PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kask takmamak için bahaneler

beyazit60
06 Ağustos 2012, 14:37
Arkadaşlar kask takmamanın ne gibi bahanesi olabilir ki? Şimdi diyeceksiniz nerden çıktı, şöyle izah edeyim;

Geçenlerde dikkatimi çekti koca şehirde sanki bir tek ben birde eczacı kuryeleri kask takıyormuş gibi hissettim. Etrafımdan birsürü motorcu geçti hiçbirinde kask yok. Hele ki şu 600'lük 1000'lik motora binip kendini kasıntıya sokan racinge oturmayı bilmeyip popoyu geri doğru çıkaran tipler var. Arkadaş ben 150 lik motora kasksız binemiyorum adamlar o motora nasıl biniyorlar. Birde hız yapıyorlar. Hadi trafiğini cezasını geçtim hiç mi rahatsız olmuyor hiç mi yüzüne bi sinek çarpmıyor. Şahsen mahallede bile kullansam alışkanlık olmuş anahtarı deliğe sokmadan kaskı kafama takıyorum. Var mı aranızda kasksız daha rahat motor kullanan yada kask takmamak için bahanesi olan? :silent: :silent: :silent:

Deathghost
06 Ağustos 2012, 14:41
Ben de kask takmadan rahat değilim kaskımı almadan çıkmam genellikle .

Karlıyollar
06 Ağustos 2012, 14:41
:) varya 60 ile 80 km/h hız civarında kaskın vizöründe bir sürü ölü sinek oluyor kask olmasa veya vizör açık olsa o sinekler mermi gibi çarpar insana :)
Havalar sıcak oldu diye kask takan sayısı oldukça azaldı

mete_han
06 Ağustos 2012, 14:42
kafayı geçtimde göze bir sinek vursa hızla veya taş gelse kör olursun ...tek korkum bu...

F54
06 Ağustos 2012, 14:48
aga bu havada çok sıkıyor :mrgreen:
saçlarım bozuluyor:cherry:

TheAzReaL07
06 Ağustos 2012, 14:48
600 lüğe binipte kask takmayan adamın hayattan bi beklentisi yok galiba :) ben 125likte bakkala giderken bile takıyom düşünün adam 600 lükte takmıyor :) şaşırtıcı

MotorKafa
06 Ağustos 2012, 14:50
Bahane 1 : Kask takınca totom kaşınıyor.

beyazit60
06 Ağustos 2012, 14:52
Göze girecek çakıl taşı kadar can yakmaz herhalde sıcaklar. Ayrıca venom kaskım var her tarafında hava kanalı var sıcakta bile kafamın üstüne arkasında sağ sol hava vuruyor. Kaskı icat eden adamdan allah razı olsun :)

Soykan67
06 Ağustos 2012, 14:56
Olmayan bir şeyi korumanın gereği yok diye takmıyorlar.Kaza riskini, sinekleri felan geçtim, geçen bir taş geldi vizöre vizör çatladı.Kafama gelse kim bilir ne olurdu.

Boşverin canları cehenneme, hatta bunları örnek alan yarım akıllılar da umurumuzda olmasın.

chemical
06 Ağustos 2012, 15:15
Yazlık cafelerin önünden aragaz verip yada teker yapınca kim bilicek kimin yaptığını kask takılırmı hiç...ayıp ayıp 30-40binlira ver motor al sonra kimse seni tanımasın olmaz racingin karakterine aykırı:queen:

beyazit60
06 Ağustos 2012, 15:40
Yazlık cafelerin önünden aragaz verip yada teker yapınca kim bilicek kimin yaptığını kask takılırmı hiç...ayıp ayıp 30-40binlira ver motor al sonra kimse seni tanımasın olmaz racingin karakterine aykırı:queen:

Gözün olmadıktan sonra 3 trilyonluk motora binsen ne fayda. Zengin apaçileri onlar başka tanımı yok. Tekteker yapmayı bile bilmiyorlar. 10 km ile giderken 5 saniye redline yapıyorlar herkez kim bu salak diye bakıyor onlarında hoşuna gidiyor :) :) :)

ferdinandd
06 Ağustos 2012, 15:57
Hadi bütün güvenlik önlemlerini neyi koruyacağım ki, beyin mi var deyip yok saydım diyelim;

Ben öff çok sıcak deyip, artçım hazırlanırken bile kaskı hemen kafama taktığımı bilirim :) İçi daha serin geliyor bana nedense!!! Vizör kapalı değilse farketmiyor pek iç te dış ta aynı gibi, ama vizör kapalıysa, ya kaskın içi daha serin, yada psikolojik :)

Birde dışarısı egzoz dumanı kapkara, çer çöp kokuyor kaskın içi misler gibi ferah ferah :)

Kask saçı başı koruyor bence aksine, esas bozan kasksız kullanmak :)

Hertürlü daha kaliteli, konforlu ferah bir hissi var bence olumsuz hiçbir yanı yok hatta :)

Zaman kazanabilirsin belki, tak çıkar zor çünkü uzun sürüyor 1 saniye :) başkada bir artısını göremiyorum, o da en basit anda öyle bir çıkar ki senden felek şaşar :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:53 ----------

Yazlık cafelerin önünden aragaz verip yada teker yapınca, kim bilicek kimin yaptığını, kask takılırmı hiç.. .ayıp ayıp 30-40 bin lira ver motor al sonra kimse seni tanımasın olmaz racingin karakterine aykırı:queen:

Tanısınlar diye bostan gibi gezmeye gerek yokki yahu :) Aşağıdaki abimiz sürekli kasklı mesela hanginiz tanımadı :)

http://a1208.hizliresim.com/10/6/bjz0y.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Karlıyollar
06 Ağustos 2012, 17:41
Gözün olmadıktan sonra 3 trilyonluk motora binsen ne fayda. Zengin apaçileri onlar başka tanımı yok. Tekteker yapmayı bile bilmiyorlar. 10 km ile giderken 5 saniye redline yapıyorlar herkez kim bu salak diye bakıyor onlarında hoşuna gidiyor :) :) :)

Göz çok değerli bir organ kask taktığım halde boynuma gırtalğıma yani bir böcek çarptı ama taş gibi 70 ile gidiyordum göze gelse kör eder kafamda kaskım vardı tabi.

beyazit60
06 Ağustos 2012, 18:56
Ben 90 km ile giderken göğsüme dev gibi bir böcek çarptı hemde üzerimde mont varken nefesim kesildi 3 gün morartısı geçmedi. Kasksız bir kafaya çarpsa düşünemiyorum olacakları.
Yıllar önce motorla ilk tanıştığım zaman iki kaşımın ortasına arı çarptı gözümden yaşlar gelmişti :salut:

ygk
06 Ağustos 2012, 19:40
takmayanlardan biride benim; şu şekilde oluyor;
adana bu gün 41 dereceydi. kaskım çeneden açılır yüzümü oldukça sıkan 1.3 kg ağırlığında bir kask. taktıktan sonra 10 saniye içinde ciddiyim ter akıyor.
bu sadece öğlen geçerli.
sabah 8den önce ve akşam 8 9 dan sonra gayet rahat kullanabiliyorum.

bu halde olduğuma bakma; kask takmayınca sanki bir kolum yokmuş gibi hissediyorum. ama takamıyorumda; çözüm olarak ilk önce vizörlü yarım kask aldım. aynı bir işe yaramıyor. bende kullanmamaya karar verdim. saat 10.00-16.30 arası motosikleti sadece mahalledeki bahçe yollarında ( çukurlardan arabalar bile 15 km hızı geçemiyor, ikiye atamıyorlar. ben motorla yayadan biraz daha hızlı gidiyorum ) kullanıyorum. onun dışında arabaya biniyorum onda klima var. akşam çok sıcak günlerde yine aldığım yarım kaskı, havanın insaflı olduğu günlerde ise çene açılır kaskımı kullanıyorum.
ama burdada kask takan insan sayısı oldukça azaldı, ancak sıcağı bahane etmeyecek birinin de adana da kask kullanabileceğini sanmıyorum. herkes yazıda kafam asfaltla tanışacağına biraz terleyim der. inanın yazın başlarında babamla bende öyleydik, ancak şu an takamıyoruz.

MotorKafa
06 Ağustos 2012, 21:56
Ben 90 km ile giderken göğsüme dev gibi bir böcek çarptı hemde üzerimde mont varken nefesim kesildi 3 gün morartısı geçmedi. Kasksız bir kafaya çarpsa düşünemiyorum olacakları.
Yıllar önce motorla ilk tanıştığım zaman iki kaşımın ortasına arı çarptı gözümden yaşlar gelmişti :salut:
Okuyunca tekrar aklıma geldi.
Kaskın önü açık kullanırım normalde.
GV250ye Dragsatar camı taktığım için, arabadaymış gibi gidiyorum.
Nasıl olduysa anlam veremedim, arkadan gelen yeşil sert bi cisim burnuma çarptı ve sol ayak dibimden yere düşüşü gördüm en som.
Fakat burnuma o kadar yumuşak bir dokunuş yaptıki, o sırada arkamda Adriana LIMA falan olsa, burnumu okşasa, o kadar yumuşak gelmez :)
Ancak yeri öyle bir düşüşü vardı ki; yerde bir kere zıpladı, havalandı, tam yere düşüyorken kırmızı kırmızı bir patlayışı varki anlatamam...
Nasıl oldu da ö cisim burnuma o kadar ymuşak dokunup, yerde bomba gibi patladı :silent:
Hadi onu da geçtim, arkadan nasıl geldi o şey???

Arda_Karaca
06 Ağustos 2012, 22:35
Bahane:

Bizim buralarda kimse takmıyor. Takınca dalga geçiyorlar.

mehmetmumtaz
06 Ağustos 2012, 22:52
marmarise full koruma gezdim, GULYABANİ zannetiler (geçen haftasonu)

extrem_015
06 Ağustos 2012, 22:58
saçları bozulacak diye takmayanlarda var

fatih4
06 Ağustos 2012, 22:59
yaşım ehlişyeti tutmuyo 5 ay var motorun devrini alabilirmiyim motor burda malatyada arkadaşımın devri sorun olmadan alabilirmiyim üzerime acil cevap beyler :)

Ramazan Can
06 Ağustos 2012, 23:07
kafayı geçtimde göze bir sinek vursa hızla veya taş gelse kör olursun ...tek korkum bu...

işi bilen kocaman adamları seviyorum.....

yasin.33
06 Ağustos 2012, 23:21
kendim için değil sizler için bahane :) motorun yanında kask vermiyorlar bizim de kaska para veresimiz gelmiyor :)

şaka bi yana ben de kasksız motor kullanmam dalga geçen çok ama aldırmıyorum :)

adem80
07 Ağustos 2012, 00:14
saç traşı olduğum zaman eve kadar takmam :queen: çünkü berbere kafamı yıkatmam. Pahalı şampuan kutusunun içine ucuz adi şampuan koyuyor. Zaten saçlarım dökülüyor. Genç yaşta kel kalmayayım. :santa:

35CJS55
07 Ağustos 2012, 00:18
bende hep kask takıyom arkadaşlarım dalga geciyo ama yapcak bişi yok canım kıymetli benim :)

Karlıyollar
07 Ağustos 2012, 00:59
saç traşı olduğum zaman eve kadar takmam :queen: çünkü berbere kafamı yıkatmam. Pahalı şampuan kutusunun içine ucuz adi şampuan koyuyor. Zaten saçlarım dökülüyor. Genç yaşta kel kalmayayım. :santa:

:D El sabunu döküyordur Allah bilir :D

adem80
07 Ağustos 2012, 01:08
:D El sabunu döküyordur Allah bilir :D

genç yaşta kel kalacam yahu :queen: arap sabunuda olabilir :santa:

Karlıyollar
07 Ağustos 2012, 01:15
genç yaşta kel kalacam yahu :queen: arap sabunuda olabilir :santa:

Türkler çok üçkağıtçı yaw :D bir berbere girdim makas küflü hiç saçımı kesmedidi abi benim acil çıkmam lazım dedim topuk :D

ferdinandd
07 Ağustos 2012, 01:48
yaşım ehlişyeti tutmuyo 5 ay var motorun devrini alabilirmiyim motor burda malatyada arkadaşımın devri sorun olmadan alabilirmiyim üzerime acil cevap beyler :)

Bu bir kask takmama bahanesi olamaz!!! :jocolor: Takmak zorundasın ::saskin::

:queen::queen::queen:

Valla arkadaşım kusura bakma da çok güldüm, bukadarda alakasız olmazki ama ya :mrgreen:

Acil112
07 Ağustos 2012, 02:21
Kask takmamak için tek bahane, o an motosiklet kullanmıyor oluşumdur.

beyazit60
07 Ağustos 2012, 02:57
Valla kask takmayı seviyorum. Rüzgarı engellediği için motora daha iyi hakim oluyorum. Motorumu ne zaman temizlersem kaskımıda temizliyorum, içinin pedlerini makinada yıkarım, vizörünü özel gözlük camı silme losyonu ve leke bırakmayan fiber bezle silerım, birazda içine hafif bir gül kokusu sıkınca mis gibi ferah ferah kullanıyorum. Kim dalga geçmiş kim gülmüş tın. Ben işime bakarım. :)

hayelsiz
07 Ağustos 2012, 03:13
bahane arayan için bulmak okadar zor değil.o tipler kaskın öneminden önce jöleli saçların önemini öğreniyorlar.hava onların lügatlarında tek anlam ifade ediyor.ALLAH ıslah etsin ne diyelim.

ersin90
10 Ağustos 2012, 00:42
kendi şampuanını götürebilirsin berbere...

Okan Sinan Ocan
10 Ağustos 2012, 01:57
İtiraf ediyorum eğer level atlayacaksam kask takmıyorum :queen::queen::queen::queen::queen::queen::queen:

http://i1184.photobucket.com/albums/z334/oocan/IMAG0170ufak.jpg

Rom_
10 Ağustos 2012, 02:41
Sürülen jölenin miktarı dolayısı ile kasktan daha sert olduğundan takmıyorlar...

Kenar süsü: en sevdiğim modeller kaskı koluna takıp gezenler...

adem80
10 Ağustos 2012, 02:46
kendi şampuanını götürebilirsin berbere...

ne yani, cebimde şampuanmı taşıyayım? :queen: görenler olum cebinde şampuanla nöörüyon? Demezlermi? :santa: zaten cebime sığmıyorki? :sunny:

beyazit60
10 Ağustos 2012, 10:38
Sürülen jölenin miktarı dolayısı ile kasktan daha sert olduğundan takmıyorlar...

Kenar süsü: en sevdiğim modeller kaskı koluna takıp gezenler...

Kafayı asfalta sürtünce anlarlar kaskın önemini.

OnrMRT
10 Ağustos 2012, 14:32
ben bazen kaskın kafamda olduğunu unutuyorum.. kasksız binmem abi asla! ister 10km ile git ister 100km fark etmez. motordan inerken düşen insanlar var kafayı çarptın bi yere ne olacak? yada 10km ile arabaların 2.vitese atamadığı yerde gidiyorsun yavaş yavaş bi çukura girdin zıplattı seni dengen bozuldu düştün arazidesin kafan yastığa düşmeyecek heralde dimi? bi güney bölgesindeki kadar olmasada çanakkale de çok sıcak oluyor çene açılır kaskım var şehir içi kullanırken genelde çeneden açıp öyle kullanıyorum 50km hıza kadar sıcak diye ama o bile hatalı! bence düşünce çenen vursa biyere ne olacak? kask takmamak için bi bahane yok aslında kimse kendini kandırmasın !
kazasız belasız sürüşler.. tekeriniz düz bassın..

Pendikty61
11 Ağustos 2012, 04:51
Saçlarum joleli hava atamayirum kaza yaptum para bulamayirum motorum pert olmuş ben niye kask takmayirum :)