PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Subap Ayari ve Eksantirik Zinciri

muhammedtml
08 Ağustos 2012, 20:59
Arkadaşlar dün aynı konuyu atolye bölümüne açtım ama pek cevap alamadım. O yüzden buraya açmak istedim. Şimdi gelelim konumuza 4-5 gün önce Yuki 250-4 motor aldım. Motor rolantide çalışırken çıt çıt çıt bi ses geliyor. Aldığım çocuk subap ayarı yapılacak dedi. Motorun yokuşa çekişide yok denecek kadar az. Subaplardan olduğunu ve ayarlatınca düzeleceğini söyledi. Bende o an için çok üzerinden durmadım. Motoru aldıktan sonra motorcuya gittim. (bende ki akıl tabi motoru aldıktan sonra motorcuya götürüyorum.) Egsantirik zinciridir yüksek ihtimalle dedi. Motoru aldıktan sonra biraz canım sıkıldı açıkcası bozuk motor mu aldım diye ama usta motorun çok guzel şase sağlam motorlada hiç oynanmaş ufak defek ayarlarla düzelir dedi.Perşembe günü götüreceğim sizin bu konuda ki görüşlerinizi merak ediyorum. Subap ayarı ve egsantrik zinciri gerdirme işlemi ile motorun çekişi ve gidişi değişir mi ? Birde motorda yüksek devirlerde çok fazla titreşim oluyor subap ayarları bu titreşimi azaltır mı ? Teşekkürler

serkanADH13
09 Ağustos 2012, 02:27
dostum ustandan OKEY 'i almışsın,
burada sormana gerek dahı kalmamış açıkçası,
Ustana güvenmiyordunda neden oraya bıraktın anlayamadım???

Bu arada evet subaplar ayarlandıgı zaman ve motorda gevşek vıda,,cıvata,,vs parça kalmaz ise,
motordaki vibrasyon azalacaktır,
ve bırde ön dişliyi 1...2 diş büyük taktır ustana söylede.
Daha çok işine yarayacak ve tıtreşim dahada azalacaktır...

Hayırlı Uğurlu Olur İnş...