PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "Biz"e Küfredilmesini İstemiyorum

acemi çaylak
27 Eylül 2012, 00:09
Herkese iyi akşamlar. Bir konudaki hassasiyetim i dile getirmek istiyorum. Bu akşam saat 9 civarında otobüsle eve dönüyordum. Eskisehir yolu Cepa alışveriş merkezi önünde otobüs yolcu almak için durdu. Hemen solumuzdan normal hızda seyreden bir araba geçerken birden otobüsle arabanın arasından vın diye bir süpersport motosiklet geçti. O kadar hızlıydı ki otobüste olduğum yerde zıpladım. Arabaya ya da otobüse dokunacak diye yüreğim ağzıma geldi. Ardından otobüste motorcunun arkasından söylenmeler, küfretmeler... Motosiklete gönül vermiş biri olarak bu kufurleri duymak beni çok rahatsız etti. Söylemek istediğim şu kki h

TATLIHIZ
27 Eylül 2012, 00:14
kıme hak vereyim sasırdım..

beko12345
27 Eylül 2012, 00:18
kıme hak vereyim sasırdım..

:cat: .

turkish39
27 Eylül 2012, 00:20
Süpersport motosikleti olupta hızlı gitmeyen,hızlı gidipte küfür yemeyen yoktur heralde.(onlara hayranlıkla bakan çok az kişi var)Zaten hızlı gitmeyeceksen süpersport almanında alemi yok,saçma olur zaten.Sonuçta herkesin kendi seçimi.Motosiklete binipte tehlikenin farkına varmayan adamada ne dersen boş.İnsanlarda genelleme yapma olayı genlerde var zaten.Bi polis bile nasıl yanlış yapsa hepsine sövmüyormuyuz,hepsi aynıymış gibi...Siz adamakıllı kullandıktan sonra size kimsenin sövmeyeceğine eminim.Üstünüzede almayın.Her motorcu bir değildir.

kanmix_x
27 Eylül 2012, 00:25
Boşta redline yapıyor çoğu ..,

Espaniole
27 Eylül 2012, 00:28
Süpersport motosikleti olupta hızlı gitmeyen,hızlı gidipte küfür yemeyen yoktur heralde.(onlara hayranlıkla bakan çok az kişi var)Zaten hızlı gitmeyeceksen süpersport almanında alemi yok,saçma olur zaten.Sonuçta herkesin kendi seçimi.Motosiklete binipte tehlikenin farkına varmayan adamada ne dersen boş.İnsanlarda genelleme yapma olayı genlerde var zaten.Bi polis bile nasıl yanlış yapsa hepsine sövmüyormuyuz,hepsi aynıymış gibi...Siz adamakıllı kullandıktan sonra size kimsenin sövmeyeceğine eminim.Üstünüzede almayın.Her motorcu bir değildir.

Bu hayranlıkla bakma olayı o motorcunun elinde değilmi? Evet ss kullanıp da hızlı gitmezsen olmaz,ama bu hızlı gitme olayını iki araba arasından mantıksız bir hızla geçme olarak değil de önü açık ve boş yollarda yapsa,daha fazla hayranlıkla bakılmazmı?

Aslında sizinle aynı dilden konuşuyorum da bakmayın,yorumum farklı sadece :)

acemi çaylak
27 Eylül 2012, 00:31
Mesajım yarım kalmış da hızlı gitmek ve tehlikeli gitmek birbirinden farklı kavramlar bence.bu motosikletler trafikte makas atarak gitmek için üretilmemiştir herhalde. Telefondan giriyorum onun için düzgün yazamadım ama demek istediğim hem kendinizi, hem ailenizi, hem de motosikletin imajını düşünerek trafikte tehlikeli davranislardan kacinmaniz gerektiği. Bu sayede motosikletin ve motorcunun serserilikten uzak olduğunu kanıtlayabilir ve trafikte kendimize daha fazla saygınlık kazandirabiliriz

DALGIC_800
27 Eylül 2012, 00:50
3 ay önce bende kumla'da benzinlikten benzin alıyorum 3 tane enduro geldi ve bellki araziye çıkacaklar go pro kameraları falan hepsi tam takır ve motorlarda yüksek sesli .. ben benzin alırken pompacı bunlar nereye gidiyor diye sordu bana, valla bilmiyorum abi bizim gruptan değiller ilk defa görüyorum büyük ihtimalle dağa hoplamaya zıplamaya çıkıyorlar dedim gülerek :) bana ne dese beğenirsin bunların allah belasını versin inş. o dağdan inemezler bunların sonu selvi ağacının dibi demezmi bu arada da motorlardan biri tekere kalktı yola çıktıktan sonra .. 4 sn falan dondum kaldım adama bişey diyemedim ..ama gözlerimden ne kadar küfür ettiğimi anlamıştır herhalde .. sonra bende yüksek sesle gazladım çıktım rahatsız olsunlar diye ... öküzle bu herifi yan yana koy farkları yok malesef :)

salcano_7946
27 Eylül 2012, 00:57
maalesef motorcular ulkemızde hala öcü gozuyle bakıyorlar.kültür oturmadıgından sanırım.

erro
27 Eylül 2012, 01:01
maalesef motorcular ulkemızde hala öcü gozuyle bakıyorlar.kültür oturmadıgından sanırım.

iki araç arasından o süratle geçene o gözle bakılmasında ne yapılsın...tabiki öcü gözüyle bakılır...

Rocknrolla
27 Eylül 2012, 01:02
Demekki otobüslerin yanından geçerken yolcuları zıplatabiliyoruz :)

ERROR88
27 Eylül 2012, 01:06
sorun yok ben her yola cıktıgımda kufur edıyorum onlara ama duyan yok

F54
27 Eylül 2012, 01:12
bana küfür eden yok :cat:

Uffie
27 Eylül 2012, 01:44
Bu olayda küfür yiyen arkadaşın açıkcası savunacak hiçbirşeyi yok fakat bizim milletimizdede bir öküzlük var kimse kusura bakmasın.Ankara üniversitesi Tandoğan kampüsüne gittim öğrenci işlerinde evrak işlerim vardı..Neyse çıktım kampüsten,yolun karşısına geçeceğim burger king tarafına..Göbekte trafik herzamanki gibi sıkışıktı kırmızı ışıkta yanıyordu bende araçların arasından geçip en öne geçtim çünkü hemen sağdaki benzinliğe girecektim..neyse göbekteki 2. ışığa gelirken yanımdaki amca üstüme üstüme sürdü..Işıkta durunca gayet kibar bir şekilde (yanında yaşlı bir teyze,kuvvetle muhtemel eşi ve torunu var) Amcacım dikkat et üzerime üzerime geliyorsun dedim..Bana ne dese beğenirsiniz sen aralardan geçersen üstünede gelirim ezerimde..Bende dayanamadım saydırdım adama..Yaşından başından karından torunundan utan diyorum terbiyesiz herif hala sanane istediğimi yaparım diyor..Ah yaşıtım olsaydıda asfalta kafasını sürte sürte kıvılcım çıkartıp sigaramı yakaydım diyorum..
Ne dolmuşum arkadaş bu arada ya:mrgreen:

MotorKafa
27 Eylül 2012, 02:35
İnsanların öküz olup olmaması, kullandığı araca bağlı değil ne yazık ki...
Trafikte her gün, bana saygılı olan bir ton otomobil, minibüs, kamyonet vs. sürücsüyle karşılaşıyorum.
Duran trafikte aralarından geçerken, rahat geçmem için sağa/sola çekilen saygı değer sürücüler olduğu gibi, bariyerle sol şerit arasındaki boşlukta ilerlerken, daha hızlı gitmem için arkamdan korna çalıp selektör yapan yavşak motorlular da oluyor.
Altındaki araç ne olursa olsun hakettiyse eğer, duysa da duymasa da basıyorum küfürü.
Bana nezaket gösteren sürücüye de, her zaman ya elimi kaldırarak yada kafamı sallayarak selamımı veririm...

Tsubasa
27 Eylül 2012, 02:57
bazı araç sürücüleri annesini sevmiyor...
tüm sorun bu..
yol benim adam suratıma bakarak önüme kırıyor direksiyonu
buradan anlıyoruz ki adamın annesiyle problemleri var

GorkeM
27 Eylül 2012, 03:17
Motorlulara ben de bol bol küfür ederim.
Çünkü motorlu var motorcu var.

tcs
27 Eylül 2012, 05:47
Bu olayda küfür yiyen arkadaşın açıkcası savunacak hiçbirşeyi yok fakat bizim milletimizdede bir öküzlük var kimse kusura bakmasın.Ankara üniversitesi Tandoğan kampüsüne gittim öğrenci işlerinde evrak işlerim vardı..Neyse çıktım kampüsten,yolun karşısına geçeceğim burger king tarafına..Göbekte trafik herzamanki gibi sıkışıktı kırmızı ışıkta yanıyordu bende araçların arasından geçip en öne geçtim çünkü hemen sağdaki benzinliğe girecektim..neyse göbekteki 2. ışığa gelirken yanımdaki amca üstüme üstüme sürdü..Işıkta durunca gayet kibar bir şekilde (yanında yaşlı bir teyze,kuvvetle muhtemel eşi ve torunu var) Amcacım dikkat et üzerime üzerime geliyorsun dedim..Bana ne dese beğenirsiniz sen aralardan geçersen üstünede gelirim ezerimde..Bende dayanamadım saydırdım adama..Yaşından başından karından torunundan utan diyorum terbiyesiz herif hala sanane istediğimi yaparım diyor..Ah yaşıtım olsaydıda asfalta kafasını sürte sürte kıvılcım çıkartıp sigaramı yakaydım diyorum..
Ne dolmuşum arkadaş bu arada ya:mrgreen:

Ankara da motor kullanmak çok tehlikeli bana göre. nedenini açıklamak istemiyorum çok dikkatli olun lütfen

salcano_7946
27 Eylül 2012, 06:25
polat a sıkayet etmelı bunları...mematının katılının arkadası bunlar deyıp...

blow07
27 Eylül 2012, 10:42
Geçenlerde Antalya Eski Sanayi içinden kız arkadaşımla çıkarken önümdeki IVECO kamyonet birden önüme çıktı. Keşke geçseydik be dayı diye bağırdım ve gelen cevap sonrası şok oldum. Kusura bakma be oğlum afedersin. Bu lafa ne denir ki . Ama bir başkası olsa el kol hareketi yaptığı zaman bende dayanamayıp motorsikletimi sağa çekip tartışıyorum sürücülerle.

serdar1547
27 Eylül 2012, 11:01
ss i olupda yavaş gidecekse işte ben o zaman küfrederim madem yavaş gideceksin ne diye o motora biniyorsun al bi ybr keyfini çıkar derim boştan yere dev gibi makinaya eziyet etme derim...bu da benim görüşüm ama ben hiç bir motorcuya küfretmem bulunduğum yerdeki tüm motorcularıda tanırım

ozrace
27 Eylül 2012, 11:49
motoru kullanan arkadaşın'da hatası yok değil açıkçası."iğneyi kendimize,çuvaldızı başkasına batıralım"....

ozgurakman
27 Eylül 2012, 11:59
o da tehlikeli hareketler yapmasın. ben de motosikletçiyim ama bugüne kendime nadir küfür ettirmişimdir...

c90
27 Eylül 2012, 12:18
ss kullanıcı arkadaşların arasında adranalin budalası arkadaşlar oldukça çoğaldı
fakat bu arkadaşların ömrünün uzun olmayacağı da aşikar

-CBX250-
27 Eylül 2012, 12:36
Valla ben bi kaç korna yiyorum onlarda motorsikleti çekemeyenlerden, hani trafikte aradan en öne ışığın dibine gidebiliyoruz ya :) Bazılarına koyuyor. Bide önüme atlayanlara sövüyorum kitleniyorum kornaya falan alayı gavat kornayla onlarda geri dönüyor hem şuçlu hem güçlü sonra arkası el hareketi de yapıyorum onlara dönüyolar peşime gazlıyorlar :) trafikte ben süzülüyorum adam arkamda kuduruyor.. Işıklarda en öne de gelemiyo :) ÇOK gerizekalı var !

:) Allah trafikteki herkese sabır, akıl, ve tecrübe versin..

Uğur
27 Eylül 2012, 12:50
Nasıl ki bizler trafikte başkalarından saygı bekliyorsak,bizde başkalarına karşı gereken hassasiyeti göstermeliyiz.
Saygılı olan,saygı görür.

-CBX250-
27 Eylül 2012, 12:57
Ne kadar saygılı olsam ve alttan alsamda, çok tehlikeli saygısızlık yapan haddini aşanlar oluyor tecrübemle bi şekilde sıyrılsamda o sinirle ve öfkeyle sövüyorum bide hareket çekiyorlar, MOTORA SAYGI yok denecek kadar az.
Dikizde beni görüp yol vereni de bilirim ama sayılı !! İstanbul motorsiklete buraya nazaran daha alışkın, adamların yolda duruşu frenlemesi farketmezsi, izmit öyle mi ışıklarda ip gibi duran yok biri sağda biri solda motorsikletle bile trafikte sıklıkla takılıyor insan. KALDIRIMA taşası geliyo :)

Blanziflor
27 Eylül 2012, 14:42
Aktif olarak kısa süredir motosiklet kullanıyorum, neden daha önce başlamamışım diyorum.. 17 yıldır araba kullanıyorum. Araba kullanırken motosiklet sürücülerine kızmıyor değildim, yaptıkları bazı hareketlerden dolayı.. Fakat şimdi hak veriyorum, motosiklet ile hayatta kalabilmek için yapmak gerekiyormuş.. Yerine göre ani hızlanmalar frenleme yapmaktan daha etkili olabiliyor..
Küfür edende etsin umrum da olmuyor.. Duyarsam da hiç diyaloğa girmiyorum, ne bıçak taşıyorum nede silah bundan eminim ama karşı taraf için değilim.. plakası ile 155'e şikayet ediyorum tehlikeli araç kullanıyor diye :)

Reşit
27 Eylül 2012, 16:37
Ben bazen otomobil gibi gidiyorum, bazen de serseri kurşun gibi gidiyorum. Serseri gibi gittiğim de daha güvenli oluyor nedense. Aynaya bile bakmaya gerek yok, arkandan gelirse anca başka bir motosiklet gelir. O da seni kolluyor zaten. Ama ne zaman otomobil gibi gittim, hep tehlike. %10 daha hızlı gidin diyorlar trafikten. Yüzdesi biraz artabiliyor ama riskler de azalıyor. Ne yapsak şimdi :silent: