PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kawasaki z750 öncesi başlangıç motoru

atid
07 Ağustos 2012, 00:40
kawasaki z750 almayı düşünüyorum bu yıl. motorlar konusunda tecrübem yok. çok kısa bir tecrübe yaşadım ufak motorlardı ama. racing başlamayı düşünüyordum 125lik veya 250lik ile sonra karar değiştirip street tarzı almaya karar verdim. bu motor öncesi neye binsem faydası olur?; ya da direk bu tarz motor konusunda eğitim almam yeterli olur mu? bana kalsa direk binerim ama endişelerim var. tecrübeli arkadaşlar aydınlatsın beni yanlış yapmayalım. boyum 1.79 kilo 72

Blackeagletr
07 Ağustos 2012, 00:55
Bana kalsa direk binerim demişsin, ama o motorun üstüne binip boşta gaz verdiğinde binmeye korkacaksın :) O motorun 4 silindir 600 cc racingden tek farkı oturuş pozisyonu ve grenajsız yapısı. O motorun kullanıcısı olmadan önce en az 15-20bin km 250 cc tecrüben olmasını ve honda motosiklet sürüş kurslarına katılmanı tavsiye ederim.

SiriusBLACK
07 Ağustos 2012, 01:27
Bence iki seçeneğin var. Madem kawasaki düşünüyosun aynı soyağacından olsun bari. Bu sezon yavaş yavaş sonlanmak üzere. Seneye kendine 2013 model güzel bi yeni kasa Ninja250R ve güvenlik ekipmanlarını al. İki sene tecrübe et bir yandanda eğitimlerini tamamla sonra 750 lik motoruna geç, sağlıklı ve uzun ömrün boyunca motor kullanmaya devam et.

İkinci seçenek. olarak 750 cc den başla. Kendini, motorsikletini, trafikteki diğer kişileri tehlikeye at. Sağ kalabilirsen tövbe edersin muhtemelen. :)

iguven
07 Ağustos 2012, 10:30
Bence al bir tane CBR 250R bi 10-15 bin yap ondan sonra duruma bakarsın. Eğer kendini yeterli görüyorsan ve en azından da güvenli sürüş 2 falan alırsan bence olur bu iş.
Neden CBR dersen, servis sıkıntısı yok, yedek parçaları kısmen bulunabilir, ekonomik. Yeni Ninjanın gelmesi seneyi fuarı bulur (nisan/mayıs 2013) bu sezon baslayacaksan acele etmen gerekir.

atid
07 Ağustos 2012, 12:07
benim de düşündüğüm gibi cbr veya ninja250r den başlayayım o zaman. sürüş dersi de alayım, ekipmanları tamamlayayım. tahmini 2 sene binerim sonra terfi ederim z750 ye :)