PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Radyatör Suyu Üst Sınırı Geçti

rapidhacker5
05 Ağustos 2012, 23:10
arkadaşlar bugun cbr125'in arkadaki radyatör suyu lowere yaklaştığını gördüm açtım seleyi 1 litrelik safsuyun 0.1 ini koydum ama upperi biraz biraz geçmişti hala da öyle şimdi ne yapmam gerek motora zarar verir mi? servise gitsem ne derler garanti kaçar mı ? kaçmaması gerek çünkü kitapçık azalınca koy dedi bizde koyduk ne bilelim 0.1 litre bile fazla olduğunu

cenkito
06 Ağustos 2012, 01:02
baktın fazla enjektörle geri cek sorun bitsin :cat:

rapidhacker5
06 Ağustos 2012, 01:08
baktın fazla enjektörle geri cek sorun bitsin :cat:

enjektor derken ? Nasil cekicez ki ?

gargi amca
06 Ağustos 2012, 01:13
şu aşı veya iğne olurken kullanılan enjektörlerden bahsediyor arkadaş. bitane bul fazlas suyu su koyduğun kapaktan çek geriye diyor :)

rapidhacker5
06 Ağustos 2012, 01:17
şu aşı veya iğne olurken kullanılan enjektörlerden bahsediyor arkadaş. bitane bul fazlas suyu su koyduğun kapaktan çek geriye diyor :)

cok uzun ki yetismez hayatta

Samet Ağır
06 Ağustos 2012, 01:20
büyük bir şırınga al ve ucuna akvaryum hortumu tak..o zaman yetişir...
su seviyesi motor soğukken en alt,sıcakken en üst seviyeyi geçmemeli...

rapidhacker5
06 Ağustos 2012, 01:22
ancak oraya akvaryum hortumu filan girmez ki.cunku cok ince bu delik s şeklinde gibi yani suyu cekemem.

HaydarBıçak
06 Ağustos 2012, 01:24
hortum girmez enjektör olmaz diyorsan tek bir yol kalıyor kapağını açıp çalıştır motoru ısınınca suyun fazlasını atsın

rapidhacker5
06 Ağustos 2012, 01:25
heh motor kendi atar mi o suyu upperin ustundeki suyu?yani zarari olur mu ? Oyle cok cok fazla bi seviye degil bas parmak ucu kadar

yamyamaha
06 Ağustos 2012, 02:28
motoru çalıştır gez ısınan suyun hacmi artar o esnada bir kısmı tahliye edilir. motorunu durdurduğunda ve sogudugun da tekrar bakarsan olması gereken yerden çok yuksekte olmadığını görürsün.

omeruby
06 Ağustos 2012, 02:32
Kapağı aç motosikleti yan yatır dökülsün su sonra tam istediğin şekilde tekrardan doldur.

rapidhacker5
06 Ağustos 2012, 10:30
motoru çalıştır gez ısınan suyun hacmi artar o esnada bir kısmı tahliye edilir. motorunu durdurduğunda ve sogudugun da tekrar bakarsan olması gereken yerden çok yuksekte olmadığını görürsün.

insallah bakalim bugun gorecegim 90 kmlik yola cikicam insallah dediginiz gibi olur

rapidhacker5
06 Ağustos 2012, 13:05
valla demin gezdim 1 km filan bi eksilme goremedim.servise gitsem miacaba ?

viper17
06 Ağustos 2012, 13:06
valla demin gezdim 1 km filan bi eksilme goremedim.servise gitsem miacaba ?

1 km de motor nasıl ısıncak :)

Okurt
06 Ağustos 2012, 13:10
Bazı motor ve arabalarda fazla suyu atma tahliyesi olur, büyük ihtimal seninkinde de var bir şey olmaz merak etme.

rapidhacker5
06 Ağustos 2012, 13:27
Bazı motor ve arabalarda fazla suyu atma tahliyesi olur, büyük ihtimal seninkinde de var bir şey olmaz merak etme.

valla yok gibi ama bakalim ne olacak bugun.servise gitsem mi gitmesem mi? Garanti disi olmaz herhalde cnku azalinca koy diyor koyduk fazla geldi cok az