PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mondial mg 125 classic

Motors123
01 Ekim 2012, 18:18
Evet yeni scooter almama rağmen bende vitesli motor istiyordum bu scooteri aldık gayet güzel şikayetçi degilim ama seneye mondial mg 125 classic almak istiyorum arkadaşta denedim debriyajı felan yumuşacık test sürüşü yapmadım ama çok rahat geldi tipi çok kötü ama sizce seneye bunumu alayım yoksa 2 sene sonra honda cbr 125 mi alayım hondanın tipi çok güzelde onu hç denemedm debriyajın hafif olması beni memnun etti sert debriyajlı bir motorla surmeyi denemiştim sürememştm debriyaj hızlıca gidiyordu honda cbr 125 mi yoksa mondial mg 125 classic mi?

Mengu16
01 Ekim 2012, 18:27
Güzel bence ama ön freni diskli bişey alsan daha memnun kalırsın, mesela Mondial MG 100 Prince. Hem vergisiz, hem aluminyum jant hem de ön fren disk. Tipi daha güzel, şasesi aynı olmasına rağmen.

TATLIHIZ
01 Ekim 2012, 18:32
ooo sen doymassın dur daha kullan sonra..ama tvs satıp..mondi almak akıl dyil..titresim abidesi o motor.

Motors123
01 Ekim 2012, 18:42
Güzel bence ama ön freni diskli bişey alsan daha memnun kalırsın, mesela Mondial MG 100 Prince. Hem vergisiz, hem aluminyum jant hem de ön fren disk. Tipi daha güzel, şasesi aynı olmasına rağmen.

dediğininde debriyajı bunuki gibi mi

beyazit60
01 Ekim 2012, 19:59
Evet yeni scooter almama rağmen bende vitesli motor istiyordum bu scooteri aldık gayet güzel şikayetçi degilim ama seneye mondial mg 125 classic almak istiyorum arkadaşta denedim debriyajı felan yumuşacık test sürüşü yapmadım ama çok rahat geldi tipi çok kötü ama sizce seneye bunumu alayım yoksa 2 sene sonra honda cbr 125 mi alayım hondanın tipi çok güzelde onu hç denemedm debriyajın hafif olması beni memnun etti sert debriyajlı bir motorla surmeyi denemiştim sürememştm debriyaj hızlıca gidiyordu honda cbr 125 mi yoksa mondial mg 125 classic mi?

Dostum sen diyon ki bu sene şahin mi alayım seneye audi mi alayım. Bu sene yaz sezonu bitti boşuna al sat yapıp zarar etme mondialden. Seneye al cbr yi tatlı tatlı bin. Üste para verseler mg 125'e binmem.

Mengu16
01 Ekim 2012, 20:02
dediğininde debriyajı bunuki gibi mi
Aynen öyle, ikisinde de 5 vites cg motor var.

Motors123
01 Ekim 2012, 20:05
Tabi bende biliyorum öyle olduğunu ama sert debriyaj olunca kullanamıyorum bırakırken hep hızlı bırakıyorum honda cbr 125 2009 (butcem ona yeticek o zamanlar çok para brktiremiyorum ) modellerin debriyajı nasıl yavaş mı birde bu motor çok hafif bende hiç beğenmedim tipini mondialın honda cbr zaten hayallerimin motoru ama kullanamama korkusu var çok acemiyim henüz

Mengu16
01 Ekim 2012, 20:08
Tabi bende biliyorum öyle olduğunu ama sert debriyaj olunca kullanamıyorum bırakırken hep hızlı bırakıyorum honda cbr 125 2011 modellerin debriyajı nasıl yavaş mı birde bu motor çok hafif bende hiç beğenmedim tipini mondialın honda cbr zaten hayallerimin motoru ama kullanamama korkusu var çok acemiyim henüz
Hafif motor daha iyi, basit kazalardan ayağını yere vurarak sakınabiliyosun.

Motors123
01 Ekim 2012, 20:12
Hafif motor daha iyi, basit kazalardan ayağını yere vurarak sakınabiliyosun.

Noktalama kullanmadıgım için yanlış oldu hondada öyle hafif mi demek istiyorum ben 1.5 sene sonra felan honda cbr 125 alıcam eğer bunu almazsam honda cbr 125 debriyajı yumuşak mı ve ağırlığı ne kadar hafif mi çok mu ağır gelir

Çok karmaşık oldu kısaca mondialın debriyajını beğendim tam kullanaceğim gibi aslında ben honda cbr 125 almak istiyorum honda cbr 125 in debriyajı nasıldır

Mengu16
01 Ekim 2012, 20:55
Noktalama kullanmadıgım için yanlış oldu hondada öyle hafif mi demek istiyorum ben 1.5 sene sonra felan honda cbr 125 alıcam eğer bunu almazsam honda cbr 125 debriyajı yumuşak mı ve ağırlığı ne kadar hafif mi çok mu ağır gelir

Çok karmaşık oldu kısaca mondialın debriyajını beğendim tam kullanaceğim gibi aslında ben honda cbr 125 almak istiyorum honda cbr 125 in debriyajı nasıldır
Mantıken hondanın debriyajının daha yumuşak olması lazım, ama yağmurda kullanılıp bakımsız bırakıldıysa bilemem.

turkish39
01 Ekim 2012, 21:04
Hele bi 1 sene geçsinde...Ne motosikletler gelicek geçicek gönlünden...Yorma kafanı böyle şeylere.Daha ne modeller çıkıcak.

TATLIHIZ
01 Ekim 2012, 21:33
ybr kullandıgımda alısmak için 10 kalkıstan 7 si stop du.. debrajı cok degişik.. uag kullandım 10 kalkıs 10 u da stopsuz.. sen anla artık.. ama bi alıstınmı öyle güzel gelir anlamassın.. ne demek istedigimi anladın.. herkez kullanır uag yi.. hem simdi daha motorun 7 günlük almıcaktın..böyle düşünürsen cabuk vazgecersin motordan.

I.Love.Drift
01 Ekim 2012, 21:37
Motors sen debriyaj yumusak diyon ama her motorun ayari var hepsi yumusacik olabilir :)

Mengu16
01 Ekim 2012, 22:09
ybr kullandıgımda alısmak için 10 kalkıstan 7 si stop du.. debrajı cok degişik.. uag kullandım 10 kalkıs 10 u da stopsuz.. sen anla artık.. ama bi alıstınmı öyle güzel gelir anlamassın.. ne demek istedigimi anladın.. herkez kullanır uag yi.. hem simdi daha motorun 7 günlük almıcaktın..böyle düşünürsen cabuk vazgecersin motordan.
Demekki onu debriyajı zayıf yada kaçırıyor.

TATLIHIZ
01 Ekim 2012, 22:58
Demekki onu debriyajı zayıf yada kaçırıyor.

5000 Deki 2012 Esd debrajı nasıl kacırsın..Bende stop ediyor arkadasta etmiyor :)

Mengu16
01 Ekim 2012, 23:02
5000 Deki 2012 Esd debrajı nasıl kacırsın..Bende stop ediyor arkadasta etmiyor :)
Yanlış anladın ben uag'nin debriyajı zayıf diyorum :)

TATLIHIZ
01 Ekim 2012, 23:04
Yanlış anladın ben uag'nin debriyajı zayıf diyorum :)

Yaw özür dilerim o zman :D Psikojlik gibi her msj bana geldi sanıom :D