PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mondial MR 250 Destro ya geçiş için yardım lütfen

Sayfa : [1] 2 3

sinesos
29 Eylül 2012, 21:20
Arkadaşlar Merhaba. Sitede yeniyim ve bu ilk yazım. Hatta bir forumda ilk konu açışım.
Kararsız kaldığım konuyu çok kısa özetleyeyim sizlere.

Geçmiş zamanda motor sevdam olmasına karşın son 45 yaşından sonra son 4 aydır sanki bedenime bulaşmış bir virüs gibi motor ile yatıp kalkıyor makale ve forumları takip ediyorum. Bunun sonucunda da son 4 aydır 90 cc ile başlayıp 125 cc ve sonrasında 150 cc Mondial Gomax Scooter kullanıyorum. Gomax ı alalı 55 gün oluyor 1480 km sonucunda genel hatlarıyla motorumdan herhangi bir sıkıntı yada sorun yaşamadım. Ancak son günlerde Mondial Mr 250 Destro ya kafayı iyice takmış durumdayım.
Lafı uzatmadan bugün bendeki 1480 km deki Gomax ın üzerine 2400 tl verip 2600 km de 2011 model MR 250 için takas pazarlığı yaptık. ( http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-2800-km-temiz-garantili-99848694/detay ) Pazarlık yaptığımız arkadaşın istediği ücret 5250 tl ve 5000 tl ye indi. Bu motorun sıfırı 6050 tl. Benim motorun sıfırı ise 3360 tl. Destro iyi durumda ama 2400 tl fark verilip 250 cc ye geçiş yapmam mantıklımı değilmi karar veremiyorum.

Destronun görünüşü ve bugün dinlediğim motor sesi çok hoşuma gitti. Siz olsaydınız ne yapardınız. Kararsızım .Bana fikir verecek tecrübeli arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

TATLIHIZ
29 Eylül 2012, 21:22
mondi almaaaa.

Mengu16
29 Eylül 2012, 21:29
mondi almaaaa.
Kime göre neye göre. aldın bindin mi de. yada hiç motorun oldu mu :P

monur00006
29 Eylül 2012, 21:32
o paraya hyosung gt250 comet alınır. Ömürlük binilir...

TATLIHIZ
29 Eylül 2012, 21:39
sorunlu o motorr... Baska motor baksın..olmadı olması gerekmezz.

Tsubasa
29 Eylül 2012, 21:42
bu forumun bu huyuna hastayım işte
tam ben söyleyecekken birileri benim yerime söyluyor
...
bence de öyle paranı mondiale asyaya kaptırma
git hyosung al o paraya
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-cok-temiz-gt-250-cometnaked-100685018/detay
bu motor 5 tane mondial eskitir

sinesos
29 Eylül 2012, 22:23
Cevaplariniz icin tesekkur ederim. Ben Gomax ı alırkende forumlarda yazan cin mali urunlerin olumsuzluklarindan oldukca etkilenmistim. Ama su ana kadar kalite ve performans yonunden memnunum. Izmirda yasiyorum ve yaz sicaginda 2 kez Cesmeye gidip geldim. Kisa vadede bunlarin gomax icin cok iyi oldugunu soylemek tabiki uygun olmaz. Ama ilerde bu motor dokulur demekte sırf çin menseli oldugu icin uygun olmaz.Ayni dusunceleri destro icinde dusunuyordum ama yazdiginiz cevaplarda olumlu bir dusunce goremedim. Ozellikle Tatlıhız arkadasimin yazdigi sorunlu motor yazisi alma istegimi yari yariya dusurdu. Destronun bildiginiz kronik bir sorunu varmı. Motor 1 yildir piyasada.Bilgisi olan varsa benimle paylasabilirmi. Hyosung nenimde hosuma gidiyor ama teknik anlamda destronun daha agir bastigini dusunuyorum. Ancak Hyosung su haliyle piyasada yerini almis bir marka. Sikıntıda burda iste. Mondial Destronun piyasada parmakla gosterilir bir yeri yok. Kronik bir sorun yoksa Destro ya cok iyi bakim be kullanimla uzun sure binilebilir seklinde dusunuyordum.

otopsici
29 Eylül 2012, 22:29
birader destro forumunu okuduysan ilk o motordan alan benim sadece 20 km yol yaptım ve vazgeçtim
sakın alma çok pişman olursun hele 2. eli o fiyata hayatta alınmaz

TATLIHIZ
29 Eylül 2012, 22:30
az mebla olsa alınır fakat 5000 tl karar senin 2.eli zor markadan dolayı..

sinesos
29 Eylül 2012, 22:38
Evet otopsixi arkadasim. Seni biliyorum. Destro formunu sonuna kadar okudum. Tavsiyene uyacagim galiba. Elimdeki beni rahat 1 sene goturur. Daha mantikli secimlr mutlaka cikacaktir.

F54
29 Eylül 2012, 22:45
sevgili abi bırak 3 veya 5 hp az olsun sağlam olsun
bende motor alırken benim verdiğim paraya hatta verdiğim paradan 1000 tl ucuza mondial mc vardı hiç düşünmeden ybr aldım 12000 km dir bana ekstra 70 tl masraf açtı
mc alsam vay anam vay

ERROR88
29 Eylül 2012, 22:48
kesınlıkle hayır

Tsubasa
29 Eylül 2012, 22:51
5000 bin tl verip mondial kanuni asya veren adamlara acıyorum ben ya

furko2424
29 Eylül 2012, 23:00
5000 bin tl verip mondial kanuni asya veren adamlara acıyorum ben ya
sende 3000 lira vermişsin sen git kendine acı :cat:

inci1903
29 Eylül 2012, 23:05
3bin tl'den sonra çin malı almak mantıksız 5500 civarlarında hyosung250comet bulmak mümkün yukarda arkadaş linkde vermiş güzel örnek kalite,tip,güç her yönden mondiali 3e 5e katlar.

cbf 150
29 Eylül 2012, 23:08
mondi almaaaa.şimdiye kadar kaç motor aldın? kaç tane mondial sahibi oldun bol keseden atmaaa:jocolor:

TATLIHIZ
29 Eylül 2012, 23:23
arkadasım mondi alma dedim ..ne oldu gocundunmu fikrimi söyledim ne oldy hangi laf zor geldi?

cbf 150
29 Eylül 2012, 23:26
yaşın kaç senin hangi tecrübene dayanarak alma diyosun?

F54
29 Eylül 2012, 23:32
yaşın kaç senin hangi tecrübene dayanarak alma diyosun?izzet mondialin bütün modelindeki kullanıcı yorumlarını yaladı yuttu çok bilgili yani ama hala dirift almaya çalışıyor sen akıl verdiğine bakma yani

Mengu16
29 Eylül 2012, 23:33
yaşın kaç senin hangi tecrübene dayanarak alma diyosun?
Yaşı 17 ama A2 ehliyeti var abisi :)

cbf 150
29 Eylül 2012, 23:49
gelelim konuya alakasız kişiler lütfen cevaplamasın mondıal 150mr'i uzun süre kullandım şimdiki motorum olan honda cb 125'ten çok atak ,güçlü ve süratli bir motor bazen keşke satmasydım dediğim olmadı değil lakin paslanmasına uyuz oldum gelelim alacağınız motora mondialin extrem markalarından bir tanesi büyük umutlarla piyasaya soktu ama tutulmadı bende şahsen çok sulandım fakat almaya korktuğum bir motordur bence piyasada yer edinmediyse vardır nedenleri gelelim sadede bence şimdiki motorunuz güç bakımından alacağınız 250cc''yi aratmaz illa büyütücem derseniz kendini kanıtlamış marka motorlara yönelmeniz motorunuz satılmayacak cinsinden değil uygun bir fiyata alıcısı çıkacaktır

Safahat
29 Eylül 2012, 23:51
Mondial her zaman öneririm.Destro 2.el fiyatı pahalı gibi o fiyattan biraz daha fazlaya daha iyileri alabillirsin.

adem80
30 Eylül 2012, 00:11
yaya yürürüm daha iyi. (kısaca özet)

F54
30 Eylül 2012, 00:14
ya adem alem adamsın :queen:

adem80
30 Eylül 2012, 00:17
noldu fatih? :santa: :sunny: :queen:

F54
30 Eylül 2012, 00:19
yürrrüüüü ancaaaa giderrrr sinnn ademmmm:flower:

sinesos
30 Eylül 2012, 00:24
arkadaslar tum yorumlariniza tesekkur ediyorum. Tek sey soyleyecegim Destrodan vazgectim. Sahibinden ilanlarında dikkatimi cekti satilan Destroların hepsi yeni ve km leri dusuk motorlar. Bunuda dikkate alıyorum. Var bir sorun

TATLIHIZ
30 Eylül 2012, 00:40
fatih abi var güzelleri.ama bu modelleri sorunlu.. Menguu var tbi 32. Gün bugun hihihi...

F54
30 Eylül 2012, 00:50
abicim bırak bu işleri iyi olsa millet alıp 2000km sonra satmaya çalışmaz
ben bile aldım 12500 de sattı bak mfh sayfasına neler yazdığıma
ilk zamanlar güzel sonradan yandı gülüm keten helva:farao:

TATLIHIZ
30 Eylül 2012, 00:54
fatih abi herkez yasımı soruyor kısmetmi var merak ediom yahuu:)

Tsubasa
30 Eylül 2012, 01:01
sende 3000 lira vermişsin sen git kendine acı :cat:
1 ben ikinci el 650 km deyken 2000 tl ye aldım bunu (plakası ve ruhsatı da vardı)
2 bunu alan adam 2564 tl ye almış faturasıda var gecen yıl
3 çinliye en fazla 2000 tl veririm
4 bu motosikletin kanuni olmadıgını bilsen zaten bunu yazmazsın (jianshe 125 6-c) yani ybr fabrikasından cıkma
5 bu motosikletin daha sonradan ybr fabrikasından cıktıgı söylentilerine o indirimde cogu insan aldı hemen arkasından fiyatı 3.100 e cektiler

---------- Post added 30-09-2012 at 00:01 ---------- Previous post was 29-09-2012 at 23:59 ----------

yaya yürürüm daha iyi. (kısaca özet)
adem abi herkes prof olmuş motosiklet üzerine baksana yorumlara
5000 tl verirmisin çinliye ?

makseli
30 Eylül 2012, 01:12
Arkadaşlar Merhaba. Sitede yeniyim ve bu ilk yazım. Hatta bir forumda ilk konu açışım.
Kararsız kaldığım konuyu çok kısa özetleyeyim sizlere.

Geçmiş zamanda motor sevdam olmasına karşın son 45 yaşından sonra son 4 aydır sanki bedenime bulaşmış bir virüs gibi motor ile yatıp kalkıyor makale ve forumları takip ediyorum. Bunun sonucunda da son 4 aydır 90 cc ile başlayıp 125 cc ve sonrasında 150 cc Mondial Gomax Scooter kullanıyorum. Gomax ı alalı 55 gün oluyor 1480 km sonucunda genel hatlarıyla motorumdan herhangi bir sıkıntı yada sorun yaşamadım. Ancak son günlerde Mondial Mr 250 Destro ya kafayı iyice takmış durumdayım.
Lafı uzatmadan bugün bendeki 1480 km deki Gomax ın üzerine 2400 tl verip 2600 km de 2011 model MR 250 için takas pazarlığı yaptık. ( http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-2800-km-temiz-garantili-99848694/detay ) Pazarlık yaptığımız arkadaşın istediği ücret 5250 tl ve 5000 tl ye indi. Bu motorun sıfırı 6050 tl. Benim motorun sıfırı ise 3360 tl. Destro iyi durumda ama 2400 tl fark verilip 250 cc ye geçiş yapmam mantıklımı değilmi karar veremiyorum.

Destronun görünüşü ve bugün dinlediğim motor sesi çok hoşuma gitti. Siz olsaydınız ne yapardınız. Kararsızım .Bana fikir verecek tecrübeli arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba. Az önce en son yorumunuzu gördüm.

1500 km destro kullanan biri olarak kesinlikle tavsiye etmem o motoru. 250 sınıfının yüz karasıdır güç bakımından. Ben bundan dolayı beklentilerimi karşılamadığından hemen sattım.

Adınıza sevindim. 6000 TL çıkartabilecek durumda iseniz size tavsiyem kendinizi zorlayın ve

ya daelim 250 http://www.sahibinden.com/motosiklet-daelim-roadwin-250?sorting=price_asc
ya da sym wolf 250 http://www.sahibinden.com/motosiklet-sym-wolf-sb-250-ni?sorting=price_asc

alın derim. ben olsam sym alırım. neyse hasılı kelam iyi bir karar olmuş...

---------- Post added at 00:12 ---------- Previous post was at 00:08 ----------

katılıyorum. Temiz 2. el bulursanız kaçırmayın...

TATLIHIZ
30 Eylül 2012, 01:12
bana kullandınmı diyenlere son yoruma bakınn...Tamam drift grumble vs iyi ama gerisi gereksizz

Tsubasa
30 Eylül 2012, 01:14
bana kullandınmı diyenlere son yoruma bakınn...Tamam drift grumble vs iyi ama gerisi gereksizz
mondialin tek elde tutulur motosikleti bence drift
oda elde tutulur diyorum diger japon rakiplerine göre
mondial e de kusura bakmasın kimse 5000 tl verilmez
hele ikinci eline 5000
baya komik geliyor bana

TATLIHIZ
30 Eylül 2012, 01:22
aynen öyle japon 100 lükler cinli 150 likleri cok rahat gecio..

Tsubasa
30 Eylül 2012, 01:29
aynen öyle japon 100 lükler cinli 150 likleri cok rahat gecio..
benim meselem sürat değil
mesele saglamlık meselesi
çinli arasından secim yapsam fiyatı yüzünden salcano olur yada bora olur
ybr bu işi gerçekten iyi yapıyor
saglamlık arıyorum ben motosiklette
hız istiyorsan o zaman drift alınır
ama gidipte o kadar para verilmez 2.5bin tlyi geçtimi haram bence

TATLIHIZ
30 Eylül 2012, 01:37
para var care var ben bosunamı para biriktirdim..ybr alcam dedim..bide laf atıo beni bilmeyenler ne bilgin var diyo..yas kac diyo..

sinesos
30 Eylül 2012, 01:38
Cok sagolun. Belkide geriye donemeyecegim bir yanlistan dondurdunuz beni.Bu formu cok tuttum. Yardima ihtiyacim vardi herkez dusuncwlerini belirtti. Bundan sonra herkezin ortak dusuncesine gore hareket edecegim. Sunu gordum mantik degil tecrube daha agir basiyomuş.

cdcleaner
30 Eylül 2012, 01:41
Mesajları sonuna kadar okudum , oldukça eğlenceli diyalog olmuş. Kullanmadan, yol yapmadan motor hakkında boş yorumlar atıp, Ortalığı karıştırmayalım. Destro yeterli standartlarasahip. Şu veya bu firma çok da beni ilgilendirmiyor. Türkiyedeki konumu nedir ?, kaç yıldır ithalat veya imalat yapıyor ? yedek parça stoğu yeterlimi ? Kaç servisi var ? İthal veya monte ettiği ürünlerin sayısına biliyormusunuz ? bunlar hakkında bilgili olmak gerekiyor. Boş muhabbetlerle kafa karıştırmayalım. Yazılan veya tavsiye edilen modelleri bu kriterlerde değerlendirin. Fiyatı firma koyar beğenirsiniz veya beğenmezsiniz bu sizin tercihiniz. Beğenen arkadaşların hevesini kırmayın.

Tsubasa
30 Eylül 2012, 01:45
ben o modeli ne bilirim ne de bindim
ben mondialden bahsediyorum
250 cc alınacak benim gözümde cinli yok
digerlerinde de öyle
ben cok motora bindim indim
çinli alıcaksam ybr muadillerini alırım en azından kafa rahat salcano ve boradan bahsediyorum
5000 tl param varsa hyosung alırım
en azından motosiklete binersin
ikinci el bi mondiale kusura bakmayında 5000 tl verilmez

TATLIHIZ
30 Eylül 2012, 01:47
5000 tl az paramı cinliye cok o paraya ybr alsa ömür boyu biner..2004 ybr ler daha 3000 tl gbi fiyata satılıyor..altın gbi deyerleniyor..destro forumda adam neler demiş 100/4.8 litre yakarmı diyo 120 az gecio kendi göstergesi bozuk diyo..siz daha hevesini kırmayın etmeyin honda today 50 cc en altı 2500 sizce niye? Alınır cinliler drift bora wolf windy arora yebere ötekinlere para vermeyinn..bu forumda herkezin nerdeyse motoru var..cinli kullananların cogu japon aldı sonra..

MaMi_33
30 Eylül 2012, 01:49
Mesajları sonuna kadar okudum , oldukça eğlenceli diyalog olmuş. Kullanmadan, yol yapmadan motor hakkında boş yorumlar atıp, Ortalığı karıştırmayalım. Destro yeterli standartlarasahip. Şu veya bu firma çok da beni ilgilendirmiyor. Türkiyedeki konumu nedir ?, kaç yıldır ithalat veya imalat yapıyor ? yedek parça stoğu yeterlimi ? Kaç servisi var ? İthal veya monte ettiği ürünlerin sayısına biliyormusunuz ? bunlar hakkında bilgili olmak gerekiyor. Boş muhabbetlerle kafa karıştırmayalım. Yazılan veya tavsiye edilen modelleri bu kriterlerde değerlendirin. Fiyatı firma koyar beğenirsiniz veya beğenmezsiniz bu sizin tercihiniz. Beğenen arkadaşların hevesini kırmayın.Farkındaysan destro yu kullanan bi kaç arkadaş yorum yapmış çok kötü motorsiklet diye beğenen arkadaşların hevesini kaçıran yokki onları hatadan döndüren var.

Tsubasa
30 Eylül 2012, 01:55
5000 tl az paramı cinliye cok o paraya ybr alsa ömür boyu biner..2004 ybr ler daha 3000 tl gbi fiyata satılıyor..altın gbi deyerleniyor..destro forumda adam neler demiş 100/4.8 litre yakarmı diyo 120 az gecio kendi göstergesi bozuk diyo..siz daha hevesini kırmayın etmeyin honda today 50 cc en altı 2500 sizce niye? Alınır cinliler drift bora wolf windy arora yebere ötekinlere para vermeyinn..bu forumda herkezin nerdeyse motoru var..cinli kullananların cogu japon aldı sonra..
honda today görünce aglayasım geliyor
cok fazla seviyordum onu
yagını suyunu değiştir bas git
az yakar az gider cok ideal bir motosikletti benim için
o dönem cbfm vardı biraz uzaktı evimiz merkeze onla gidip gelirdim
satmak zorunda kaldım ...
neyse demek istediğim şey
varsa küçük sınıfta binilebilicek bişi benim için
salcano wolf
bora
drift
başka bişi alınmaz cinlilerden
driftte iyi seri bi makine
250 cc ne verilmez diyorum ben 5000 tl alınmaz yani
hyosung gt250 yle neredeyse bir tutmuş gibi yorum yapmış bir kaç arkadaş
bir kullanıcı da sattım aldıgım gibi demiş
bu kadar insan da paranı kaptırma diye ugraşıyor hocam

cdcleaner
30 Eylül 2012, 01:56
O zaman bir Destro'ya binmenizi tavsiye ederim. Yorumları sonra alırım. Mukayesede "Belki" Kanuni Phantom dan bahsediyor olmanız lazımdı. 125 cc lik Köylü modeli bir motoru Destroyla mukayese etmeyelim hakikatten komik kaçıyor. 5000 TL verilir verilmez ben paradan bahsetmiyorum.

MaMi_33
30 Eylül 2012, 02:00
O zaman bir Destro'ya binmenizi tavsiye ederim. Yorumları sonra alırım. Mukayesede "Belki" Kanuni Phantom dan bahsediyor olmanız lazımdı. 125 cc lik Köylü modeli bir motoru Destroyla mukayese etmeyelim hakikatten komik kaçıyor.Destro motor olsa nolcak gardaşım ya adamlar yapmıs yorumunu okumadınmı bizzt bu motoru kullanmıs biri çok kötü diye yorumları oku bi.km saatine baksan ybrnin çakması :thumleft: bizim bi arkadasta vardı memnun dgldi oda sattı.iyi bişey olsa smdi piyasada heryerde görürdük zaten

Tsubasa
30 Eylül 2012, 02:01
O zaman bir Destro'ya binmenizi tavsiye ederim. Yorumları sonra alırım. Mukayesede "Belki" Kanuni Phantom dan bahsediyor olmanız lazımdı. 125 cc lik Köylü modeli bir motoru Destroyla mukayese etmeyelim hakikatten komik kaçıyor.
phantom zaten yalan dolan zangır zangır titriyor o bindim ona
sen bindin mi abi bu hyosung gt250 ye?

cdcleaner
30 Eylül 2012, 02:05
phantom zaten yalan dolan zangır zangır titriyor o bindim ona
sen bindin mi abi bu hyosung gt250 ye?

Hayır Hyosung firmasının motorları kaliteli tartışmam. Boş ver benim bindiğim moto hakkında biraz eğlenceli video var. Scooteri şehir içinde kullanıyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=6rIXQxrI3_4

Tsubasa
30 Eylül 2012, 02:07
Hayır Hyosung firmasının motorları kaliteli tartışmam. Boş ver benim bindiğim moto hakkında biraz eğlenceli video var.

http://www.youtube.com/watch?v=6rIXQxrI3_4
biraz komik oluyorda söylediğin ondan dedim
yani ikisini kıyaslıyormuşsun gibi yapman
gt 250 ye bindikten sonra fikrin cok değişir

TATLIHIZ
30 Eylül 2012, 02:08
al bi cg 1000 tl tak 63.5 mm silindir degiş krangı 400 o tutar gel motor cok rahat 150 görmesse ne dersen de.. Hız içinse yap..yaw onu deyilde sunu acıklayın...PİYASADA ADAM GİBİ 250 CC CİFT SİLİNDİR,SU SOGUTMALI MOTOR YOK MONDİALIN NEYİNE BÖYLE MOTOR...

cdcleaner
30 Eylül 2012, 02:16
biraz komik oluyorda söylediğin ondan dedim
yani ikisini kıyaslıyormuşsun gibi yapman
gt 250 ye bindikten sonra fikrin cok değişir

Neden mukayese edelim. "Belki" dedim. :=) Hysong GT650R içinde belki derim. Diğerleri Kesmez. :wiinkk: