PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yunan dersin beğenmezsin! avrupa yanıbaşımızda.

satoyama
29 Eylül 2012, 13:03
yunanlı bir arkadaşın yoğun trafikte yeni aldığı lastiklerini denediği bir videosu! na çakallık yapan ne gereksiz şerit değiştiren var, güven içinde motosiklet kullanmak çok huzur verici, etrafta kasksız insan yok!!

http://www.youtube.com/watch?v=OZkune8EDLs

Blackeagletr
29 Eylül 2012, 13:25
Trafik gayet iyi akıyor, tek kusur apaçi kardeşimizin aynası olmaması ve uyarmadan aralara girmemesi. Ne kadar trafik sorunsuz aksa da buna dikkat etmeli.

[Turan]
29 Eylül 2012, 13:31
adamlar şerit bile değiştirmiyor nerdeyse bizimkiler solda sıkılıp saga gecer sagdan sıkılır sola gecer :mrgreen:

satoyama
29 Eylül 2012, 13:35
Trafik gayet iyi akıyor, tek kusur apaçi kardeşimizin aynası olmaması ve uyarmadan aralara girmemesi. Ne kadar trafik sorunsuz aksa da buna dikkat etmeli.

evet çok enteresan ayna yok haklısın ama yunanistanda bir tek bu apaçilik meşhur, aynaları sökmek! onlarda da var bu trip! özellikle modifiyeli cubların bazılarında. adam biraz bilinçli bir apaçi ama aynaları sökmesinin başka bir sebebi olabilir. çünkü hiç bir apaçi gidip motoruna michalen power pure takmaz. taksada test videosu koymayı bırak video bile çekmez, adamların apaçileri bile bilinçli kasklı, hele hele sporcity cube 300 ile..

Shrieker
29 Eylül 2012, 13:39
Bizim millete öküz deyince de elitist p.çe çıkar adın... Öküzüz işte.

KUVVETMİRA
29 Eylül 2012, 13:44
millete "öküz" diye diye memleketi medenileştirme hayalinizi ve azminizi tebrik ediyorum.
istikamet muasır medeniyetler seviyesi, haydi brrrrrrs ahooov ahooov bürrrrrrrş :P
ne adamsınız arkadaş la!

[Turan]
29 Eylül 2012, 13:49
millete "öküz" diye diye memleketi medenileştirme hayalinizi ve azminizi tebrik ediyorum.
istikamet muasır medeniyetler seviyesi, haydi brrrrrrs ahooov ahooov bürrrrrrrş :P
ne adamsınız arkadaş la!

dinime küfreden müslüman olsa derler bizim köyde :mrgreen:

satoyama
29 Eylül 2012, 13:51
servisle işe giderken hergün görüyorum e-5 de kasksız sabahın köründe işe giden ameleleri.. ya arkadaş bari kafanıza örgü balaklava yapın ya

KUVVETMİRA
29 Eylül 2012, 13:51
;2820027']dinime küfreden müslüman olsa derler bizim köyde :mrgreen:

ıyyyy köylü :mrgreen:

erro
29 Eylül 2012, 14:21
yunan deyip beğenmeyenin ben ta..

adamlar dünyadaki en köklü tarihe sahip medeniyetlerden biri, ne filozoflar, bilim adamları, sanatçılar yetiştirmişler topraklarında...o kadar medeni olsunlar...olması gerekenleri bu şekilde şaşkınlıkla değerlendiriyoruz ya işte bu içinde bulunduğumuz durumu gösteriyor...

Safahat
29 Eylül 2012, 14:29
Helal olsun derim.

eren özer
29 Eylül 2012, 14:31
Matematikdeki ve Fizikdeki bir çok harf eski yunancadan geliyor
Hatta dram ve Tiyatroyu da ilk bulanlardır Yunanlılar
Bide adamların öyle bir tarihi var ki Her Bilim kurugu filimine Konu oluyor

rapidhacker5
29 Eylül 2012, 15:07
adamlar da araçların arkasına bir bakın takip mesafesi nasıl ?

allpower
29 Eylül 2012, 15:23
adamlar da araçların arkasına bir bakın takip mesafesi nasıl ?
Memleketimizin insanı, kendini fizik kurallarının istisnası sanıyor.

ysn17
30 Eylül 2012, 15:58
sokrates aklıma geldı sımdi :) ne akıllı mılletmıs yav.

Mengu16
30 Eylül 2012, 16:47
Bilinçli milinçli, o kırmızı ışıkta durmuş arabalardan biri kapısını açınca ben görürüm ondaki bilinci, duran arabaların arasından 60-70'le geçiyor bi gün bi yere fena yapışacak o michelin lastikler de kurtarmaz onu.

sedat_57
30 Eylül 2012, 16:51
1.44 teki sağdaki motorcunun kaskı safabet mi ney :cherry:

Ne olcek adamın ülkesinde benzin ucuz lastik ucuz motor ucuz..İnsanlar rahat rahat araç kullanıyorlar bizimkiler gibi nerden daha hızlı akarda trafikte beklemem onun planını yapmıyorlar haliylede hata yapmiyor..Bu yandan bizim adam arabadan önce vergiye bindiği için :queen: çukurdan kaçar ön takım pahalı trafikten kaçar yakıt pahalı bilmem nerden kaçar o pahalı bu pahalı :P

D-Rat
30 Eylül 2012, 21:42
Herkesi sucluyoruzda, Turkiye'deki yollar ve trafik bu sekilde mi? 2 saat gec kalindiginda trafik ne duruma geliyor? Benzin 5'e dogru gidiyor. Bizde de hersey Yunanistan seviyesinde olsaydi eminim burdaki insanlar daha iyi kullanir. Kendimizi kucuk gorerek mi gelisecegiz?

cem5106
30 Eylül 2012, 21:59
Hasbelkader Selanik'te 5 ay yaşamış bir insanım. Hiç bir Yunan hiç bir Türk'ten daha kültürlü bilinçli vs. olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim; bunun yanında yukarıda bahsi geçen Sokrates'lerin, Eflatunların vs. diğerlerinin azıcık tarih bilgisi olan tüm insanlar tarafından yunan değil HELEN olduğunu bu iki kültürün Friglerle Türkler arasındaki fark ve bağ nekadar sıkı ise o kadar sıkı olduğunu tüm dünyanın bildiği halde sizlerin bunu nasıl olup bilemediğinizi anlayamıyorum. O video'da herkes kurallara uyuyorsa görülmeyen bir yerde mutlaka bir polis vardır. Veya kameralarla kontrol edilen bir yoldur. Sakın ola yunanla gerçek bir avrupalıyı almanı, ingilizi vs. karıştırmayın. Bir yunanla Bir Türk'ü asla bir tutmayın gidin gezin ana caddeleri değil ara sokakları gezin Selaniğin, Atinanın ara sokaklarını gezin Avrupa nerede kalmış görün ama lütfen bir görüntü ile kendimizi, milletimizi küçümsemeyin saygılar

satoyama
03 Ekim 2012, 01:41
Hasbelkader Selanik'te 5 ay yaşamış bir insanım. Hiç bir Yunan hiç bir Türk'ten daha kültürlü bilinçli vs. olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim; bunun yanında yukarıda bahsi geçen Sokrates'lerin, Eflatunların vs. diğerlerinin azıcık tarih bilgisi olan tüm insanlar tarafından yunan değil HELEN olduğunu bu iki kültürün Friglerle Türkler arasındaki fark ve bağ nekadar sıkı ise o kadar sıkı olduğunu tüm dünyanın bildiği halde sizlerin bunu nasıl olup bilemediğinizi anlayamıyorum. O video'da herkes kurallara uyuyorsa görülmeyen bir yerde mutlaka bir polis vardır. Veya kameralarla kontrol edilen bir yoldur. Sakın ola yunanla gerçek bir avrupalıyı almanı, ingilizi vs. karıştırmayın. Bir yunanla Bir Türk'ü asla bir tutmayın gidin gezin ana caddeleri değil ara sokakları gezin Selaniğin, Atinanın ara sokaklarını gezin Avrupa nerede kalmış görün ama lütfen bir görüntü ile kendimizi, milletimizi küçümsemeyin saygılar

üstad saygı duyarım doğrudur bişey diyemem ama

gelen giden çok arkadaşımız oldu motorla geziye giden otomobile ile geziye giden! anlatılanlar zaten videoda görünenler gibi.

görünen köy kılavuz istmeiyor be kardeşim..:cat:

salcano_7946
03 Ekim 2012, 02:49
osmangazi bırgun torunlarının ıstısnasız kendıne kufreceklerını bılse acaba osmanlıyı kurarmıydı.ıcınızdekı yunan askı deprestı hemen. bu helen denmı kaynaklı acaba.

HELLAS
03 Ekim 2012, 09:58
gecen gun hayata unutmam motorumla gidiyorum önumde ROMANYA plakalı bır arac vardı ...yaya geçidinde durdu .yayalar geçsın dıye..deger araçsahıplerı yani

bizim kiler nasıl korna..... adam belli kufur felen hersey vardı :jocolor:yanı....adam yazık baktım yabancı ıdi..ve belli korkmuştu........

erro
03 Ekim 2012, 10:10

sen kendini asta hun imparatorluğuyla, göktürklerle, selçuklularla, osmanlılarla aynı say adamlara da helenler ayrı yunalar ayrı de...sesli güldüm valla...

acayüp
03 Ekim 2012, 10:20
Videodaki tek hanzoda videoyu çekenin kendisi. Türkmü yoksa o la.

COQ
03 Ekim 2012, 10:41
Yunan halki binlerce yillik yerlesik bir devlet gelenegine sahip.
Dolayisiyla kollektif yasam konusunda artik oturmus bir tarzlari var.
Ingiltere,Fransa,Almanya gibi ulkelerde de durum ayni.
Oysa bizim en cok yasatabildigimiz devlet Osmanli olmus, oda 5-6 yy ancak surmus.
Eger ayni yerde sabit kalabilseydik,aslinda bizim tarihimizde onlar kadar eski.
Ama gerek gocebe kulturunun etkisiyle,gerek baska sebeplerden,oradan oraya savrulup durmusuz.
Bu durum yasadigimiz yeri benimsemekte gucluk cekmemize yol aciyor.
Eh gerisini biliyorsunuz.
Avrupanin iyi yanlari da var,kotu yanlari da.
Butun mesele neleri iyi yaptiklarini iyi etut edip,bu konudaki eksikleri giderme yolunda ugras vermek.

drtayfun
03 Ekim 2012, 11:00
Bence kavramları karıştırmayalım.Tarihin en uzun ve büyük İmparatorluklarını kurduğumuza göre Devlet geleneğimiz olmadığı söylenemez. Göçebe kültürü'de bir şehir efsanesi sadece. Türkler ilk yerleşik medeniyetleri kuran ve şehirleşen kavimlerdendir, göçtükleri yerlerde de hemen yerleşik hayata geçmiştir. Bence sorunumuz o değil, bence Cumhuriyet kurulurken yaşanan zorluklardan dolayı halka fazla taviz verilmesi ve kuralların gevşek uygulanması. Devleti sağlamlaştırmaya çalışırken günlük hayatın ihtiyaçları ihmal edilmiş ve hayata bir anarşi hakim olmuş, hala da devam ediyor. Toparlamak zor ama denemek lazım gene de..
(Meraklısı :Karız nedir araştırmanızda fayda var, Altın Elbiseli Adam ve Ortaasya'daki Büyük Piramit'de ilginç gelebilir)

htmetin
03 Ekim 2012, 11:56
yunan deyip beğenmeyenin ben ta..

adamlar dünyadaki en köklü tarihe sahip medeniyetlerden biri, ne filozoflar, bilim adamları, sanatçılar yetiştirmişler topraklarında...o kadar medeni olsunlar...olması gerekenleri bu şekilde şaşkınlıkla değerlendiriyoruz ya işte bu içinde bulunduğumuz durumu gösteriyor...

Gelmişiz orta asyadan adamları yerinden yurdundan etmişiz. Tabi yaa onlarda yıllarca kendi hayal ürünleri olan tanrılar ile savaşmılar :) Severim yunanlıları hemen hemen bizim bakkal ahmet abi gibi insanlardır ayırt edemezsin.. Bir de 1. dünya savaşında gaza gelmeselerdi iyiydi amma ne yaparsın her güzelin bir kusuru vardır. Yunan kızlarıda güzeldir. şiir gibi bir lisandır yunanca. Avrupanın şımarık çocuğudur. Zeytinyağlı yemek kültürü onlardan bulaşmıştır bizlere..

Tolga Can
03 Ekim 2012, 12:04
Adamları zamanında sürmüşüz denize, buz gibi suyla yıkanıp kendilerine gelmişler. kafaları çalışmış. Medeni olmuşlar. Tebrik ederim.
Başka ülke ile kendinizi karşılaştırmayın. Kendinizi geliştirmeye bakın. Kaç kişi taksi, minibüs vs ulaşım aracına bindiğinde hale giden mallar gibi sallana sallana gidiyor %99.9 umuz.
Hangimiz isyan ediyoruz. Kardeşim patlıcan taşımıyorsun bizimde canımız var diyorsunuz. Kaç kişi ses ediyor. 3 yada 4 kişidir. Geriye kalanlar biran önce varsa da kurtulsam derdinde.
Bu ülkede birbirimize saygı duymadan, işin kolayına kaçmaktan vazgeçmeden, alavere dalavere den vazgeçmeden adam olmayız malesef

iptaluyelik02
03 Ekim 2012, 12:19
Yahu etmeyin,Yunanlı kaskı güvenlik icin takmıyor,mecburen takıyor kasksız gezene af yok
gece yarısı bomboş yolda kırmızı ışıkta da bekliyorlar kurallara saygı gereği.
Adalarda,kasabalarda polisin olmadığı yerde kaskı takan da yok zaten.
Ancak tam koruma gezen adam bir elin parmaklarını geçmiyor Yunanistan'da,
Yazlık kullanım şu şekilde ,
kıcında şort,başında kask,ayağında parmak arası terlik çoğunlukta.
Apacisi de bol miktarda.
Ben ne zaman gitsem uzaydan gelmişim gibi bakıyorlar
Ha "tam korumaya ne kadar ihtiyaç var"? derseniz
Bana göre çok yok,kendi başına düşmezsen motordan ,
ki adamlar bir yana,benden iyi kullanan çok kadın var orada.
Hiç bir öküz gelip çarpmayacaksa korumanın gerekliliği tartışılır hale geliyor.
Ben de onlara uydum, son gidişimde otobanda atletle motor kullandım,tek kötü tarafı sinek böcek çarpması ,vallahi püfür püfür :)

parliamentt
03 Ekim 2012, 12:34
3.24 te taksiye bakın yenı kasa e serisi mercedes :D

GaCCaLL
03 Ekim 2012, 12:40
Yahu etmeyin,Yunanlı kaskı güvenlik icin takmıyor,mecburen takıyor kasksız gezene af yok
gece yarısı bomboş yolda kırmızı ışıkta da bekliyorlar kurallara saygı gereği.
Adalarda,kasabalarda polisin olmadığı yerde kaskı takan da yok zaten.
Ancak tam koruma gezen adam bir elin parmaklarını geçmiyor Yunanistan'da,
Yazlık kullanım şu şekilde ,
kıcında şort,başında kask,ayağında parmak arası terlik çoğunlukta.
Apacisi de bol miktarda.
Ben ne zaman gitsem uzaydan gelmişim gibi bakıyorlar
Ha "tam korumaya ne kadar ihtiyaç var"? derseniz
Bana göre çok yok,kendi başına düşmezsen motordan ,
ki adamlar bir yana,benden iyi kullanan çok kadın var orada.
Hiç bir öküz gelip çarpmayacaksa korumanın gerekliliği tartışılır hale geliyor.
Ben de onlara uydum, son gidişimde otobanda atletle motor kullandım,tek kötü tarafı sinek böcek çarpması ,vallahi püfür püfür :)

Şu fotoğrafı koymadın gitti be abi :P

ZIPPIRMAN
03 Ekim 2012, 13:13
kasksız insan yok denmişte,
Bizdede insan yok
aynı şeymi bilemedim.

Tolga Can
03 Ekim 2012, 13:19
Dünde arkadaşı beklerken çarşıda gözüm trafik polisine takıldı. işi gücü bıraktım 1 saat adamı izledim.
Paso düdük çalıyor bekleme yapma diye. Geçen 10 araçtan 2 si telefonla konuşuyor. Polis memuru telefonu kapat ayıp işareti yapıyor. Adamı tınlayan mı var.
Yasak yere park ediyor. Memur yanında hala kulağında telefon memuru kaale alan yok. Adama da artık gına gelmiştir. Ben 1 saat içinde bunalıma girdim. Adam kaç yıldır çalışıyordur.
iyi sabrediyor. Ben tabancayı çıkartıp orantısız güç kullanırdım. Zıppırmaninde dediği gibi memlekette adam yok :pale:

Syanur
03 Ekim 2012, 14:55
Ya başlığa bak, videoya bak,,, yorumlara bak.

Forumda insan var mı peki? diye düşünmeye başlamadım değil son zamanlarda....

makseli
03 Ekim 2012, 14:58
bende anlam veremedim.

gidek bari yunanlara da gahrolsun buralar...