...
Benim sana tavsiyem ve soruna karşılık önce bir gitip koruma mağzasına kask-ceket-eldiven-dizlik hatta koruyucu pantolon alman bunlarada toplamda 200-300 değilde en az 1000 tl gibi bir bütçe ayırman ve gidip ehliyeti alıp ardından da yeni kasa 0 cbr 125 alman olacaktır bin buna 5-6 ay neyse bunu da peşin fiyatına taksitle almandır önerim bunu 5-6 ay sonra satar bi hyosung gt 250r alır daha sonrada 600cc ye geçersin bu şekilde kademe kademe yükselmendir önerim.
Hyosung gt 250r ın kafa grenajına yani farına güzel bir modifikasyon yaparsın linkteki gibi oluyor far o modifikasyonu yaptığında link:http://www.google.com.tr/imgres?hl=tr&sa=X&biw=1366&bih=677&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=uJjex9J7z-J6xM:&imgrefurl=http://www.ducatistanbul.com/%3Fp%3D214&docid=-O7T-L6GtdYhRM&imgurl=http://www.ducatistanbul.com/blog/wp-content/uploads/2012/03/Ducati_999_S_.jpg&w=1024&h=768&ei=VElvUMKzE9GKhQe82oDgAg&zoom=1&iact=hc&vpx=431&vpy=146&dur=843&hovh=194&hovw=259&tx=130&ty=103&sig=100742386204684982833&page=2&tbnh=149&tbnw=209&start=18&ndsp=20&ved=1t:429,r:6,s:18,i:228
bu linkde de videolu olarak başlangıç motoru hakkında bilgi veriliyor izlemeni ısrarla tavsiye ederim:http://www.youtube.com/watch?v=Hvunr0meJt0

skyytr
06 Ekim 2012, 00:59
Yasi + Motor Tecrubesi + Istedigi Motor = Inthihar
:)
Ama zaten arkadas okudugu mantikli mesajlardan sonra duzgun bir karar vermistir diye dusunuyorum .

Egemen06
06 Ekim 2012, 02:01
Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp diye bir söz var herkes bilir bunu,arkadaş gelmiş konuyu açmış sormuş,bilgisizliği olabilir,
SİZ DALGA GEÇENLER ilk motor sevdanız başladığınızda gözünüz ybr cbr kbr falan filandamıydı?
YOKSA o adını bilmediğiniz koca koca yarış motoru dediğiniz motorlardamıydı ?
Çok mu farklıydınız ? Herşey zamanla öğrenilir,arkadaşımız gelmiş sormuş,biz önerilerimizi,düşüncelerimizi yazacağız,değerlendirmesi ona kalmış.DALGA GEÇENLERİ KINIYORUM.