PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : lazer carbon fiber kask hakkında...çok acil bilgi lütfen...

hocaseko
30 Eylül 2012, 09:34
arkadaşlar pazartesi öğleden sonra en geç siparişi vermem gerekiyor...lazer carbon fiber kasklar nasıldır? vizörü rahat değişir mi,ses durumları nedir? daha önce görmedim bile kimsede...kullananlar yada görenler cevaplarsa sevinirim...

KeoS
30 Eylül 2012, 10:41
bende normal lazer vertigo kask var oyle cok kaliteli bir kask degil acikcasi ama carbon fiber olani hakkinda yorum yapamayacagim

genede butcen el veriyorsa japon kasklarindan kalitesi belli olanlardan almanda fayda var diye dusunuyorum

simdi feyizogluna baktimda lazerin carbon kaski 800 civari onun yerine biraz daha ekleyip shoeinin xr 1100 lerini alip kullanabilirsin

ogzcngdk
30 Eylül 2012, 12:04
karbon fiber dediğimiz madde çok sert ve kırılgan bir metaldir ama zannediyorumki kaskı metalden yapmamışlardır

(belkide yapmşlardır çünkü aynı zamanda en hafif metal)

hocaseko
30 Eylül 2012, 17:10
bende normal lazer vertigo kask var oyle cok kaliteli bir kask degil acikcasi ama carbon fiber olani hakkinda yorum yapamayacagim

genede butcen el veriyorsa japon kasklarindan kalitesi belli olanlardan almanda fayda var diye dusunuyorum

simdi feyizogluna baktimda lazerin carbon kaski 800 civari onun yerine biraz daha ekleyip shoeinin xr 1100 lerini alip kullanabilirsin

ben daha ekonomik alacağım...shoei gönüllerin sultanıda şuan bütçem uygun değil...

---------- Post added at 16:10 ---------- Previous post was at 14:37 ----------

acil güncelll....

hocaseko
30 Eylül 2012, 21:25
günceııııllll

rapidhacker5
30 Eylül 2012, 21:31
xj6n de baya ses yapar haberin olsun

otopsici
30 Eylül 2012, 21:33
ben daha ekonomik alacağım...shoei gönüllerin sultanıda şuan bütçem uygun değil...

---------- Post added at 16:10 ---------- Previous post was at 14:37 ----------

acil güncelll....
arkadaşım sana shoei hiç bir şekilde tavsiye etmiyorum bende var 100 tl lik kask bile daha sessiz
fiyat konusunda net bir rakam ver ona göre sana tavsiyede bulunabilelim

hocaseko
30 Eylül 2012, 21:49
300-350 gibi...maksimum yada bonus taksit imkanı...

otopsici
30 Eylül 2012, 22:16
üzerine 100 tl daha koy scorpion exo 750 lere bir bak

ZIPPIRMAN
30 Eylül 2012, 22:37
karbon fiber dediğimiz madde çok sert ve kırılgan bir metaldir ama zannediyorumki kaskı metalden yapmamışlardır

(belkide yapmşlardır çünkü aynı zamanda en hafif metal)
Yahu nerenizden uyduruyorsunuz karbon un metal olduğunu
çok kırılgan oluğunu falan bilmiyorsanız susun milletin kafasını karıştırmayın
karbonfiberin nekadar esnek ve çelikten nekadar daha dayanıklı olduğunu görmek için
karbon fiber yelken direkleri yazın gogul amcanıza ve görün
gerçek karbon fiberi üzerine çıksan kıramassın esner durur
pan
ranın alabileceği en iyi kasklardanda biridir.
300-500 lirayada aldanmayın karbon değildir.

GaCCaLL
30 Eylül 2012, 23:09
Aynen bende bu aralar kask arayışı içerisindeyim
maximum 500 e çıkabilirim ve ses konusunda artık şuanki kullandığım kasktan soğumuş durumdayım neler önerirsiniz??

hocaseko
30 Eylül 2012, 23:26
Yahu nerenizden uyduruyorsunuz karbon un metal olduğunu
çok kırılgan oluğunu falan bilmiyorsanız susun milletin kafasını karıştırmayın
karbonfiberin nekadar esnek ve çelikten nekadar daha dayanıklı olduğunu görmek için
karbon fiber yelken direkleri yazın gogul amcanıza ve görün
gerçek karbon fiberi üzerine çıksan kıramassın esner durur
pan
ranın alabileceği en iyi kasklardanda biridir.
300-500 lirayada aldanmayın karbon değildir.

yani lazer carbon fiber işe yaramaz mı? aynı fiyatlara agv k3 var birde....

ZIPPIRMAN
01 Ekim 2012, 00:00
yani lazer carbon fiber işe yaramaz mı? aynı fiyatlara agv k3 var birde....

kardeşim karbon bu işin nirvanasıdır
olmaz olurmu en iyisi olur hemde
ama hangi kask? nekadar karbon?anlatılan yazılan nekadar dopru?
sende bukadar sorana kadar birkaç link ver neymiş ne değilmiş bakalım fikrimizi söyleyelim
ovar bu var la olmaz
linki ver bakalım işim gücüm yok bu satte senin verdiğin isimlerimi arayıp bulacağım.
gerçi sen ne aradığını biliyormusun oda şüpheliya.

hocaseko
01 Ekim 2012, 00:03
agv içinde vizörü çabuk çiziliyor,vizör vidaları hemen kırılıyor deniliyor....

sabır Allahım sana geliyorum...

---------- Post added at 23:03 ---------- Previous post was at 23:00 ----------

kardeşim karbon bu işin nirvanasıdır
olmaz olurmu en iyisi olur hemde
ama hangi kask? nekadar karbon?anlatılan yazılan nekadar dopru?
sende bukadar sorana kadar birkaç link ver neymiş ne değilmiş bakalım fikrimizi söyleyelim
ovar bu var la olmaz
linki ver bakalım işim gücüm yok bu satte senin verdiğin isimlerimi arayıp bulacağım.
gerçi sen ne aradığını biliyormusun oda şüpheliya.

http://www.feyizoglu.com/Lazer-Fiberpro-Maori-Kask_44284.html#0 tam bu gönlümdeki...çok bakınınca da insan sürmenaj oluyor...kaskı arabanın yanında unutmuşum aynen uçtu gitti...çok acele ediyorum...yarın öğlene kadar alayımda öbür gün elimde olsun diye...

birde şöyle birşey var...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motor-sporlari-kask-tam-kask-marushin-shivan-dragon-ucretsiz-kargo-100267631/detay

ZIPPIRMAN
01 Ekim 2012, 00:09
agv içinde vizörü çabuk çiziliyor,vizör vidaları hemen kırılıyor deniliyor....

sabır Allahım sana geliyorum...

---------- Post added at 23:03 ---------- Previous post was at 23:00 ----------

http://www.feyizoglu.com/Lazer-Fiberpro-Maori-Kask_44284.html#0 tam bu gönlümdeki...çok bakınınca da insan sürmenaj oluyor...kaskı arabanın yanında unutmuşum aynen uçtu gitti...çok acele ediyorum...yarın öğlene kadar alayımda öbür gün elimde olsun diye...

kardeşim bunlar karbon marbon değil bildiğin fiberglas malzeme
karbon olan kaskta adam boya yapmaz karbonun özel dokusu vardır o dokuyu malının garantisi olarak gözünün içine sokar
al buyur karbon kask
http://www.motosikletaksesuarlari.com/BELL-KASK-BELL-M4R-CARBON-Siyah-Karbon-KAPALI-KASK_592.html#0
al bunuda incele
http://www.motordelisi.com/forum/motordelisi-genel/68030-yeni-kaskim-hjc-fs-15-carbon-fiber.html

hocaseko
01 Ekim 2012, 00:13
beni aşar bu kask...arada bu kadar fark varsa bir tutam karbon var içinde sanırım...bari 300-350'ye birşeyler tavsiye edin :)

ZIPPIRMAN
01 Ekim 2012, 00:16
Ben kask tavsiye etmem kardeş
o işin vebali çok
geçen hafta ikitellide bir kurye öldü kafasındaki kask 4 yıldız almış denilen ls2 kasktı iki parçaya ayarıldı kask
o yüzden iyi araştırın öyle bir günde olacak işi değil.

hocaseko
01 Ekim 2012, 00:21
o işin vebali çok
geçen hafta ikitellide bir kurye öldü kafasındaki kask 4 yıldız almış denilen ls2 kasktı iki parçaya ayarıldı kask

Allah rahmet eylesin...valla motora binemiyorum bu güzel havalarda acelem ondan...ls2 almayı kesinlikle düşünmüyorum zaten...

ozgurakman
01 Ekim 2012, 00:33
shark a yönel diyeceğim ama... biraz pahalı. bu arada naked motor süren birisi ucuz kask aramamalı çünkü gürültüden motorun tadı çıkmıyor.

GokhanUzun
01 Ekim 2012, 00:39
Lazer Fibre Pro Maori modelini ben de araştırdım geçen gün. Başka bir firmanın sitesindeki "outlet" bölümünde 300 TL ye 10 taksitle satılıyor.
Ancak kullanıcı yorumlarını hiç bir yerde göremediğim için kararsız kaldım. Malzemenin fiberglas oluşu ve üzerinde pinlock (Buğu önleyici. Yani gerçekten de buğu
önleyen buğu önleyici demek istiyorum. Eski Lazer kaskım için almıştım ve çok işe yarıyor.) takılı olarak bu fiyata satılması çok iyi.
Ancak bu modelin en az 5-6 yıldır rafta yatan bir model olduğunu da belirtmek isterim.
Bazı yazılarda kaskların da kullanılıp kullanılmadıklarına bakılmaksızın belirli bir ömüre sahip olduklarından bahsediliyor.
Fiber lifleri bağlayan kimyasalların sınırlı bir süre istenilen mukavemeti gösterebildiklerinden bahsediliyor vs vs.
Diğer yandan Shark'ın sitesindeki garanti koşullarında ise kaskların "satın alındıktan" sonra 5 yıl garanti kapsamında olduğu belirtiliyor.
Tabii ki bahsedilen garanti kaza durumunu değil malzeme ve işçilik hatalarını kapsıyor.
Ancak bana dikkat çekici gelen raftaki bekleme süresine bakılmadan bir kaskı satın aldıktan sonra 5 yıl kullanacağınızın varsayılmasıdır.
Ben bu durumda rafta beklemiş fiberglas kaska güvenmeli miyim yoksa güvenmemeli miyim konusunda bir karara varamadığım
için bekleme moduna geçtim ve bu konuda gerçekten bilgi sahibi olan birilerinin yorumlarını bulabilmeye çalışıyorum.

hocaseko
01 Ekim 2012, 00:47
bak şimdi..üretim tarihini nasıl öğreneceğiz...bir yerinde yazıyor mu acaba? 300 iyi fiyatmış...

kefeeee
01 Ekim 2012, 00:48
Karbon kesiği diye bişi duydunuz mu hiç, Marushin falan bakabilirsin o paralara güzel bişi çıkar. Karbonfiber kasklar sokaklara uygun değildir. Pist için yapılmışlardır. Karbonfiber kask ile kaldırım köşesine çarparsanız aşırı esneyen karbonfiber kırıldığında çok büyük bir güçle kafa tasınızı kesecektir. Sokağa uygun kasklar almanız sizin için çok daha iyi olur.

Piste çıkmak için düşünüyorsanız gerçekten alabileceğiniz en iyi kasklardandır.

Önerilerim
Shark Vision-R
Marushin Kintaro

hocaseko
01 Ekim 2012, 00:50
Karbon kesiği diye bişi duydunuz mu hiç, Marushin falan bakabilirsin o paralara güzel bişi çıkar. Karbonfiber kasklar sokaklara uygun değildir. Pist için yapılmışlardır. Karbonfiber kask ile kaldırım köşesine çarparsanız aşırı esneyen karbonfiber kırıldığında çok büyük bir güçle kafa tasınızı kesecektir. Sokağa uygun kasklar almanız sizin için çok daha iyi olur.

Piste çıkmak için düşünüyorsanız gerçekten alabileceğiniz en iyi kasklardandır.

Önerilerim
Shark Vision-R
Marushin Kintaro

haydi buyrun bakalım :) karbon kesiğide çıktı...motoru alırken bu kadar düşünmemiştim :)

kefeeee
01 Ekim 2012, 00:52
haydi buyrun bakalım :) karbon kesiğide çıktı...motoru alırken bu kadar düşünmemiştim :)

Marushin Kintaro'yu azıcık araştır çok beğeneceksin.
Daha şehir içi kafasında olmak istiyosan Vision-R'lar muhteşem cidden

Bu arada full karbon kasklardan bahsetmiştim ben shoei'ye paran yetmiyoken karbon bi kask alabileceğini hiç sanmıyorum. Adının içinde karbon geçiyodur, karbonfiber değildir o

COQ
01 Ekim 2012, 00:55
Forumda biraz arama yapma zahmetine girseniz,sordugunuz sorularin cevaplarindan fazlasina ulasabilirsiniz.

GokhanUzun
01 Ekim 2012, 01:00
Bence ZIPPIRMAN'in tavsiyesine uymanızda , yani aceleye getirmeden araştırarak ve de deneyerek yeni bir kask almanızda fayda var.
Naçizane fikrim budur.

hocaseko
01 Ekim 2012, 01:03
Forumda biraz arama yapma zahmetine girseniz,sordugunuz sorularin cevaplarindan fazlasina ulasabilirsiniz.

o zahmete sabahtan beri giriyorum ama net cevaplar bulamadım...bazı konularda çok eski...acaba yeni üretimi mi yok diye araştırıyorum...

---------- Post added at 00:03 ---------- Previous post was at 00:00 ----------

Bence ZIPPIRMAN'in tavsiyesine uymanızda , yani aceleye getirmeden araştırarak ve de deneyerek yeni bir kask almanızda fayda var.
Naçizane fikrim budur.

muğla çok motosiklet olan ama aksesuar bulmanın zor olduğu bir il...internete mahkumuz anlayacağın...

Shrieker
01 Ekim 2012, 01:03
İnanılmaz yalan yanlış şeyler yazılmış bu başlığa. Arkadaşlar bir şeyi bilmiyorsanız yazmayın, cahillere belki çok bilgiliymiş gibi görünebilirsiniz, ancak gerçekten bir şeyler bilen insanların güvenini tamamen kaybedersiniz.

Kask konusu çok teferruatlı. Kasklar konusunda bilmeniz gereken ilk şey kaskın içindeki etikette yazar: "Hiçbir kask öngörülebilen bütün darbelere karşı koruma sağlamaz."

Kask ararken karbonmuş, termoplastikmiş, fiberglasmış, aramidmiş uğraşmanıza hiç gerek yok. Alacağınız kaskın güvenlik sertifikası var mı ona bakın yeter. ECE veya Snell sertifikalı olmalı kaskınız. Avrupa Birliği'nde satılan bütün kaskların ECE sertifikası olmak zorunda. Snell'de ABD'nin stadardıdır - ya da ECE'nin ABD'deki eşdeğeridir diyelim daha doğru olsun.

GokhanUzun
01 Ekim 2012, 01:04
Yeni üretimi mi yok derken Lazer Fibre Pro modelinden bahsediyorsanız evet yeni üretimi yok.
Bu sebepten dolayı önceki mesajımda bu kaskın en az 5-6 yıldır rafta yatan bir kask olduğundan bahsetmiştim.

hocaseko
01 Ekim 2012, 01:10
Yeni üretimi mi yok derken Lazer Fibre Pro modelinden bahsediyorsanız evet yeni üretimi yok.
Bu sebepten dolayı önceki mesajımda bu kaskın en az 5-6 yıldır rafta yatan bir kask olduğundan bahsetmiştim.

birde marushin de aynı tarih sorunu var...ancak 2012 anes motorda shark modellerinde var...firmalar neden tarih belirtmezler ki?

---------- Post added at 00:10 ---------- Previous post was at 00:07 ----------

İnanılmaz yalan yanlış şeyler yazılmış bu başlığa. Arkadaşlar bir şeyi bilmiyorsanız yazmayın, cahillere belki çok bilgiliymiş gibi görünebilirsiniz, ancak gerçekten bir şeyler bilen insanların güvenini tamamen kaybedersiniz.

Kask konusu çok teferruatlı. Kasklar konusunda bilmeniz gereken ilk şey kaskın içindeki etikette yazar: "Hiçbir kask öngörülebilen bütün darbelere karşı koruma sağlamaz."

kask konusunda hepimizin cahil olduğunu düşünüyorum...kullanmadan yol yapmadan yorum yapmak bence doğru değil...hele ki birkaç kask eskitmeden kıyaslama yapmak en korkuncu...

Shrieker
01 Ekim 2012, 01:15
300-350 TL bütçem var yazmışsınız. Kaskların raf ömrü olur. Alacağınız kaska karar verirken önce eski bir model olmadığına emin olun. Malzemeye de kafayı fazla takmayın. Yukarda yazdığım gibi ECE sertifikası olsun yeter. Geriye kalan havalandırma, vizör kalitesi, ses, ağırlık vs. vs. etmenler dediğiniz gibi ancak bir iki model eskitmekle anlaşılır.

hocaseko
01 Ekim 2012, 01:19
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motor-sporlari-kask-tam-kask-marushin-shivan-dragon-ucretsiz-kargo-100267631/detay

son yorumlar lütfen...yarın okul var :)

GokhanUzun
01 Ekim 2012, 01:20
Yanlış bir yönlendirme içinde olmak istemem. Ben , rafta uzun yıllar beklemiş kask gereken koruma değerlerini yitirmiştir demiyorum.
Shrieker'in de yukarıda belirttiği gibi kask konusu çok teferruatlı ve bu konuda doğruluğu tartışılır olan pek çok şey okuyabilirsiniz.
Ben sadece başka bir forumda okuduğum bir yazının içeriğinden bahsettim. Bu yazıda da fiberglas kask uzun süre rafta yatarsa
mukavemetini tamamen kaybeder demiyor. "Standartlara uygun" mukavemeti gösteremeyebilir diyor. Eğer durum öyle olsaydı bütün
fiberglas teknelerin veya Anadol otomobillerin 5 yıl sonra çöpe atılması gerekirdi.

kefeeee
01 Ekim 2012, 01:22

son yorumlar lütfen...yarın okul var :)

Güzel kask ama mat kask alma çizilince onaramıyosun normal parlak cilası olan bir kask al. Çoğu mat almış arkadaşım illalah etmişti

Shrieker
https://bit.ly/QDOQ0h

1. ve 2. sayfalara bak. Marushin kullanmadım, hakkında çok fazla yazı da okumadım. Scorpion 400/450 700/750 modelleri gayet iyi kasklar. İlk kaskım 700'dü. Bütçene yakın sayılır fiyatları.

GokhanUzun
Yorum yok :)
Allah kolaylık versin.

hocaseko
01 Ekim 2012, 01:24
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motor-sporlari-kask-tam-kask-marushin-parlak-siyah-ucretsiz-kargo-100266753/detay

buda 777 modeli...sharp testi 5*

rs_guven
01 Ekim 2012, 01:43
o işin vebali çok

Bende bu aralar ls2 kask almayı düşünüyordum. Siz öyle söyleyince ne yapayım bilemedim. Benim bütçem kısıtlı ama, en fazla 200 tl. O yüzden ls2 almayı düşünüyorum. O fiyatlara daha iyisi yok herhalde..

hocaseko
01 Ekim 2012, 11:13
günaydn arkadaşlar...nedir son durum...

rs_guven
01 Ekim 2012, 12:08
Mevzu kask olunca, kimse tavsiyeye yanaşmıyor. Malum ölüme sebebiyet vermenin cezası büyük ;)
Allah kimseye kaza, bela vermesin..

GokhanUzun
01 Ekim 2012, 13:06
Shark'ın s700s modeline bakılabilir. Fiyatı bütçenizden biraz daha yüksek ama bol taksit imkanı var ve
bu model 2012 de çıktı yani taze kasktır. Shark için de genelde iyi yorumlar yapılıyor.

COQ
01 Ekim 2012, 13:20
Ben bir tavsiyede bulunayim.
Saticiya gidin.
Butcenize uygun olan butun kask marka ve modellerini isteyin.
Tek sartiniz guvenlik sertifikasi olanlar olacak.
Daha sonra hepsini tek tek deneyin.
Kafaniza tam uyan hangisi ise onu alin.
Eger birden fazla kask kafaniza uyarsa,aralarinda karsilastirma yapin.
Kafaniza tam oturmayan kaski asla almayin.
Korumaz...

< iLk@yy >
01 Ekim 2012, 14:36
Yanlış bir yönlendirme içinde olmak istemem. Ben , rafta uzun yıllar beklemiş kask gereken koruma değerlerini yitirmiştir demiyorum.
Shrieker'in de yukarıda belirttiği gibi kask konusu çok teferruatlı ve bu konuda doğruluğu tartışılır olan pek çok şey okuyabilirsiniz.
Ben sadece başka bir forumda okuduğum bir yazının içeriğinden bahsettim. Bu yazıda da fiberglas kask uzun süre rafta yatarsa
mukavemetini tamamen kaybeder demiyor. "Standartlara uygun" mukavemeti gösteremeyebilir diyor. Eğer durum öyle olsaydı bütün
fiberglas teknelerin veya Anadol otomobillerin 5 yıl sonra çöpe atılması gerekirdi.

kaskın dış malzemesinin ömrü bitmiyor zaten
ömrü biten iç kısımda pek çok kişinin köpük diye adlandırdığı darbe emici işlevi görem komposit malzemedir.
bu beyaz komposit malzeme ( köpük adı ile bildiğiniz ) zaman geçtikçe sertleşir. bu durumda allah korusun bir kaza anında darbeyi soğurma gücü zamanla azalır ve beyninizi koruyabileceğiniz darbe gücünden fazlasını alabilirsiniz.
genel olarak bir kaskın raf ömrü 2 yıl kullanım ömrü 3 yıldır. bu 2si ile beraber 5 yıl denir.

bu durumda kaskın dış kabuğunun neyden yapıldığı hiç bir işe yaramaz dış kabuğun ilk ve esas görevi aerodinamik, görsel ve sizi kaza darbesinden koruyacak olan komposit malzemenin bir arada kalmasını sağlamasıdır.
tabiki dandik bir dış kabuğa sahip bir kaskta hiç bir işinizi görmeyecektir.

MrSandman
01 Ekim 2012, 17:37
Ben hiç bu kadar yalan yanlış bilgiyi tek bir başlıkta ve birden fazla insandan okuduğumu hatırlamıyorum.
Ne karbonun metalliği kalmış ne kırılınca yüzü kesmesi kalmış.
Gerçekten bilmiyorsanız biliyormuş gibi yapmayın! İnsanları yanlış yönlendirmenin gerçekten hiçbir anlamı yok.

Uvex marka Onyx model karbon kask sahibiyim. http://shop.helmetcity.co.uk/UVEX-Onyx-Carbon_0_0_3I02M.jpg Kaskın en önemli özelliği sadece 950gr. olmasıdır.
Karbon fiber karbon ipçiklerin tıpkı bir hasır gibi dokunması sonra üzerinin epoksi(epoxy) yada reçine dediğimiz yapıştırıcı malzeme ilk kaplanması ile oluşturulan bir kompozite malzemedir.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/44/Kohlenstofffasermatte.jpg
Peki kaskın karbon fiber yada başka bir materyal olması ne işe yarar. Bunu anlamak için öncelikle kaskların yapısını incelemek lazım.
Kasklar 3 farklı malzemenin bir araya gelmesi ile oluşur.
http://www.sicklines.com/news-images/bern_watts_helmet1s.jpg
Birinci kısım yani dış kabuk(hard shell) çarpma, darbe ve sürtünmelere dayanması gereken bölümdür.
Bu bölüm ne kadar dayanıklı ise kaza anında kafanıza kaskınızdan başka birşey temas etmez.
İkinci kısım ise Polystyrene köpüktür(EPS foam). Bu bölümün görevi ise darbe emmektir.
Üçüncü kısım ise iç kapmalama ve kaskın sabitleme kısımları. Bunların görevide kafanızı terletmemek,
kafanızın kaskın içinde rahatsız olmasını önlemek ve kaza anında kaskın kafanızdan firlamasına mani olmak.

Bu ahvalde kask karbon fiber olmalımıdır? İhtiyacınıza göre değişir.
Termoplastik(ısı ile şekkillendirilmiş plastik) bir kaska göre hem darbe emiciliği daha fazladır hem olurda asfaltta kayarsanız asfalttaki sürtünmeye çok daha iyi dayanır
ayrıca en başta belirttiğim gibi çok daha hafiftir.

hocaseko
01 Ekim 2012, 20:10
termoplastikte faullü çıktı..bu kask mevzusu ne olacak bilmem? :)

Shrieker
01 Ekim 2012, 20:31
Ben bir tavsiyede bulunayim.
Saticiya gidin.
Butcenize uygun olan butun kask marka ve modellerini isteyin.
Tek sartiniz guvenlik sertifikasi olanlar olacak.
Daha sonra hepsini tek tek deneyin.
Kafaniza tam uyan hangisi ise onu alin.
Eger birden fazla kask kafaniza uyarsa,aralarinda karsilastirma yapin.
Kafaniza tam oturmayan kaski asla almayin.
Korumaz...

+1. Yalnız arkadaşın en büyük sıkıntısı (anladığım kadarıyla) civarındaki seçeneklerin sınırlı olması. Gerçi yukardaki formül yine geçerli olmalı bu durumda.

Hangi sertifikaya bakmalısın onu da 2. sayfada yazdık. Gerisi sana kalmış.

Hatta ben 1 adım daha ileri gidip (çok doğru olmasa da ) spesifik bir marka/model de önerdim. İlla bu veya şu olacak diye takılma. Ancak asgari iki kıstas her zaman kafana uyum(fit) ve sertifika olmalı.

hocaseko
07 Ekim 2012, 13:53
shark speed r alıyorum...bütçe planları altüst oldu ama neyse...