PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : En uygun motosiklet

THE PRO
27 Eylül 2012, 20:42
Herkese merhabalar öncelikle kendimi tanıtayım arkadaşlar adım emre 19 yaşındayım 6 yıldır motosiklet kullanıyorum bu siteyi uzun zamandır takip ediyorum ve aranıza katılmaya karar verdim tecrübelerinize dayanarak bana yardım etmenizi bekliyorum..

Durum özetle şöyle;

6 SENE ÖNCE 125LİK BİR SCOOTER LE BAŞLADIM VE YAKLAŞIK 30.000 KM YAPTIM DAHA SONRA VİTESLİ ALMAYA KARAR VERDİM VE MONDİAL 125 KT YE GEÇİŞ YAPTIM ONUNLADA ÇOK ZAMANIM GEÇTİ OKULUMA GİTTİM İŞİME GİTTİM ONUNLADA 35.000 DEVİRDİM DAHA SONRA İSE BİRAZCIK DAHA BÜYÜĞÜ OLAN MONDİAL 150 KN ALDIM GİDİŞİ ÇOK İYİ YBR Yİ CBF Yİ ÇOK RAHAT GEÇİYORUM YOL TUTUŞU VİRAJ HASSASİYETİ ÇOK GÜZEL FAKAT TİTREŞİM HATSAFADA ALDIĞIMDAN BU YANA 10.000 KM DEVİRDİM FAKAT O VİBRASYONDAN NELER ÇEKTİM ANLATAMAM :) :) VE CANIMA TAK ETTİ ARTIK GERÇEK BİR MOTORSİKLETE BİNMELİYDİM..

SORU ŞU : 4.000 LİRA PARAM VAR YÜKSEKLERDE GÖZÜM YOK 125LİK 150 LİK İKİNCİ EL DE OLABİLİR SU SOĞUTMALI ENJEKSİYONLU OLMASI TERCİHİM SİZ BANA NE ÖNEREBİLİRSİNİZ YAZ KIŞ KULLANICAM VE YAKIT TÜKETİMİ AZ OLMALI YBR 125 VE CBR 125 LERE BAKTIM AMA YİNEDE ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM..

TATLIHIZ
27 Eylül 2012, 20:44
cbr su sogutma ss yorar tasa topraga gelmezz.. YBR Yİ ANLATMAYA GEREK YOK..

eko29
27 Eylül 2012, 20:46
honda innovalara bi bak bence yeni modellerini

THE PRO
27 Eylül 2012, 20:50
İNNOVA KULLANDIM DEBRİYAJLIDAYIM ÖYLE SÜRSÜN İSTİYORUM CUP BA ACAYİP GELİYOR ARTIK BİRDE CBR LARDA VİBRASYON OLAYI NEDİR NE DEĞİLDİR ÖYLE BİRÇEYLER OKUDUM SİZ NE DERSİNİZ ??

beyazit60
27 Eylül 2012, 20:52
Dostum sen baya yol tecrübesi edinmişsin söylediğin miktar ancak 150 cc motor almaya yeter. Bence artık sınıf atlaman gerekiyor. Biraz daha kas 250 cc motosiklet al. Ama maksimum limit 4000 tl diyorsan RTR apaçilere bir bak. Ben almadığıma çok pişman oldum. İnternette birsürü 2012 model ikinci eli var. Ortalama 145 km hız yaptığını falan duydum. Aslında gilera cx125 bile alabilirsin. Çift zamanlı turbolu 185 km hız yapabilen su soğutmalı 6 vites fişek gibi motor sadece modeli eski 93 model. Gilera Freestyla da alabilirsin. Biraz farklı motosikletler ama seni tatmin eder. Tek sıkıntıları yedek parça.

THE PRO
27 Eylül 2012, 20:55
BÜYÜK HACİMLİ MOTORA BİNMEYİ GERÇEKTEN İSTİYORUM AMA BENZİN FİYATLARI BUNA MÜSADE ETMİYOR AYRICA DERSANE VE OKULUM VAR HERGÜN KAHRIMI ÇEKİCEK VE YAKIT TÜKETİMİ ÇOK ÖNEMLİ O YÜZDEN 125 CC CİVARI UYGUN GELDİ BANA

turkish39
27 Eylül 2012, 20:58
Hoşgeldin adaşım.Titreşim bakımından drifti öneririm.Tecrüben varmış zaten.135 cc.sıfırı 2800 TL.125 cc sınıfınada 4-5 binlira vermek bana mantıksız geliyo.Çin japon benim için farketmez.Bakımlarınla adamakıllı ilgilendikten sonra hepsi güzel.Ama illa su soğutmalı arıyosan ona bişey diyemem.İkinci elde alacaksan bildik motor alman lazım.Açıkçası ben 2. ele pek güvenmiyorum.Tanıdığımın,arkadaşımın motoru olursa başka.Ama etrafımda nasıl motosiklet kullanıyor gençler dehşetle izliyorum.Onlara japonda dayanmaz.Marka takıntım yok.Gözüme hoş gelen.ilk binişimde içime sinen motor drift oldu.Japoncular kızacak ama 6 yıl çinli cub kullandım bozamadım.Binicidede iş bitiyo bence.

Tsubasa
27 Eylül 2012, 20:59
YBR 125 TARTIŞMASIZ =)
Boşver gerek yok sıvı sogutmaya
80 km hızla dünyayı gezersin

Emodog
27 Eylül 2012, 21:00
Dostum sen baya yol tecrübesi edinmişsin söylediğin miktar ancak 150 cc motor almaya yeter. Bence artık sınıf atlaman gerekiyor. Biraz daha kas 250 cc motosiklet al. Ama maksimum limit 4000 tl diyorsan RTR apaçilere bir bak. Ben almadığıma çok pişman oldum. İnternette birsürü 2012 model ikinci eli var. Ortalama 145 km hız yaptığını falan duydum. Aslında gilera cx125 bile alabilirsin. Çift zamanlı turbolu 185 km hız yapabilen su soğutmalı 6 vites fişek gibi motor sadece modeli eski 93 model. Gilera Freestyla da alabilirsin. Biraz farklı motosikletler ama seni tatmin eder. Tek sıkıntıları yedek parça.

Beyazıt abim ne yaptın sen :D ThePro benim arkadaşım.Tzr 50 almaktan son anda vaz geçirttim.Böyle egzotik motosikletleri çok sever.Hatta Gilere cx 125 bile düşünmüştü.Kesin gilera hastalığı tekrardan başlıyacak.Aslında ikimizde deli gibi cbr 250 r istiyoruz ama malesef maddi sıkıntılar sürekli baş gösteriyor.

THE PRO
27 Eylül 2012, 21:04
2 MONDİALİMİNDE GAZABIMA DAYANAMADIĞI İÇİN ALTIMDA PARÇALANDIĞINI SÖYLEMEYİ UNUTTUM :) BİRAZ KASAP GİBİ AÇARIM GAZI 150 KN 155 GÖRDÜ FORD FİESTANIN YANINDA YOKUŞ AŞAĞI VE SONRA BİRDEN ARKA LASTİK KİLİTLEDİ STOP ETTİ DEBRİYAJI SIKMASAM ÖLÜRDÜM DİYE DÜŞÜNÜYORUM BU YÜZDEN ÇİN OLMAMALI :)

beyazit60
27 Eylül 2012, 21:12
Beyazıt abim ne yaptın sen :D ThePro benim arkadaşım.Tzr 50 almaktan son anda vaz geçirttim.Böyle egzotik motosikletleri çok sever.Hatta Gilere cx 125 bile düşünmüştü.Kesin gilera hastalığı tekrardan başlıyacak.Aslında ikimizde deli gibi cbr 250 r istiyoruz ama malesef maddi sıkıntılar sürekli baş gösteriyor.

Valla kasap gibi adama satır gibi motor lazım. Al bi cx125 ne ybr250 ne cbf 250 hiçbiri gelemez peşine. Köpek gibide ciğerli motor. Çok araştırdım hatayda buldum. Motor almam kışa denk geldiği için gidip alamadım çokda pişman oldum almadığıma.

THE PRO
27 Eylül 2012, 21:16
ONUNDA YAKIT TÜKETİMİ KORKUNÇ GİBİ :)

beyazit60
27 Eylül 2012, 21:25
ONUNDA YAKIT TÜKETİMİ KORKUNÇ GİBİ :)

Cx125e binen yakıtı düşünmez bence :)

THE PRO
27 Eylül 2012, 21:31
ÖĞRENCİYİM NİHAYETİNDE YAKITI DÜŞÜNÜPTE BİR MOTORA BİNMELİYİM AMA CX ÇOK FENA Bİ ALET İNŞ. İLERDE NASİP OLUR :)

ersin90
27 Eylül 2012, 22:34
salcano wolf olabilir titreşim sıfır.... ama tvs rtr 150 daha iyi olur 150 cc ,büyütmş olrsn motoru

THE PRO
28 Eylül 2012, 00:19
TVS DE TİTREŞİM RAHATSIZ EDİCİ YBR YE DOĞRU GİDİYOR GİBİYİM..

MaMi_33
28 Eylül 2012, 00:43
TVS DE TİTREŞİM RAHATSIZ EDİCİ YBR YE DOĞRU GİDİYOR GİBİYİM..Cb al Cb :D

THE PRO
28 Eylül 2012, 00:51
AS ECZANIN KURYE MOTORLARINA BAKAN SERVİS TANIDIK OLUYO HONDANIN CB Sİ İLE CBF SİNE AKLIN VARSA BULAŞMA KATALİTİK KONVERTÖRLERİ HEP HATALI FALAN DEMİŞTİ. :)

MaMi_33
28 Eylül 2012, 01:00
Her motorun karalayanı oluyor ama bakarsan binlerce km yapmış sağlıklı cbf ler var etrafta.japon markaları adamı yarı yolda koymaz o konuda canını sıkma..

THE PRO
28 Eylül 2012, 01:11
ASLINDA MOTORUN ZEVKE HİTAB EDEN Bİ ARAÇ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM ABİM EDAKTA ÇALIŞIYOR TABİ GENÇLİK BAZEN BENİDE GÖTÜRÜYOR YANINDA GEZMEĞE FALAN KURYELERİN HEPSİ YBR KULLANIYORDU 210.000 KM DEVİRENİNİ GÖRDÜM Kİ KURYELER NASIL KULLANIR TAHMİN EDEBİLİRSİNİZ ŞİMDİ TAŞARON ŞİRKETİN DEĞİŞMESİ İLE HEPSİNE CB125E VERDİLER 0 KM VE 45.000 KM DE YAĞ YAKMAYA BAŞLAYANINI GÖRDÜM AMA BURDA YANLIŞ ANLAŞILMAK İSTEMEM CB KÖTÜ DEMİYORUM ÇOK GÜZEL Bİ MOTOR FAKAT KURYELERİN GAZABINA YBR GİBİ DAYANAMIYOR NAZİK Bİ CİHAZ ONA SEVGİ VE ŞEVKAT GÖSTERMEK GEREKİYOR AMA MALESEF BEN BUNU YAPACAĞIMA İNANMIYORUM YANİ TABİ BİNLERCE KM YAPAR AMA BENİM GİBİ BİRİ KULLANIRSA DAYANAMAZ BUNU ANLATMAYA ÇALIŞIYORUM. :)

MaMi_33
28 Eylül 2012, 01:18
ASLINDA MOTORUN ZEVKE HİTAB EDEN Bİ ARAÇ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM ABİM EDAKTA ÇALIŞIYOR TABİ GENÇLİK BAZEN BENİDE GÖTÜRÜYOR YANINDA GEZMEĞE FALAN KURYELERİN HEPSİ YBR KULLANIYORDU 210.000 KM DEVİRENİNİ GÖRDÜM Kİ KURYELER NASIL KULLANIR TAHMİN EDEBİLİRSİNİZ ŞİMDİ TAŞARON ŞİRKETİN DEĞİŞMESİ İLE HEPSİNE CB125E VERDİLER 0 KM VE 45.000 KM DE YAĞ YAKMAYA BAŞLAYANINI GÖRDÜM AMA BURDA YANLIŞ ANLAŞILMAK İSTEMEM CB KÖTÜ DEMİYORUM ÇOK GÜZEL Bİ MOTOR FAKAT KURYELERİN GAZABINA YBR GİBİ DAYANAMIYOR NAZİK Bİ CİHAZ ONA SEVGİ VE ŞEVKAT GÖSTERMEK GEREKİYOR AMA MALESEF BEN BUNU YAPACAĞIMA İNANMIYORUM YANİ TABİ BİNLERCE KM YAPAR AMA BENİM GİBİ BİRİ KULLANIRSA DAYANAMAZ BUNU ANLATMAYA ÇALIŞIYORUM. :)öncelikle motor yaptrmdn 210 km deviremez.ama ybr ler çok saglam makinalardır gerckten..Sert kullnyrsun hızı seviyorsun demek ybr nin gücü o zaman seni tatmin etmez braz daha arastır aceleye getirme. :) bu arada cbf ile karıstryr olabilirsin ne ara 45 bin yapmıs adamlar cb ile :)

THE PRO
28 Eylül 2012, 01:30
EN SON 55.000 DE GÖRDÜM CB LERDEN HATTA ŞU BEYAZ OLANLARDAN ÇOKDA ÇEKİCİ DURUYOR AMA GEL GELELİM BANA DAYANMAZ YAZIK OLUR MAKİNAYA YBR YE GELİNCE DUN SABAH İZMİR DE BORNOVADA TERAS CAFENİN ÖNÜNDE GÖRDÜM ŞU EN YENİ KASALARDANDI 78 KÜSÜR BİNDEYDİ YÜZSÜZLÜK YA SORDUM SAHİBİNE DAHA MOTORA ANAHTAR DEĞMEDİ DEDİ VE O KADAR GÜVENİYOR Kİ KENDİNE Bİ O KADAR DAHA GİDERDİ.. :) bi diğeri ise hızı sevmiyorum ama şeytan gazı açtırıyor bana bu yüzden gitmesin istiyorum ve dağılmasın :)

MaMi_33
28 Eylül 2012, 01:35
EN SON 55.000 DE GÖRDÜM CB LERDEN HATTA ŞU BEYAZ OLANLARDAN ÇOKDA ÇEKİCİ DURUYOR AMA GEL GELELİM BANA DAYANMAZ YAZIK OLUR MAKİNAYA YBR YE GELİNCE DUN SABAH İZMİR DE BORNOVADA TERAS CAFENİN ÖNÜNDE GÖRDÜM ŞU EN YENİ KASALARDANDI 78 KÜSÜR BİNDEYDİ YÜZSÜZLÜK YA SORDUM SAHİBİNE DAHA MOTORA ANAHTAR DEĞMEDİ DEDİ VE O KADAR GÜVENİYOR Kİ KENDİNE Bİ O KADAR DAHA GİDERDİ.. :) bi diğeri ise hızı sevmiyorum ama şeytan gazı açtırıyor bana bu yüzden gitmesin istiyorum ve dağılmasın :)Ne ara 55 bini yapmıslar helal olsun valaha :).gitmesini istiyosan ybr ye bakma o zaman ama rahatlık ve saglamlık açısından ybr derim..tvs lere bak bütçen müsaitse..

THE PRO
28 Eylül 2012, 01:39
TVS OLABİLİR AMA DAHA YENİ YENİ PİYASADA GÖRMEYE BAŞLLADIK YANİ Bİ HONDA DESEM DEDEM BİLE YILLARCA TİTAN KULLANMIŞ AMA TVS NE BİLEYİM ADI SANI YENİ YENİ DAHA O YÜZDEN BİRAZ ÇEKİNGENİM ONDAN :)

MaMi_33
28 Eylül 2012, 01:46
TVS OLABİLİR AMA DAHA YENİ YENİ PİYASADA GÖRMEYE BAŞLLADIK YANİ Bİ HONDA DESEM DEDEM BİLE YILLARCA TİTAN KULLANMIŞ AMA TVS NE BİLEYİM ADI SANI YENİ YENİ DAHA O YÜZDEN BİRAZ ÇEKİNGENİM ONDAN :)elmizde seçenek kalmadıki :D cbf yağ yakıyo diyosun tvs ün yapmadı diyosun son seçenek ybr kaldı oda seni hız konusunda üzecektir :)

THE PRO
28 Eylül 2012, 01:48
BİRDE CBR 125 VAR :) O DA DAYIMIN OĞLUNDA VAR AMA MUHATTAP OLMUYORUZ YANİ BİLMİYORUM NASIL Bİ MAKİNA :)

MaMi_33
28 Eylül 2012, 01:53
BİRDE CBR 125 VAR :) O DA DAYIMIN OĞLUNDA VAR AMA MUHATTAP OLMUYORUZ YANİ BİLMİYORUM NASIL Bİ MAKİNA :)km az temiz olanların fiyatı senin bütcene uymaz braz teknolojik makina o sana dayanmaz :)

yasin_942
28 Eylül 2012, 02:29
caps lock açık

Espaniole
28 Eylül 2012, 02:34
Hocam anlatmaya çalıştığın şeyi anladık,bencede ybr al ama bağırmana gerek yok,küçük harflerle yaz :)

ferdinandd
28 Eylül 2012, 03:11
caps lock açık

Abi bu nasıl bi uyarı şeklidir ::lolabove:queen:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-2010-model-honda-cbr-kirmizi-99099086/detay

500 lira masraftan bahsetmiş, neymiş çok merak ettim :sunny:

Masrafsız diyebileceğimiz CBR fiyatları 6-7000 lerde.

Tecrubelisin, gitmesin istiyorsun, hiç titreşim olmasın istiyorsun, isteklerinde çok net, Hondadan da şüphe duyuyorsun, kararını YBR den yana zaten vermişsin gibi :)

Bencede sen bütçenle al yepyeni bi YBR keyfini sür :cat:

THE PRO
28 Eylül 2012, 10:05
Pek dikkat etmiyorum küçük büyük olmasına o yüzden :) tam 1 hafta sürem kaldı haftaya cuma günü almalıyım artık şu ana kadar bikaçtane cbr buldum repsol olanlardan bide ybr var ikisi arasındayım onlara yakın başka model yok gibi :)

Emodog
28 Eylül 2012, 10:54
Emre(ThePro) oğlum biz neden 2.el çantalı,koruma demirli Tvs apache almıyoruz ? Hem ismi hem şekli sana göre :)Güç desen güç.Sağlamlık desen sağlamlık.Hem de model yükseltmiş gibi olur bize.Elektronik ibreler falan.Baktımda cbr 125 ile aynı güce sahipler.(13.5 hp).

THE PRO
28 Eylül 2012, 11:01
OLUM BENİM KN GİBİ TİTRİO ONLAR YA :) şimdilik ybr yada cbr deyaz başka önerisi olan da yok gibi :)

Emodog
28 Eylül 2012, 11:28
Tvs o kadar titriyor mu ? Eğer senin kn gibi titriyorsa Tvs'ye binen adamı kutlamak lazım.Ama ne olursa olsun şöyle sarı bir tvs çok güzel olurdu.

THE PRO
28 Eylül 2012, 15:08
tvs nin oturuş pozisyonu da biraz rahatsız :)

EverHarD*
29 Eylül 2012, 01:11
kesinlikle 1. seçeneğin ybr
2. seçenekde innova olsn kardeş