PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : (Mondial)125 mh Drift vs. 150 Mcx Roadracer

Sayfa : [1] 2

I.Love.Drift
08 Ağustos 2012, 01:09
Drift mi mcx mi?
Mcx benzin deposu ile driftinki ayni mi?(driftinki hos duruyor)
hangisi ort olarak daha az yakar?
Birde mcx kullanan arkadaslara ozenle ve israrla soruyorum genelde 4-5 devirde tekleme.silkleme yapiyomus dogrumu?

OnrMRT
08 Ağustos 2012, 01:23
Drift mi mcx mi?
Mcx benzin deposu ile driftinki ayni mi?(driftinki hos duruyor)
hangisi ort olarak daha az yakar?
Birde mcx kullanan arkadaslara ozenle ve israrla soruyorum genelde 4-5 devirde tekleme.silkleme yapiyomus dogrumu?
Iki motorunda kullandım kendi motorum mcx depoları farklıdır aynı yakıyor ikiside neden derseniz mondial kalitesi =)) tekleme olayı mcx te var ama benimkinde 6500km den sonra ortadan kalktı

Mengu16
08 Ağustos 2012, 01:40
162cc motor nasıl tekler ya ? hay ... mondial :pl:

OnrMRT
08 Ağustos 2012, 01:44
162cc motor nasıl tekler ya ? hay ... mondial :pl:

aslında bu tekleme denilen olay hangi viteste olduğun fark etmeksizin 4000-5000devir arası sen gazı sabit tutsanda ''diyelim 4500de sabit tutyorsun'' motor sanki kendi kendine az bişey gazı verip kesiyor gibi oluyor olay bundan ibaret buda motor güzel bi şekilde açıldıktan sonra ve belli kilometre yapıp parçalar tam olarak birbirine alıştıktan sonra ortadan kalkıyor.

Mengu16
08 Ağustos 2012, 01:46
aslında bu tekleme denilen olay hangi viteste olduğun fark etmeksizin 4000-5000devir arası sen gazı sabit tutsanda ''diyelim 4500de sabit tutyorsun'' motor sanki kendi kendine az bişey gazı verip kesiyor gibi oluyor olay bundan ibaret buda motor güzel bi şekilde açıldıktan sonra ve belli kilometre yapıp parçalar tam olarak birbirine alıştıktan sonra ortadan kalkıyor. Onda bişey yokki, benim itirazım kalkışlardaki gaz yememe, geç devirlenme tekleme sorunları. 125MX motorum var motor ısınana kadar yaklaşık 5dk garajdan çıkaramıyorum, 2 adım yürüyüp yığılıyo ısınana kadar.

Karlıyollar
08 Ağustos 2012, 02:01
Drift daha iyi olur birde yakıtlarında azda olsa fark vardır drift az yakar 30 cc fark var arada .

Phoenixs
08 Ağustos 2012, 02:57
birde 150 mc de BALANSÖR yok diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin mh da var balansör

OnrMRT
08 Ağustos 2012, 03:04
birde 150 mc de BALANSÖR yok diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin mh da var balansör

balansor mc,mcx,drift te de var.

Drift daha iyi olur birde yakıtlarında azda olsa fark vardır drift az yakar 30 cc fark var arada .

arkadaşımda drift var kmde 13kuruş yakıyor benimde 13 kuruş yakıyor eğer zorlarsam 15 yakıyor

jimpam
08 Ağustos 2012, 03:27
mondial'ler 500lük motor kadar çok yakıyorlar neredeyse

Mengu16
08 Ağustos 2012, 03:52
mondial'ler 500lük motor kadar çok yakıyorlar neredeyse
Nasılmış o ? 500'lük japonlar 5-6 litreden az yakmıyo ...

jimpam
08 Ağustos 2012, 04:13
bizim m800 4 litre yakıyor valla.

ygk
08 Ağustos 2012, 04:17
Onda bişey yokki, benim itirazım kalkışlardaki gaz yememe, geç devirlenme tekleme sorunları. 125MX motorum var motor ısınana kadar yaklaşık 5dk garajdan çıkaramıyorum, 2 adım yürüyüp yığılıyo ısınana kadar.

karbüratör hava ayarı...

I.Love.Drift
08 Ağustos 2012, 15:04
Baslangic motorum olacak.mcx alrsam bu tekleme olayi bende sorun yaratabilir mi?zaten cok surmeyecegim 6500km benim icin 2 yil.2yil sorunlu motoru nasil kullamabilirim.drift daha cazip geliyor hem direksyon yonunden mcx bisiklet direksiyonu gibi duruyo ama driftinki iyi.ama driftin arka tekeri ufak oldugundan cok kayiyomus.ya teklemeyi secicem yada kaymayi sizce hangisi?

OnrMRT
08 Ağustos 2012, 15:20
Baslangic motorum olacak.mcx alrsam bu tekleme olayi bende sorun yaratabilir mi?zaten cok surmeyecegim 6500km benim icin 2 yil.2yil sorunlu motoru nasil kullamabilirim.drift daha cazip geliyor hem direksyon yonunden mcx bisiklet direksiyonu gibi duruyo ama driftinki iyi.ama driftin arka tekeri ufak oldugundan cok kayiyomus.ya teklemeyi secicem yada kaymayi sizce hangisi?

öyle ya teklemeyi seçicem yada kaymayı gibi bi genelleme yapman yanlış bence mcx inde lastikleri okadar iyi olduğu söylenemez. sonuçta mondial ucuza satmak için tabiki ucuz mal kullanacak. lastikleri değiştirirsin 150 liraya hallolabilen bişey ki bunun yanı sıra mcx in tekleme sorunuda hallolabilen bişey ben senin yerinde olsam 200-300 mü artık neyse daha fazla verip ilk motorun olsa bile mcx alırdım bi drift e göre çok daha iyi tartışmasız. bu tekleme olayından da bu kadar korkmayın okadar kötü bişey değil adamı öldürmüyor nasıl ki her işin bi çözümü vardır onunda bi çözümü olyur elbet motorcunla gidip görüşürsün. ben sadece gidip motorcuya göstermedim arkadaşlarım 6000den sonra geçer dediler ilk başta pek inanmıyodum kilometre yaptım ve kendiliğinden geçti.

I.Love.Drift
08 Ağustos 2012, 16:04
Peki sizce kırmızı mı siyah mı?
Kırmızı bana daha çekici geliyor.Siyah oldumu sanki gözükmüyo gibi :)

OnrMRT
08 Ağustos 2012, 16:21
Peki sizce kırmızı mı siyah mı?
Kırmızı bana daha çekici geliyor.Siyah oldumu sanki gözükmüyo gibi :)

e onada sen karar ver artık kardeşim =)) okadarınıda bizden bekleme zevk renk meselesi yani =))

I.Love.Drift
08 Ağustos 2012, 17:24
Peki motoru aldıktan sonra ruhsat vb. şeyler neler ve maaliyeti ne kadar?

serkanunal
08 Ağustos 2012, 18:04
Al bir ybr bak keyfine

viper17
08 Ağustos 2012, 18:22
Kırmızı mcx :) Ruhsat vs 250 civarı tutar.

I.Love.Drift
08 Ağustos 2012, 22:22
Ruhsat bandrol baska ne lazim ve bunlarin fiyati ne?

beyazit60
09 Ağustos 2012, 01:54
sıfır bi mcx plaka ruhsat 3460 tl tutuyor drifte hiç yaklaşma şase pek sağlam değil performans olarak da sana şöyle izah edeyim tokattaki bütün driftciler beni gördüğü zaman sağa çekip efendi uslu gidiyorlar artık :) :) :) ybr cbf hiç yaklaşamıyor zaten :)

I.Love.Drift
09 Ağustos 2012, 03:09
Beyazit abim youtube taki videolarını izledim.tanışalım konuşalım bilgilendir beni

I.Love.Drift
10 Ağustos 2012, 02:20
Konu gunceldir

ümit_150_zc
10 Ağustos 2012, 02:24
bugün mcx e bindim bende almayı düsünüyordumm..
benim motorun selesinden şikayetçi idim benim için rahatta artçı için rahatsız edio
ama mcx driftten berbat bi selesi var ve taş gibi..
10 metre gittim vaz geçtim mcx ten..
güçlü olabilir ama taş gibi motor...
drifte devam..

F54
10 Ağustos 2012, 02:48
mc x e ybr amortisörü takarsanız biraz konforlu oluyormuş:mrgreen:

beyazit60
10 Ağustos 2012, 11:15
Tamam herşeyi güzel, eski mondiallere de benzemiyor, ama başka çaren kalmadıysa git mondiale para ver. Ben kullanıcı olarak yavaş yavaş pişman olmaya başladım. He gidişi o biçim fişek gibi motor ona laf yok :)

I.Love.Drift
10 Ağustos 2012, 11:20
Beyazit abi ne oldu ya ?yaktin beni ne yapacam simdi ben noldu ovulen mcx??

beyazit60
10 Ağustos 2012, 12:18
Beyazit abi ne oldu ya ?yaktin beni ne yapacam simdi ben noldu ovulen mcx??

Kardeşim biraz bin kullan. Çin malı motorlar içinde şu an en iyisi bu.

OnrMRT
10 Ağustos 2012, 13:07
ben cross lastiği takmamdan dolayı lastik dişleri arka çamurluğa sürtüyordu gittim bide ybr amortisoru taktırdım iyi oldu 5parmak arkası yükseldi rahat oldu bide koltuğu kaplattım çok daha rahat oldu. ben motorumu seviyorum ve daha da kullanmak istiyorum bunun içinde biraz masraf yapmak gerekiyor tabi..

makseli
10 Ağustos 2012, 13:16
Tamam herşeyi güzel, eski mondiallere de benzemiyor, ama başka çaren kalmadıysa git mondiale para ver. Ben kullanıcı olarak yavaş yavaş pişman olmaya başladım. He gidişi o biçim fişek gibi motor ona laf yok :)

hayırdır abi pişmanlık neden ?

yakıt mı arıza mı ?

viper17
10 Ağustos 2012, 13:18
Kardeşim biraz bin kullan. Çin malı motorlar içinde şu an en iyisi bu.

Şöyle acayip cevaplar vereceğiniz yerde düzgünce şurası şöyle şurası böyle diye açıklasanız nasıl olur ?

makseli
10 Ağustos 2012, 13:26
Şöyle acayip cevaplar vereceğiniz yerde düzgünce şurası şöyle şurası böyle diye açıklasanız nasıl olur ?

@viper17 burası forum ve bahsettiğin şey zaten her iki model içinde kendi başlıklarında yazıldı çizildi.

sorunlardan ve memnun olunan konulardan bahsedildi.

her başlık açana, istenilen motorların bütün özellikleri yazılacak diye bir kaide yok.

o yüzden ilgili model in başlığı açılır ve baştan sona okunur. ( madem para verilecekse, bilgi sahibi olmak için okunması gerekir )

arkadaş karşılaştırma yapılmasını istemiş. her iki modeli kullanan varsa görüşlerini görmek istemiş. bu doğrultuda kullananlar tavsiyelerde bulunabilirler.

sende serzenişlerini yazarak insanların vaktini almadan bildiğin varsa yaz, yoksa oku !

viper17
10 Ağustos 2012, 13:37
@viper17 burası forum ve bahsettiğin şey zaten her iki model içinde kendi başlıklarında yazıldı çizildi.

sorunlardan ve memnun olunan konulardan bahsedildi.

her başlık açana, istenilen motorların bütün özellikleri yazılacak diye bir kaide yok.

o yüzden ilgili model in başlığı açılır ve baştan sona okunur. ( madem para verilecekse, bilgi sahibi olmak için okunması gerekir )

arkadaş karşılaştırma yapılmasını istemiş. her iki modeli kullanan varsa görüşlerini görmek istemiş. bu doğrultuda kullananlar tavsiyelerde bulunabilirler.

sende serzenişlerini yazarak insanların vaktini almadan bildiğin varsa yaz, yoksa oku !

Her soru sorana google a yaz diyelim o zaman ? Bilgi göremiyorum ki okuyayım. En azından akıl karıştırıcı mesajlar yazmayın.

Sorunların ufak tefek üzerinden geçse hem arama motorlarında bu konu da çıkar hem de kardeşimiz bilgilenmiş olur. 150 sayfalık konuyu kimse oturup tek tek okumaz.

makseli
10 Ağustos 2012, 13:47
@viper17 yanlış anlama. bende kısa yazılar okumaktan memnun değilim.

adam akıllı 3-5 satır yazıp bilgi sunan kişilere "like" bırakıyorum.

işte bahsettiğin kısa yazılardan birini sende yazmışsın ve serzenişte bulunmuşsun.

serzenişte bulunduğun kişiyi ben bilgi veren-paylaşan biri olarak gördüğüm için sana bunları yazdım.

diğer konuya gelirsek;

para kolay kazanılmıyor. o yüzden araştırma yapmadan almak pek akıl kârı değil.

vereceğin para ister bin isterse 3 bin tl olsun. o yüzden yarım gün ayrılıp, gerçek bilgi yazan kişilerin mesajları okunabilir.

forum okuma tekniği diye birşey var. her mesajı dikkate almazsın. bir başlıkta 3 - 5 kişi taş çatlasın 10 kişi düzgün bilgiler verir-yazar. onları takip edersin. illa oturup gözünü ayırmadan sana 150 sayfa oku diyen yok ;)

viper17
10 Ağustos 2012, 13:51
@viper17 yanlış anlama. bende kısa yazılar okumaktan memnun değilim.

adam akıllı 3-5 satır yazıp bilgi sunan kişilere "like" bırakıyorum.

işte bahsettiğin kısa yazılardan birini sende yazmışsın ve serzenişte bulunmuşsun.

serzenişte bulunduğun kişiyi ben bilgi veren-paylaşan biri olarak gördüğüm için sana bunları yazdım.

diğer konuya gelirsek;

para kolay kazanılmıyor. o yüzden araştırma yapmadan almak pek akıl kârı değil.

vereceğin para ister bin isterse 3 bin tl olsun. o yüzden yarım gün ayrılıp, gerçek bilgi yazan kişilerin mesajları okunabilir.

forum okuma tekniği diye birşey var. her mesajı dikkate almazsın. bir başlıkta 3 - 5 kişi taş çatlasın 10 kişi düzgün bilgiler verir-yazar. onları takip edersin. illa oturup gözünü ayırmadan sana 150 sayfa oku diyen yok ;)

Benim amacım kısa uzun yazmak değil. Kullan anlarsın diyo. E zaten adam kullanmak için soruyo ne biçim cevaptır bu ? Genel olarak bilgi veren biri olabilir fakat bu mesajında herhangibir bilgi göremiyorum.

İşte düzensizlik olunca 150 sayfada topu topu 15 sayfa bilgi/sorun vardır. Bunu özetlemek zor olmasa gerek.

beyazit60
10 Ağustos 2012, 14:43
Tamam arkadaşlar bütün hepsini sırayla yazıyorum. Motoru sıfır aldım veeee

1)Arka stop ledleri yanmıyor
2)Benzin göstergesi çalışmıyor
3)Arka koltuk altı kilidi yolda kendiliğinden düştü gitti
4)Motorun şase kayık yani ön teker solda arka teker sağda gidiyor
5)Teknik servis ilgilenmiyor
6)Aldığım firma ilgilenmiyor
7)Bir hafta önce akü bitti henüz 7 aylık motorum bir haftadır binemiyorum
8)2 defa far ampülü geçti
9)Ayak marşı eksoza sürtüyor eksoz mahvoldu
10)Gösterge panelinin ışıkları söndü
11)Geri dönüşüm hortumu 3 defa patladı

Daha sayayım mı? Tabi artılarıda var isterseniz onları da sayarım.

I.Love.Drift
10 Ağustos 2012, 15:43
Demin bizim evin alt sokagina mondial servisi aclms gittim muhabbet ettim.mcx kimsede yok drifti daha cok tercih ediyolar driftler mcx ten daha seri.ayricalik istiyosan mcx. gosteris hiz istiyosan drift dedi.bizdekide genclik ayricaliga gerek yok dedim goruntu iyidir ;)

Pendikty61
11 Ağustos 2012, 04:48
Drift daha bi ihtişamlı bakayi

Halil Karamanoğlu
11 Ağustos 2012, 05:42
ben de çok düşündüm ama 3650ye honda varken 3200e mcx alınmaz kardeşim o kadar da değil. kardeşinden mi artık amcanın oğlundan mı bi 500tl borç alacaksın doğru hondaya. zaten şimdi o 500ü vermezsen yorumlardan anlaşıldığı üzere 2 ay sonra diğer motora masraf edecen o kadar. üstelik satmak istesen de bu sefer çok zarar edeceksin. Honda ilk geldiğinde en başta ben olmak üzere herkes yüklendi ama kazın ayağı öyle değilmiş işte..

ferdinandd
11 Ağustos 2012, 07:06
sıfır bi mcx plaka ruhsat 3460 tl tutuyor drifte hiç yaklaşma şase pek sağlam değil performans olarak da sana şöyle izah edeyim tokattaki bütün driftciler beni gördüğü zaman sağa çekip efendi uslu gidiyorlar artık.
"Daha fazla hız, daha, dahaaaa çoookk" demiyorsan bu durumda Plaka+Sigorta... ... dahil 3750 TL ye 0 km Honda alınır, aşağıdaki soruların hiçbiri ile karşılaşılmaz !!! Bu sorunlar 290 TL ile çözülmez tahminim !

Ortalama olarak daha az yakar?
Genelde 4-5 devirde tekleme.silkleme yapiyomus dogrumu?
Mondial'ler 500lük motor kadar çok yakıyorlar neredeyse
Bisiklet direksiyonu gibi duruyo.
Arka stop ledleri yanmıyor
Benzin göstergesi çalışmıyor
Arka koltuk altı kilidi yolda kendiliğinden düştü gitti
Motorun şase kayık yani ön teker solda arka teker sağda gidiyor
Teknik servis ilgilenmiyor ( Honda da ilgileniyor hatta aşırı ilgiden 750 ml yerine 1000 ml yağ koyuyor :pr: )
Aldığım firma ilgilenmiyor
Bir hafta önce akü bitti henüz 7 aylık motorum bir haftadır binemiyorum
2 defa far ampülü geçti
Ayak marşı eksoza sürtüyor eksoz mahvoldu
Gösterge panelinin ışıkları söndü
Geri dönüşüm hortumu 3 defa patladı
Daha sayayım mı?

beyazit60
11 Ağustos 2012, 09:11
"Daha fazla hız, daha, dahaaaa çoookk" demiyorsan bu durumda Plaka+Sigorta... ... dahil 3750 TL ye 0 km Honda alınır, aşağıdaki soruların hiçbiri ile karşılaşılmaz !!! Bu sorunlar 290 TL ile çözülmez tahminim !

Ortalama olarak daha az yakar?
Genelde 4-5 devirde tekleme.silkleme yapiyomus dogrumu?
Mondial'ler 500lük motor kadar çok yakıyorlar neredeyse
Bisiklet direksiyonu gibi duruyo.
Arka stop ledleri yanmıyor
Benzin göstergesi çalışmıyor
Arka koltuk altı kilidi yolda kendiliğinden düştü gitti
Motorun şase kayık yani ön teker solda arka teker sağda gidiyor
Teknik servis ilgilenmiyor ( Honda da ilgileniyor hatta aşırı ilgiden 750 ml yerine 1000 ml yağ koyuyor :pr: )
Aldığım firma ilgilenmiyor
Bir hafta önce akü bitti henüz 7 aylık motorum bir haftadır binemiyorum
2 defa far ampülü geçti
Ayak marşı eksoza sürtüyor eksoz mahvoldu
Gösterge panelinin ışıkları söndü
Geri dönüşüm hortumu 3 defa patladı
Daha sayayım mı?

Valla sırf performansı için biniyorum şu anda 162 cc 14 bg sınıfına göre gerçekten güçlü. Ybr de vardı ama iki kişi bayırlarda resmen ölüyordu. Benzin olayıda km 0,15 krş yakıyor.

OnrMRT
11 Ağustos 2012, 13:22
aküsü biten arkadaşlar bizim motorlar aküsüzde çalışıyor hatırlatırım! farlarınız vs yanmaz denecek kadar az yanar kornanız çalmaz orası ayrı =)) ama akü bitti diye akü takviyesi yapana kadar motoru yatırmayın ayak marşı ile çalıştırın ve ya vurdurun zaten bi süre kullandıktan sonra akü kendini toparlıyor. motor ister 7aylık olsun ister 7yıllık fark etmez. benim sis lambalarından dolayı kaç kere aküm bitti motoru kasım ayının sonunda aldım aralıkta sis lambalarını takmıştık gerisini siz düşünün =))

I.Love.Drift
11 Ağustos 2012, 15:46
Ben mcxtende vazgeciyorum.drift daha cazip geliyor.honda hic istemedim hem yedek parca bakimindan hemde burda servisi yok.konu devam drift gorusleri nerde??

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:47 ----------

Gunceell.DRİFTCİLEER!!!?!???!?

I.Love.Drift
12 Ağustos 2012, 01:39
Konu gunceldiiirr uyumayalim yardimlasalim o_O

ümit_150_zc
12 Ağustos 2012, 01:52
drifttttt.:cat:

I.Love.Drift
12 Ağustos 2012, 02:32
drifttttt.:cat:

driftte +sını -sini söyle?

Karlıyollar
12 Ağustos 2012, 09:00
driftte +sını -sini söyle?
Tip var :)
135 CC
Titreşim pek yok
5 vites
bunlar :) canavar gibi motor yaw

ümit_150_zc
12 Ağustos 2012, 09:41
drift seri motor..saglam motor.135 cc gitmem demiyen bi motor.
mcx e göre daha karizmatik bi duruşı var..selesi mcx e göre daha yumuşak..
hem mcx ten daha az yakıyor..
bi kaç amkyajla drifti daha güzel modifiye edersin..
eksi olarak sadece artçı seleden yana rahatsız oluo okadar..

beyazit60
12 Ağustos 2012, 10:21
Dritfçiler akıllı olun hepinize sol çekerim :cherry:

I.Love.Drift
12 Ağustos 2012, 13:26
Beyazit neselenmisin yine ne oldu sogumustun motordan :)