PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2 alakasız sorum var

ysn_erl
07 Ağustos 2012, 05:08
Arkadaşlar merak ettiğim 2 soru var duyunca ne alaka lan diyeceksiniz ama önemli bence.

1) Piyasada satılan dış hacim olarak en küçük kask hangisi? Benim kask bedenim L ls2 kullanıyorum ama fazla büyük duruyor. Dışı daha küçük ve koruma olarak daha üst düzey bir kask tavsiyesinde bulunur musunuz?

2) Diyelim ki trafikte giderken önünüze hatalı olarak başka bir vasıta çıktı ve fren esnasında düştünüz ama herhangi bir temas olmadı o araca. Bu durumda polis çağırıp zararınızın karşılanmasını isteyebilir misiniz? Küçük sıyrıklarınız bile olsa
yaralamalı kaza diye mi geçer

Ufuk İnkaya
07 Ağustos 2012, 05:26
kask işini bilmiyorum fakat anlattığın şekilde bir kaza varolduğunu sayarsak polis geldiğinde sağlık durum raporunu almadan işlem yapıp bırakmaz unutma :) allah korusun da diyelim

maxi97
07 Ağustos 2012, 05:59
1 bilmiyorum

2 eğer ortada darbe yoksa trafik polisi hiçbir şeye bakmaz. adam basar gider tüm masraf size kalır. o yüzden az da olsa çarpmak ve ya araca çarpmış gibi tekme atmak da bir çözüm olabilir.

seigen
07 Ağustos 2012, 13:09
2. durum taksirle adam yaralama olarak geçiyor. Hastaneden alkol testi ve darp raporu almanı istiyorlar, sonra hasar tespit ve ifade alıyorlar. Diğer araç sürücüsünden de ifade alıp daha sonra dosyayı savcılığa taşıyacaklarmış. Sonra savcılıktan kağıt gelecek demişlerdi, 3 ay geçti hiçbir şey yok.

Başına gelmemesine dikkat et kısacası, hakkını arayamazsın, rezalet bir sistem. Adamlardaki mantık şu; diğer araçta hasar olmadığı için kendi kendine düşmüşsün oluyor, adama çarpsan vücuduna daha fazla hasar olacağı umurlarında değil. Kaza esnasında git araca çarp diyorlar kısacası.

ysn_erl
07 Ağustos 2012, 16:28
2. durum taksirle adam yaralama olarak geçiyor. Hastaneden alkol testi ve darp raporu almanı istiyorlar, sonra hasar tespit ve ifade alıyorlar. Diğer araç sürücüsünden de ifade alıp daha sonra dosyayı savcılığa taşıyacaklarmış. Sonra savcılıktan kağıt gelecek demişlerdi, 3 ay geçti hiçbir şey yok.

Başına gelmemesine dikkat et kısacası, hakkını arayamazsın, rezalet bir sistem. Adamlardaki mantık şu; diğer araçta hasar olmadığı için kendi kendine düşmüşsün oluyor, adama çarpsan vücuduna daha fazla hasar olacağı umurlarında değil. Kaza esnasında git araca çarp diyorlar kısacası.

anladım yani illa ki diğer araçla bir temas olacak. Yemin ediyorum bu adalet sistemi hep suçluya göre düzenlenmiş. Masumu, haklıyı koruya yasa yok ya

peki şimdi adam önümüze kırdığı için arkadan çarpmış oluyoruz ya. Suçu bize atmasınlar?

eray_uluyazı
07 Ağustos 2012, 16:37
anladım yani illa ki diğer araçla bir temas olacak. Yemin ediyorum bu adalet sistemi hep suçluya göre düzenlenmiş. Masumu, haklıyı koruya yasa yok ya

peki şimdi adam önümüze kırdığı için arkadan çarpmış oluyoruz ya. Suçu bize atmasınlar?

ondan sakın şüphe etme mevcut yasalarımıza göre suç her zaman arkadan vuranda. ama hatalı sollama ve tehlikeli araç kullanıldığında(makas atarak giden, aynasına bakmadan şerit değiştiren, dangıl dungul sapaklardan dönenlerden bahsediyorum) arkadan çarparsan suç sende...