PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kask Için Kararsızım

nebri_1986
08 Ağustos 2012, 20:45
Merhaba arkadaşlar. Tecrübeli abilerim kardeşlerimden yardım isteyeceğim. Motoruma karar verdim ama onu almadan önce koruma ekipmanlarımı almak istiyorum. Yarın kadıköydeki motomax'a gideceğim ve nette araştırıp 2 modelde beğendiğim kaskları deneyeceğim. Eşime de almayı düşünüyorum yani aynı modelden 2 tane alacağım. Araç üzerinde karmaşıklık olmasın :)

1. LS2 Cartoon Single Mono Kapalı Kask 90 TL 2x90=180 TL ADAMOTOR Sitesindeki fiyat.

2. NITRO G-MAC Pilot Kapalı Kask 110 TL KAMPANYA 2. Yarı Fiyatına 110+55=165 TL

Sizden ricam özelliklerine göre değerlendirmenizi söylermisiniz. 2. Buğu önleyici ve 3D vizor yazıyor ayrıntıda.

motodriftt
08 Ağustos 2012, 21:29
bence ls2 güzel kask digerini kullanmadm

nebri_1986
08 Ağustos 2012, 21:44
Evet diğer modelden sadece motomax mağazasında var türkiyede başka biryerde satışı yok sanırım. Teşekkürler yorumun için.

alp_tunay
08 Ağustos 2012, 21:49
Diğerini bilmem ama ls2 çok kötü...
Özellikle rüzgar ve uğultusu rahatsız edici boyutta...

BROICER
08 Ağustos 2012, 21:49
http://www.motomaxonlineshop.com/Urun/SCORPION-EXO-400-IMPACT-KAPALI-KASK-pmu1087.html ben bunu kullanıyorum ve de memnunum

nebri_1986
08 Ağustos 2012, 22:32
Evet ls 2 ye zaten o fiyatta olmasından dolayı şüpheyle bakmıştim sanırım rüzgar uğultusu biraz problem olacak. Birkaç yorum daha katan olacaktır illaki. Teşekkür ederim tavsiye içinde.

ferdinandd
08 Ağustos 2012, 22:47
LS2 alırsanız mutlaka visco kulaklık alın. Eczaelerde bulunur en fazla 5 TL gibi bir fiyatı olması lazım (turuncu renk ) yoksa 15-20 km sonra rüzgar uğultusu konsantrenizi ciddi anlamda bozmaya başlıyor.

Diğer model için de gerekli olabilir, kullanan arkadaşlardan gelen yorumlara göre...

marefb
08 Ağustos 2012, 22:52
ls2 sakın alma direk ele o kaskı nitro ondan kat ve kat iyi kask dır.Ben 5 senedir nitro kullanıyorum ve çok memnunum

nebri_1986
08 Ağustos 2012, 23:20
ls2 sakın alma direk ele o kaskı nitro ondan kat ve kat iyi kask dır.Ben 5 senedir nitro kullanıyorum ve çok memnunum

Içime su serptin kimse kullanmıyor diye düşünecektim. Bakıyorum zaten çoğunda CE 22.05 standardı bulunuyor. Kullanım yönünden fark ediyor ve bu yorum çok iyi oldu sanırım bu gece karar verecek olmaktan daha güzel birşey yok :)

ÖZALTIN
09 Ağustos 2012, 02:22
ls2 kullanıyorum genel olarak memnunun hava girişleri yeterli . ayvalık ın sıcağında bile yazın rahatlıkla takabiliyorum.ama vizörü açtığın anda dayanılmaz bi ıslık sesi var biraz hızlandığında.yavas giderken açıyorum ıslık sesi gelmeye başladı mı kapatıyorum . zaten belirli bi hızdan sonra kapalı olması daha iyi oluyo dış etkenlere karşı.

Rom_
09 Ağustos 2012, 02:26
Keşke bende kask seçicek kadar yol almış olsam benimki hazır Arai de bir model beğendim nişanlımada banada ondan alacağım...

viper17
09 Ağustos 2012, 03:01
Ls2 cartoon çok eski bir kask

motorcu48
09 Ağustos 2012, 03:06
nitroda var ls2 de

nitro taş gibi ağır ls2 hafif olduğu için daha çok seviyorum

eğer scooterın varsa 120 125 lere milatta çıkıyorsan ls2 ses mes te olmaz
şehir efsanelerine inanma ikinci sefer ls2 aldım nitro reaktörden iyi

blt_59
09 Ağustos 2012, 03:17
uzun süre gdr kullandım,daha 2 hafta önce biradere motor alırken kendime kask alıverdim,ls2 nin çene açılır kaskı,rüzgar sesi abartılmayacak kadar var,ancak görüş açısına hayran kaldım,rahat ve kaliteli malzemesi var,parasına göre gayet tatmin edici geldi bana..

alp_tunay
09 Ağustos 2012, 03:30
uzun süre gdr kullandım,daha 2 hafta önce biradere motor alırken kendime kask alıverdim,ls2 nin çene açılır kaskı,rüzgar sesi abartılmayacak kadar var,ancak görüş açısına hayran kaldım,rahat ve kaliteli malzemesi var,parasına göre gayet tatmin edici geldi bana..
100km üzeri hızlarda kullanmadın sanırım..
Rüzgar nerdeyse üstten girip taa aşağılardan çıkıcak...
Uğultusu cabası...

Tsubasa
09 Ağustos 2012, 03:36
Nitro al en azından ıngiliz mali
Ve sağlam kask
Ls2 muhallebi kaski
Elimden yeri düştü kirildi (1metreden)
O kadar saglamdir ls2

blt_59
09 Ağustos 2012, 03:45
100km üzeri hızlarda kullanmadın sanırım..
Rüzgar nerdeyse üstten girip taa aşağılardan çıkıcak...
Uğultusu cabası...:)ben ls2 ülke direktörü deilim,memnunum sadece onu belirttim,100-200 tl arası hangi kaskı alırsan al o dediklerini yaşarsın,beyenmeyen nolan alsın shark mıdır nedir ondan alsın itirazımız yok :cherry:

motorcu48
09 Ağustos 2012, 03:59
geçen sene ls2 upside kask almış 2 beden büyük diye kullanmamış nitro reaktör almıştım

bu yaz birde ls2 wolf aldım 2.ls2m nitrodan da daha iyi

taktir sizin
http://s14.postimage.org/nug3sc8ap/09082012087.jpg

Alper Kaya
09 Ağustos 2012, 05:17
Nitro al en azından ıngiliz mali
Ve sağlam kask
Ls2 muhallebi kaski
Elimden yeri düştü kirildi (1metreden)
O kadar saglamdir ls2dur tahmin ediyim şahitlerin vardı ama öldüler :D yav arkadaşım herşeye kabul rüzgar alıyor ses yapıyor fakat değil 1 metre 1.5metreden kaldırıma düşürdüm kaldırımdan asfalta düşüp yuvarlandı sadece çizik var ayrıca sayısız kerede motor selesinden düşmelerini saymıyorum yani senin ve benim yorumuma bakarsak ya birimiz yalan söliyoruz yada sana ayıplı mal sattılar ls2 düştüğünde kafanı korur görevini yapar fakat konfor beklemeyin

nebri_1986
09 Ağustos 2012, 05:52
Peki ls2 celtic airbag özellikli almayı düşünsem daha iyi olacak sanırım. Nitronun sharp 5 yıldızli aikido modeli var benim bütçeyi yada ikisinden birine göremi ayarlamaliyim arkadaşlar. Kimisi parçalandı diyor kimisi diğeri daha kötü diyor. Hala kararsızım sanırım :)

brooklynnn
09 Ağustos 2012, 06:04
aikido kullanıyorum memnunum
ama simdiki aklım olsa dha iyi birsey alırdım400-500 civarı

nebri_1986
09 Ağustos 2012, 11:21
Teşekkürler arkadaşlar yola çıktım ve ls2 celtic yada g.mac alacağım yola çıktım deneyip kararımı vereceğim. Mağazalarda. Sağolun. Konuyu nasıl kaldırabilirim acaba.

Tsubasa
09 Ağustos 2012, 13:23
dur tahmin ediyim şahitlerin vardı ama öldüler :D yav arkadaşım herşeye kabul rüzgar alıyor ses yapıyor fakat değil 1 metre 1.5metreden kaldırıma düşürdüm kaldırımdan asfalta düşüp yuvarlandı sadece çizik var ayrıca sayısız kerede motor selesinden düşmelerini saymıyorum yani senin ve benim yorumuma bakarsak ya birimiz yalan söliyoruz yada sana ayıplı mal sattılar ls2 düştüğünde kafanı korur görevini yapar fakat konfor beklemeyin
Maddi durumun nedir ne değildir bilmiyorum
Fakat benim tanıdığım 35 senedir motosikket kullananan bi abim var 50 yaşında
Kaç paralik beynin Varsa o kadarlık kask takarsin der bana
Git para biriktir yine de alma 70 liralık kask
Ls2 kaski bn elimden betona düşürdüm çatladı
Ikinci kask olarak nitro street kullanıyorum
Gayet ii
Arai kask hayatımı kurtardı
Halen kullanıyorum

motorcu48
09 Ağustos 2012, 23:10
marka kasklar herzaman için iyidir

fakat nitroyu ls2 den üstün tutma zihniyetini anlıyamıyorum
bende ikisi de var işte nitro 1.5 kilo sharptanda 3 yıldız almış ,vizorden hava kaçırır

bunlar akla gelen değil akla yatan kasklardır .bunları beğenmeyen ikisinide almasın çünkü ikiside aynı hatta diğeri daha kötü:farao:

nebri_1986
09 Ağustos 2012, 23:20
marka kasklar herzaman için iyidir

fakat nitroyu ls2 den üstün tutma zihniyetini anlıyamıyorum
bende ikisi de var işte nitro 1.5 kilo sharptanda 3 yıldız almış ,vizorden hava kaçırır

bunlar akla gelen değil akla yatan kasklardır .bunları beğenmeyen ikisinide almasın çünkü ikiside aynı hatta diğeri daha kötü:farao:

Korkma korkma bende nitrodan soğudum kesesi yeten olursa aikido alabilir ama diğerleri hiçbirşey bunu direk satış temsilcisi söyledi bana ordan direk yorumunu söylüyorum. Bu yüzden LS2 CELTIC modelini alacağım inşallah. Sharp 4 yıldız. Ayrıca hava yaptığı denilen airbag özelliği var sanırım.