PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 150 lik motor önerisi

musdi42
09 Ağustos 2012, 02:49
selam arkadaşlar sitenize yeni üye oldum 150lik motor almayı düşünüyorum çelik f5 almayı düşünüyordum ama internette çelik f5 diye aratınca elle tutulur bir sonuç bulamadım acaba bizim çelik diye bildiğimiz motorun başka bir ismimi var.
150lik almayı düşünüyorum benim için önemli olan herşeyden önce az yakması ve görünüm olararakda yarış motorları gibi olsun yani sportif moto siklet konusunda pek tecrübeli değilim kusura baskmayın bütçem 2000-2500 arası yardımcı olursanız sevinirim.
şimdiden teşekkürler.

delileoo
09 Ağustos 2012, 03:06
gidip o paraya eli yüzü düzgün orta halli bi 2008,2009 cbf al kendine kardeşim

OnrMRT
09 Ağustos 2012, 03:08
2000liraya mondial 150mc ler var araştırırsan bulabilirsin

I.Love.Drift
09 Ağustos 2012, 03:36
Mondial 150 mc-x roadracer öneririm.150lik diye geçer 162cc dir.uçurur.sıfır fiyatı 3200 dür.daha hesaplı birşey istiyorsan mondial 125 mh drift var.oda 125 diye geçer 135 cc dir.bir daha baktırır.onun fiyatı 2800 dür.bana hangisi diye sorarsan 400 lira daha veririm.hem 30cc hem arka fren disk hemde arka teker daha büyük.daha rahattır.mondial candır yedek parçaları çok ucuzmuş.

Tsubasa
09 Ağustos 2012, 03:43
Mondial 150 mc-x roadracer öneririm.150lik diye geçer 162cc dir.uçurur.sıfır fiyatı 3200 dür.daha hesaplı birşey istiyorsan mondial 125 mh drift var.oda 125 diye geçer 135 cc dir.bir daha baktırır.onun fiyatı 2800 dür.bana hangisi diye sorarsan 400 lira daha veririm.hem 30cc hem arka fren disk hemde arka teker daha büyük.daha rahattır.mondial candır yedek parçaları çok ucuzmuş.
Mondial driftn siyah far başlığını o kadar aradık ki
1 ay Sonra fabrika üretim yapıp gönderdi artık
Bırak kardeşim cinliyle uğraşmayı
Benim motorumunda farkı yok anlattıklarimindan
Al bi cbf 150 az kullanılmış filan
Kafan rahat olur
Belki 10dkda kere trafikte yan yatirdim motoru düştüm
Bi cacık olmadı
Düşür bakalım başka motoru
Kaç yüz lira masraf çıkaracak
Git honda Titan al
Gene de alma diğerlerini

OnrMRT
09 Ağustos 2012, 03:51

kendin konuyu açtın bilgileri topladın şimdide başkalarına mı tavsiye ediyosun =)))

adem80
09 Ağustos 2012, 03:55
Mondial driftn siyah far başlığını o kadar aradık ki
1 ay Sonra fabrika üretim yapıp gönderdi artık
Bırak kardeşim cinliyle uğraşmayı
Benim motorumunda farkı yok anlattıklarimindan
Al bi cbf 150 az kullanılmış filan
Kafan rahat olur
Belki 10dkda kere trafikte yan yatirdim motoru düştüm
Bi cacık olmadı
Düşür bakalım başka motoru
Kaç yüz lira masraf çıkaracak
Git honda Titan al
Gene de alma diğerlerini

helal. Titan önerdin. Ben şuan gene 125 cc sınıfında motor alacak olsam, gene titan alırdım. Motorundan memnun olmak güzel bişey :cat:

I.Love.Drift
09 Ağustos 2012, 04:15
Hehe oyle oldu onur kardesim.yav git motoru yan yatr ne kadar masraf olacak diyosun al mondial isterse depo kopsun :) en fazla 100-150lira.tartismaya gerek yok mondial turkiyede en cok servisi ve yedek parcasina sahip markadir bu yzdn parcalari ucuz motorununda bakimini duzenli yaparsan degmeyelim keyfine

MotorHstası
09 Ağustos 2012, 05:49
Çelik motor f5 falan demişsin o f5 değil thunder150 diye geçer ayrıca bunlar kollar halindedir ramzey,çelik motor,skyjet,kuba ve yuan olarak 5 kolladadırlar hepsi teknik ve görünüş olarak aynıdır.

musdi42
09 Ağustos 2012, 21:22
önerileriniz için hepinize teşekkürler arkdaşlar benim almak istediğim motor bu gün öğrendim yuan olarak geçiyor.
mondial bir ardadaşda var alalı bir 10 gün anca oldu satmak istiyor.çok yaktığını ve motorun çok titrediğini söylüyor o yüzden mondial almayı düşünmüyorum her motor aynı olacak diye bir kaide yok ama yinede mondiala sıcak bakmıyorum.

ayrıca yuan çelik5 ne kadar yakar km de performansı nasıl motorda titreme varmı eksileri ve artıları nelerdir kullanan arkdaşlar bu model hakkında yardımcı olurlarsa sevinirim aklımdaki ilk motor bu ama.
yakıt sarfiyayatı ve yedek parçada önemlidir. alaternetif olarak yamaha ve honda da aklımdadır fakat görünüm olarak yarış tipi olacak. tekrar teşekkürler.

MotorHstası
10 Ağustos 2012, 00:51
önerileriniz için hepinize teşekkürler arkdaşlar benim almak istediğim motor bu gün öğrendim yuan olarak geçiyor.
mondial bir ardadaşda var alalı bir 10 gün anca oldu satmak istiyor.çok yaktığını ve motorun çok titrediğini söylüyor o yüzden mondial almayı düşünmüyorum her motor aynı olacak diye bir kaide yok ama yinede mondiala sıcak bakmıyorum.

ayrıca yuan çelik5 ne kadar yakar km de performansı nasıl motorda titreme varmı eksileri ve artıları nelerdir kullanan arkdaşlar bu model hakkında yardımcı olurlarsa sevinirim aklımdaki ilk motor bu ama.
yakıt sarfiyayatı ve yedek parçada önemlidir. alaternetif olarak yamaha ve honda da aklımdadır fakat görünüm olarak yarış tipi olacak. tekrar teşekkürler.
Hocam söylediğim üzre bu modellerde bildiğim kadarıyla titreşim var neden çünkü o fiyata o motor hesap şu ''Ne kadar ekmek o kadar köfte'' nekadar para okadar motor sen dersenki bütçem kısıtlı titreşim benim için sorun değil ozman al ama kullanan adama titreşimi sorsan daha iyi çevaplar yakıt sarfiyatı ise 100km de bildiğim kadarıyla 2-3 litre yakmakta öle şekline aldanıp 150-180 görmeyeceksen bu sarfiyatta çok zorlarsan bu artar ibrede 220 yazıo oda işte bi hava sebebi ''bak şekle bak ibreye'' hesabı yamaha diyip racing görnümü diosan en ucuz 2. eli 5-6 milyar honda diyorsan eski kasalarından 3.5-4.5 arası rahat bulursun ve titireşim yuan dan daha iyidir yani titreşim yuanadan inip cbr a binen adam için titreşim yokki bunda dedirtir yani cbr 125 140 kmh görür ve titreşimde biraz olur 100-110 arası pek olmaz ama cbr125de 140 da hissettiğin tireşimi yuanda 110da falan hissedersin ben bunları söylüyorum ama sürekli kullananlar daha güzel ve daha detaylı cevaplandıracaklardır.