PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Geçen gün biriyle tanıştım...

ErknOzyurt
03 Ekim 2012, 01:42
Merhaba arkadaşlar geçen gün cross aşığı biriyle tanıstım biraz sohbet ettik. Adama çok özendım adam yanına çanta , profesyonel fotoraf makinesi , sanırım çadırdı çadıra benzettim silah ve bir pusula almıs bilmediği yerlere gidiyor ve geziyormuş ulan dedim biz racingi heycanlanalım diye kullanalım adam heycan ararken yaşam tarzını bulmus yani şuan kross olayına girdim düşünüyorum ama ekipmanda yenilemek gerekiyor 4rıders koruma kask vs vs hem iş var çıkıcan gezmeye vakit az adamın ne iş yaptıgını bilmıyorum ama zamanı bol belliki suan hayalini kuruyorum siz ne dersiniz bu duruma

umurcan
03 Ekim 2012, 01:57
Ben de ss diye gezerim aslen de o toprağa girmenin havası da farklıdır hani gezilerden belli
İleride 1den çok motoru kullanacak halim vaktim olursa cross aklımda

Sizin için sanırım R1 kullanıyorsunuz. Onu 600cc ss ve klx olarak değiştirirdim ben olsam :cat:

Tabi maddi hiçbir şey düşünmüyorum bu yorumu yaparken :)

Tolga Can
03 Ekim 2012, 11:35
Asfaltta sadece düz gidiyorsunuz. Tek zorluğu trafik.
Cross motorda zorluğu siz belirlersiniz. Yola siz karar verirsiniz. Kafanıza eserse gidonu kırar. Orman içine girersiniz.
Tozu dumana kadar, Toprağı söküp arka tekerden atmanın zevkini tadarsınız. İsterseniz Uçarsınız. İsterseniz tırmanırsınız.
Şekil a - Örnek b - Resim c
http://g1210.hizliresim.com/12/3/dm3qq.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Jubaa
03 Ekim 2012, 12:00
Her motorun tadi baska dostum.
Maddi durumun el veriyorsa, bi racing bi cross on numara kombinasyon.

ErknOzyurt
03 Ekim 2012, 16:35
Asfaltta sadece düz gidiyorsunuz. Tek zorluğu trafik.
Cross motorda zorluğu siz belirlersiniz. Yola siz karar verirsiniz. Kafanıza eserse gidonu kırar. Orman içine girersiniz.
Tozu dumana kadar, Toprağı söküp arka tekerden atmanın zevkini tadarsınız. İsterseniz Uçarsınız. İsterseniz tırmanırsınız.
Şekil a - Örnek b - Resim c
http://g1210.hizliresim.com/12/3/dm3qq.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Dostum o sbt250 falan mı kübanın ona benzettimde :) hocam şimdi kros kaskı bakmakta istemıyorum takım taklavat değişcek uzun iş ona canım sıkılıyor

ozrace
03 Ekim 2012, 17:20
cross'un tadını tatmayan bilmez,biz amatörce yaptığımız halde çok zevk alıyorsak bide profesyonel'in tadı nasıldır...cross güzel ama uzun yola ve asfalt yola gelmiyor.haftasonun kırklareli'ne gidince anladım.yanlız bu motorun tadını yanlış yola girince kestirme olarak tarlalar arasından gidince ve gittiğim kampta ormana,suya,taşa toprağa dalınca daha çok anladım :)

ErknOzyurt
03 Ekim 2012, 18:55
Ben bursadayım koskoca uludağ var kayapa var burda yeşillik bol :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:14 ----------

Ben de ss diye gezerim aslen de o toprağa girmenin havası da farklıdır hani gezilerden belli
İleride 1den çok motoru kullanacak halim vaktim olursa cross aklımda

Sizin için sanırım R1 kullanıyorsunuz. Onu 600cc ss ve klx olarak değiştirirdim ben olsam :cat:

Tabi maddi hiçbir şey düşünmüyorum bu yorumu yaparken :)

Raceyi bırakmam dostum + cross bakarım vakit olursa crosun tadı çıkar

baysamin
03 Ekim 2012, 20:47
SS kullanan bi arkadaşda senin gibi düşünüyor. Herkez bir gün en duruya biner derlerya işte sende o kıvamdasın.

tr100a
03 Ekim 2012, 20:56
belli bir tecrübeden sonra veya motor üzerinde olgunlaştıktan sonra touring -enduro- chooper tarzı ağır motorlara yöneliyor çoğunlu demek ki var bir bildikleri bende maxi scooterebiniyorum ama gönlüm custom chooperden yana

sakinseytan
03 Ekim 2012, 21:06
bilmiyorum kim ne düşünüyor ama racer hiçbir zaman hevesimde hayalimde olmadı tek begendigim yani 4 silindirin eşsiz müzigi...
enduro ve cross ayrıcalık ve tecrübedir.bi kac arkadaşını alıp hafta sonu ıssız ormanlara dalıp dag bayır tırmanınca yada eşini dostunu alıp 3000-4000km
hiçbi yerin agrımadan motor kullanınca duyguların deişiyo.türkiye gibi bi yerde ss kullanmak cok zor trafikteki araçlar resmen kasap.
dün bi abim aradı hakan bi motor var gidip alalım dedi oke dedim motor baktım ss ve 450km de motoru geri getirirken virajda ön teker kaydı
zar zor toparladım motordan inince harbiden kütük gibi gittigine bir kez daha kanaat verdim

ErknOzyurt
04 Ekim 2012, 00:58
bilmiyorum kim ne düşünüyor ama racer hiçbir zaman hevesimde hayalimde olmadı tek begendigim yani 4 silindirin eşsiz müzigi...
enduro ve cross ayrıcalık ve tecrübedir.bi kac arkadaşını alıp hafta sonu ıssız ormanlara dalıp dag bayır tırmanınca yada eşini dostunu alıp 3000-4000km
hiçbi yerin agrımadan motor kullanınca duyguların deişiyo.türkiye gibi bi yerde ss kullanmak cok zor trafikteki araçlar resmen kasap.
dün bi abim aradı hakan bi motor var gidip alalım dedi oke dedim motor baktım ss ve 450km de motoru geri getirirken virajda ön teker kaydı
zar zor toparladım motordan inince harbiden kütük gibi gittigine bir kez daha kanaat verdim

Aslında kenan gibi yapacaksın pistte race dısarda enduro :) racenin tadı pistte çıkıyor

beyaz atlı
04 Ekim 2012, 01:47
dostum her motorun tadı başka ama crosun tadı bambaska unutma :)))) sym wolf 250 kullanıyorum normalde 2. motor olarakta ramzey crosum var... motor kullanmanın spor olduğunu anladım resmen dağda akşam eve ölü gibi geldim ve şimdi pazar olsunda gideyim tekrar diye bekliyorum.... şiddetle tavsiye ederim... ama imkan varsa motor ve akipman almadan emaneten bi dene herkeze göre değil çünkü cross zevk almaya bilirsinde :))

Tolga Can
04 Ekim 2012, 09:47
Dostum o sbt250 falan mı kübanın ona benzettimde :) hocam şimdi kros kaskı bakmakta istemıyorum takım taklavat değişcek uzun iş ona canım sıkılıyor

Profil resminin altında var. Xtreme Max.
ilk aşama olarak 2.el temiz 2.000 TL ye 150 cc bir cross alabilirsin. Korkmadan parçalarsın :D
https://www.facebook.com/XtremeMaxKullanicilari bi göz atmanı tavsiye ederim. Güzelde duruyor.

ErknOzyurt
04 Ekim 2012, 17:09
Profil resminin altında var. Xtreme Max.
ilk aşama olarak 2.el temiz 2.000 TL ye 150 cc bir cross alabilirsin. Korkmadan parçalarsın :D
https://www.facebook.com/XtremeMaxKullanicilari bi göz atmanı tavsiye ederim. Güzelde duruyor.

hocam çine tövbe edeli çok uzun zaman oluyor attan inip eşşeğe binmem :)