PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Selenin Üzerindeki Çizikler

skyytr
29 Eylül 2012, 12:53
Motorumu apartmanın kapalı garajında muhafaza ediyorum. Nerdeyse 1000 km rodajı bitmek üzere . Geçen haftadan beri nedenini bir türli çözemediğim selenin üstünde sanki cetvel ile çizilmiş gibi beyaz çizikler oluşmaya başladı. Pantolana bakıyorum öyle kesici bir fermuar vb yok. Bazen selenin üstüne kaskımı bırakıyorum acaba omu çiziyor diye denedim bile.
Açıkcası nedenini bulamadığım için kafayı kıracaktım :)
Dün akşam motoru parkettikten sonra top case de gözlüğümü unuttuğumu farkettim bir de ne göreyim 4 ayaklı , tırnakları kafam kadar olan kedicik , sevgili kedi benim seleye kurulmuş yatıyor. Bütün gece uyuyamadım yine gelip intikamını alır diye :)
Kediye bu arada bir şey yapmadım nazikçe kovdum selenin üstünden:)
Şimdi anlıyorum yamahanın extra olarak sattığı sele örtüsünün ne işe yaradığını .
Kim alır bunu diye gülmüştüm içimden :)
Yani kimliği belirsiz çizikler oluşuyorsa selenizde kendinizi suçlamayın 4 ayaklı arkadaşların suçu .
Nedir bu 4 rakamından çektiğimiz , 4 tekerlek , 4 Ayak .
Sevgiler

aquarist4
29 Eylül 2012, 14:25
Motorumu apartmanın kapalı garajında muhafaza ediyorum. Nerdeyse 1000 km rodajı bitmek üzere . Geçen haftadan beri nedenini bir türli çözemediğim selenin üstünde sanki cetvel ile çizilmiş gibi beyaz çizikler oluşmaya başladı. Pantolana bakıyorum öyle kesici bir fermuar vb yok. Bazen selenin üstüne kaskımı bırakıyorum acaba omu çiziyor diye denedim bile.
Açıkcası nedenini bulamadığım için kafayı kıracaktım :)
Dün akşam motoru parkettikten sonra top case de gözlüğümü unuttuğumu farkettim bir de ne göreyim 4 ayaklı , tırnakları kafam kadar olan kedicik , sevgili kedi benim seleye kurulmuş yatıyor. Bütün gece uyuyamadım yine gelip intikamını alır diye :)
Kediye bu arada bir şey yapmadım nazikçe kovdum selenin üstünden:)
Şimdi anlıyorum yamahanın extra olarak sattığı sele örtüsünün ne işe yaradığını .
Kim alır bunu diye gülmüştüm içimden :)
Yani kimliği belirsiz çizikler oluşuyorsa selenizde kendinizi suçlamayın 4 ayaklı arkadaşların suçu .
Nedir bu 4 rakamından çektiğimiz , 4 tekerlek , 4 Ayak .
Sevgiler

Motorun örtüsünü örtmeden önce üzerine kalın bir peluş örtüp dört ucundan iple açılmayacak şekilde sarmalayıp bağlıyorum. Şimdi kediler de memnun bende. Ben sinir olmaktan kurtuluyorum, onlarda kuru, sıcak bi ortamda yatmış oluyorlar. İki taraf da memnun. Size de eski kilim benzeri bir şeyi örtmenizi ve kaymaması için bağlamanızı öneririm..

skyytr
30 Eylül 2012, 00:59
Çok iyi ve ekonmik bir fikir . Kediler daha fazla zarar vermeden mutlaka deniyeceğim. Teşekkürler

ogzcngdk
30 Eylül 2012, 12:15
vay kediciğe bak sen yaramaz kedi :D

sumutlu
30 Eylül 2012, 12:34
bende çok çektim bu kedilerden, en sonunda kedi kovucu sprey aldım internetten. o gün bugündür yanına yaklaşamıyorlar. çok memnunum tavsiye ederim. motomax tan aldım.

skyytr
30 Eylül 2012, 12:51
vay kediciğe bak sen yaramaz kedi :D

Sizin yaramaz kediniz hangisi benimki en üstten soldan üçüncü :) Pazar pazar kedi geyiği yapalım bari :)
http://s9.postimage.org/y91qm5oob/image.jpg (http://postimage.org/image/y91qm5oob/)

F54
30 Eylül 2012, 13:16
Arkadaşım sende selenin uzerine koyun postu koy çizikler belli olmaz:))

skyytr
30 Eylül 2012, 19:53
Arkadaşım sende selenin uzerine koyun postu koy çizikler belli olmaz:))
Tabi ilk virajda ben asfalta yapışırım postun üstünden jilet gibi kayarak :) Kışın ama sıcacık olur valla :P

F54
30 Eylül 2012, 21:33
o postu motora monte edeceksin kayma yapmaz :cat:
ama karizma fena kayar hee:mrgreen:

skyytr
30 Eylül 2012, 23:31
Yarin sabah yine kedi arkadaslari bulursam motorun tepesinde :) Kedi postu yapicam valla . Kedi spray almis arkadas ne kadar enteresan motomaxe bir ugrayip sorucam :)
Birde hirsiz sprayi olsa hic fena olmaz.

aquarist4
01 Ekim 2012, 00:55
Parfüm ve benzeri kokuları sevmezler ama pahalıya malolur, bunun yerine koltuğa biraz karabiber de serpebilirsin.. :)

Tolga Can
01 Ekim 2012, 14:08
Ben motorun üstünde yatarken bir kaç kere cinsel tacizde bulundum. Artık Motorun yanından bile geçmiyor :P

skyytr
05 Kasım 2012, 00:29
Iste Ta Kendisi :) Sizinkilerin resmi varsa suc esnasinda paylasin lutfen :P

http://img69.imageshack.us/img69/1703/photokas04214541.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images/69/photokas04214541.jpg/

ertano
05 Kasım 2012, 01:13
Naftalin olan yere gelmezler. Naftalin toplardan alın ve bir keseye koyup selenin yanlarına bağlayın. Brandanın icine de kese ile koyarsanız brandaya girmezler.

skyytr
05 Kasım 2012, 14:50
Valla bu kedi kovucu spreyler iyi hoş ama iki gün sıkma fotoğraftaki olay gerçekleşiyor :) birde bütün pantalonlarımın kedi kovucu kokmasıda cabasi . Ya seleyi çizse hadi yine iyi :) Bizim izmirin kedileri direk digital kadranin camını çizmişler :(
Yani şaka gibi görünce şok oldum allahtan çok farkedilmiyor.